Dcera ve 13 měsících odmítá umělé mléko

sarka229
14. čer 2017

Ahoj...mám otázku...dcera 13 měsíců mi odmítá už 3 dny UM.Je na něm od 9.mesice. do té doby byla kojena.
Jen vidí láhev a brání se... Vadí když už ho přestane pít? A čím ho mohu nahradit? Diky

anniesfibis
14. čer 2017

@sarka229 podle LP je při ukonceni kojeni lepsi volba rozjíst dite tak, aby mělo pestrou stravu a dbrat na dostatecny prisun vapniku (makove mleko a pod.)... UM by se naopak mělo co nejdříve odbourat. Aspon to ted resily mamky s LP. Ideální je kojit.

sarka229
autor
14. čer 2017

Děkuji za názor...

tulena
Autor odpověď smazal
Zobraz
hermelinah
14. čer 2017

Zkus třeba z hrnečku, či brčkem,ale jinak též myslím, že při pestré a rozumné stravě to bude ok 😉

linee
14. čer 2017

@sarka229 musela jsem v ukoncenem 13.mesici prestat kojit.Volala jsem dr. Rekla mi - dejte UM.Muze se stat,ze nebude chtit,zkuste dat trvanlive mleko.Ano,klasicke. Pry nemusim ani prevarit. Dulezite je zachovat 2 mlecne davky denne (napr.jogurt+kase) nebo um+kase a nebo lucina+jogurt.A nutne kazdy den nemusi.
Ja s pestrou stravou mam problem,mala neji ovoce a zeleninu,top je pouze maso,obcas zlizne lucini z rohliku a nekdy si da suchy rohlik.Bohuzel to je vse,vic pestrosti do ni nedostanu;:(jo a banany (jedine z ovoce).
Takze asi tak.Mleko jsem ji dala,um ale chce.Zkus treba zmenit druh.Kamaradcin kluk to take delal,pomohlo um s prichuti vanilky.Vyrobcu je vic,ona dava vanilkovy Nutrilon,obyc um proste nechtel.Tak snad pomuze.

linee
14. čer 2017

@anniesfibis Po 4 mesicich asi nema jak zacit kojit...
Jinak treba mak je silny alergen.To mu dam opravdu radeji kravske.

terezapetrova
14. čer 2017

@sarka229 nevadí, nahradis sýry, jogurty, kravskym mlékem do jídla. Místo um ale jiné tekutiny - voda nejlépe, caj

verinikki
14. čer 2017

Pokud myslíš, že ho potřebuje, tak ji zkus nějak ošidit🙂 Nám pomohla troška kakaa a brčko, můžeš z něj udělat i nanuky nebo ovocný shake.
Jinak po roce bych to už moc asi neřešila, to už prcek jí všechno🙂

terezapetrova
14. čer 2017

@linee prevarovat kravské mléko k čemu? 🙂

ladyhacek
14. čer 2017

po roce bych už asi moc neřešla. Jí jogurty? Má nějaký mléčný produkt?
Zkusila bych ráno to mléko či kakao ( i když já k tomu kakau mám averzi 🙂 > syn má rád caro s mlékem 🙂

ppecicka
14. čer 2017

Vyzkoušeli jsme několik UM, s příchutěmi i bez, ale naše malá žádné nechtěla. Doktorka nám řekla, že stačí denně bílý jogurt a kvalitní sýr, mléko není nutné. Sýr ze začátku nechtěla, tak jsem dávala dopoledne bílý jogurt, večer mléko do kaše, ze začátku umělé, pak selské.

jaja01k
14. čer 2017

Ja si myslim, ze nicemu nevadi, kdyz uz ho nebude mit. Ja jsem prestala davat nejak po roce a myslim, ze synovi nic nechybelo.

maare
14. čer 2017

Syn od roka nepil mleko vubec žádné, nechtel ho,jedl jogurty,kase,tvarohy,sýry......

barumat
14. čer 2017

Dcera (taky 13m) vypije UM jen nad ránem, když je rozespalá - čím blíž ránu a je čilejší, tím méně vypije. Doktorka říkala, aspoň trochu a mléčné výrobky, kysané jsou lepší (lépe stravitelné). Takže nad ránem dávám to UM, jinak hodně jí jogurty, chleba s lučinou, teď už i tvaroh, tvrdé sýry.

linee
14. čer 2017

@terezapetrova ?jsem psala,ze neni potreba prevarovat.

fidorka86
14. čer 2017

UM po roce života rozhodně nepotřebuje a pokud jej nechce, nedávala bych. A už vůbec nešidit přeslazenými nápoji např kakaem. V mléku je oproti jiným potravinám daleko míň vápníku. Dávala bych jí občas zakysané výrobky - jogurt, kefír, ... Na doplnění vápníku bych si koupila třeba mandlové máslo (např v dm) a dávala do obilných kaší, bílého jogurtu atd. Tady je pár potravin, které mají daleko víc vápníku než mléko. Suveréně vede mák a klidně bych jí ho sem tam občas dala. 😉 http://www.vegmania.cz/clanky/vapnik-z-rostlinn...
A tady pár zajímavých krátkých videí o mléku a mléčných výrobcích: http://www.margit.cz/posiluje-mleko-nase-zuby-a...
http://www.margit.cz/potrebuji-deti-mleko/

Hlavně nenutit UM, ona ví, proč ho nechce a po roce UM není potřeba vůbec. 😉

verinikki
14. čer 2017

@fidorka86
Jen bych podotkla, že kakao není granko🙂 Jinak než obyč. mléko, taky preferujeme zakysané výrobky.

terezapetrova
14. čer 2017

@linee jasan ale z prispevku vyplynulo, ze jsi se na to DR ptala.. Takže jsi o tom asi uvažovala.. To me zarazilo 🙂

fidorka86
14. čer 2017

@verinikki jo vidíš, já to házím vše do jednoho pytle. 😀 granko je sladké, kakao je v pohodě a pokud je nepražené, tak tam je spousta minerálů 😉

anniesfibis
14. čer 2017

@linee a co ze je silny alergen...ceho se bojite?

barumat
15. čer 2017

Jinak nejde jen o omílaný vápník, ale taky o vlákninu, bílkoviny a vitamíny rozpustné v tucích.

karlajasmine
15. čer 2017

Ja jsem syna prestala ve 14ti mesicich kojit a mleko nepil nikdy zadne. Davam mu kazdy den bily jogurt a chleba s lucinou, ma rad tvaroh, treba topinky se syrem.. Proste mu davam dostatek jinych mlecnych vyrobku. Mleko nechce ani kravske ani zadne umele (zkusila jsem nekolik znacek). Doktorka rikala, ze uplne v pohode, pokud ma dostatek jinych kvalitnych mlecnych vyrobku (samozrejme nic sladkeho ani nizkotucneho).

sarka229
autor
15. čer 2017

Všem moc děkuji za rady a názory. Dcera naštěstí basti sýry,jogurty,tvaroh,obcas si dá kravské mléko,takže můžeme UM vynechat ....😀