Jakým UM začít u skoro sedmiměsíčního?

calvac
25. říj 2018

Pisi za kamosku,ktera zde neni registrovana. Ma temer sedmimesicni plne kojene mimi,ale ze zdravotnich duvodu musi kojeni uplne utnout. Bu de brat leky,ktere s kojenim nejde skloubit. Nyni tedy logicky stresuje,s jakym UM zacit,nema zkusenosti. Muzete poradit,s jakym mlekem v tom veku zacit? Co dela nejmensi problemy? Jak se vybira prvni UM? Ani ja,ani ona nemame zadnou zkusenost.

terka2018
25. říj 2018

Ahoj, je to individualni (muze zacpat, nemusi chutnat atd)ale v tomhle veku by nemel.uz mit nejaky problem. My zacali ve 3 mesicich na nutrilonu a krasne nam sedl 🙂

falcony
25. říj 2018

a můžu se zeptat proč chce nasazovat um? Do šesti měsíců je to jasné, ale když je zavedená a zavádí se strava, tak proč nasazovat takový ultra průmyslově zpracovaný produkt :( já bych zkusila domácí kokosové, mandlové, makové mléko - postupně, zkusit jestli toleruje a případně v malém množství dávat to, ale jsem hodně zvyklá si dělat věci podomácku a "poctivě". Jinak co mám zkušenost z okolí, když se dává umléko, tak zkusit postupně nejmenší balení od více značek a najít si co nebude dělat problém, rada nad zlato : číst složení! a pokusit se vyvarovat cukrům ( včetně maltodextrinu, glukozoveho sirupu atp) a palmovému oleji, které ale jsou myslím ve většině UM, palmový olej často schovaný v tzv. rostlinné oleje (většina toho objemu
je palmový, je nejlevnější...)

calvac
autor
25. říj 2018

@falcony Aha,tak s temi domacimi jsem to netusila a kamoska taky urcite ne. Akorat jak takove domaci UM udelat?

calvac
autor
25. říj 2018

@terka2018 Dekuji moc.

no_title
26. říj 2018

můžu se zeptat na ten lék a nemoc, kterou má léčit? Mám s tím bohaté zkušenosti... mám neurologickou nemoc a tvrdili mi, že kojit nesmím, až když jsem se začala blíže zajímat, tak teprve pak z lékařů vypadlo, že existuje alternativa, kterou při kojení můžu. Pomohla jsem podobně i jedné paní s roztroušenou sklerozou, které pak také nabídli alternativní lék, který s kojením skloubit šel 🙂.

fandysek_1
26. říj 2018

@calvac pokud je nutné nasadit UM tak za mě kendamil. Jinak já bojovala od 4 měsíce s kojenim a malý nechtěl vůbec lahev takže jsem vždy udělala kendamil do nemlecne kaše Nominal začínala jsem ryzovou bezlepkovou, ona už může zavádět lepek takže to je lepší. Zavedla jsem prikrmy maso zelenina a začal prospivat. Mezi tím vzal kojeni opět na milost a skoro v roce ještě kojim, ale je to výborný jedlik i tak. Prakticky vyrostl na zelenině, mase a kaši. Kaše i mléko jsou bez palmoveho oleje.

calvac
autor
28. říj 2018

@fandysek_1 Prosim,kde kupujete mleko Kendamil? Kamoska by ho rada zkusila. Jake je nejmensi baleni? Nebo lze sehnat nekde vzorky?

talinka1990
28. říj 2018

@calvac my sice jen kojime ale o Kendamilu jsem hodne cetla. Maji male baleni Kendamil 1 ktere vychazi na 99kc. Objednat se da na netu a uz ho nabizeji i urcite lekarny.

https://kendamil.cz/certifikovani-partneri/

kittyy17
28. říj 2018

@calvac babylove od dm

alcar
29. říj 2018

Ja v tom vedu nehledala. Kluci byli prvni rok a pul na Hami a ted jsem zacala davat Sunar s bananovou prichuti. Jinak mandlova a podobna domaci mleka bych nedelala. Zrovna v mandlich i v maku je plno plisni a clovek nikdy nevi, kde je to sklizeno a odkud je to dovezene. A v zadnem pripade to nenahradi UM.

fandysek_1
29. říj 2018

@calvac na netu mají třeba i na Alze. Pak mají i kaše. Je to snad jediné mléko bez palmace. Vzorky a malé množství netuším. Já vazala rovnou velké balení a snědl to v kaši. Neumí pít z láhve. Jen vodu pije z hrnku.

zelenaesmolda
29. říj 2018

@falcony ja bych teda tohle nedelala,v tom UM jsou zastoupene vsechny vitaminy a mineraly ktere dite umerne svemu veku potrebuje,to v domacim mlece nezajistis...

lennus
29. říj 2018

@falcony U tak malého dítěte bych rozhodně nenahrazovala UM rostlinnými, přestože sama rostlinné mléka používám. Kojila jsem 22měs. a pak už UM nedávala - resp občas ano, ale ne nutně pravidelně, spíš z jiných důvodů, ale u půlročního je potřeba dodat to, co UM obsahuje, to rostlinná mléka zdaleka nezajistí.

@calvac Jak píše no_title, zkuste zjistit, jestli je opravdu nutné s kojením přestávat, lékaři často mlží, je to pro ně jednodušší či neznají alternativy. Je to škoda, i když chápu, že někdy se opravdu nedá nic dělat a aspoň ten půl rok je fajn. Jinak já občas dávala a dávám Babylove bio z DM.

taspy
31. říj 2018

já za sebe doporučuji Naše mléko od Goldimu. Je z kozího mléka, které je asi nejpodobnější mléku mateřskému. Je dobře stravitelné, takže z něho nebolí bříško. Neobsahuje palmový olej a má nízký obsah alergizující bílkoviny.

falcony
4. lis 2018

@zelenaesmolda a četlas složení? Já ho nepoužívala, ale co jsem koukala na některé piksly kamarádek, tak to je děs běs, hromada cukru a palmový olej (někdy vypsaný přímo, jindy schovaný v položce "rostlinné oleje" ale prostě výživově na hlavu tuplem u dítka které už zavádí potravu (u dětí do 6 měsíců je to jasný, tam jsme vděčný že je co mu dát a nebýt závislý ná kojné...)
@lennus no právě po tom půl roce už se počítá s tím, že dítě zavádí pevnou stravu a není odkázané jen na to mléko, jinak z toho co UM obsahuje doporučuju přečíst si složení pečlivě...
@calvac doporučím progooglit přípravu "mléka", obecně je to zpravidla namočit přes noc a ráno rozmixovat a zcedit (mandle,kokos, mák,...) ale je to "vodové", chuťově vůbec nepodobné mléku kravskému, vzhledem k tomu kolik se do běžných UM dává cukru, tak určitě i vzdálené UM, ale za mne by to byla cesta jak odbourat...

kittyy17
5. lis 2018

@falcony obě moje děti vyrostly na UM od narození. Kluci jsou zdraví, velmi živí, dobře stavění ( žádné nitěnky ani tlouštíci), nemají žádné alergie.
Pokud jsi vystudovala na vysoké škole výživové poradenství, konkrétně nutriční potřeby kojence, tak s čistým svědomím dál doporučuj domácí mléko z kokosu...

zelenaesmolda
5. lis 2018

@kittyy17 kokos je strasne tucny

kittyy17
5. lis 2018

@zelenaesmolda jasně, jako všechny ořechy. Ale kde jsou bílkoviny, sacharidy, minerály, vitamíny? Sedmiměsíční kojenec ještě nemá dostatečný přísun z normálního jídla, tělo se vlastně teprve učí si tyto látky vzít z jídla, nehledě na to, že toho normálního jídla moc nesni...

zelenaesmolda
5. lis 2018

@kittyy17 ja vim,proto si nemyslim,ze delat kojenci rostlinne mliko doma je rozumny napad.UM zajisti vsechny potrebne mineraly a vitaminy

nazka
5. lis 2018

@calvac ja kojila jen tri tydny, pak jsme pres Bebu (ma mala baleni) presli na sunar premium, doporucila nam ho doktorka. ted jsou male vic jak dva roky a je zdrava a spokojena. Kamoska zase neda dopustit na Hipp. oboje delaji mala baleni na 180ml mlika.
rostlinne bych urcite nedavala.

alcar
5. lis 2018

To jsou zase rady tady... 🙄 Doporucovat, aby matka davala kojenci mandlove nebo kokosove mliko misto UM?! Mandle dovezene ze Spanelska, USA, Asie, Afriky... Plne plisni, kolikrat stare, zlukle... Boze muj! Vzdyt nad tim neni absolutne zadna kontrola, zadne atesty s ohledem na podavani kojencum. Nehlede na to, ze to nema zdaleka takovou vyzivovou hodnotu jako UM, u ktereho vim, kdo to vyrobil (firma s dlouholetou praxi), co presne obsahuje a ze to nekdo kontroloval.

lennus
5. lis 2018

@falcony Ano, proto jsem preferovala bio umělé mléko, i když jen občas, dbám u celé rodiny na zdraví, ale osobně bych si netroufla dávat rostlinná mléka jako hlavní zdroj u nekojeného dítěte. Já rýžové kupuju z DM a pokud jsme zahlenění, dělám z něj kaše, ale má to být jen v rámci příkrmů okrajově, opravdu je dávat výlučně může být nebezpečné, a to si myslím, že jsem alternativní dost.

calvac
autor
5. lis 2018

@no_title Jejda,na lek bych se musela zeptat,ale bere cosi po lehke mozkove prihode.

calvac
autor
5. lis 2018

@alcar Pravda,s tou plisni mi to nedoslo.

opicka123
5. lis 2018

@falcony jaká hromada cukru v UM? Já jsem četla složení celkem důkladně a kromě laktózy jsem tam žádný jiný přidaný cukr nenašla. Rostlinné mléka pro kojence nejsou vhodná nejen kvůli plísním, ale třeba v mandlích jsou kyanogenni glykosidy, které jsou jedovaté...

g_m
5. lis 2018

Tu jsou supr rady teda 😀 Prostě a jednoduše, ano, UM je průmyslový produkt, ale má tolik kontrol kvality, že bych se toho zas až tak nebála. První měla Nutrilon Profuturu, protože dost trpěla na koliky, pak jsme přešli na Bebu. Druhému teď dávám obyč Nutrilon a v pohodě. Kámoška ať prostě zkusí, co mimišu sedne. Ta složení jsou hooooodně podobná.