Uvažuji o tom, pořídit si druhe dítě velmi brzo po prvním

mydriasa
11. únor 2015

Ahoj🙂Mám pětiměsíční holčičku a ráda bych ji co nejdříve pořídila sourozence.Jen mám dojem,že si ani nedovedu představit,jak náročné to je po narození miminka,když je doma třeba rok a půl staré batole.A že moje touha hraničí s blaznovstvím🙂ráda bych se tedy zeptala,co to všechno obnáší za přípravy,jak se zařídit a jak se to vůbec dá zvládnout,popř.pokud by mi nějaká dobrá duše popsala harmonogram dne.
díky

marketnieuw
Autor odpověď smazal
Zobraz
celaskon87
11. únor 2015

Já o tom taky uvažuji a taky si někdy myslím, že moje touha hraničí s bláznovstvím. Na druhé straně si myslím, že nám to děti za dva-tři roky oplatí, jak si budou krásně hrát spolu 🙂 Zatím mám doma tříměsíčního chlapečka.

mon_88017
11. únor 2015

@mydriasa Jedna moje kamarádka měla děti do roka, k tomu doma dost velký hospodářství (drůbež, prasata, kozy a já nevim co eště), má toho až nad hlavu, ale zvládá to. Harmonogram jejich dne ti bohužel přesně popsat nemůžu, ale nezastaví se od rána do noci 🙂
Určitě se to přežít dá, když to zvládla generace našich matek i bez pomoci moderních vymožeností. Takže s chutí do toho 😎

iluss
11. únor 2015

Já si to u sebe nedokážu představit, jsem ráda, že mám mezi dětmi skoro tříletý rozdíl. Ale moje mamka nás měla po roce, jsme tři sourozenci a narozené po necelém roce. A vzpomínám na bezvadný dětství, jsme si všichni krásně spolu vyhráli.

cacenka_d
11. únor 2015

@mydriasa Da se to, kamaradka je ma rok a pul od sebe, obe cisarem komplikovany jeste k tomu jako bonus a starsi atopak a jde to, ja mam holky 2 roky a jsem spokojena, krasne si spolu brzo zacali hrat 🙂

mydriasa
autor
11. únor 2015

@marketnieuw Když tam já ještě nepatřím🙂 tak nevím, esli můžu nakouknout bez toho

andelka
11. únor 2015

@mydriasa můžeš, je tam právě víc takových dotazů.
Já mám děti necelé 2 roky po sobě. První rok a půl byl masakr, teď je to lepší.Kdybych si mohla znovu vybrat, měla bych větší rozdíl, aspoň o rok. Ale to je hodně individuální, někdo si malý rozdíl nemůže vynachválit. Záleží totiž na mnoha okolnostech.

mydriasa
autor
11. únor 2015

@iluss No to právě mi přijde parádní, že se říká, že ty děti jsou si pak životními parťáky do dospělosti.To by se mi líbilo.

andelka
11. únor 2015

@mydriasa v rodině máme "děti" co jsou rok od sebe a v dospělosti parťáky naopak nejsou, spíše naopak. Není to pravidlo se kterým by se mohlo nějak extra počítat.

mydriasa
autor
11. únor 2015

@celaskon87 Mě právě občas dodělává péče i o to jedno co mám, a že myslím máme doma na pozornost hodně náročné miminko(a potvorácky nespavé🙂. Ale prý se to později začíná lámat, tak bych musela holt počítat s tím🙂

mydriasa
autor
11. únor 2015

@andelka Určitě záleží na charakteru jednotlivce a povaze, když se to rozejde, tak věk nehraje roli. Holt sázka do loterie🙂 Ale to asi pokaždé.

edeltraut
11. únor 2015

Já mám děti od sebe 22měsíců -neplánovaně, takže jsem z toho byla ze začátku dost na větvi 😅. První dva roky byly náročné - děti měly rozdílný režim, společné spaní nepřipadalo v úvahu, nákupy bez auta (3km daleko) byly bojovka 😀. Ale neměnila bych. Brzy si vyhráli, měli společné zájmy a jsou bezva parťáci. Nyní přichází puberta, tak se dost hádají, ale i tak na sebe nedají dopustit 🙂. Třetě je jedináček a dlouho jsme zvažovali, že jí pořídíme do dvou let taky parťáka... 🙂. Já bych do toho šla, sourozenecký kočár nezbytnost a pokud nebydlíš jako já na kraji světa bez možnosti veřejné dopravy a bez auta, tak si myslím, že to nebude ani tak náročné. 🙂. Musím tedy napsat, že jsem měla hodné, spavé děti. Nevím co je probdělá noc 😉

mon_88017
11. únor 2015

@mydriasa s těma životníma parťákama bych byla opatrnější, my jsme s bratrem rok a půl od sebe, on starší, a celý dětství jsme se rvali jak koně, takže o společným hraní nemohla být řeč, v pubertě si on o mě myslel, že sem pitomá a já o něm, že je debil, takže jsme tak proplouvali kolem sebe a v osumnácti jsem vypadla z domova co nejdál... Takže ten sourozeneckej vztah tam prostě nebyl. Jo, teď jsme dospělí, máme svoje životy, zavoláme si, popijeme, pokecáme, ale životního parťáka si představuju jinak 🙂

mydriasa
autor
11. únor 2015

Trochu se bojím, jestli budu pak schopna i poskytnout plnou péči té starší. Aby na tom nebyla bita.

rybickamalicka
11. únor 2015

Ono tady hodne zalezi na tom diteti, ja si nedokazu u me rok a pul lete dcery predstavit dalsi miminko, budi se i 5krat za noc, pres den je zavislacek, chce byt porad se mnou, kdyz prijde starsi syn, hned je u me a je jako muj ocasek, hodne zarli. Kdyz byl syn stary jako ma dcera, byl naprosto v pohode, mel vsechno "na haku" a kdyby mel treba i 5 sourozencu, byl by naopak rad! Jeste znam pani, ktera ma u rok a pul lete dcery 4 mesicni mimi a ta to zvlada v pohode, ma v baraku svou maminku, ktera ji hodne pomaha a to starsi je hodne klidne, nenarocne mimi!

jija
11. únor 2015

@mydriasa ja mam deti od sebe 15 mesicu a super, ted maji 13 a 28 mesicu a je videt jak se maji radi. Harmonogram dne Ti sice napsat muzu, ale stejne Ti to nebude k nicemu, protoze zalezi na detech, proste se to porad meni, akorat jsem jim sladila odpoledni spanek at mam chvilku klidu, ale zvladnout se to da🙂 a to mam manzela co hodne cestuje a byva v praci dlouho a nemame zadnou babicku ktera by pomohla, prvnim pulrok jsem hodne vyuzivala kocar pro dvojcata a pak skejt za kocar
Jo a rozhodne ani jedno z deti nebylo nenarocne spave miminko🙂
Podle me je to idealni rozdil, ale kdyby manzel povolil tretim tak bych uz chtela rozdil 2 roky, ale to uz je jenom hypoteticke

celaskon87
11. únor 2015

@mydriasa my máme štěstí, že malý spí v noci 8 hodin v kuse, ale přes den se od něj nehnu, vyžaduje pozornost a spí dopoledne tak 30 min a odpoledne na vycházce v kočárku.... při představě, že máme ještě jednoho, který mi tu poletuje po obýváku, se mi dělá mdlo, ale stejně bych do toho šla ;)

alik26
11. únor 2015

Já mám dvě holky, 2,5 a 5,5, milují se neskutečně, druhé jsem moc nechtěla, ale teď jsem za to ráda, starší je klidná, mladší divočák, z toho si hrají, že tomu ani nevěříme, z toho se dohadují..., mladší spíš tu starší zlobí, ale více převažuje to lepší, neudělají bez sebe ránu, truchlí bez sebe, těší se na sebe, všude chtějí chodit spolu, večer usínají spolu v jedné posteli (pak tu jednu předělávám do její 😀) a drží se za ruce nebo se objímají, říkají si básničky... Doufám, že jim tohle vydrží navždy, já to takhle neměla, mám o rok staršího bráchu, pořád jsme se mlátili, moc si spolu nehráli, žalovali na sebe, on měl pořád ve vším přednost a má doteď, pak mám o 11 let mladší sestru, vztah k sobě jsme našli, až měla 18 let a to už jsem doma nebyla, je to takový smutný, já mám pořád odstup, ona podle nás měla, má a bude mít neskutečný výhody, mrzelo mě to a mrzí ještě teď, za nás byla jiná doba (jsem ročník 1979), byli jsme dva po sobě, ona pak jakoby sama, přítel má o 4,5 roku staršího bráchu a mají krásný vztah, někdy mu závidím.
Kamarádky některý mají děti po dvou letech a jsou naprosto spokojení, říkají, že 2 roky ideál. U nás je harmonogram různý, jedna je ve školce, z druhou jsem doma, ale odpo kroužky, nebo hraní doma, takže buď někde lítáme nebo jsme doma, k babičkám většinou jen o víkendu, jinak chodím s mladší do centra mezi děti, pak s oběma do cvičení...

mydriasa
autor
11. únor 2015

@celaskon87 No právě si o sobě úplně nemyslím, že se tahle moje touha zakládá na rozumný úvaze 😀 My navíc bydlíme v řadovce, spousta schodů z patra do patra, musela bych nosit miminko i batole (pravděpodobně ještě nezvládající schody) na přeskáčku nahoru a dolů, byla by to bomba

jenny.kay
11. únor 2015

Já mám teda děti "až" 23 měsíců od sebe a zpětně bych brala klidně i menší rozdíl. Druhá byla naštěstí spací miminko, takže to bylo v pohodě. Od nějakého cca. půl roku spí už jen po obědě, harmonogram mají holky sladěný. Dneska mají 3 roky a 15 měsíců. Harmonogram máme snadný: ráno vstát, dohlédnout na oblékání starší, obléknout mladší, hygiena, snídaně. Pak si holky hrají, já pracuju, případně jedeme na nákup. Pak jdu vařit, holky si buď hrají, nebo mi pomáhají v kuchyni. Oběd, odpolední spánek (musím je obě uspat na gauči a pak se placatit mezi nima, protože když se hnu, tak jsou hned vzhůru). Potom jdeme podle počasí buď na procházku, nebo se nějak zabavíme doma (knížky, stavebnice, hry, malování). Uchystám večeři, dojede manžel, pohrajeme si všichni hromadně. Večerníček, hygiena, uspat.

yildiz
11. únor 2015

mam holky necele 2 roky od sebe a super ...starsi uz hodne veci umela takze nebyl problem ...ted ji budou v lete 3 a nejmensi za 2mes rok ...a super ...kdyz byla nejmensi mala tak vse o.k. holky maji urcity rezim a volnost a vse klape a me taky 😀 nemohu si nac stezovat a nejakou blaznovskou touhu po dalsim mam uz kdyz jsem byla tehu ted s treti dcerkou .../ mam 3 holky/ ale nejstarsi uz nepocitam :D neb ta bude brzo plnoleta takze ji uz neberu jako dite 😀 - mam teda jeste veeliky stesti ze mam vsechny holky spaci takze ja vstavani nocni k detem vubec neznam 😀 od narozeni mi spi nonstop max 1x na mlicko ale zase hnedka padly ..takze pohudka a to i kdyz jsem kojila 😀 takze ja bych klidne sla uz pomalu do dalsiho - doma zakaz opravdu uz asi posledniho nemam....ale uvidime 😀 tak drzim pesti at se zadari a vse je v poradku 🙂 - jo a harmonogram mame - vstavame vsichni ja a holky kolem pul osme az osme takze pak snidane, dopol si hraji, pak svacina po svace jde nejmensi spat ..ja se venuji starsi ...po obidku jde starsi spat ...nejmensi mezitim vstane ...takze se zase venuji ji ..pak vstane starsi oblekneme se a jdeme ven kde mala spi /odpoledni spanek ma vzdy venku / jsme venku 2-2.5h i v zime... pak domu svaca, hrani atd az do vecera a rezim nocni maji stejny a dany ...takze kolem 19h vecere , Vecernicek, koupacka a spani takze v pul osme az osme vecer jsou holky v postelich a spi az do rana..... 🙂

evulina77
11. únor 2015

zvládnout se to dá, ale nemá cenu o tom přemýšlet. Až to bude potřeba, zvládneš, co musíš... Otázka je spíš, jestli se podaří otěhotnět. My jsme se nijak nechránili, ale kojila jsem a otěhotněla vždy nějakou dobu po ukončení kojení. A určitě nejsem sama, ale je pravda, že někdo otěhotní i bez předcházející menstruace a i při plném kojení. Každý je jiný. Jen je potřeba na to myslet...
Kojila jsem vždy do plus mínus dvou let holek.

nonnni
11. únor 2015

@mydriasa jsem od sestry o 18 mesicu a nikdy jsme si nebyly blizke....pokud je toto ten hlavni duvod, tak bys take mohla byt zklamana...

smardik
11. únor 2015

mám kluky od sebe 15měsíců a super, rozhodovat se znovu klidně jdu i do menšiho rozdílu. U nás byli náročné ty začátky-když se mladší narodil starší teprve začínal stát (je opožděný), takže jsem kojila a do toho dítě co chtělo všude stát, a chtělo pomoct, měl pleny, sám se nenajedl takže v tomhle to byla honička a pak trošku režim- jeden se vzbudil a chtěl jíst,zatímco jedl druhý usnul a tak se střídali, takže jsme se nedostali ani ven třeba nebylo kdy ale jak jsme najeli na nějaký ten režim, už se to dalo a pak si nestěžuju.

oba jsem vozila v kočárku, pořídili jsme kočár pro 2 děti a bylo to

a pak horší to bylo když se mladší stal pohyblivým a začal brát hračky, to se staršímu nelíbilo, jednou si dokonce donesl z kuchyně pokličku a praštil malého po hlavě ale brzo si zvyknul

ted mají kluci 5 let a 6 a kousek a super, jsou to úžasní bráchové co k sobě mají hodně blízko a moooc se milují, jak dvojčátka jsou prakticky

mydriasa
autor
11. únor 2015

@alik26 My jsme s mladší sestrou o 2,5 roku a nejblíž jsme k sobě začaly mít až po jejích osmnácti, do té doby jsme se střídaly v pubertě a trochu se míjely (každá jinou partu, zájmy..). Právě jsem uvažovala, že pokud by ten věkový rozdíl byl menší, našly bychom se jedna pro druhou dřív (a že teď jsme pro sebe nejlepší kámošky)

andelka
11. únor 2015

@mydriasa nemyslím. Ona ta parta a zájmy mohou být rozdílné i u dvojčat. A není zas dobře být k sobě připoutaní až moc, každé dítě musí mít prostor pro svoje, ať má sourozence staršího o rok a půl nebo o šest.

smardik
11. únor 2015

@andelka jo to máš pravdu, kluci jsou na sebe připoutaní hodně ale taky štastni. to je fakt. ale je to i nevýhoda-chodí spolu do školky, jak jeden nejde druhý nechce taky jít, brečí mi tu. chtějí být spolu oni jsou an sebe dost vázání

mydriasa
autor
11. únor 2015

@andelka Jj, taky taková dvojčata znám, oheň a voda. A určitě souhlasím, že vybudovat samostatnou funkční uzavřenou jednotku je na škodu.

andelka
11. únor 2015

@smardik no, malej chtěl jít nedávno k babičce spát. A starší samozřejmě že jde taky (babi počítala že ho bude mít napřed samotného na zkoušku, ne že nafasuje hned oba), že by se mu stýskalo.
Ono u těch věkově blízkých dětí to dost svádí brát je jako tandem. I že si vystačí sami, přitom myslím že každý potřebuje svoje kamarády.
Tak uvidíme jaké to bude u nás, minimálně rok spolu taky budou ve školce, ale v jiné třídě.

mydriasa
autor
11. únor 2015

@edeltraut Jo, s tím řidičákem musím pohnout, je mi jasné, že bez něj by to bylo drsný. Dík za utvrzení v mé představě, že to musí jít 😀