18měsíční syn vyžaduje Sunar v noci, jak ho odbourat?

eliska91
7. bře 2017

Ahoj,mám dotaz.Můj 18 ti měsíční syn vyžaduje za noc aspoň 2x sunar,ikdyž měl vydatnou večeři,když mu chceme místo toho dát čaj tak brečí,že chce sunar.Jak to máme odbourat?

lucinka58
7. bře 2017

@eliska91 Tak to by mě taky zajímalo. My minimálně 1x za noc máme to samé. Teda dneska spal cenou noc, ale to je podle mě omyl. Jinak se budí fakt jednou (když rostou zoubky nebo je nemocnej) nebo dvakrát na mlíčko. Nic jinýho nechce.... A je mu 19 měsíců.

pokoda
7. bře 2017

Naše malá to má stejný a je jí 2 a půl roku. Zázrak, když se vžbudí až kolem půl páté. Myslím si, že to odbouráme až tím, že mlíko přestaneme dávat úplně, takže až tak ve 3 letech...

amabilis
7. bře 2017

Já tohle měla u prvního. Bez řečí jsem dávala, i když mě to unavovalo. Přelom nastal až někdy po druhém roce věku, kdy jsem prostě v noci zkusila dát místo sunaru vodu a přijal to. Takže je možné, že k tomu prostě potřeboval dozrát. Takže bych možná ještě zatla zuby a vytrvala, určitě se to srovná. Můžete zkusit sunar postupně ředit, ale třeba mají fakt hlad.

meyryen
7. bře 2017

@eliska91 25 mesicu a 1x v noci Sunar....Nic jiného nechce,takže dávám....

gracinka7
7. bře 2017

Mému synovi je 15 měsíců a je to to samé. Přes den toho zbaští spoustu a v noci se stejně budí po třech hodinách na mléko. Doktorka mi tvrdí, že to není hlady, ale spíš zvykem. Ale když udělám mléko řidší, vzbudí se dřív. Taky nevím, co s tím ☹ Už jsem z toho unavená. Dokud jsem kojila, budil se jen jednou za noc.

brokovich
7. bře 2017

Jeee, nepises o nas? 18 m a kazdou noc minimalne 2x mlicko. Rano davame uz vodu, ale ze by z toho byl nadsen...😀 Vzdy se hodne budil a budi se cim dal min, tak snad se brzo dockame jen 1 ci zadneho buzeni. Myslim, ze to chce vydrzet. Cas od casu zkuste dat vodu, uvidite, co on na to. 😉

vetyver
7. bře 2017

dávali jsme asnad do 2, možná do 2,5 let, když jí rostly zuby (pětky), tak klidně dva-třikrát v noci. ono je to i uklidňuje... pak jsme to vyměnili na normální mléko a na usnutí ho má pořád (3,5r.) Syn je proti tomu úplně jiný, ten nevzal žádné UM a i teď vypije tak půlku toho co dcera v jeho věku (20m). A oba jsou normální a zdraví 🙂

anniesfibis
7. bře 2017

co je na tom zvlastniho? kojim i 6x za noc v tomto veku...
btw. kolik vypije mleka pres den? nedohani jen to, co presxden nevypil? min. zech 400ml by za den mel vypit - aspon to udavaji vyzivari...ja nevim, my jen kojime.

ninive211
7. bře 2017

Zkusila bych ředit...a třeba snižovat dávky. U nás někdy taky v noci chce, teda spíš jakože k ránu, třeba ve čtyři, přes den totiž jí strašně málo a pak má možná v noci fakt hlad. Vodou či čajem ji neošidím ani náhodou, je jí 28 měsíců. Většinou ale vydrží alespoň do té cca půl šesté, tak to už je OK, ale jak je to ve čtyři a nejde bože dřív, tak mě to dost se.e, nejradši bych ji nechala bez mlíka, ať si zvyká (už bych pomalu ráda odbourala úplně), ale dělá ho manžel a ten se chce vyspat do práce, tak radši udělá mlíko, ať je klid.

eliska91
autor
7. bře 2017

@anniesfibis kolikrát za den ani UM nedostane jen před spanim a pak v noci.To hlavně babičky mají dilema,že chce v noci ještě UM a nespí celou noc,a pak mě to akorát vrtá hlavou.
@ninive211 U nás taky dělá mlíko manžel,ptž máme ještě 2měsíční mimčo a to kojím.

eliska91
autor
7. bře 2017

@brokovich občas se stane,že spí celou noc a nebo,že se probudí až ve 4,zkusíme dát jednou tu vodu a uvidíme 😉

adji
7. bře 2017

Syn má 22 měsíců a pořád se budí v noci 1x na Sunar. Vyžaduje ho i před usnutím dopoledne i večer (takže ho má celkem 3x). Brát mu ho nebudu, jemu stačí dát flašku a pak už mě nepotřebuje 🙂

anniesfibis
7. bře 2017

@eliska91 babicky prenaseji sve nedoresena dekenata z mladi na tebe ...nechali deti rvat z principu a protoze si to stale vnitrne vycitaji, nuti k tomu i dalsi generace...;) tak to proste je no

anniesfibis
7. bře 2017

y

eliska91
autor
7. bře 2017

@adji My mu tu flašku musíme ještě držet,je pohodlný si ji držet sám,umí,ale nechce

katka865
7. bře 2017

Taky jsme dlouho davali mliko i v noci a vyresilo se to az ted kdyz ma mala 2,5 roku. Byla nemocna a hodne zahlenena a kdyz mela neco hodne tekuteho do zaludku tak to casto vyzvracela treba kdyz se rozkaslala a polechtal ji v krku nejaky hlen. Tak jsem ji rekla ze na noc vezmeme radeji jenom cajik - toho nevypije 200ml najednou - aby z toho neblinkala a ona to tak nejak prijala a pak uz jsem mliko v noci nedavala ani po uzdraveni. My jsme teda meli flasku i po obede pred odpolednim spankem - to si jednou zarvala ze chce a pak uz byl klid. Takze si myslim ze ty deti k tomu musi nejak dozrat. Nejsem zastancem radikalnich metod pokud to samozrejme neni zdravi skodlive nebo nebezpecne tak na ni v nicem natlacim.

adji
7. bře 2017

@eliska91 tak mu jí zkus dát do ruky a odejít, už to sám zvládne a ty se aspoň tolik neprobudíš 🙂

summer2012
8. bře 2017

Přešli jsme na vodu, pravda celkem bez problémů ale stejně tam kolikrát letím i 4x za noc dát mu napít s to má láhev u hlavy 😂 ale pravda je to pořád míň a míň teď už často jen jednou a někdy vůbec, takže prostě vydržet až k tomu dozrají 😉 Má 28 měsíců

pmikesova
8. bře 2017

Taky máme mlíko jednou v noci, je nám teď 17 mesicu. Mám mlíko v 7, když jde spát a pak okolo 1 hodiny a okolo 6. A vodou ho neosidim, to řve jak drak, podle mě mají prostě hlad. Pravda čím dál častěji ( cca 1 až 2 x za týden už se budí jen okolo 4) tak už trebe bude lépe😀

alboo
8. bře 2017

Napadlo vas nekdy ze piti u takhle velkych deti v noci je jen zlozvyk? Rok a pul stary dite ma v noci spat a ne jist nebo pit

zmrzlinka
8. bře 2017

Nas malej pil v noci mliko do dvou let a odstavil se sam.Ale on byl nezravec tak doháněl v noci co nesnedl přes den 🙂

zarecna
8. bře 2017

Maly ma 18 mesiacov a mlieko ma pred spanim, nocnym aj obednym v noci spi a zobudi sa okol 5tej, 5.30 a mlieko, skusala som nedat, ale to vstaval uz o 6:30 a ja som leniva matka, ked mu to mlieko dam, taha aj do 7.30 v pohode....ono to prejde nehrotila by som. Ved nevstava clovek kazde tri hodiny ako u novorodenca.

panickatlamicka
8. bře 2017

@alboo Bohuzel, tyto nepravdy o detskem spanku jsou sireny i z ust lekaru. ☹ Pak maminky pod tlakem okoli sahaji po metodach, ktere naopak vedou k deprivaci ditete. Mne se mladsi budi tak 2-3 krat za noc, tak ji proste napit nebo najist dam (kojim).

kimh
8. bře 2017

Syn do minuleho měsice (19 měsicu) měl take mleko vecer 180 ml a kolem 4 rano 150 ml, neřešila jsem a najednou ze dne na den ho nechtěl a je v noci bez mleka, nepřipada mi na tom nic divného, každe dítě je jiné, některé spí od malička celou noc a některé ne, dr mi na to řekl, že si k tomu musí dojít sám 🙂

eliska91
autor
8. bře 2017

Člověk by to tolik neřešil,kdyby babičky a tak neměli starost,že tak velký dítě chce v noci ještě mlíko,že má spát.Hlavně máme ranní ptáče,který už vstává v 5 hodin.Okolo 18té večer dostane večeři,opůl 8 jde spát a chce mlíko a v noci se vzbudí kolem půlnoci a chce mlíko a pak ráno

lucbra06
8. bře 2017

Můj syn se budil na Sunar přesně do 18 měsíců.Ze dne na den spal celou noc bez mlíka.Musí se to vydržet asi je nijak neocurame 🙂

summer2012
8. bře 2017

@alboo A to řekl kdo??? Každý dítě je jiný, na svoje potřeby a já ho v tomhle směru rozhodně omezovat nebo trápit nehodlám...mléko přestal vyžadovat sám od sebe a k tomu si dřív nebo později dojde každé dítě...a že má v noci žízeň a dostane napít? Vy si snad řekněte kdepak je noc a počkáte až do rána? Já tedy ne, pití mám u postele a napiju se kdy chci a nevidím na tom nic špatného.

misule55
8. bře 2017

My mame dva roky a taky porqd v noci delam sunar, vubec to neresim, jednou ho to prejde 😉

brokovich
8. bře 2017

@alboo Ne, to me teda fakt nikdy nenapadlo. Me jen napadlo, ze kdyz ma hlad, dam mu najist. Prijde mi to normalni. Unavne pochopitelne, ale normalni. Stejne tak mi prijde normalni, ze se placici dite snazim uklidnit a ne ze ho necham vyřvat. Tak asi tak.

alboo
8. bře 2017

Každý dle svyho nejlepsiho svedomi a vědomí. Ale člověk je proste nastaven tak ze pres ji, pije, vylucuje a v noci spi a regeneruje. Takovy ty co v noci couraj pit a nasledne pak curat mam fakt nejradsi.