Syn 22 měsíců je každou noc 3-4 hodiny vzhůru

paampeliska
8. lis 2016

Potrebuju radu jelikoz jsem uz uplne zoufala. Muj 22 mesicni syn je kazdou noc 3-4 hodiny vzhuru. Usne priblizne v 9 hodin a spi tak 4 hodky nekdy ani ne a je vyspany. Zacne si povidat, skakat piskat atd a je plny energie. V podstate po mne nic nechce ale ja taky nespim. Celou tu dobu je v postylce a proste jenom mluvi. K ranu usne a pak je schopny prospat cele dopoledne kdyz ho necham. Zacal to delat uz v roku ale tak jednou za 14 dni ale posledni 3 mesice je to denno denne. Zacala jsem mu zkracovat odpoledni spanek jelikoz spal 3 hodky ale ani to nepomohlo. Je tady nekdo kdo ma stejny problem a mohl by mi pomoct. To ze to prejde moc neverim jelikoz uz to trva dlouho a je to cim dal horsi.

pomoztekacence
8. lis 2016

@lv jsme na tom stejně,naše mala usíná dost často i pozdeji

pomoztekacence
8. lis 2016

@karlajasmine JoJo taky se me ptáj co ji dávám,jestli ji místo mlika nevarim kafe a cukrik k tomu,u nás to tak bohužel ale taky není.Sladkosti dostává,ale jen co druhy den jeden poplatek,někdy i min.Tak nevim

alcar
8. lis 2016

@paampeliska ja bych ho taky nenechavala spat az do 9. Proste v 7:30-8 vzbudit (bez ohledu na to, kolik toho v noci naspal), dopo aktivita, odpo spanek 1-2hod max, odpo zase aktivita a spat kolem 20. Kazdy den opakovat furt dokola, nevynechat a neustoupit. Tu medunku bych uz asi prestala davat. Muze mit prave paradoxni efekt pri dlouhodobem uzivani, ze dite spi tri ctyri hodky tvrde a jak se jen trochu probere, tak ma naspano diky tomu hlubokemu spanku. Jeste jsem se chtela zeptat, spi sam v pokojicku nebo u tebe? Mozna by pomohlo ho separovat, at spi sam. U moji dcery tohle strasne pomohlo.

zarecna
8. lis 2016

DO 9tej, to je mega dlho. Vstavat najneskor o 7.30. Medzi 12-14tou spanok a kludne medzi 19-20 ukladat na vecerny a vytrvat aspon dva tyzdne. Odporucam knihu Kazde dieta moze spat...nie kvoli metode kontrolovane placu...to nie je tvoj problem. Ale je tma plno prikladov, ked sa deti v starsom veku budia, co robit ako posuvat vecierku a etc. Je to volne dostupne na ulozto... Rozhodne by som nerusila denny spanok, len by som ho inak strukturovala.

paampeliska
autor
8. lis 2016

@alcar spi s nama v loznici. Zkousela jsem spat v obyvaku a maly spal s tatinkem v loznici a bylo to o hodne lepsi. Trikrat spal dokonce celou noc ale pak se mto vratilo do starych koleji

alcar
8. lis 2016

@paampeliska tak zkus ho přemístit do vedlejšího pokoje. Vrátit ho k sobě můžeš vždycky, když to nebude lepší. Mysím, že skoro ve dvou letech už by to měl zvádnout. 😉

paampeliska
autor
8. lis 2016

Urcite to vyzkousim mas pravdu vratit ho muzu vzdycky

karlajasmine
8. lis 2016

@paampeliska Kolem 9 je strasne pozde, budila bych v 7.30, dala ho po obede na 1,5 spat a vzbudila, a vecer ho dala spat v 7.30 a drzela se toho... Nebo proste nastav si rezim jaky ti vyhovuje a takhle ho par dni bud... a medunku nedavej.. jak psaly holky, na par hodin tvrde usne a pak je vyspanej.. a ono se to srovna..

solasou
3. únor 2017

Zdravím,nedá mi to a zkusím se zapojit i takhle dlouhé době.Pomohlo vám něco?!Máme úplně stejný problém už skoro rok a vyzkoušely jsme už asi vse.Min spát,víc spát.Rezim,nerezim a nic,když už to konečně vypadá líp,zase to zklouzne do starých kolejí....Jak to dopadlo u vás,nikdy už tu nejsou popsané šťastné konce😅

paampeliska
autor
3. únor 2017

Štastné konce se bohužel nekonají. Jsou jenom takové malé světlé chvilky ale jinak je to spiš pořad horší jestli to teda jde. Spali jsme asi týden mezi Vánocemi v klidu a pak se to zase zkazilo a spíme tak 1 max 2 dny v týdnu. Jinak to vypadá asi tak: usne v 8 večer v jednu v noci už je vzhůru a nespí až do 5-6 hodin do rana pak usne a spí cca do 10. Cele ty 4 hodiny co v noci nespí mluví a mluví a my celou dobu opakujeme že je noc at spinka on ztichne na par minut a pak znova. Přes den nespi už vůbec. Když náhodou ten jeden den v týdnu spí tak dokaže dát i 12 hodin od 8-8. Ale další den zase v noci řadí. Chodíme už na procházky bez kočárku at se má šanci unavit někdy i 2 denně ale prostě nic. Ted jsem mu našla, že se mu tlačí dole zub 5 ale už nevěřím, že to má něco společného. Nepřeju Vám to ale jsem ráda, že v tom nejsem sama.

paampeliska
autor
3. únor 2017

🙂

solasou
3. únor 2017

Jeep tak to mě mrzí,mě uklidňuje už jen fakt,že nejsme sami😢.Ale musím říct,že jsme na tom teda líp.Mame 2letou holčičku,chodí spinkat kol 9 a vzbudí se asi v 1-2 a cca 3 hodky chce cist,nebo si hrát😅,pak spí tak do 8 a ve 12 si ještě schrupne na 2 hodiny...Ale musíme zase s kočárek má hrozej odpor k usínání,přes den úplně a večer pod 40 minut neusne.Nekdy prospí i noc,ale taky někdy vstává v 5 a je v tom maglajs.A na zuby taky moc neverim a my se stále vencime a taky nic,už mi i párkrát říkala,že ven nechce😀.No moc držím palce,ať už se vyspite!!!!Jednou to snad polevit musí!

etik2
23. čer 2017

Ahoj, mám podobného ďáblíka doma 😀 od narození to je nespavec, už tehdy býval po mlíčku i dvě hodiny vzhuru, tehdy vydržel křičet. Teď už mu je 27 měsíců a budí se stále, už naštěstí nekřičí 😀 Pokud ho nechám po obědě spát, tolik kolik potřebuje, třeba tři i čtyři hodiny, umí být i čtyři hodiny v noci vzhůru. Hodně nám pomohlo zkrátit denní spánek. Bohužel vedlejší efekt je velká rozmrzelost po probuzení a celkově méně hodin spánku pro nás oba. S pauzou v noci naspi i 10 hodin, bez ní třeba jen 8. Výsledek je takový, že po neúspěchu různých metod, režimu a medikamentů, půjdeme na neurologii a do psychologicke poradny. Budu moc ráda, když dáte vědět, jestli jste toto někdo překonal .. úspěšně? 😀 Ještě mě napadá, že jsme zkoušeli i buzení nejen odpo, ale i ráno, výsledek byl takový, že ze mě byl zombie a malej mi usinal v deset hodin na procházce na ruce cestou domů .. ačkoliv si stále myslím, že to je jediné řešení, nemám na něj síly 😂 díky, že v tom nejsem sama 😘

paampeliska
autor
25. srp 2017

@etik2 ahoj, takze syn ma momentalne 31 mesicu zlepseni od te doby je ale porad nespi rekla bych normalne. Rekord byl nedavno kdy spal 14 dni a to tak ze usnul 22-23 do 7-8. Takze asi 9-10 hodin v noci a odpoledne cca 2 hodky. Ale vecer dlouhe uspavani protoze, se mu nechce, odpoledne to same ale jakmile odpoledne usne tak neumi spat treba jen 1,5 hodky jak nam radilamdoktorka. Vetsinou ho budim po tech dvou ale nakonec je z toho 2,5.3 protoze proste beci ze chce spinkat at ho necham a pak vecer nechce spat. Hodne maminek mi radilo at zrusim odpoledni spanek ale nevyplatilo se mi to, protoze spal jeyte hur padnul unavou behem chvilky ale stacily zase 4 hodky a byl vyspany. Takze zlepseni tam je nebuntosi kazdou noc ale vetsinou po prospanem tydnu prijdou zase 2-3 dny nespani. Na neurologii jsme byli tam nam v podstate rekli, ze do 3 let by se to melo spravit dostali jsme sirup eyeq rybi tuk, ktery asi teda trochu pomohl. A bylo nam receno, ze jestli prijdeme jeste jednou tak uz dostane nejakou chemii-prasky na spani, cemuz se zatim branim. Dostavala jsem tu i rady jako, ze ho mam rano budit i kdyz pul noci nespal
ale kdo nezazije budit dite ktere usne v 5 rano a 7 rano ho budite protoze jsme byli objednani k zubari, to byl takovy hysterak, ze
jsem mela co delat ho sama oblect. Takze nikdy vic a radsi at se dopoledne dospi a ja budu doufat v zazrak. Ted jsem v 3 mesici
tehotenstvi a bude to horsi, protoze tak kdyz spal maly spala jsem taky s druhym uz to nepujde. Omlouvam se za roman ale nekdy jsem rada ze v tom nejsem sama, protoze v okoli mam same normalne spave deti a my jsme unikat. Zaver ve vic jak 2,5 letech spime tak tyden pak nastane zlom a par dnu se nespi, rekord 14 dni. Zlepseni tam je protoze jsme nespali i mesic v kuse, teda spali ale stylem v noci mejdad dopoledne spanek.

etik2
2. zář 2017

@paampeliska Ahooj, objednací lhůty jsou na neurologii dlouhé, tedy až tento týden jsme ji navštívili 😀 super je, že též odcházíme s Eyeq sirupem 😉 a psycholožka nás vyhodnotila jako adhd, nicméně do tří let může být všechno jinak. U malého nastal velký zlom už teď. Ze dne na den bez mého snažení je bez plenky, začal skládat puzzle aniž by ječel 😂 a spíme v noci .. sice se v noci vzbudí, aby se přestěhoval z pokojíčku ke mně do ložnice, ale v 99% ihned usne 😘 Sám si posunul usínání na půl desátou a vstává kolem sedmé, odpo ho ale krutě budím po 1,5h hodině .. často je úplně v komatu 😂 ale jak spí dvě hodky, je konec a následující noc je mejdan 😉 Díky, že tu jste !!! Snad už bude vážně jen líp ..

nelam
2. zář 2017

@paampeliska uffff.... zni to opravdu drsne. Zkusila jste presunout do vlastniho pokojicku?

frankiesenka
2. bře 2022

@paampeliska dobrý den..jak jste na tom teď?