Sunar 1 nebo Nutrilon 1. Co je sytější pro děti?

prcekkk
11. bře 2009

Ahojky holčiny,
chtěla jsem se zeptat,co je sytější pro prcky,jestli Sunar nebo Nutrilon.Hned po kojení jsem začala dávat Nutrilon a malý měl problémy se stolicí,nekadit třeba 2 dny a strašně se trápil ☹ Pak jsem přešla na Sunar,ale Kuba se budí,co 2hod. a vypije 110ml.
Není to moc?Neměla bych přejít na něco jiného?
Díky 😉

prcekkk
autor
11. bře 2009

maminy,fakt mi nikdo neporadí? ☹

martu
11. bře 2009

Ahoj, my jsme s malou na Nutrilonu od narození a nemohu si na něj stěžovat.
Používáme Nutrilon comfort, ze začátku jsme k němu přidávaly Sab Simplex kvůli prdíkům ale moc nezabral tak jsem zkusily probiotické kapky a je to o poznání lepší.Stolici jsme měli 1x denně.. Malá se hlásí o jídlo 1 za 3-4 hodiny a v noci ze začátku vydržela i 5 hodin, to se nám ted pošouplo dokonce až na 8h.🙂) Se sunarem zkušenost nemám.

schnek
11. bře 2009

když si hodíš do vyhledávače "sunar", určitě vyjede několik podobných témat 😉

zoubek
11. bře 2009

a po tom sunaru měl stolici ok? Také jsme začali ve 2. měsících s nutrilonem a se stolicí jsme se natrápili také dost. Jen si myslím, že stolice co 2 dny je v pořádku. Zajímala jsem se o to. Pokud chceš dávat nutrilon,klidně dávej. časem se i ta stolice upraví. Můžeš mu i pomoci kapičkami sab simplex, dávala jsem, koupíš běžně v lékárně. My ve dvou měsících pili 150ml, takže myslím, že 110 je ok. Dej mu kolik vypije. Jo a máte porodní váhu jako my. 🙂

smardik
11. bře 2009

my začínali na Nutrilonu, malý měl vypít 120 a vypil 210 a za hodku chtěl zas, nezasytil ho vůbec takže jsme přešli na sunar a spokojenost, toho mi pije 150 (sice má mít podle tabulky na obalu 210) a ted přibral 840 g za měsíc 🙂

prcekk a co na to doktorka? já myslím že pokud mu chutná dr. nic neříkala není důvod měnit

prcekkk
autor
11. bře 2009

kapky sab máme,ale příjde mi,že moc nezabírají.celý den je hodně mrzutý a moc toho nenaspí ani ve dne,ani v noci 😒 tak nevím,jestli přejít znovu na Nutrilon nebo zůstat u Sunaru

elisam
11. bře 2009

My sme na Nutrilone. Aj malý bol od 3 mesiacov do 2 rokov. Eli je od narodenia, spočiatku sa len dokrmovala, ale od 3 mesiacov pije len Nutrilon. Prespí mi celú noc, a papáme podľa potreby.

prcekkk
autor
11. bře 2009

elisam tak to závidim ☹ my jíme co 2hodiny,takže moc,podle tabulky bysme měli jíst co 4

altea
11. bře 2009

prcekk a čo Beba ?

prcekkk
autor
11. bře 2009

altea,tu jsem nezkoušela.napadlo mě,že se třeba zeptám v lékárně,co mi řeknou - co je sytější

elisam
11. bře 2009

Kamarátky si dosť pochvaľujú aj to francúzske mlieko, len neviem názov.

prcekkk
autor
11. bře 2009

francouzské mléko?o tom jsem neslyšela 😕

elisam
11. bře 2009

No názov je France lait, som hľadala v časáku.

altea
11. bře 2009

prccek,vieš ,každé dieťa je individuálne.Čo je pre niektoré sýtejšie,pre druhé je zas slabšie,takže budete musieť nájsť pre vás to čo vám bude vyhovovať najlepšie.Takže treba hľadať.My sme boli od začiatku na Bebe,tá nám vyhovovala najviac 🙂 ,iné sme vlastne ani neskúšali,až keď sa krpci rozjedli v 10 mes.to šlo u nás na dračku,a finančne to bolo už neúnosné ☹ ,tak sme s Bebou museli skončiť ☹ .Samko prešiel na sunar,a sofi sme chceli tiež,ale začala trpieť zápchami,boelsťami 😢 😢 pri kakaní,tak sme u nej na Bebe zostali.Ale teraz keďže už majú rok,poisťovňa nechce Bebu preplácať,a Sofi je veľký jedák 😀 1 balenie Beby spapala za 4 dni.
1 beba 620.- Sk x 8=4.960 sk 😕 😕 😕 , a k tomu ešte Samkov sunar,to sa proste nedalo,tak sme prešli u Sofinky na France lait.papáme ho 5 deň,zatiaľ je to.OK.,kakáme bez problémov. 🙂 😵

zoubek
11. bře 2009

Prcekkk zkus ten nutrilon extra - je na zasycení. Také až bude starší ti jistě prospí celou noc. Teď ještě potřebuje noční krmení. Možná ho právě bolí bříško, že mu dáváš co 2 hodiny. Měl by se dodržovat odstup UM po cca 3 hodinách. Dej mu místo toho třeba cucnout čajíku. Dávala jsem fenyklový ( je od 1.týdne narození)

prcekkk
autor
11. bře 2009

zoubek: čaj dávám,jenže ho vypije a brečí furt,já vim,že mi měl být odstup min.3 hod.jenže Kuba to prostě nevydrží a spustí řev.začala jsem dávat i kapky Sab,ale nic 😒
koukala jsem na ty tabulky Sunaru a měl by vypít za den max.6x120ml,jenže Kuba pije co 2hod.110ml 😒

zoubek
11. bře 2009

S tím se nedá nic dělat. Dej mu co potřebuje. Také jsem tohle řešila. Dr. mi říkal, že se nemám těma tabulkama řídit, že si sám řekne, co vypije. Vždy jsem mu dělala o dávku víc. Až teď v 8.měsíci se drží tabulek, to už je ale samozřejmě na příkrmech. Vypadá to, že budeš mít také pěkného jedlíka. Ono se to časem srovná, uvidíš. Musíš to teď vydržet. CCa po 3.měsíci by to mělo být zase lepší. I s tím spaním. Myslíš, že je to tím jídlem. Také by mohl jen tak brečet, to nějaké děti dělávají, to se musí také vydržet.

prcekkk
autor
11. bře 2009

koukala jsem,na ten nutrilon extra 😒 myslíš,že ho mám třeba zkusit?nemůžu to kubovi uškodit,když to budu takhle střídat?ty máš s tím nutrilonem extra zkušenosti?

andy80
11. bře 2009

Já dávala Nutrilon Extra a maximální spokojenost. A nemůžeš malému uškodit. My vyzkoušeli 5 druhů UM než jsme narazili na to, které nám sedělo nejvíc. A chtělo by to aby byl odstup mezi UM alespoň 2,5 - 3 hodiny. UM se déle tráví.

prcekkk
autor
11. bře 2009

andy80 díky za odpověď.Kuba řve už po 1,5hod.což je šílený.trápí ho i větry,tak dáváme i kapky,ale fakt nic nezabírá.zkusim teda tohle a uvidíme

prcekkk
autor
11. bře 2009

a jak dlouho ti děti vydrželi?

smardik
11. bře 2009

holky nutrilon extra by se měl dávat max. 2x denně

zoubek
11. bře 2009

No tak to je pěkná blbost

smardik
11. bře 2009

zoubek když myslíš tak je to blbost, fakt se tady nehodlám hádat

zoubek
11. bře 2009

Zkopírováno:

Popis zboží
Věkové určení:
od narození

Počáteční mléčná kojenecká výživa v prášku, od narození.

Nutrilon 1 Extra je správnou volbou počátečního mléka pro Vaše miminko, pokud už není nebo nemůže být plně kojeno a nestačí mu běžná dávka kojeneckého mléka. Nutrilon 1 Extra poskytuje Vašemu miminku déletrvající pocit zasycení, aniž byste ho museli překrmovat. Při vývoji tohoto produktu jsme se snažili co nejvíce přiblížit účinku mateřského mléka. Mateřské mléko totiž obsahuje dokonalou rovnováhu látek důležitých pro tvorbu silného imunitního systému, který Vašemu dítěti poskytne ochranu proti běžným infekcím a nemocem.

Prokazatelně posiluje imunitní systém Vašeho dítěte.
IMMUNOFORTIS® - prebiotická směs Nutricia
U Nutrilonu bylo prokázáno, že přirozeně posiluje imunitní systém Vašeho dítěte po vzoru mateřského mléka. Nutrilon totiž obsahuje IMMUNOFORTIS®, patentovanou směs speciálních živin podobných těm v mateřském mléce. IMMUNOFORTIS® pomáhá Vašemu dítěti budovat obranyschopnost, která je potřebná v této důležité fázi vývoje.

Dávkování
Věk kojence Přibližná hmotnost (kg) Příprava 1 dávky. Počet odměrek + voda Velikost 1 dávky Počet dávek na den Doporučené množství výživy na den
0 - 2 týdny < 3,5 2 + 60 ml 66 ml 7 470 ml
2 – 8 týdnů 3,5 - 4,5 kg 3 + 90 ml 100 ml 6 600 ml
2 měsíce 4,5 - 5,5 kg 4 + 120 ml 133 ml 6 800 ml
3 měsíce 5,5 - 6,5 kg 5 + 150 ml 166 ml 5 830 ml
4 - 6 měsíců > 6,5 kg 6 + 180 ml 200 ml 5 1000 ml

zoubek
11. bře 2009

Je to normální mléko jako ostatní. Nikde není psáno ani jsem to NIKDY neslyšela, že by se mohlo pouze 2x denně.

malamyska
11. bře 2009

prcekk tak ja som asi najvacsi odbornik my sme s mojim malym na UM od druheho tyzdna mali sme nutrilon HA, ten bol fajn ale maly pistal kazde dve hodinky potom sme presli na nutrilon Extra a ten bol taky isty rozdiel bol v tom ze ten extra je trosku hustejsi takze babo ma pocit ze viac papa, potom sme mali aj bebu ale z tej maly vracal a teraz sme presli na sunar a nestacim sa cudovat..maly mi vydrzi cez den aj tri hodinky a v noci styry az pat hodiniek prespi...zaujimave je aj to ze predtym mrncal po 120 ml a sunar mu staci 90 ml a aj to niekedy nespapa cele..takze tolko moja skusenost..pri prechode z mliecka na mliecko ma niekedy tak dva dni problem s kakanim ale potom to je fajn...drzte sa

casy30
11. bře 2009

tak nás sunar aj francúzke mlieko nenormálne zapekalo...malý kakal s plačom kamene. potom som prešla na nutrilon comfort,z neho tlačil celú noc a nespinkal a tak som sa najedovala, kúpila som obyčajný nutrilon 2 a bolo po problémoch. od začiatku som bolao dporca nutrilonu a nakoniec moj malý skončil na ňom. 🙂 krásne kaká, nebolí ho bruško a myslím, že mu aj chutí. ja ho vlastne nutrilonom iba prikrmujem na noc. inak ešte kojím 😀

soanpe
11. bře 2009

malamyska
raky jsme zkoušely se Sofií různé druhy Nutrilonu (od nar.UM) a děs běs. Tuhý kakání, po Beba blinkání a dnes, téměř 2měs.jsme na mlíčku BABYLOVE z drogerie DM za 119,-Kč a jsme BEZ PROBLÉMŮ 😎

j1110
13. bře 2009

my sme pouzivali nutrilon asi do 4mesiacov. Potom mala Nevydrzala ani 2h, mala len nafuknute brusko a bola hladna .Presli sme na sunar asi 2 dni mala tuhsiu solicu a potom sa to upravilo. Sme uplne spokojne obe. To francuzske mlieko ma velmi dobre ozvy a babylove taktiez, a tiez je cenove na inej hranici 😝 takze treba vyskusat 🙂