Spánek. Jak pomalu odbourávat noční kojení?

hanca1231
3. led 2020

Ahojte. Malá bude mít 7 měsíců. Přes den spinká 3x po hodině. 9-10, 13-14 a 17-18. Večer chodí spát kolem 20, max 20:15. Má koupání, kojení a spinkani. Usíná sama v postýlce. Jen stojim nad ní a třeba ji hladim nebo držím za ruce. V noci vstává kolem 1 na kojení, to je v polospanku, pak ji ukládám zpět do postýlky. Potom vstává ještě jednou a to je jak kdy, mezi 3-5, kdy si ji dávám do postele a spime do cca 6-7. Problém je ten,že. pokud bych ji nenakojila, byla by klidně vzhůru. Kolikrát v ty 4 uz neusne a je třeba hodinu , dvě vzhůru. Když byla malinká, tak vstávala jen 1 na kojeni a to kolem 3-4 Pomalinku bych ji chtěla učit na to, ze v noci se spinká celou noc. Nemáte nějaké tipy, jak ji pomaličku odbourávat kojení aspoň v tu 1? Díky moc za rady 🙂

vladienka
3. led 2020

@hanca1231 podla mna vam spi krasne :D dcera zacala spat celu noc az po 2 rokoch, a vlastne nepoznam ziadne kojene dieta ktore by spalo skor celu noc.. urcite sa ich par najde, ale to su velke vynimky.. uspavala som vyhradne kojenim az do odstavenia, ale zacala som odburavat nocne kojenie cca v 21 mesiacoch, vysvetlovala som ze ked je tma tak sa prso nedava, az rano ked vyjde slniecko. Ale to vam 7 mesacne dieta nepochopi este dost dlho. Teraz jej pojdu zubky, kym nekojite kazdu polhodinu v noci, tak by som jej to nebrala

iris92
3. led 2020

Na to je jeste strasne brzo. At se budete snazit nebo ne, tak deti zacinaji spat celou noc az kolem dvou let. Prochazi ruznymi obdobimi kdy nekdy spi lip a nekdy hur a je to uplne normalni. Predstavte si co se ted dcerka vsechno uci, lezt, sedet, zacina s vami vic komunikovat. To jsou obrovske skoky ve vyvoji, ktere musi nejak zpracovat. My jsme treba kolem 7. mesice meli uplne nejhorsi spani, kdy se maly tocil na brisko a lezl ze spani 😂 jo a odstaveni taky nemusi znamenat ze vam zacne spat celou noc.
Zkuste se podivat na stranky prosimspinkej.cz Treba tam najdete trochu utechy, pani tam moc hezky vysvetluje jak to s tim detskym spankem vlastne je 👍

hanca1231
autor
3. led 2020

@vladienka no ja jsem právě kojením nechtěla uspavat nikdy. Ani houpanim a tak. Jako malinká mi u kojení usla, ale spíš už únavou ze proste odpadla. Když večer není k uspani, tak ji potulim na sobě a většinou do dvou minut spi, ale jinak opravdu usíná nádherně sama. Zoubky ji ted vylezly 2, dva dny po sobě, jedna proplakana noc, ale to stačilo vzít, pomazlit a položit a chrupkala dal. No, uz bych uvítala aspoň jednu noc, kdy by spala dlouuuuho 😂. Já právě nechci kojit dlouho. Chtěla jsem tak do roku. No, tak ji dam ještě chvilku čas 😁😁

vladienka
3. led 2020

@hanca1231 tak ak neplanujete dlhodobe kojenie, tak vydrzte do toho roku, to uz je za chvilu.. A ak vam vo vacsine pripadov zaspava v takom veku sama, to je vynimocne a mala by ste dakovat svatym :D

jitushb
3. led 2020

Na to asi univerzální rada neexistuje, starší mi spala od 3 měsíce celou noc a mladší se i v 18 měsících budí 2x až 3x a chce jíst, a to jsou obě od narození na UM. Každé dítě je jiné a musíme to s nimi vydržet a doufat že jednou spát začnou 😉

hanca1231
autor
3. led 2020

@jitushb to ja stálé doufám, že spinkat začne 😁 už aby to bylo 😁

hanca1231
autor
3. led 2020

@vladienka no uvidíme jak se to bude vyvíjet dal. Já jsem moc ráda, že tak usíná, ale myslím si, že za to může hlavně důslednost. Dělali jsme to tak od narození. Ale nikdy Jsem ji nenechala vyplakat. Když začala, vzala jsem ji, pomazlila a zase dala do postýlky 🙂

drakenn
3. led 2020

Na to kojení v jednu se budí proč? Má hlad?

eithelwing
3. led 2020

Podle mě je to v pohodě. Pokud dcera pije, tak bych jí ho nechala. Ani se nebudí nijak moc. 😊
U nás jsme noční kojení dali pryč cca kolem 8/9 měsíce, ale dcera nepila, měla z toho akorát šoufky.
Je možné, že po nočním odstavu bude mít malá problém usnout. Chce to trpělivost. Sedavala ksem u postýlky treba hodinu, nebo si ji vzala k sobě, i když na společné spaní naše dcera taky moc není.

hanca1231
autor
3. led 2020

@drakenn napije se, ale nijak moc, pije cca 5 minut, někdy dyl, někdy min. Spíš mi to prijde jen jako zvyk... V ty 4 pije jako ďábel, to uz bych verila, ze hlad má.

drakenn
3. led 2020

@hanca1231 tak to vypadá, že tedy skutečně pije. Takže nějakým násilným odbouráváním ji akorát budeš trápit hlady. Já bych ještě určitě nějaký ten měsíc počkala.

nikolavod
3. led 2020

Dcera mi zacala spat v kuse az ve 2,5letech🤷🏼‍♀️ a syn ma ted 6mesicu a budi se mi na kojeni co 2-3hod, to usina pak sam u prsa... Ale pres den a vecerni uspavani je horor, sam neusne a jak ho uspim houpanim cestovni postylky, tak musim u nej sedet celou dobu spanku a houpat🙈 takze ty to mas uplne luxusni👍 ja se nevyspala poradne uz 3roky a pokud bude syn jak dcera, tak se nevyspim dalsi 2roky😅