Spánek, 11 měsíců. Kdy se začíná upravovat?

luna03
3. srp 2023

Ahojky , mám 11 měsíční holčičku. Zajímá mě kdy zhruba se začíná upravovat spánek. Do teď spala 2x denně. Nyní 1... Kolem 12 jde spát , doma spí cca 2h , venku hodinku.... Do večera už ale nemám šanci ji uspat, to řve jak pavián 🤣 spát chodí v půl 8 večer, každý den ... Je to v pohodě? Je na ní totiž dost vidět že by spala ale nezabere nikde

hani_na
3. srp 2023

@luna03 Je to v poho. Já mám taky 11.měsíčního, vstává kolem půl osmé, po obědě spí cca 1,5 hodiny už asi 2 měsíce. Usíná až kolem 21. hod. A je to zlaté, dva spánky denně byly jen na půl hodiny. K tomu mám tříletáka, co nespí po obědě od 2,5😅

veroniqess
3. srp 2023

Řídila bych se dítětem a neřešila. Pokud je dítě spokojené a veselé, je to v pohodě. Můj syn 11 měsíců spí ještě dvakrát, hodinu a půl dopoledne a hodinu a půl odpoledne. Obvykle přecházejí děti na jeden spánek po roce, ale ani dřív to není až tak nestandardní. Můj první syn přešel na jeden spánek au v roce a půl, takže byl také "nestandardní". No a dneska jsou mu tři a pořád spí po obědě aspoň dvě hodiny a bez spánku nevydrží ani omylem

gdpr
4. srp 2023

Moj od 10m mal 1 spánok 1-1.5hod od 14m ani jeden denný spánok ale zato v noci spí bez zobudenia 11-12hod a stačí mu to ale každé dieťa je iné najlepšie je sa riadiť podľa svojho... Pokiaľ vidíš žeby potrebovala spať skús ju dať skôr večer alebo len nech doma spí nech má predsa o tú hodinu dlhší spánok