Jaké máte zkušenosti s umělým mlékem?

esterak20
4. pro 2023

Jaké máte zkušenosti s hippem? Nám vyhovuje ale teď mi přijde že už ne je to možné ? :/ a co by jste mi doporučili hodně ho nadýmá nemůže ani spinkat ..ale kapky a mastičky a čaje používáme tak že si moc už nevím rady

biciklissie
4. pro 2023

U nás jen dobre. Používala jsem u obou děti uz od porodnice. Dceru taky hodně trápilo bříško, ji na to obrovsky zabral espumisan. Syn úplně v pohodě celou dobu.

sorboni30
5. pro 2023

@esterak20 malá se narodila předčasně.. kojila jsem ji jen 4 měsíce..pak to nešlo. Začali jsme s HiPP combiotik HA a zůstali u něj.. Pak jak byla větší jsme přešli na Sunar a jsme na něm do dnes. Malá má rok a 9 měsíců. Takže za mě super.. Jinak je dobrý Espumisan k tomu. Rozpouští bublinky a neboli pak bříško. U holčičky HiPP super. U kluků HiPP vůbec. Synové trpěli na bříško, takže jsme vyzkoušeli tři mléka než se upravilo a nakonec jsme taky dali Sunar. K tomu probiotika

petramana
5. pro 2023

nam doktorka u obou kluku poradila bebu comfort, pry na ty briska u chlapcu je ten comfort dobry 🤷

kubesovaadelka
5. pro 2023

@esterak20 nemám přímo osobní zkušenost, ale já, mám sestra, sestřenice jedna a sestřenice druhá jsme rodili poměrně blízko sobe, rozestup od nejstarší a nejmladšího dítěte je 5 měsíců a tak jsme si hodně předávali informace. A jedna sestřenice z prvopočátku zkoušela dávat HiPP a malý po něm byl hrozně neklidný, taky trpěl na prdíky a hlavně byl pořád hladový. Přešla na Nutrilon a v pohodě, už nemusela dělat dvojnásobnou doporučenou dávku

miryp
5. pro 2023

Čaje - předpokládám fenyklové, bych zkusila vysadit, řada dětí má na fenykl přecitlivělost a meteorismus to naopak zhoršuje. Přípravky na prdíky rovněž u citlivých jedinců věc mohou výrazně zhoršit. Stejně tak může prdíky vyvolávat nosič vitaminu D v kapkách. No a v neposlední řadě by se mohlo jednat o alergii na mléčné bílkoviny. Po našich zkušenostech bych doporučila všechny čaje a přípravky na prdíky vysadit, případně vyměnit D, pokud dáváš Vigantol, tak po tom mě břicho bolelo neskutečně, děti po tom vždy prořvaly celé noci a když to nepomůže, tak zkusit Nutrilon Allergy Care. Když ani to nepomůže, tak si nechat předepsat testovací balíček s Neocate, což jsou plně rostlinné aminokyseliny, které jsou dobře snášené při alergii na mléčné bílkoviny.

janastranska
6. pro 2023

@esterak20 Dobrý den, já mám velmi dobrou zkušenost s mlékem od Kendamil. Je sice krapet dražší než vámi zmiňované, ale za tu kvalitu to určitě stojí (nám rozhodně 🙂 )
Nám tedy stačí ta základní řada, ale na vašem místě bych zkusila třeba tu z kozího mléka, mělo by být pro mimčo lépe stravitelné než kravské a pokud by ani to nezabralo, tak pak bych zauvažovala nad těmi jejich speciálními, které jsou přímo anti-colic a nebo lactose-free, ale o těch se určitě pobavte s pediatričkou!
A pokud používáte Vigantol, tak nahraďte jiným vit.D, protože tenhle způsobuje velmi často neplechu.
Držím palce, ať je malému brzo lépe a bříško už nebolí 🙂

kubesovaadelka
6. pro 2023

@esterak20 ano s tím vigantolem jak píše @janastranska, mám osobní zkušenost, vysadila jsem o 100% lepší a ne jen já m právě výše zmiňovaná sestřenice, jelikož má nejmladší dítě z nás a jak už jsem psala, předávali jsme si hodně zezacatku poznatky a zkušenosti, přešla z HiPP na Nutrilon, vysadila vigantol, nasadila Terezii a taky dobrý