3. IVF v únoru 2014

risanek
21. únor 2014

Ahojky jsem dnes zahajila 3 pokus na miminko IVF, je tu nikdo koho to čeka taky jak to nesete jake mate pocity, kam chodite. Ja chodim do Pronatalu v Praze a jsem na nervy

sasanka033
21. únor 2014

@risanek ahoj, ja cekam na vysledek 2.IVF - byla jsem na ET v pondeli. mam za sebou 1 ET a 1 KET, vic nezbylo, takze ted jedem druhy kolo. tentokrat dokonce bez nanuku:( naproto chapu tvoje nervy a moc ti drzim palce!!! modlim se, aby na treti IVF nedoslo.

risanek
autor
21. únor 2014

@sasanka033 Děkuju jsí moc hodna opravdu to budu potřebovat, tobě taky moc moc držim palečky vim jake to je, v srpnu 2013 po 2IVF jsem musila na revizi po zamklem tehu, z 10 vajíček nam zbyly jen 2 ktere rovnou zavedly, chytilo se 1 a stejne bohužel nedopadl, tak že žadne mrazačky jsme taky neměly, jestli se to tet nepovede nevim co budu dělat, mam už 37 a nemam žadne ditě, přes 10 let se snažime. Ale neboj ono to vyjde musime byt v pohodě. Jaky jsi měla protokol a z kteřima lekama

sasanka033
21. únor 2014

@risanek zlato, ja ani nikdy tehotna nebyla:( proste nikdy:( prvni IVF jsem mela kratky protokol, fostimon, 150 IU denne. z toho bylo jen 6 foliku a z toho 4 vajicka, zavedli jsme 2 dvoudenni embrya, dve nechali na PK. do blasty doslo jen jedno, to slo za dva mesice na KET. udelali i AH, ale nic.
ted dlouhy protokol, puregon, fostimon a merional - lepili jsme to kvuli pojistovne, pac jsem prekrocila limit, tak pak mi davali levnejsi leky, aby ty doplatky bez prispevku pojistovny nebyly tak drahy. trojnasobny davky hormonu, 8 vajicek, 6 embryii, dve zavedena jako tridenni, zadne dalsi na zamrazeni neprezilo.
v mezicase jsem sla na laparku, nepruchodny jeden vejcovod, endoska. tak jsme pak zkusili 2x IUI, ale k nicemu a sup do 2.IVF.
je to strasny proste. mas narok jeste na 4.pokus?

risanek
autor
21. únor 2014

@sasanka033 To bohužel už ne pokaždě mně zavaděly 2 embrijka tak už jsem vyčerpala limit. Je mně to moc lito stějně to nevzdavaj, znate aspon duvody proč to nejde my jsme oba zdrave podle doktoru,vloni jsm byla taky na laparce hystologie a t.d. a nic vše v pořadku, po zamklem tehu oba gynetika a taky vše v pohodě, byla jsem i přirozeně tehotna 2x v 19 a 20 letech jsem blbka šla na potrat kdy bych věděla jaky je to zazrak v životě bych to tet neudělala ale nic se neda změnit. Už jsme z manželem deskutovaly o adopcii, ja bych do toho šla ale manžel nijaky nesvuj, že pry se podaři svoje tak budu se modlit at se podaři. Mužu se zeptat kolik tobě je? Co bereš na podporu otehotnění

sasanka033
21. únor 2014

@risanek mne ted bude 34. no u nas ta pricina taky vlastne neni jasna. mozna je to ta endoska, mozna taky ne. nektery zensky s ni v klidu otehotni. navic ji nemam moc. no a jeden vejcovod pruchodny mam...
na podporu uz jsem zkousela vsechno mozny, i akupunkturu, strasny prachy to stalo, pak cinskou medicinu v tabletach, od leta cvicim mojzisku, tri roky jim listovku, od leta taky piju kontryhel. a hovno🙂)
jo a partner ma spg jak na houpacce, nekdy peknej, nekdy priserna progresivni pohyblivost, ze to neni ani na domaci snazeni.
jojo, my uz taky 4.pokus nemame.

risanek
autor
21. únor 2014

@sasanka033 musi se to povest tento krat, a spermije se obnovuji kždych 75 dní tak to je v pohodě, doktory řikají že u chlapu hodně na kvalitu pusobi stres kouření a alkohol i pivo, a že pokud dostava vitaminy odpočiva omezi špatne zvyky tak se to zlepši a mohu to potverdit jsme to skoušely a funguje to, tet jsem manžiku koupila vitaamin E selen, zinek sobe naordinovala sklenku červeneho, listovku a mam ještě drmek ale nevim jestli mam ho brat nebo ne, kdyš stejně picham hormony, bude asi lepši jen dokoupit čaj kontrigel co mysliš

sasanka033
21. únor 2014

@risanek kontryhel bych ted nepila. asi zadny bylinky ted, resp. do ET ano, pak uz ne. listovku ber porad, ale ta nema na hnizdeni vliv.
hele u nas ten spg je blbost - nepije, nekouri, sportuje...proste to ma jak na houpacce, rekla bych, ze co melo vliv je cinska medicina a pak posledne ledovy sprchy🙂

musilka
21. únor 2014

k tomu spermiu holky... Manžel má spermiogram dost katastrofální. Při prvním vyšetření to byl 1 milion 6% progresivních ale i morfologie špatná. Nakoec díky ICSI máme Sof. U druhého IVF spermiogram už pod milion 0,65 milionu vše špatné uděláno PISCI z toho tedy nic. Teď v listopadu spermio 3,6 milionu progrese pořád kolem 12 % což už bylo lepší a teď v lednu na IVF 36 milionu progrese 20 %. To vše díky tomu že jsem ho od října cpala fertilanem a kořenem Maca. Takže u nás zabrali doplňky stravy ....

risanek
autor
21. únor 2014

Nam taky dost pomohla Maca a vitaminy a omezil cigara, ale stejne si myslim že je to o nahodě a štěsti, švagr před IVF pod 1mil spermii špatna pohyblivost hulil travu a pivo skoro denně, je celkove zdravotně nic moc 140 kg, a pořad stres v prace a jak jsmem už psala švagrova kouřila před IVF denne sklenku červeneho vina a byla v klidu, a zazrak napoprve 2 krasne zdrave holky

risanek
autor
21. únor 2014

Holky to je hrozně musim jit uklizet a ja od jedne diskuze do druhe je to jako droga, asi jsem tak nervozni tento krat že musim pořad povidat 😀

sasanka033
21. únor 2014

@risanek jojo, mam to stejne, jsem v prac a udelam upny ho*no 😀 😀 😀

pepetousek
21. únor 2014

@risanek @sasanka033 @musilka Ahoj holky...mě tedy nečeká 3 IVF, ale možná to první...kvůli manželova špatnému spg jdeme teď v březnu na genetiku, která trvá 3 měsíce a pak se uvidí, zatím nám doporučovali ISCI...koupila jsem manželovi SelZink, ještě občas pije šumivou tabletu zinek a uvidíme, jesti to nějak pomůže, v červnu bych chtěla, aby šel na kontrolní spg a případně, pokud dobře dopadne ta genetika, bychom začali v červenci se stimulací....ALE...chápu to dobře, že stimulace je hlavně kvůli větší tvorbě vajíček? Když by se jich oplodnilo víc a nějaká se zamrazila, tak při neúspěšném pokusu by další pokus byl jen rozmrazení a zavedení? Tudíž bez stimulace? Nebo vždy s ní? A tedy i bez "manžela", když by se zaváděla již oplodněná zmražená vajíčka? Neporadíte prosím?

sasanka033
21. únor 2014

@pepetousek ano, chapes to naprosto spravne🙂

pepetousek
21. únor 2014

@sasanka033 A platí se něco za to zavedení rozmražených embryí? Nnebo je to v rámci té první platby a platí se jen za to mražení?

sasanka033
21. únor 2014

@pepetousek plati se za zamrazeni i rozmrazeni. castka je car od caru samozrejme jina. tvuj car by ti mel jeste pred zahajenim stimulace ukazat cenik, abys vedela, do ceho jdete.

pepetousek
21. únor 2014

@sasanka033 Ten mám doma, takže ještě prostuduju, zatím se snažím dostat do problematiky IVF, ISCI a vše s tím spojené, abych měla trošku přehled, než půjdeme na tu genetiku a znala všechny možnosti...ještě jdu googlit, co znamená ET, KET 😉 Moc děkuji a přeju hodně štěstí! 🙂

sasanka033
21. únor 2014

@pepetousek jeee, hele jsi clenem skupiny IVF?🙂 pojd tam k nam, tam toho najdes spoustu🙂
ET je transfer po IVF stimulaci, KET je kryoembryotransfer, cili to samy, ale toho rozmrazenyho🙂 oboji je transfer embrouse, jen na ten KET prave nemusis stimulovat. tedy nekdy musis brat hormony, abys mela sliznici, zalezi jestli jdes do KETu v nativu nebo se stimulaci.

pepetousek
21. únor 2014

@sasanka033 Už jsem tam! Děkuji 🙂

sasanka033
21. únor 2014

@pepetousek nz a hodne stesti!!

pepetousek
21. únor 2014

@sasanka033 Tobě taky! 🙂

stellusenka
21. únor 2014

Ahoj,tak já mám za sebou 4 ivf a před pár dny jsem začla 5 ivf.Nyní jsem po opu a každý den ráno čekám co mi zdělí, jak se vyvíjí.Ty nervy!to nemusím ani psát,že?!Mezi tím jsem prošla též nativ cyklem, který bohužel nevyšel, jelikož jsem ovulovala dříve☹. Takže celkem toho mám za sebou 6 krát!Několikrát za sebou inseminace a též bez výsledku.Já jsem zcela v pořádku.Mám za sebou 3 laparky-výsledky super,profuky vaječníků,hysteroskopii-vše bez jakého-koliv problému.Partner prošel nejmín´5 dr.ohledně spermiogramu, který označoval oligozoospermii.Nakonec šel na operaci varikokély,abychom vyřadili i tento možný problém.Spermiogram se zlepšil, ale né na iui pouze na ivf!Že pojídáme samé vitamíny ani psát nemusím.Prošla jsem kdejakého šarlatána, akupunkturu, lázně,bylináře prostě kam se dalo zajít a zkusit tak jsem to udělala.Komu jsem prošla rukou , tak mi říkal, že bych měla otěhotnět hned,že to mám zcela v pořádku a moc hezký na svůj věk a stejně se nevede.Jsem upně na dně ani psycholožka nepomáhá a mám dojem, že se z toho brzo zcvoknu.Také genetiku nás obou je v pořádku i imunologie, kterou mi provedly celkem 3 krát na jiném pracovišti.Ted´nám chtějí provést PGD embrií ,aby se zjistilo zda-li není problém v embryu.Tak si říkám každý den, kéž by to tentokrát vyšlo, jelikož už nemůžu....

pavli79
22. únor 2014

@pepetousek Ahoj, kde trva genetika 3 mesice?? My ji meli hotovou za 3 tydny (necele) - Helios Brno.

pepetousek
23. únor 2014

@pavli79 V Praze na Podoli, jdeme zacatkem brezna a pani doktorka rikala, ze cca za 3 mesice budou vysledky..nebo ze by se spletla a chtela rict tydny? No uvidime v breznu 🙂

risanek
autor
23. únor 2014

Ahojky nam řekly genetyka 6-8 tydnu, za 5,5 tydne byla hotova Pronatal Praha

sasanka033
23. únor 2014

@pepetousek zlato, fakt to trva ty tri tydny. nam rekli v lete cca 5 tydnu, protoze meli v nemocnici dovoleny, ale i tak to meli za tri tydny🙂 tak snad se prerekla.