Příprava um. Jak na to?

nnikkolletta
18. dub 2020

Dobrý den, chci se zeptat na přípravu um. Převarim vodu a mohu ji přímo vařící nalít do připravené kojenecké lahvičky dát do hrnku se studenou vodou počkat až vychladne na požadovaných cca 40 stupňů a namíchat s práškem um? Nebo převařená voda na schladnout třeba v konvici? Mohu ji přímo vařící nalít do kojenecké lahvičky? Děkuji za odpověď asi blbý dotaz ale jen jestli ti dělám správně. hezký den

anettkah
18. dub 2020

Ano, muzete 🙂 ja si vzdycky navarim do termosky, pak cca pul hodiny pred jidlem naliju do lahvicky. Zatim mi to schladne anebo rovnou do flasky a do studeny vody, jak pisete 😉

martt
18. dub 2020

@nnikkolletta Můžeš, také jsem to dělala, když jsem zrovna neměla do předu připravenou prevarenou vodu. 😊

leniczka23
18. dub 2020

Ja to delam tak, ze si.prevarim vodu, tu nechavam v. konvici a tu konvici pak uz jen zapnu na chvilicku a ohreju do pozadovane teploty..kdybych v noci mela cekat nez to vyhladne tak uz pak neusnu😁

kaja2016
18. dub 2020

@nnikkolletta Ne to urcite ne. Tim se zabije rada zivin v UM. Uplne nejlepsi lety osvedceny postup je nalit do lahvicky mix studene ( u novorozencu predtim prevarene vychladle a kojenecke vody) a horke vody( tu si uchovavej v termosce staci nejaka levna za 150Kc z Tesca napr.) V te rozmichat UM a dolit uz pozadovamy mnozstvi vody. Chce to trochu cviku, casem se naucis to odhadnput podle oka - urcite nelit horkou primo do UM. Uz si nepamatuju, jestli jde um rozmixovat ve studene, ale ve vlazne jde rozhodne lepe.

hasara33
18. dub 2020

@nnikkolletta ahoj, klidně to může dělat takhle 😉 já tedy převařenou vodu přelila do čajové konvice a když pak byla studená tak jsem si jen odlila požadované množství vody do hrnečku a ohřála v mikrovlnce 😉 pak jsem jen prstem zkontrolovala teplotu a rozmíchala UM, celý proces nezabral ani dvě minuty takže pro mě nejrychlejší způsob 🙂

kaja2016
18. dub 2020

@hasara33 Muze, znam i maminky, ktere prioravi UM dopredu a v noci ji par celou ohrivaji, ale nici se tim opravdu cenne ziviny v tom mlece. To pak nema moc smysl to UM davat☹

jaja01k
18. dub 2020

@kaja2016 Ale nnikkolletta nechce míchat UM do horké vody. Jde jí jen o to, zda může do lahvičky nalít horkou vodu a UM tam nasypat, až voda vychladne. A to snad ničemu nevadí, ne?

hasara33
18. dub 2020

@kaja2016 ale ona nepíše, že přelévá UM horkou vodou, ale jen nalije horkou vodu do lahvičky a nechá vychladnout 😉 pak přisype UM

nnikkolletta
autor
18. dub 2020

Díky díky šlo mi o to že se um má dělat čerstvé tak já si to vždycky uvařím vodu teda do té lahvičky a až to zchladne tak přidám um a zamíchat ať nezničím ty vitamíny. Jen mi šlo i to že ikdyz kupuji lahvičky bez BPA tak zdali to nevadí že tu vařící vodu nenechávám zchladnout v konvici ale preleji rovnou do kojenecké lahvičky zda se nemůžu nic z toho plastu vylučovat tím že to tam naleju vaříci? Nebo jestli to radši nechávat v té konvici jinak jasné v noci do nachystam do termosky jen přes den ji to dělám čerstvé.

g_m
18. dub 2020

@nnikkolletta Obě děti na UM a dávám na pár vteřin do mikrovlnky ohřát vodu přímo už ve flašce a pak jsem míchala. Jen když byli moc malí prcci cca půl roky jsme dávali kojeneckou.

fouskovi
18. dub 2020

@g_m taky jsem dávala na pár vteřin ohrat do mikrovlnky

pengli
18. dub 2020

@g_m @nnikkolletta U nás taky mikrovlnka 🙂 Já nevím, mě se to z tý konvice nikdy nelíbilo...ale u úplně prťavýho mimča jsem taky asi převařovala. Ale tak od 4 měsíců už jen nalít čistou vodu do lahvičky a 15 vteřin ohřát v mikrovlnce a hotovo. Cca do roka jsme používali kojeneckou, pak už normálně vodu z kohoutku.

darinka84
18. dub 2020

@nnikkolletta ja měla ohřívač vody. Lahvičku s vodou jsem tam měla strcenou cely den a měla jsem tak k dispozici neustále teplou vodu o ideální teplotě.to bylo když jedla co dvě hodiny,když byla miminko.. Teď ma dítko mlíčko jen ráno a večer, to už ohřívame v mikrovlnce.. Ale mám přes noc ohřívač zapnutý u ložnice, abych nemusela jít v noci dolů a u toho mam rovnou v jiné flašce odmerene odměrky. V polospanku smíchám. Budí se už jen občas.

kaja2016
19. dub 2020

@jaja01k Ja myslim, ze by se to nemelo mixovat s vodou nad urcite stupne C. Uz si nepamatuju presne, ale podle me se to pise na krabicce. Mozna jsem spatne teda pochopila dotaz, za me horka je voda hned po prevareni, tak to bych nedelala...Ale dik za vyjasneni

kaja2016
19. dub 2020

@nnikkolletta Ne to je v pohode, stejne lahvciky sterilujws, ne? t je voda take 100C. Ale je to docela dlouhy postup cekat nez voda vychladne, pokud teda nwkrmis v noci, miminko ti nebreci hladem a tak a jw mozno cekat na vychladnuti na speavnou teplotu, tak proc ne. Ja osobne doporucuju tu vodu na michat na speavnou teplotu a pak dat um, to mas za 10 sekund pripraveny. ale ja mela dceru na um od narozeni a krmola co 3 hodiny v noci. Kdyz bych melq jit do kuchyne a neco ohrivat, tak pak budu mit problem usnout, takhle jsem v polospanku namichala( vedle postylky jsem mela stolecek se vsim poteebnym, ale v dostatecne vzdalenosti, protoze clovek je rozwspaly, tak aby miminko neoparil) a spala dal, samozrejme snazsi je kojit, to si nemusis ani sedat, ale aspon, ze to slo takto.-) Dulezity pro me bylo co nejmene o michani premyslet, aby se mozek neprepnul ze spanku a rano jsem byla vyspala, casem se to zautomatizovalo, alw stejne jsem v roce prestala, uz jsem to nedavala no. Zlate kojenj.-)

nnikkolletta
autor
20. dub 2020

Děkuji moc za rady už aspoň vím jak si to ulehčit a urychlit 🤗