1. narozeniny - co koupit jako dárky?

bartakova_veronika
8. črc 2018

Malá bude mít za 3,5 měsíce narozeniny a všichni se mě ptají co jí mají k narozeninám koupit a tak zkouším nějaké inspirace co jste svým holčičkám k 1. narozeninám koupili 🙂
My jsme jí už koupili kočárek s panenkou, odrážedlo má taky, chodítko má též, tříkolku už také a tak nevím co jim nabídnout, aby koupili.

Předem děkuji za veškeré inspirace 🙂

terezapetrova
9. črc 2018

@bartakova_veronika s pohybem maji vetsi problem lehke ale i dlouhe deti, to je pak prace vse zkoordinovat, udrzet dlouhy krk apod, bohuzel|dik to znam dvojmo. ver, ze u vasi je to jen otazka casu. se starsim jsem na tom byla podobne, sli jsme na nej fakt step by step vc "uceni hodin" apod, respektovat jeho tempo. zkouset postavit jestli by nechodila, tim ji neponuzes ver. i kdyby zacla ted na to jeste neni ready. co jsme kupovali k 1.narozkam si uz moc nepamatuju ale z duvodu, ze vse zdedil minimalne dvojmo a k tomu se nehybal to byly drobnosti, jim je jedno jak velje to je a okoli vedelo co a jak a respektovali.

wampzee
9. črc 2018

Dost dobře nechápu, proč takových dárků k prvním narozeninám, když z toho dítě nemá žádný rozum. Evidentně není ani příliš motoricky zdatná. my jsme se zaměřili hlavně na velkou rodinnou oslavu, větší dárek byl odrážedlo, zbytek knihy od Svojtky..na kterých si díky posuvným prvkům cvičila jemnou motoriku a hodně ji bavilo je "číst". Ani letos ke druhým narozeninám to nijak nepřeháníme, ocení přítomnost babičky víc, než krabici s dárkem. 🙂 Z takových dárků by mi šla hlava kolem, nevěděla bych, co si vybrat a ve výsledku bych si pak nehrála s ničím.

lida9
9. črc 2018

zkusenosti podle nas: hracky pri objevovani sveta uplne zazdil, nezajimaji ho, prece vsechny supliky, dvere, kresla (kdyz se napr otoci) jsou nejlepsi na objevovani... no jsou mu skoro dva a hracky tu jen tak lezi... za me ma cenu koupit tak max odrazedlo ci piskoviste, klidne predem vsak deti rychle z nelezouciho prejdou k chodicimu🙂... kazdopadne micky od velikosti do dlane az po nafukovaci do bazenu maji velky uspech stale...

nikyselen
9. črc 2018

Ja mam 1 Prosincovou..a druhou ted Lednovku..
Takze az se me budou ptat budu chtit sanky s operadlem..(teda ketos k Vanocum,narozky budou az pak)
1. Dostala bob,kocarek,odrazedlo a pak "kraviny "

Co nejaky poukazy sice z toho mala nebudu mit radost,(ale stejne moc nemam rozum),ale pak si to uzije, pokud nevite co ..rict si o vstupenku do zoo,bazenu..

luj89
9. črc 2018

@bartakova_veronika Tyjo, vy toho doma mate! 😀 A co nejakou kosmetiku, pleny? Moje dcera mela nejvetsi radost z papirovo plastoveho obalu od panenky, na ktery hrala jako na bubinek 😀. Takze bych si s klidem na nejake okazale pompezni darky vyprdla. Stejne z tech narozenin jeste nic nema.

babanci
9. črc 2018

Naše vnučka v tom věku milovala bazének s plastovými míčky.

zmrzlinka
9. črc 2018

Leporela od Svotky 👍👍👍

bartakova_veronika
autor
9. črc 2018

@wampzee ono vetsinu veci jsem vyhrala behem 5ti let nez se narodila. Proto ma plno hracek a nemam predstavu proto co by meli babicky kpupit. Proto ten dotaz

bartakova_veronika
autor
9. črc 2018

@luj89 kosmetiky ma taky plno bohuzel a plen taky nebot objednavam dopredu kdyz jsou v akci

bartakova_veronika
autor
9. črc 2018

@babanci taky nad tim uvazuji ale manzelovi to prijde zbytecne tohle

cherris
9. črc 2018

A co nějakou pěknou kuchyňku, Já neteři koupila takovou červenou smaltovanou...

bartakova_veronika
autor
9. črc 2018

@cherris mame vyhlidnutou ale to jsem chtela az pristi rok 🙂

luj89
9. črc 2018

@bartakova_veronika jak to tak ctu, tak mate vseho az moc, tak co aby dali pribuzni jako darek vypet nekam? 😉 Nebo proste neco nehmotnyho..

bartakova_veronika
autor
9. črc 2018

@luj89 jedno máme vyřešené .... nebudu poslouchat manžela že je to zbytečné .. co jsem tak četla tak bazének s míčky má úspěch u dost dětiček tak jim řeknu ať pořídí míčky s bazénkem 🙂 zas toho tolik nemá .. něco se schová ještě na vánoce a něco dostane teď ... teď momentálně dostane od nás ten kočárek s panenkou, od jedné babičky tu tatrovku, no od našich může dostat ten bazének a ještě by to chtělo něco vymyslet pro prababičky :D myslím že v roce ještě na nohou stát nebude takže je zbytečné odrážedlo k 1. narozeninám nebo tříkolku ... odrážedlo může dostat až k vánocům .. to jí bude přesně 14 měsíců to už by snad mohla a ještě chodítko s odrážedlem máme schované .... nový kočárek pak mám vymyšlený až někdy mezi 3 - 4 narozeninám kdy už bude větší a bude si s tím třeba víc hrát .. to mám vyhlídnuté tohle https://www.tobiland.cz/kocarky-pro-panenky/dor...

leymea
9. črc 2018

@bartakova_veronika ahoj, já synovi koupila k prvním narozeninám bazének s míčky a skluzavku. Můj plán je, že se bude klouzat přímo do bazénku s míčky 😀 Uvidíme jak to bude v reálu. Narozeniny má za měsíc a půl 🙂

bartakova_veronika
autor
9. črc 2018

@leymea jj skluzavku jsme také už pořídili v akci, mám v plánu že až bude pak větší bude se klouzat do bazénku s vodou .. ale dobrý nápad i do bazénku s míčky že se může klouzat ... bazének s míčky jste mě všichni přesvědčili pořídit 🙂

prejeta_zaba
9. črc 2018

Popravdě, většinu toho co vypisuješ bych schovala a dítěti dávala v průběhu příštích třech let. Na co je ani ne ročnímu dítěti tolik "krámů"? 😲 Potřebuje se rozvíjet a co nejvíc poznávat svět, ne se obklopit deseti kilama plastu a sedět v pokojíčku. Píšeš, že ještě ani neleze, to bude chodit nejdřív za ty 3 měsíce po rozlezení. Rozhodně to neurychlíte chodítkem! To doufám už je tak profláklé, že znáte rizika... 🙄 Odrážedlo a kočárek využije tak za rok nejdříve, tříkolku tak u nástupu do školky... Jestli ti jde o to dítě, tak radost jí udělá i vlastní dort, do kterýho si bude plácat ručičkama a klidně bublifuk za desetikorunu - nemá z toho rozum... Jestli potřebujete nutně utrácet, tak než nějaké plastové makety jsou lepší motorické hračky - vkládací kostky, kelímky na sebe, zatloukačky, navlékací tyčka, různé provlékačky, knížky, plastelína, prstové barvy, vláčkodráha - to v průběhu zimy využijete, neříkám, že v den prvních narozenin... Příbuzným (i sobě) bych vysvětlila, že dítě toho má až nad hlavu a klidně stačí koupit plínky nebo něco spotřebního. Ze zkušenosti z okolí - čím víc je dítě hračkama zavalené, tím míň si jich váží/všímá, takže tak.

leymea
9. črc 2018

@bartakova_veronika sama jsem na to zvědavá 😀

marketa11112
9. črc 2018

@bartakova_veronika
@leymea syn mel a ma také bazenek s micky a malou prolézačku a klouzal s etam rad.. asi nekdy od roka a pul...

bartakova_veronika
autor
9. črc 2018

@prejeta_zaba co se týká chodítka nemám chodítko jako chodítko ale to co podporuje chození kdy už dítě stojí a to se dá potom rozložit na odrážedlo .... nemám to chodítko, které se nedoporučuje ... jinak to opravdu krámy nejsou ... proč by roční dítě nemohlo mít už kočárek? až bude umět chodit ráda se ho určitě ujme .. ano většinou děti kočárky mají v roce a půl ale přeci ho nedostane jen tak aniž by měla narozeniny nebo vánoce 🙂 takže určitě ho nevyužije až tak za rok ..

několikrát jsem psala že plno věcí jsem vyhrála a bude je dostávat postupně 🙂 proto jsem psala že už máme i tříkolku a ty využívají děti tak od roka a půl až dvou let, houpacího koníka mám taky doma, ale proto, že jsem ho vyhrála ....

vkladací kostky má, tyčku kde se vkládají kroužky má taky, knížky má též .. má plno motorických věcí .. není to o tom, že má nějaké kraviny 🙂 v dnešní době tyhle základní věci děti mají a chci malé dopřát to nejlepší 🙂 určitě to nejsou vyhozené peníze ... co se týká třeba plastelíny tak to si rozhodně nemyslím že je vhodné pro roční dítě ....

plínky se nedají koupit, máme zásobu když jsou v akci nakupuji, penězi nestrádáme takže když jsou levné vezmu klidně 2x megaboxy a tudíž nelze aby koupili i příbuzní když nevím zda do určité velikosti už nevyroste ... a určitě malá není hračkami zavalená .. ty co má tak využívá všechny postupně 🙂 je to ještě ležící miminko takže jí dám kolem sebe hračky a ona si sama vybere s čím si bude hrát, zachvíli si zase vezme jinou hračku ... vedou u ní plyšáci ...

člověk chce inspiraci co k narozeninám a hned se do mě takhle musíte pouštět ...

bartakova_veronika
autor
9. črc 2018

@marketa11112 tak určitě je jasné že roční dítě se tam klouzat ještě nebude 🙂 ale bazének s míčky určitě zaujme roční dítě .. to už určitě sedět sama bude 🙂

martinka1996
9. črc 2018

S co třeba nějaké náušničky nebo přívěsek, mam přívěsek na řetízek od babičky a jsem moc ráda, že ho mám, už mi zůstane napořád, i když tu babi nebude. No a nebo me napadly sáně na zimu😂

bartakova_veronika
autor
9. črc 2018

@martinka1996 naušničky má nové asi 3 měsíce nebo 2 měsíce tak to je zbytečné mít další a sáně na zimu máme ještě po manželovi :D je to právě těžké když jsme plno věcí vyhráli nebo zdědily :-/

martinka1996
9. črc 2018

@bartakova_veronika joo ještě mě napadla taková ta učící věž do kuchyně 🙂 jinak nevim

hermelinah
9. črc 2018

Já bych třeba pro holčičku od babičky chtěla řetízek s přívěskem, nemusí to nosit hned, ale bylo by to i jako krásná vzpominka na narozeniny oslavené s babičkou 🙂 Já třeba do dnes vím, že. až babička moje zemře, tak chci jeji přívěsek co nosi na krku, už jako malá sem ho obdivovala, a tenkrát mi slíbila, že až vyrostu, tak mi ho dá, a to bude přesně ta věc, kterou budu mít doma v trezoru zamčenou jako vzpomínku

martinka1996
9. črc 2018

@hermelinah přesně tak, mam to stejný, myslim že by se to za pár let holčičce mohlo líbit a mohla by to mit jako pěknou vzpominku, kterou by ocenila vic než hmotný dárky 🙂

bekyc
9. črc 2018

Náhodou kočárek i tříkolka je super, syn ji dostal také k 1. narozeninám a jezdil v podstatě hned. Vám nejspíš bude chodit až v zimě ale může trénovat doma. Co třeba helmu? Až začne jezdit, bude se hodit, i když to ještě chvíli potrvá. Ještě bych doporučila Mega blocks nebo Duplo a různé hudební hračky, syn si oblíbil xylofon. Já si tedy zas nepotrpím na plíny, lahve, oblečení atd. To si přece rodič může sám koupit. Jsou to narozeniny dítěte, jde tam o něj, ne o to aby rodič ušetřil na běžných věcech.

magicka89
9. črc 2018

My neteřince kupovali za babičku houpací berušku, a za mě s manželem jsem nechávala šít šáteček a slintáček se jménem na zakázku, dárkovou sadu leporel - 9 knížek, spinkacího zajíčka, první příbor,lahvičku na pití s brčkem - mají to v DM a mají to snad všechny maminky + hračky do písku k moři - jedme všichni v září do Řecka, tak aby si měl s čím hrát 🙂 nakonec z toho byla plná dárková taška 🙂

marketa11112
9. črc 2018

@bartakova_veronika tak s tvou pomoci se tam klouzat klidne i rocni bude, od roka a pul se syn sklouzl i sam..🙂).. ja také kupuji dárečky ,,trosku,, dopředu, aby si dite danou věc uzilo dele..
a mame uz kde co 🙂)...
ta kostka, co jsem ti sem dala foto, je vyuzitelna, jakmile dite samostatne leze...takze klidne dřív nez od roka... naší bude rok ted, zacina uz chodit sama bez drzeni, ale stejne stále hodne leze... a miluje proůezani přes prekazky a pod cimkoli.. takze tohle bude pro ni super.. a vejde se tam i triletak, takze se vyblbnou spolu...

marketa11112
9. črc 2018

jinak z vetsich věci mame doma treb a houpaci, skakaci zelvu, odrazedlo auto, odrazedlo lod, kuchynku, tatrovku, popelare, ponk s naradim, kostky mega bloks jsou super... mala je hazi všude, kocarek--choditko , ruzna vetsi auta... mam rada znacku little tikes.. vse robusni a bezpecne... na zahrade houpačky, klasicke zavesne, ale i na zemi.. pro 2- 3 deti krokodýla, pro jedno konika, tříkolka /vozitko, mame i kolotoc a ted stavime detem domeček vyvyseny s klouzačkou a další houpačkou aopet prolézacím tunelem, mame piskoviste, syn ma kolo, odrazedla.. jen tri kousky, auto, ve kterem s ejezdi obdobne jako u flinstounu.. to miluje, mame i plastovy domeček, branku na fotbal, mice oceni kazde dite, bazenek, my mame i pruzinovou houpačku.. proste cele detske hriste.. mame velkou zahradu 🙂)..... na terasu budu detem ještě delat stan ci teepee... asi az pristi jaro...u kuchynky ma syn mikrovlnku.. moc ji chtěl, ted k vanocum by chtěl i lednicku a slapaci traktor, k narozeninam dostane tříkolovou koloběžku...a na jare vetsi kolo...dcerka ma uz po synovi takove to choditko, co tlaci před sebou, mame tu kyneticky pisek, razítka, modelínu, syn miluje kridy... ale to jsou uz i věci pro vetsi ditko....mame od ikei stolecek a zidlicky mamut.. jsou super....ještě jim chci casem koupit tabuli..asi little tikes.. z jedne strany na kridy, z druhé na fixy....male vetsi kocarek, postýlku pro panenky a paradni panenku asi dostane k vanocum, od nasich chci dva regaly pro deti do herny
budu ted uz prodávat super jidelni zidlicku a ohradku... mla ji v sede na gauci ci zemi a zacina sedet na klasicke zidlicce.. a v ohrádce vůbec není, spi na gauci......takze to ted v jejím roce uz pujde do světa...
jo, libi s eji.. a libilo s ei synovi.. chodici a hrajici kun na baterky, tablet hrajici pisnicky, auto se zviratky, které hraje a vydava zvireci zvuky.... mame třeba i bubinek, male klavesy, saxofon..
jako dobry darek je třeba i kufrik na hracky.. syn si v tom třeba bere nejake hracky, když jdeme na navstevy.... nebo muzes chtit plenky, nejakou peknou lahvičku na piti, ja třeba dost vyuzivam misticky a talířky z melaninu.. deti to nerozbiji.. nebo paradni plastovo-gumove hrnecky...detsky pribor, vlhcenych ubrousku není nikdy dost, bepanthen je dost drahy, nebo u nas treba vede sprchac hipp nebo dm-kovy pro deti...nebo prostředek na myti nadobi pro deti.. nebo třeba davas kase, tak si je nech pro ni koupit misto darku....