Co u Vás doma nejlépe zabralo na bolavé bříško?

iva_babyclub
2. říj 2015

Kapičky, dětské masáže, nošení miminka v šátku?...Co u vás doma nejlépe zabralo na utišení miminka a přineslo úlevu od bolavého bříška?

princina
2. říj 2015

@iva_babyclub jediné,co zabralo byly masáže... A časté pokládaní na bříško

jetynka
2. říj 2015

@iva_babyclub U nás zabíralo nošení v úlevové poloze, masáž bříška gelem na bolavé bříško, občas zabral espumisan popř. sab simplex kapičky a když bylo nejhůř (to bylo naštěstí jen u první dcery 1x) použila se jednorázově tenounká rektální rourka a miminku odešly větry a kvalitně se vykakalo a úleva byla znatelná, jinak pokud jsem já kojila, což bylo u posledních dvou dětí tak jsem popíjela během dne fenyklový čaj, popř. jsem dala miminku 2-3 lžičky čaje, ale to bylo taky jen vyjímečně, většinou jsme si vystačili s tím co jsem psala v úvodu. Děti moc na bolavé bříška netrpěly, nejstarší dcera plakala bolestí když jsme hledali to správné UM, pak pohoda, syn kojený do 20měs toho bříško nebolelo téměř nikdy a nejmladší dceru bříško bolívalo často, teď jsem zvědavá jak to všechno bude 🙂

sisinka74
2. říj 2015

u nás jedině infacol. Masáže, nosení, nahřívání, jiné kapky, fenyklové čaje..k ničemu. Jen ten infacol. Účinek okamžitý.

dundee88
2. říj 2015

u nás zabraly probiotické kapky ProTectis od BioGaia. Sice až za pár dní, ale máme s nimi skvělou zkušennost. Sice jsou dražší, ale myslím, že se to vyplatí. Sabsimplex nám nepomohl, espumisan jen trošku. A určitě šátkování, to se miminko uklidní, připadá si jako v děloze 🙂

dasara
2. říj 2015

Pokud v noci, tak jsem volila kombinaci SabSimplex, cca 20ml fenyklového čaje po lžičkách a dát do vibračního lehátka - účinek byl zaručen do 15 minut. Masáže bříška s gelem absolutně nezabíraly, pytlíček s třešňovýma peckama taky ne, protože z toho malá vždy dostala záchvat smíchu 😀 , rourka též nepomáhala. Přes den jsem ji hodně nosila na "tygříka" to taky zabralo a na bříšku ji to moc bavilo, ale ne vždy to pomohlo. Ještě pomáhalo cvičení s nožičkama. Bříško ji bolelo, když jsem jedla brambory - na to jsem ale přišla až hodně pozdě

koran2
2. říj 2015

mňa čo maximálne v noci zachránilo, bolo to, že som majú dala do toho vibračného kresielka Fisher Price a zapla som vybrácie, potom sa taaak moc vyprdkala, že spala do rána!!! 😀

yvonneullmann
2. říj 2015

U nás jsme na prdiky trpeli hodně... Brali sme denne prebiotika a nahrivali jsme brisko masirovali...ale nejvice pomahal fenikl pred spaním

snecek.v
2. říj 2015

Nás zachránilo nošení v šátku, to ji vždycky pomohlo- tak si nejsem jistá, jestli to byly opravdu prdíky, nebo jen chtěla mámu blíž k sobě 😀

soleilll
2. říj 2015

Čas.

sara84
2. říj 2015

Baby calm u prvniho. Sab u druheho. Oba trpeli bobci jak blazen :( a nosit na tygra...Bio gaiga vubec

svetlus_pepca
2. říj 2015

Suché teplé obklady na bříško, masáže, Pupík a Espumisan.

smallinka
2. říj 2015

Teplá plínka na bříško....ulevilo se jí a taky cítila, že se jí snažím ulevit...tak se uklidní. Jinak jsme dávali espumisan tak do těch 4 měsíců, ten pomohl hodně.

bledulka84
2. říj 2015

U nás nejvíc zabralo vyřazení určitých potravin z mého jídelníčku. Jablka, červená paprika (koření), vajíčka, houby, atd atd... Probiotika lehce uklidnily, na akutní bolesti Sab nebo Infacol. Malá má rok a citlivé bříško má doteď, ale teď už ji pozlobí občas jen v noci, ale některým potravinám se musí vyhýbat pořád (třeba jablečnou přesnídávku bych ji dát nemohla).

janinek
2. říj 2015

Kojeni a mazleni bricho na bricho.

iva_babyclub
autor
4. říj 2015

Slyšela jsem také radu: masáž esenciálním olejíčkem z Fenyklu, máte někdo zkušenost?

lucienn5
4. říj 2015

Nám se osvědčila kombinace kapek Coliprev, teplých obkladů a jemné masírování 🙂

aklin
4. říj 2015

na zklidnění bříška nám zabraly teplé obklady, masáže, cvičení a šátek.

pejskyne
4. říj 2015

U nás nakonec pomohla Biogaia nebo čas, nevím jistě 😉. Do té doby hlavně pokládání na bříško, častější odkrkávání, nošení v klubíčku a na tygříka, zvedání nožiček, masírování nahřátého bříška a možná i můj zvýšený přísun kmínu a dobrý pitný režim (zdálo se mi, že když málo piju, mrně má bolení horší). Co nám nepomohlo byl Pupík, omezení mléčných výrobků, Espumisan a Babycalm (fungovaly pár dní, pak už ne) a fenykl byl u nás tragédie - největší křeče byly po fenyklovém čaji

tria002
4. říj 2015

Ja nosim v satku..
Mam volne ruce, malej spokojenej, brisko se hreje.. 🙂

beruska3011
4. říj 2015

Kapičky , masaže a také rektalní trubička ...