Miminko přestává pít umělé mléko

luciklim
18. čer 2018

Ahojte, mame sedmimesicniho chlapecka. Od zacatku je na umelem mlece. Do nedavna pil 180ml, zvysili jsme na 210 ml, posledni dobou se stava, ze necha klidne i 80 ml a proste nechce! Dokonce i po cele noci, kdy by mel byt vyhladovely..normalni jidlo (svacina a obed) ji pekne. Mam to nejak resit, nebo to nechat na nem proste? Mate s tim nektera zkusenost? Predem diky

bonavoxa
18. čer 2018

@luciklim Obě moje děti nejsou moc jedlíci. Dcera je dokonce extrémní nejedlik. Nikdy nevypila tolik, co podle tabulek měla.
Syn má různá období, kdy ji víc a pak zase míň. Nedávno měl období, kdy jedl maximálně 100 ml na jedno krmení, často i 80, nepribiral, bála jsem se dehydratace. Trvalo to tak tři tydny. Takže to s dr řešili. Odběry měl v pořádku.
Nakonec jsme zjistili, že mu prostě mléko přestalo chutnat, snaha o příkrmy ho ještě víc zmátla. Pomohlo mu koupit mléko 1, které mu chutná a je šetrnější, na příkrmy se zatím vyprdnout. Teď pije zase 180, 150 ml.
Jak ji příkrmy? Když sní hodně, třeba nemá na mléko tolik chuť.

katushenka
18. čer 2018

Neřeš to. Zvlášť pokud jí jinak normálně hezky ostatní příkrmy. Bohužel můj chlapeček (půl roku) vypije sotva 60 ml a protože je jako žížalka (váha 5700g) jsme na dětských nutridrincích. Ale protože on ani ty příkrmy moc nedává....

luciklim
autor
18. čer 2018

@bonavoxa prikrmy ji moc pekne, ke svacine i obedu sni 150 tak, jak nam rekla dr. Po obede ji po 3 hodinach, nebo rano po 10 hodinach, to by jako hladik mohl mit :(

luciklim
autor
18. čer 2018

@katushenka ty jo, tak to jsme teda jedlici oproti vam 🙂 dekuji a preju, at se rozpapa 🙂

bartakova_veronika
19. čer 2018

pokud jí bez problému příkrmy a prospívá tak bych to neřešila ... moje dcerka je také od narození na UM + tedy do 3,5 měsících jsem se snažila alespoň trochu kojit i když to byl boj, tak jsme to nakonec zastavili a jsme spokojené obě .. mě malá taky nejí dle tabulek to co by měla .. je jí 8 měsíců a měla by mít už 240 ml možná i více teď si nejsem jistá ... vypije 210 ml ale někdy k snídani sní třeba 150 ml a za hodinu dopije zbytek. K večeři taky občas nesní všechno .. třeba včéra snědla jenom půlku kaše což je cca 75 ml místo 150 ml .. a to podotýkám že má kaši která je určená pro ty nejmenší - což je první kaše .... + ještě do toho vypije někdy 30 ml mlíčka jako třeba včéra a někdy i 90 ml .. když nechce tak nenutím .. vím že má dostatek .. záleží kolik si dá svačiny a oběda ... 🙂 je pravda tedy že dcerka je maličká a má pouze 6,5 kg ale znám i jiné případy co jsou v 8. měsících tak jak mají být a nebaští tolik 🙂 pokud nestrádá a přibírá na váze tak to vůbec neřešte ... ono si samo řekne kolik čeho chce a ví kdy má dost 🙂

bartakova_veronika
19. čer 2018

@katushenka tak to má krásnou váhu na půl roku 🙂 to naše princezna měla v půl roce méně :D ale je pravda, že ona se narodial pouze 2150 gramů a teď v 8 měsících má 6400 gramů jestli jsem jí vážila dobře .... to zjistíme příští týden na preventivce 🙂

wrtulka
7. črc 2018

tak vám nevím. Mám holčičku 1/2 roku váha někde kolem 6kg a pije 120 a to je max. většinou méně..dávám když si řekne většinou cca po 2h nemáme jediný problém

mku
7. črc 2018

Muj syn mliko nechce od 3m, od 7m je bez nej uplne a ji vse jen na lzicku... snazim se aby mel denne jogurt, nebo puding a kasi aspon ke snidani, nekdy ji ma i k veceri... pokud prospiva a je to spokojene miminko tak bych nic neresila...

bartakova_veronika
8. črc 2018

@wrtulka to je v pohodě 🙂 malá má přes 8 měsíců a váhu má 6,5 kg ale narodila se s váhou 2150 gramů tak je to OK ... taky nepije dávku kterou by měla ... ještě nedávno pila bez problému 210 ml i když by tedy měla 240 nebo 270 ml teď si nejsem jistá .. poslední dobou stěží vypije i 90 ml jak kdy ... ale u nás to asi budou zoubky .. ještě žádný nemá a vypadá že asi nějaký brzy bude