Spaní novorozence. Je to takhle v pořádku?

4. lis 2023

Ahoj jsem prvorodička a tak je pro mě vše tabu 😂🙏 mám 6denní mimčo, včera nás pustili dom. Přijde mi, že furt spí... Přes den by chrapal snad furt, musím ho budit na kojení co 2-3h... S tím, že není úplně nadšený (chápu ho).. ale dá prso a půl a chrápe dál. A takhle celý den. V noci je to akčnější... To se budí sám cca co 30-40min a chce prso, prdět... A opět zase usíná na tu chvilku... Je to takhle Ok co myslíte?
Nerada bych tím něco pokazila.

klokanka31
4. lis 2023

Užívej si dokud spí 😊

orangutan123
4. lis 2023

Hodně miminek má z bříška převrácený režim. Pokud dostatečně přibírá, tak je to ok a buďte ráda že spí. Mě nespalo ani ve dne ani v noci😂

ukki
4. lis 2023

Je to normální, postupně bude víc vnímat svět kolem sebe a bude ubírat na spánku

me_druhe_ja
4. lis 2023

Buď ráda. 😀 moje druhy dítě spalo jen první noc po porodu. A pak nespala v podstatě až do odstavu v 11m. 😀

dyechampion
4. lis 2023

A zloutenku nema? Nas dostal kolem 6-7 dne lehci zloutenku se kterou se nic nemuselo delat, ale byl linejsi, unavenejsi a spavejsi..a dost byl pak problem s kojenim (byl linej sat a po par tazich spal..) tak jen pozor na to kojeni 🙂 jinak gratulace, mas chill mimco 🙂 vsechnu energii si odbijou v toddler obdobi😂

cilkat
5. lis 2023

Chtěla jsem začít psát, že pokud má dítě přes 2,5 kg a nemá rozjetou žloutenku, je zbytečné ho na kojení budit, ale koukám, že ti řádí v noci... pak bych holt přes den budila, ať postupně obrátíte režim na spaní v noci a aktivitu přes den, ať se neodepíšeš ty na nedostatku spánku. ... Ale jinak ano, novorozenci spí klidně 18-20 hodin denně (a zbytek času jedí). Holt jejich tělíčka makají na věcech jako "jak dýchat" a "jak držet teplotu" a podobně a na moc víc není kapacita. Však ona přijde 😉 .

andreacantu
7. lis 2023

Bud rada uzij si to ze spi….uvidis za par tydnu !