1. narozeniny - co koupit jako dárky?

bartakova_veronika
8. črc 2018

Malá bude mít za 3,5 měsíce narozeniny a všichni se mě ptají co jí mají k narozeninám koupit a tak zkouším nějaké inspirace co jste svým holčičkám k 1. narozeninám koupili 🙂
My jsme jí už koupili kočárek s panenkou, odrážedlo má taky, chodítko má též, tříkolku už také a tak nevím co jim nabídnout, aby koupili.

Předem děkuji za veškeré inspirace 🙂

newwi
8. črc 2018

@bartakova_veronika nasi koupili Tatrovku... muze se zdat,ze je to darek spis pro kluka,ale opak je pravdou 😊 mala se v ni vozi uz ted a to ji jeste rok nebyl!Miluje ji!!!

bartakova_veronika
autor
8. črc 2018

@newwi jo na tu jsem taky zapomněla .. tu už také máme koupenou od pátku dokonce jsme sehnali fialovo-růžovou a ještě tatrovku jako popelářské auto :D

newwi
8. črc 2018

@bartakova_veronika jooooo fialovo-ruzovou mame take v merku... tu dostane na ven 😂 doma mame klasiku cerveno-modrou 😁

newwi
8. črc 2018

@bartakova_veronika jinak nevim,co k narozkam... synovec od nas dostal takovy ten stan s prolezacim tunelem...

luj89
8. črc 2018

ahoj, ja si moc na kvanta hracek nepotrpim, a tak dcera dostala obleceni, detske susenky, hrajici ,,tablet,, popelarske auto z tesca, plysaky od tchyne a od svagra s tchyni houpaciho konicka. Jeste ji chci koupit za penize od me babicky nejakou knizku a takovou tu tycku, na kterou se navlekaji krouzky

bartakova_veronika
autor
8. črc 2018

@newwi nad tím jsem taky přemýšlela, akorát že pro tu naší to asi teĎ v roce bude brzy .. ona zatím ještě se ani neplazí, neleze, nejde na čtyři ani nesedí jenom se válí na zádech a břiše a válí sudy ... takže nevím jestli je to teď pro ní vhodný dárek ... ani ten kočárek si myslím brzy nevyužije jako některé jiné holčičky .. tak uvidíme ještě jak se zadaří do 3 měsíců co se naučí 🙂

bartakova_veronika
autor
8. črc 2018

@luj89 u nás je problém v tom že oblečeního máme dost .. od kamarádky jsem dostala až do velikosti cca 80 cm a to bude mít možná tak v 1,5 možná spíš až ve dvou letech .. teď má cca 63 cm teprve ... popelářské auto máme taky, plyšáků má hodně, houpacího koníka jsem asi před 5ti lety vyhrála, takže ten už je dávno schovaný, tříkolku jsem právě taky vyhrála, odrážedlo jsme zdědili, chodítko jsme koupili za pár korun od sousedky takže nemám párů co říct rodičům aby jí koupili .... a ty kroužky už jsem taky pořizovala ... píšou myslím od 9ti měsíců ale nemyslím si že si s tím brzy začne hrát .. ona je opožděná ve všem tak o 2 měsíce ...

newwi
8. črc 2018

@bartakova_veronika no ono to nebude dlouho trvat... ta nase teda neleze,ale plazi se,peruje na kolinkach a snazi se postavit 😨 tahle faze trva uz minimalne dva tydny a zatim se to nijak nemeni 😂

bartakova_veronika
autor
8. črc 2018

@newwi ona by se plazila ale nejde jí to :D když jí dám na čtyři tak začne pérovat ale jinak nic, nejraději by se posadila, ale tak jak by neměla a to jí samozřejmě nejde, ráda by chodila ale to taky neumí. Když jí dám na nožičky tak začne skákat až do stropu :D když si jí posadím na sebe tak začne pérovat a hopsat ... ale jediné co doopravdy umí tak válet sudy :D nato že jí bude 9 měsíců .... ale je pravda že se narodila dřív a malinkatá .. také kvůli tomu chodíme na vojtovku .. ale má to naštěstí jako hru a baví jí to 🙂 občas si zapláče, občas se rozčílí ale jinak OK

newwi
8. črc 2018

@bartakova_veronika ona to dozene!Natka byla taky driv,kratka a tezka 😁 po tatinkovi 😁 takovej stuclik 😂 bude ji 8 mesicu... no tak uvidime,kdy predvede neco noveho!A co takhle vsem rict,at koupi poukazy-treba do drogerie,do spesl obchodu s hrackama a podobne... to se ti neztrati a muzes ji prubezne poridit,co bude potrebovat...

bartakova_veronika
autor
8. črc 2018

@newwi to asi neztratí, ale raději vše objednávám přes feedo ... hlavně pleny, hračky i když ty občas taky normálně v obchodě ... vůbec netuším co by se mohlo hodit roční holčičce ... no malá má teď cca 6,5 kg takže je moc lehká na to aby se dokázala udržet na čtyřech .. teď to cvičíme z vojtovky tak uvidíme no .. ale nechce .. vždy se rozplácne jak žába :D i na bříšku byla opožděná zvedat hlavičku ... otočení na bříšku taky měla opožděné a válení sudů začala cca 1 - 2 měsíce zpětně :D a to jsem ještě zapomněla říct že i kostky má taky koupené .. no prostě asi vše co roční dítě by rádo mělo ... nestrádá a vždy naši říkají že jí koupíme vše a oni pak nemají co koupit :D

mku
8. črc 2018

My davame nasemu k prvnim narozeninam teepee, aby mel doma svuj domecek. Jedni prarodice tatrovku a druzi sekacku na travu.

bartakova_veronika
autor
8. črc 2018

@mku jo na teepee nebo něco podobného jsem uvažovala .. ale to by spíš využila na zahradě ... v pokojíčku by se jí to moc nevešlo ... jsem říkala i když v říjnu je už chladno tak můžou klidně něco na pískoviště ... pokud nebude sníh tak klidně může ještě využít ... akorát tedy musíme napřed to pískoviště na zahradě udělat a zahradu máme cca 45 minut pešky .... jinak mě už nic nenapadlo ...

bartakova_veronika
autor
8. črc 2018

@mku mě se líbí i takové ty bublifuky co jsou jako třeba ta sekačka nebo něco takového ale na to si myslím že je ještě malá .... 🙂

mku
8. črc 2018

@bartakova_veronika ja jsem nechala usit toto do obyvaku 🙂

bartakova_veronika
autor
8. črc 2018

@mku pěkné .. akorát že mi nemáme prostor ani v obýváku :D ty jo ale ta cena .... viděla jsem mnohem levnější 🙂 kdybych to dala do obýváku tak nemám jak koukat na TV, kdybych to dala do pokojíků tak je to to samé a asi by jsme se tam nehnuly ... do ložnice ani nemluvím ... postýlku má v pokojíku takže to zabírá místo ... už tam má i palandu se skříní a stolkem takový komplet v akci byl ... gauč a další skříně takže je prostor akorát u prostřed ale ne tak velký ....

mku
8. črc 2018

@bartakova_veronika cenu jsem manzelovi radsi nerikala 😂😇🙈🙉🙊

marketa11112
8. črc 2018

My mame pro dcerku toto..prijde to detem na terasu...bude si s tim hrat i starsi..je to cca 80x 80 x 80 a ma to latkovy tunel..

bartakova_veronika
autor
8. črc 2018

@marketa11112 já jsem půvoodně chtěla ty míčky do bazénku na míčky, nebo takového ty hrací boxi na míčky ... něco jako je tohle co jste poslala, ale manželovi se to moc nezamlouvá tak nevím jestli je to vhodné pro roční dítě ....

vanilkacka
8. črc 2018

Já dceři koupila zvukostrom. Používá ho cca od 1,5 roku sama bez dozoru, jsou tam přece jen malé kuličky. Kdykoliv přijdou jiné děti, tak má pořád úspěch. Já teď spíš řeším co synovi, když vše doma už máme. https://www.targe.cz/Zvukostrom-90-cm-d55.htm

vecerinka
8. črc 2018

Co třeba detske kresilko? Máme rozkladaci. Oblibene u obou deti.

bekyc
8. črc 2018

U nás v roce jely hlavně knížky, třeba Svojtka má skvělý výběr, pak docela i takovéty tvary-vkládačky a navlékání koleček na tyč.

bartakova_veronika
autor
8. črc 2018

@bekyc knih uz prave taky mame dosz, vkladacky taky, dokonce i puzzle, drevene pexeso, domino, navlekani kolecek na tyc taky. Houpacku taky, jidelni zidlicku. Postupne nakupuji az nemam napady pro ostatni ☹

penelopaw
8. črc 2018

Synovi jsem k prvním narozeninám koupila sedací vak velryby: https://www.pinkie.cz/sedaci-pytel-pinkie-blue-.... Žel, nějak ho nezaujal, takže radost z něj doteď mám jen já 🙂. Ale ten zmiňovaný bazén s míčky dostal loni a hodně si s ním vyhraje i 8 měsíční miminko, takže bych se toho moc nebála. Jen je nutné počítat s tím, že dítě může ty míčky vyhazovat ven a strkat je do různých netušených míst 😉.

penelopaw
8. črc 2018

Teď jsem taky pro obě děti koupila houpačku Antonie a Emma, ale koukám, že už ji nemají v nabídce :-/.

Pokud chtějí příbuzní dát nějaký fakt osobní dar, tak já jsem ujetá na vzpomínky, takže jsem třeba všem dala za úkol, aby synovi napsali nějaký dopis, který si - až bude starší - bude od nich moct přečíst. A jeden z dědečků dokonce sepsal svoje vzpomínky, když on byl mladý, jak se oženil, jak se mu narodily děti, … nechal to vytisknout, svázat a měl tam i věnování 🙂.

bartakova_veronika
autor
8. črc 2018

@penelopaw toho se nebojim, od toho ty micky jsou aby je vyhazovali atd 😀

bartakova_veronika
autor
8. črc 2018

@penelopaw i kdyz je pravda ze ta nase ani v 8 mesicich by si zatim nevyhrala. Jeste ani nesedi a proto ji mam take porad v hlubokem kocarku 🙂

penelopaw
8. črc 2018

@bartakova_veronika Já holčičku strčila do bazénku s míčky, kde jich bylo jen na dně (do plného, aby se mi zanořila ke dnu, bych si asi netroufla 😀) - otočila se vleže na bříško, zkoumala je, zkoušela cucat, a úplně jí to stačilo, bylo to zase něco jiného 🙂. Sedět taky neumí (ale už si mrška stoupá, nějak nám přeskočila jeden level), vyloženě tam jen ležela a sledovala, co ty míčky dělají, když se hýbe 🙂. Bazének máme nějaký látkový, trochu aušusový, co prodávali ve výprodeji v Tescu - na bocích jsou barevné otvory, kudy se dají míčky dávat dovnitř nebo naopak vystrkovat ven, tak čekám, kdy objeví tuhle vychytávku.

jaja01k
9. črc 2018

Co motorická kostka? S tou si naši hodně vyhráli. Nebo nějakou první stavebnici? MegaBloks, Duplo, dřevěné kostky. Ještě mě napadá zatloukadlo, dřevěné vkládací puzzle.

bartakova_veronika
autor
9. črc 2018

@jaja01k kostky jsem nekde psala ze bohuzel taky mame i drevene puzzle
Zatloukacku jsem odmitla