Týdenní holčička pije víc UM, než je na přebalu

helenz
8. říj 2016

Zdravím maminky, chtěla bych se poradit ohledně krmení UM a dávkování. Mám holčičku, které byl ve čtvrtek týden. Bohužel jsme od porodnice plně na UM, zatím jsem se nerozkojila, ačkoliv se snažím malou pravidelně přikladát, zkouším odsávat... Už z porodnice šla na HIPPu. Krmila jsem jí 70 ml, ale je to tak dva dny, co jsem si všimla, že mi malá po jídle už nechce spát a pláče, nebo nevydrží už spát celé tři hodiny mezi krmením (v noci 4 až 5 hodin). Dnes v noci opět po krmení plakala. Kamarádka mi poradila ať jí zvýším dávku na 90 ml a malá ať si vypije, co vypije, zbytek vylít. Malá ale vypije celých 90ml. Pak je ale klidná a krásně usne. Mám však obavy, jestli jí nepřekrmuju… Dle přebalu na Hippu je dávka 90ml pro miminka 3. až 4. týdny, na druhou stranu všude píšou krmit podle individuálních potřeb. Je to moje první dítko, tak jsem hrozně nejistá a nechci něco pokazit. V pondělí jdeme k dětské lékařce, tam se určitě zeptám, ale do pondělí daleko 😀

helenz
autor
23. říj 2016

@lajla Já ty její rady selektuju. 😀 S tím krmením jsem zůstala na 90, přecejenom mi přišlo, že za těch deset dní přibrala opravdu hodně. Ale s espumisanem jsem jí neposlechla, ale bohužel bez efektu. Zkouším teď kapky babycalm a taky dáváme Biogaiu. Na bříško dávám pecičkový polštářek z DM, bříško masíruju gelem pupík, cvičíme s nožičkama. Bílý šum taky pouštím, ale úspěšnost tak 50%. Mám s kamarádkou domluveno, že mi půjčí šátek a naučí vázat. Mám pocit, že už opravdu víc udělat nemůžu. Jinak malá kaká pravidelně každý den, prdíky má taky často, téměř neublinkává, řekla bych, že mlíčko jí sedí.

lajla
23. říj 2016

@helenz tak to děláte super...bohužel jsou děti, které na to trpí víc...a musí.se to přežít no😞 šátek je super pokud do něj půjdete...jen to chce cvik no
Rektální rourka ještě no... hodně jsme využívali také i několikrát denně, pomohla i když někdy jen na chvíli,taky to chce cvik...s kakanim děti později nikdy problém neměly

helenz
autor
23. říj 2016

@lajla to si právě říkám, že to musíme přežít 🙂 snažím se udělat maximum, aby se to zlepšilo... Jinak dodržujeme interval krmení po třech hodinách, v noci (když se zadaří a malá spí) po čtyřech hodinách. Když už malá v noci klidně spí a já ji vzbudím na mlíčko, tak se bohužel stává, že už mi nechce spát. Přitom kdybych jí nevzbudila, tak věřím tomu, že vydrží déle než ty čtyři hodiny a já bych se taky trochu prospala. Zajímalo by mě do kdy se musí miminko v noci na jídlo budit? Třeba kamarádka mi říkala, že miminko v noci budila jen po dobu šestinedělí, pak už jí nechala dokud se nevzbudila sama.

kekulice
23. říj 2016

@helenz po příchodu z porodnice jsem děti krmila o půl noci a pak nechávala, dokud se sami nevzbudily....

lajla
23. říj 2016

@helenz nebudila bych a na UM už vůbec ne...kor když je kolikrát problém ji uspat...vzbudí se sama když bude mít hlad, to si pište, třeba po 5-6 h, myslím že to prospěje Vám oběma
Jiné by to bylo kdyby nepribirala nebo při nepribirani u kojení, ale takhle bych to nechala na ni

kotty
23. říj 2016

nehleďte tolik na týdny na krabici, my jsme na bebě a zase pije o dost míň než je na dávku na krabici... jedeme podle vzorce který používá pediatra - váha dítěte krát 120 až 150 ml a výjde vám rozmezí kolik by měla optimáně vypít, vydělte to počtem krmení za den a máte ml na jednu dávku 🙂 tak jak ?

helenz
autor
23. říj 2016

@kekulice @lajla já si taky myslím, že když mi přibírá, že to buzení v noci není nutné... nakrmím o půlnoci, jak jsme zvyklé a pak to nechám na ní, třeba se jednou taky trochu vyspím 😀
@kotty tak jestli dobře počítám vychází mi to kolem 80, tak jsme celkem v normě 🙂

kika_21
23. říj 2016

Opravdu se šátkem je to dobré, nosila jsem podle potřeby-staršího syna jsem po nakojení dala i v noci do šátku, opatrně pak do postýlky, šátek sloužil i na zavinutí, neznám u nás hodnější miminko-zato teď-kdyby tak byl šátek na připoutání k úkolům z čj a m-to by bylo super...Nošení nikdo nevyžadoval-ani by ch to nestíhala-nosila jsem , když jsem nechtěla brát kočár i na kratších procházkách, jindy kočár, spaní bez šátku u mladšího syna, dcera je živější, měla svoje potřeby-viz výrok ,,Napřed bombˇon, pak na nočaníka!"-to jí byl rok-prý jsou Štíři dobří bankéři-tak tu jsem moc nenosila, byla taková, že jí stačilo dát ruku-postýlka byla blízko postele a spala..Nikoho -tedy donošeného a pokud nemá silnou novor. žloutenku a není spavý extrémě-bych na krmení nebudila, vždyť miminko zakl. prospívá velmi dobře. Espumisan u dcery s refluxem nám dr. doporučila, je jí 16 let-újmu nemá-aspoň o ničem nevím.

helenz
autor
24. říj 2016

@kika_21
Šátek vyzkoušíme a uvidíme. Jinak donošené jsme, naopak malá je přenošená osm dní 🙂 Na dnešek jsem jí zavinula pevně plenou, už jsem se vykašlala na radu doktorky, že to dělat nemám, a po deseti dnech mi normálně spala, usnula do 10 minut, žádný hodinový uspávání... Nevím, jestli je to jen náhoda, nebo to opravdu pomohlo. Nakrmila jsem jí o půlnoci a do pěti mi spala. Uvidíme, jak to bude dál. Jako prvorodička bez zkušeností spoléhám na rady doktora a stejně si víc zjistím sama na internetu a od ostatních maminek... Děkuju všem za reakce, hlavně @lajla

kaja2016
24. říj 2016

@helenz A zkousela jste jinou UM? Maly delalo na prdiky dobre HAcko (je po tom kasovita stolice), nez jsme presli na Alergy Care - kvuli alergii na kravske mliko.

helenz
autor
24. říj 2016

@kaja2016 Nezkoušela, jsme stále na HIPPu. Kaká pravidelně každý den, prdíky taky má, několik dní si ani neublinkla a těch 90 ml je asi akorát, po jídle se už nevzteká. Moc se mi nechce experimentovat s jiným UM, jestli by jí to zbytečně nerozhodilo.

msimankova
24. říj 2016

@helenz A proč ti řekla, že nemáš malou zavinovat? To naopak dost pomáhá - mně malá vylézala ze zavinovačky, tak jsem myslela, že tam být nechce. Jenže to byl nějakej reflex a když jsem jí tam zavinula pořádně, byla spokojená. Tak jsem jí motala do 3 měsíců.

helenz
autor
24. říj 2016

@msimankova To já už ani nevím. Řekla mi to, když byla u mě doma na první prohlídce miminka po propuštění z porodnice. Že to dělat nemám, že v porodnici se to dělá a ať jí nechám ty ručičky volně. Jsem byla dva dny doma z porodnice ze všeho vyjukaná, tak jsem se tím řídila. Ale všude čtu, že to naopak hodně pomáhá. Koupila jsem si knížku od Karpa a tam o tom taky píše. A evidentně to opravdu zabírá. Malá mi furt šermovala ručičkama a taky mi vylézala ze zavinovačky.

kaja2016
24. říj 2016

@helenz HA znamena hypoalergeni. Ja take davala Hipp, ale HA. Jestli uz je klidna, tak bych to samo neresila. Jen kdyby se nemohla vykakat vyprdet, tak nam to HAcko hodne pomohlo.To je normalni, ze vyleza rucickama ven, me teda radili zavinovat, presne pro ten rucickovy reflex😉 Akorat je teda fakt, ze po tom HAcku zacala znova ublinkavat, ale v normalni mire. Hele ja byla desne ze vseho vyjukana a porad jsem🙂 oni ty prvni miminka to holt vsechno odnesou, ucime se na nich🙂

broucziyk
24. říj 2016

@msimankova a prosím tě podle čeho si uznala za vhodné po těch třech měsících už nezavinovat? mě malej pořád šermuje a teď jsme měli tři měsíce...když dávám na noc spát tak si to bez zavinutí zatím nedokážu představit...ustál ten ručičkový reflex nějak sám od sebe?

kika_21
24. říj 2016

@broucziyk V tom je každé dítě jiné-malý třeba nesnášel být zavinutý, velkému to nevadilo. Ale jinak ta dr. asi nic moc.Dítě podle tabulek nejede, ano podle předpokladů.

msimankova
24. říj 2016

@broucziyk Malá hrozně rostla, tak už se mi nevešla do zavinovačky, měla jsem na to takovou širokou mašli a mimčo se mi do ní pak motalo. Tak jsem toho nechala, protože už to nebylo třeba...

helenz
autor
24. říj 2016

@kaja2016 To jsem nevěděla, že je ještě nějaký hypoalergenní Hipp, stále se dozvídám nové věci 😉 Tak jsem zase zavinula a malá spí, nechci to zakřiknout, ale druhý večer bez řevu je úleva. Já jsem taky stále vyjukaná, ale přecejenom už trochu klidnější než čerstvě po propuštění domu 😀

kaja2016
24. říj 2016

@helenz Nojo, ja jsem taky nevedela, nez me rekla dr. Vis, ja nemam se svoji prvni pediatrickou dobry zkusenosti, verila jsem ji a zklamala me, tak doporucuju nebrat vsechny rady uplne vazne a zapojit svoji intuici. Ted mam teda dobreho doktora. Hele urcite to bylo tim, ja jsem zavinovala nez zacala konickovat nekdy ve druhem mesici, ale moje dcera je trosku zrychlena, v sestem uz si stoupa podel nabytku, takze treba budes zavinovat i dele. 😉

marry16
8. pro 2016

@helenz ahoj , nemas zkusenosti s Bebou Pro 1 ? 😊

helenz
autor
10. pro 2016

@marry16 Ahoj, nemám. My máme Hipp bio combiotic a jsme spokojený. 🙂