Zmena života po narodení dieťatka

astrid_sk
15. kvě 2018

Ahojte, zaciatkom prazdnin cakame narodenie nasho chlapceka. Viem, ze nam to zmeni zivot, avsak jak moc a na jak dlouho? Mam totiz pocit, ze po narodeni budem dieta cele dni len kojit a prebalovat a nebude cas vobec na nic ine. Boli sme zvyknuti si zajst von na jedlo a popritom nakupit, bude toto mozne aj potom? Pripadne odkedy? A nejaky poldenny ci celodenny vylet, na ako dlho na ne mozme zabudnut? Podelte sa prosim o svoje skusenosti, nech mam predstavu... a pripadne aj co pouzivate na prenos dietatka: autosedacku, kocik, nositko atd..?

garalela
18. kvě 2018

A k těm změnám určitě patří ještě stravování, kvůli kojení jsem jen na starém pečivu,mrkví,rýží, kuřeti,rybě bez pořádného ochuceni a to já si třeba rada dávala věcí s cibulí a luštěniny a česnek

bonavoxa
18. kvě 2018

@garalela My na bezalergenni. Jdu do obchodu a 90% z toho nemůžu. Je to nápor. Se k tomu všemu ani nenajíst.
A k ostatním změnám u mě patří i telesné. Pár mesiců/ let prostě nemám šanci vypadat tak jak bych chtěla. Porodem to u mě neskončilo, protože si nesu z tehotenstvi onemocnění štítné žlázy.

kladpol
8. čer 2018

@astrid_sk Kamarádky malý chtěl kojit co tři hodiny, skoro na minutu přesně, jak se jí nalívaly prsa, ale on byl takový rychlík a jedlík, že za 15 minut byl po jídle 🙂, takže těch 40 minut to asi nebude si myslím.

astrid_sk
autor
8. čer 2018

@kladpol tak to je parada, take bezproblemove kojenie by bolo super. Ja co som absolvovala kurz, tak mam pocit ze je to velka veda a mam z toho celkom obavy... tak asi radsej budem pripravena na vsetko a mozno nakoniec prijemne prekvapena...

blackhole
8. čer 2018

@bonavoxa já mám taky jinou postavu než předtím, silnější nejsem, ale zmizely mi boky 😲 Ne že bych je předtím měla nějak extra široké, ale teď vypadám jako "i" :D

kladpol
8. čer 2018

@astrid_sk No tak určitě, kdo je připraven není překvapen, takže příprava je dobrá věc. Jo malý byl v tomto úplně úžasný, i se sám budil, byl v tomto fakt super pohodář 🙂 Dost maminek má s kojením asi problém, alespoň co jsem tak i v okolí slyšela, ale spíše s délkou kojení (myslím kojení třeba jen do tří měsíců a pak přechod na umělé), nikdo moc neporadí. Takže pokud budeš připravená bude to jen k dobru 🙂.

makovaapanenka
8. čer 2018

@astrid_sk Ke kojení doporučuju www.prirozenekojeni.cz, a hlavně NASLOUCHEJ SVÉMU INSTINKTU. Neboj, rozjede se nejpozději okamžikem porodu a je opravdu neomylný! Já na něj nedala jen jednou nebo dvakrát a dodnes toho lituju. Nejtěžší bohužel bývá ustát tlak okolí a smutnou realitou je, že (nejen) u nás panuje obrovská nepodpora kojení... Sice ti hned v porodnici dají miliardu příruček, proč je skvělé kojit, ale hned vzápětí ti nutí dokrm... Tím v žádném případě nechci odsuzovat dokrmování nebo krmení pouze umělým mlékem, je-li to v souladu s instinktem té které matky, spíš jde o to, že pokud někdo chce plně kojit, nedostává se mu takové podpory, jaká by byla zapotřebí (bohužel nejen má zkušenost) ☹

zelenaesmolda
8. čer 2018

narozenim ditete se ti zmeni zivot uz navzdy

elinkal
9. čer 2018

@rebe souhlasim, napsala jsi to perfektne. Pro me byl zacatek fakt brutalni, malej spis nespal nez spal, porad se kojil, byla jsem chvilemi na dne a rikala si, ze druhe nikdy. Najednou mu jsou skoro dva roky a pristihnu se pri myslence, ze bych to vratila 😅.

Jinak si myslim, ze s malym miminkem se da delat proste to, na co si clovek troufne. Ja byla opatrna a radsi nikam moc nechodila, do pul roku maleho jsem ho nevzala do zadneho OC, apod. Ale mam zname, kteri behem prvniho roku jejich male byli asi na peti exotickych dovolenych (Kuba, Singapur, apod.) a zvladli to bez uhony.

bonavoxa
9. čer 2018

@blackhole Fakt? Já naopak. Jsem jak Věstonická Venuše.

tensorflow
9. čer 2018

ahoj, je to hrozne individualni. Ja se tech zmen po narozeni ditete hrozne bala, ale narodil se nam totalni pohodar, ktery od dvou mesicu prospi celou noc a skoro nebreci. Zezacatku to bude tezky, nez si zvyknes - poprve jsem se hrozne bala i vyjet ven s kocarem na prochazku a vybavovala se na to dlouho dopredu, ted popadnu nositko a jsme venku hned.
Takze zivot se urcite zmenil - nechodime po vecerech tolik za kulturou, protoze vyzaduje v 8 postel (ale diky tomu, ze se v noci nebudi neni problem, aby ho kdokoli pohlidal), ale na vylety chodime spis casteji a nakupovani je taky bez problemu.
Co doporucuju nastudovat pred porodem je ale kojeni. Ja se na to vybodla a diky spatnym informacim z porodnice pak 2 mesice bojovala s nedostatkem mleka (odsavani, dokrmovani,...). Ted kdyz uz jenom plne kojim, je to uplna pohoda..