Hipp Combiotic a novorozeně

lastovenka
10. kvě 2019

Ahoj holky, máme doma 5ti denní miminko. Bohužel stále nemám mateřské mléko, nevim proč, jen pár kapek vždycky, ale pracuju na tom, snažím se dělat vše podle pokynů, třeba se to ještě rozjede, nicméně píšu protože jsme byli propuštění z nemocnice na umělé stravě tedy. Koupila jsem Hipp combiotik, malé dáváme pít tak 8x denně....... Můj dotaz je: Jak tohle mléko připravujete vy? My přesně dodržujeme pokyny na obalu, takže vždycky vyvařit stříkačku, ze který krmíme, lahvičku, kde se to míchá, převařit kojeneckou vodu, smíchat s práškem atd.... Tohle vždycky zabere tak 15, 20 minut a už jsem z toho otrávená. Když je čas jídla, tak si jí přiložím k prsům a asi tak 15 minut sajeme, jenže jak nemám mlíko, tak samozřejmě začíná už mít hlad, protože jí nic neteče, tak jí odstavím a letím udělat to umělé mléko, jenže protože to chvíli trvá, tak mi tu mezitím řve jako tur. Mám chut prostě namíchat tu převař. kojeneckou vodu s tim mlíkem a vyprdnout se na nějakou sterilizaci stířkačky a tak. Ono už jen přehřát tu kojeneckou vodu a nechat jí zchladit na cca 40 stupnů trvá zase dalších pět minut a já jí potřebuju dát co nejdřív to mlíko a nečekat tak dlouho....... Prostě neznáte nějakej lehčí způsob? Jak to děláte vy? V lékárně mi řikala to mlíčko neohřívat, takže když ho uděláme rovnou z té převařené vody, tak jí bud zkonzumuje malá a co zbyde tak se vyhodíme, což mi taky přijde divný, když namícháme mlíčko, proč ho pak nedat do lednice a nepoužít příště? NO nevim no. Jsem trochu zoufalá. Prosím poraďte!

annynka94
10. kvě 2019

Já bych to udělala tak, že bych investovala do kvalitní termosky, která udrží teplotu třeba i 12 hodin, a do toho si vodu předvařila. Stříkačku bych sterilizovala hned po použití a zabalila do čisté vyžehlené pleny (přece jenom prso taky není úplně sterilní, ne?)
Možná mě někdo za to ukamenuje, ale je to jen moje myšlenka, jak si to třeba trošku ulehčit .. 🙂
A nedopité mlíčko bych vyhodila, je to sice škoda, ale může tam dojít k rozkladu důležitých živin a nebo tam můžou začít pracovat bakterie a nějak to znehodnotit.. 🙂

jaja01k
10. kvě 2019

Hotové mlíčko určitě neohřívat. Já jsem měla převařenou vodu dopředu připravenou, studenou a teplou v termosce. To se rychle naučíš vychytat ten poměr. A jak píše annynka, sterilizovala jsem po použití a zabalila do pleny.

lastovenka
autor
10. kvě 2019

Ta termoska neni špatnej nápad! A holky, když třeba někam potřebujete jet, jako my dneska k lékaři, a pochybuju, že se stihneme vrátit do dvou hodin (když už občas hlad má), tak jak byste to udělali? Mlíčko se má spotřebovat hned, takže vozit ho s sebou předpřipravené je blbě. Já jako jí můžu dát k prsum, ale těch pár kapek, co zřejmě ze mě dostane, ji nevytrhne a začne řvát a bude hladová..... Taky jak používámě ke krmení stířkačku - nevíte, od kdy se může používat nějaká hlavička místo toho. To strkání prstů do pusinky, aby tu stříkačku vypila, se mi začíná příčit no ☹

syrinxka
10. kvě 2019

@lastovenka prevarovala jsem dopředu konvici vody. Zchladla a já ji pak na každou dávku jen ohrala v mikrovlnce a přidala mliko.

lastovenka
autor
10. kvě 2019

V porodnici mi řekli, že prej do mikrovlnky rozhodně ne ☹ Ty jí radši používat nebudu☹

monina1210
10. kvě 2019

Mela jsem dve termosky - do obou nalit prevarenou vodu, v jedne utesnit, ve druhe nechat vychladnout, vody jsem pak michala na pozadovanou teplotu do flasticky, v tom pak rozdelavala UM. A vyvarovala jsem jednou denne vecer, pres den jen vyplachnout horkou vodou, vycistit kartackem a dat bokem na cistou plinu. Doporucuju ale mit miminko hodne na sobe, na holo, to snad nejvic podporuje laktaci. Jestli nejsi proti, zkusit satek, hodne se tulit v posteli, doprej si leharo sestinedeli, pokud to jde. Super je, ze se prisava, nevzdavala bych kojeni, UM je opruz.. Hodne stesti 🙂@lastovenka

evilin
10. kvě 2019

Taky jsem musela par dni dokrmovat. Delala jsem to tak, ze jsem mela pripravenou vodu ve sklenicce a v ohrivaci na detske prikrmy nastavenou na teplotu 40 stupnu. A kdyz bylo treba jen jsem vsypala prasek a bylo. Asi me ukamenujete ale ja nic nesterilizovala, jen sklenicku proplachla varici vodou jednou. Ono prso taky neni uplne "ciste" ze. A syn je v pohode ☺ Preji at se dokrmu brzo zbavite, je to opravdu opruz no ☹

lastovenka
autor
10. kvě 2019

@monina1210 Kojení nevzdam, ale nemužu se už udržet a nějak brečim, protože je mi to líto že zrovna já (holka krev a mliko) nemá mateřský mlíko pro svý dítě. Dneska si jdu pro odsávačku, prej taky pomáhá. To tělo na tělo.......... jako tulit se prostě nahý jo? Jinak přisává se a když už se přisaje tak je to ok, ale než najdeme nějakou polohu,k v který se přisaje...... Taky to teda neni jednoduchý.....

biciklissie
10. kvě 2019

@lastovenka Ahoj. Meli jsme to naprosto stejne. Ja nakonec skoncila plne jen na um, ale u vas drzim pesti, aby ne. Naslapnuto mas dobre, tak se to urcite rozjede. Takze, ja investovala do ohrivacky um. Je to asi petistovka a vzdy si to jen ohrejes v nejake nadobe na pozadovanou teplotu. Tu vodu, pak pridas um. Co se tyka sterilizace, zase se da koupit sterilizator, i treba do mikrovlnky. Pokud ho nechces, tak bych vzdycky vyvarila po krmeni a nechala schnout. Ja to tak delala a ok. Ono jde hlavne o to, vycistit ty zbytky mleka, ty jsou fakt potencialne nebezpecne. Lahvicky muzes pouzivat klidne od narozeni, jde spis o to, ze kdyz chces kojit, tak si dite muze lahvickou zvyknout na snadne sani a nemusi uz z prsa chtit. Plus to muze docela kazit uchop, to i dudlik. To je fakt ruzne, nektere ditko v pohode strida, nektere ne. Co se tyka cestovani s um, tak ja poridila malou termo tasticku a davkovac um (to je takovy maly plastovy zasobnik s prihradkami, kde si dopredu nadavkujes um, stalo to tak stovku). Tu termo tasticku jsem koupila specialne na lahvicky, ale neni nic moc, pritom hodne stala, urcite by stacila nejaka obyc (nebo termoska a prelit). No a doma jsem nalila vodu do lahvicky, hodne ohrala, zabalila do latkove pleny (protoze ta termo tasticka moc nefunguje, jinak by ta latkovka nemusela byt), dala do termotasticky, nadavkovala um do zasobniku a jelo se. Zda se to slozite, ale s temi pomocniky je to lehci. Je jasne, ze do toho moc nechces investovat, kdyz se asi rozkojis. Ale tu ohrivacku bych koupila, potom se da pouzivat i na cajik, prikrmy. Jo a uz pouzite um znovu nedavat. Me rikala detska sestra dat do pul hodky, pak vyhodit. I to muze nekomu vadit, male to nevadilo, tak jsem to tak delala a ok. Tak drzim pesti a kdyby jsi chtela neco vedet, tak se ptej.

lastovenka
autor
10. kvě 2019

@evilin Pár dní znamená jak dlouho? Mléko se ti spustilo kdy?

v_erunka
10. kvě 2019

Koupila bych tu kojeneckou vodu, která se nemusí prevářet. Všechno vyvarila hned po použití a pak prekryla plenou. Ať to je připravené na další krmení. A pak tu vodu buď do termosky nebo jen trošku přehřátí v rychlovarce.

adel2507
10. kvě 2019

@lastovenka Já jsem bohužel nekojila vůbec, takže jsem po příjezdu z porodnice vyvařila lahvičku, koupila ohřívačku a kojeneckou vodu a příprava byla velice jednoduchá.🙂 Do lahvičky jsem dala potřebné množství kojenecké vody, ohřála v ohřívačce, nasypala jsem Hipp (super věc je dávkovač na mléko), protřepala a bylo hotovo.🙂 Žádné převařování a chlazení. Mléko by se určitě nemělo přihřívat opakovaně a v žádném případé nepatří do mikrovlnky.

hankaviki
10. kvě 2019

Já mám převařenou kojeneckou vodu v termosce, rychlovarnou konvici, digi teploměr, lahvičky a hrnec se studenou vodou pro ochlazení a sterilizátor, balení kojenecké vody, UM. To je tak základní výbava naší "mléčné stanice".
Jsem ráda, že tu někdo popsal, jak vypadá příprava UM, že to není žádné ulehčení situace, žádný vegáč, kdy sledujete teploměr, který ještě ukazuje teplotu 39 stupňů a vedle dítě řve hlady. Vy na něj voláte: Už běžím, broučku!
A pak vám tady na diskuzích řeknou, že jste se vlastně "rozhodly jít na UM".

monina1210
10. kvě 2019

@lastovenka Chapu te, ja jsem kvuli kojeni bulela tri mesice, pak jsem to vzdala, maly ale nechtel ani prso do pusy, mliko uz pak bylo. Dle rad laktacnich - fakt mit miminko co nejvic u sebe, na nahem tele. A zkusit se zklidnit, vim, je to silene, propadala jsem se do depresi, svoje prsa jsem nenavidela. Jestli mas doma podporu, zkus jen s miminkem lezet, treba cist nebo koukat na filmy, tulit si ho, verim, ze to zvladnete!

nikolaamiminko
10. kvě 2019

Ahoj, ja jsem si prevarovala vodu dopredu a pak ohrivala v mikrovlnce - zkouseli jsme jaky je idelani pomer vterin a mnozstvi vody (teplomerem). Tzn. Napr ze 90 ml vody ohrejes za 15 sec tak aby voda mela pozadovanych 37 stupnu(nebo kolik to ma byt).Chce to zkusit, kazda mikrovlnka je jina - pak neni ceho se bat. Kdybych to pokazde mela prevarovat a cekat az vystydne, tak by me jeblo! Na cesty jsme meli horkou vodu v termosce a michali se studenou - take ten pomer jsme si zkouseli dopredu. Navic vzdy tu teplotu zkusis na ruce, takze bych se nebala. Jo a koupili jame sterilizator, za 2 minuty je “vyvařeno”, taky jsme meli vic lahvicek, aby se nemuselo vyvarovat pokazde, takze treba muzes koupit vic tech strikacek a vyvarovat/sterilizovat treba jen 1x/2x denne.

brookmichaela
10. kvě 2019

Hlavne se nestresuj a bud v klidu 🙏🏼 To je nejdulezitejsi! Zacatky jsou tezke, vim jak se citis. Mela jsem to stejne jako Ty. Hlavne kojeneckou vodu uz nemusis prevarovat. Ja si dala poradovyne mnozstvi vody do lahvicky, ohraka par sekund v mikrosce pridala susene mliko, protrepala a bylo za 2 minuty hotovo 🙂 tech lahvicek jsem mela doma treba 6. Protoze me nebavilo furt sterilizovat. Tak jsem to vzala vecer pri jednom 🙂

eloise02
10. kvě 2019

Taky jsem měla syna na Hippu, ale takto komplikovaným způsobem jsem teda nikdy nekrmila. Nikdy jsem nepoužívala žádnou stříkačku. Proč??? Pil od začátku normálně z flašky. Tu jsem taky nepřevařovala, stačí si pořídit samosterilizační lahvičky od MAM a je je to v mikrovlnce za chvilku. Převařování kojenecké vody, je asi jako desinfikovat desinfekci 😀. Já jsem od začátku používala převařenou kohoutkovou vodu. Vodu jsem v konvici měla převařenou, v době, kdy bylo potřeba dělat jídlo, jsem ji na chvilinku zapnula, přihřála na požadovanou teplotu a nasypala mlíko. Zatřepala jsem a bylo hotovo. Na cesty jsme brali termosku s vodou - opět ne vroucí, ale prostě převařenou a zchladlou na potřebnou teplotu, ta termoska to takto udržela a prášek s odměrkou jsem měla ve skleničce vedle. Proč si takhle komplikovat život, když to jde tak jednoduše?

ah1234
10. kvě 2019

Ja som sterilizovala tie striekačky hneď jak sa syn najedol a predtým jak som mu podala jedlo som ju len "preplachla" tak že som do nej natiahla prevarenu vody a vystriekla to. Ale teda kŕmiť striekačkou som prestala po pár dňoch, prišlo mi to strašné nedôstojné voči tomu dieťaťu a aj teda čím väčšie dávky jedol malý, tým dlhšie to trvalo.. ja som hlavne furt plakala jak som ho videla kŕmiť sa zo striekačky jak nejaký vtáčik keby bol... A ona je to jedno či striekačka či flaska, že vraj jediné čo ako-tak udrží dieťa na prse je kŕmenie cievkou.

K ďalším veciam - jediný dôvod prečo sa nesmie voda na UM ohrievať v mikrovlnke je že sa to môže nerovnomerne zohriať, máš to aj na obale. Keď to poriadne zamiešaš môžeš normálne zohrievať v mikrovlnke, ja to robím a žijeme, viem tým pádom presnú teplotu.. akože ja by som sa zbláznila furt riešiť teplotu vody a skutočne mi ako ako 2-3 mesačný malý vrieskal hladom a počkať 10 min kým vychladne voda bolo na neho veľa.
A UM nikdy nezohrievaj znovu - kazí sa to príšerné rýchlo. Skús si to sama overiť na chuti, jak sa zmení po chvíli čo vychladne

kassandra1
10. kvě 2019

@hankaviki Ono totiž většina lidí to takto komplikovaným způsobem nedělá, ale dělá to tak jak píše @eloise02 a @ah1234. Takže pak to vegáč je.

ah1234
10. kvě 2019

@kassandra1 to zase uplne neviem, niezeby som sa stazovala, za mna je UM vo vela veciach jednoduchsie, ale najma z jedneho dovodu - moze mi dieta nakrmit hocikto. Inak sice clovek zohreje v mikrovlnke, ale vegac to nie je, lebo furt musis mysliet na vodu a prasok, vsade kam ides... kopukrat sa ti stane, ze proste zabudnes, ze voda dosla, alebo na cestu zabudnes zobrat studenu, dieta jaci hladom a ty musis skutocne ho cicikat stylom "zlaticko uz to bude, len nam vychladne vodicka...". Co by som za to dala keby mozem vytiahnut v takych situaciach prso. Nehovoriac o veciach akoze nase UM sa skoro nikde neda zohnat :D

kassandra1
10. kvě 2019

@ah1234 Tak samozřejmě že to má i své nevýhody, ale taková každodenní dramata s teploměrem a hrncem se studenou vodou...😉

ah1234
10. kvě 2019

@kassandra1 to nee ja si komplikovať situáciu nebudem, dám na 30 sekúnd do mikrovlnky a je to 💁

miba10
11. kvě 2019

Kojeneckou vodu jsem neprevarovala a neprevaruji. Jinak máme termosku s horkou vodou, takže to jen ukvrdlam a hotovka. Jinak myju normálně jako nádobí, jen mám extra na to houbičku. Každý večer všechno hodím do sterilizátoru do mikrovlnky a tak jedu každý den.
Jinak pokud někam jedeme, tak beru termosku s horkou vodou a malé balení (je to asi 250 nebo 500 ml) kojeneckou vodu. Prodává se normálně v obchodě. A zásobník s umělým mlickem. Pak už to umí ham kdekoliv 😉
Jinak hlavu vzhůru. Já první nekojila, protože po komplikací ho po porodu to prostě nešlo (malá se ani neuměla připsat) a po 2 měsících snahy jsem to vzdala a smirila se s tím že hold kojit nebudu. Malá byla na um spokojená a krásně přibrala, takže to pak trochu uklidnilo.
Teď u druhého (je mu týden) jsem sice mléka měla dost a malý se krásně prisaval, ale zase nic nevytahnul. Takže jsem jen odsavala a dávala přes prst strikackou. Jenže vždycky všechno vyzvracel a začal hodně ubývat na váze. Takže po poradě s lékařem jsme začali dokrmovat, začal přibrat a skončilo to tak, že jsem zastavila laktaci a jsme jen na um. Sice mě to mrzí, ale jsem ráda že už tak nezvraci a pribira na váze a je spokojený. To je pak největší odměna.

mona91
11. kvě 2019

@lastovenka já měla to samé po sekci, nicméně mě řekli ze přikládat ale 5minut každé prso, koupila jsem termosku od tomme tippee a nemůžu si ji vynachválit fakt vydrží horka voda těch 12 hodin postupně chladné logicky, ale odlila jsem vodu prilozila v klidu a pak už jen namixovala mliko s tim ze to mezitím schladlo na požadovanou teplotu

hankaviki
11. kvě 2019

@kassandra1 Přece jen chci dodržovat předpis výrobce UM, takže ano, převařuju vodu a chladím ji v hrnci se studenou vodou a měřím teploměrem. Nevím, proč bych proto měla být terčem tvého zesměšňování. Sice nejsem žádná alternativa a mikrovlnku používám běžně, ale k ohřívání mléka pro mimino se mi nechce.

lastovenka
autor
11. kvě 2019

@miba10 Mohu mít dotaz? Do jaké doby jsi krmila přes stříkačku? Já bych jí nejradši už krmila klasickou lahvičkou s dudlíkem, nehci jí pořád strkat prst do pusy....... Ale zase si říkám, aby to neohrozila moje zatím vytrvávající pokusy aby sosala z prsu..........

kristyn.g
11. kvě 2019

@lastovenka myslím si že jak si zvykne na lahev tak prso chtít už nebude... záleží kolik tomu dáš času...
Já krmím z lahvičky. Kojeneckou vodu rajec, nepřevařuju a nic se mu neděje... ze začátku jsem převařovala... převařila jsem v hrnci a po schladnutí nalila zpět do flašky. Jinak s lahví to dělám tak že naleju potřebné množství do plecháče, na indukci za pár vteřin ohřeju, v lahvy nasypu prášek a je to. Prášek mám předdávkovaný v dávkovači na sušené mléko od aventu. Případně si uvařím trošku vody, a smíchám to se studenou v poměru jaký už mam ozkoušený aby to bylo akorát a nasypu. Když někam jdu tak beru termosku buď s horkou vodou a smíchám nebo s vodou "akorát" a jen naleju do lahvičky a přisypu z dávkovače prášek.

miba10
12. kvě 2019

@lastovenka já krmila tehdy přes stříkačku ty dva měsíce a do toho zkoušela přikládat. Ale dcerka byla malinká a neměla sílu se připsat. Pak už jsem byla psychicky tak na dně, že jsem si řekla, že si dítě tejrat nebudu,protože byla hladová a jecela jak blázen, tak jsem řekla a dost. Vyroste i na umělým. Krásně vše dohnala, prospivala, přibrala, spinkala, žádné kolíky,atd. Takže teď už jsem věděla co se může stát a byla jsem na to připravena.
Jinak zkus si koupit lahvičku Medela calma. Tu jsem taky hodně používala. Imituje to sání z prsa.