Na kolikátý pokus se vám zadařilo IVF?

maja1111111
29. kvě 2016

Ahojky zajímá mě kolikátý pokus se vám zadařil při IVF ?

anina32
30. kvě 2016

Nám se zadařilo hned 1.IVF na první pokus, ze dvou zavedených embrií se jedno uchytilo a 4 jsme ještě dávali mrazit. Pak jsme chtěli ještě další mimčo, 3xKET bez úspěchu, potom celý cyklus 2.IVF ze kterého bylo jenom jedno embrijko a nakonec se ani to neuchytilo. Nevím proč to tak bylo, měla jsem stejné lékaře i postup. Vlastně musím být ráda že se zadařil ten první pokus, protože po tolika neúspěších by jsme do dalšho už nešli. Synovi budou čtyři roky a je to naše štěstíčko.

wwerru
30. kvě 2016

@anina32 ahoj a muzes me popsat co IVF vsechno obnasi? diky moc

anina32
30. kvě 2016

@wwerru Ahoj, samotné IVF začíná stimulací vaječníků, den po začátku menstruace jsem si začala píchat hormony, které měli za účel aby dozrálo více vajíček naráz, asi po 10 dnech mi vajíčka pod narkózou odsáli a manžel odevzdal sperma. Při klasickém ivf se vajíčka společně se spermatem dá do zkumavky a spermie samy oplodní vajíčka. My jsme kvůli špatné kvalitě spermatu připláceli metodu ICSI, při ní jsou vybrány nejkvalitnější spermie a ty jsou přímo do vajíček vpraveny injekcí. Pak se embria nechaly kultivovat a asi počtyřech dnech mi byly dvě zavedeny do dělohy a zbytek zamražen. Následovalo dlouhých 14 dní čekání na to až test ukáže jestli povedlo nebo ne.

maja1111111
autor
31. kvě 2016

tak to je asi do jiné diskuze ne!!!

bubinko1506
31. kvě 2016

nam sa podarilo 1.IVF-ET. na vklad nam zostali dve embrya, uchytili sa obidve, ale bohuzial to skoncilo potratom. nasledovalo 2.IVF - ET neuspesny, KET uspesny a som v 20tt. pri oboch cykloch som mala dlhy protokol, tie iste lieky, akurat pri druhej stimulke som mala nizsie davky liekov.

marketaryzi
31. kvě 2016

Podařilo se nám až 3. IVF. Z tohoto cyklu nám zůstal i 1 mražáček a i ten už je na světě. Takže se vydařil až 3. a 4. ET. Přeji vám, ať vám to vyjde dříve než nám 🙂

thebe
31. kvě 2016

Ahoj, nam se podarilo pri prvnim IVF. 1.ET neuspesny, pak 1. KET uspesny a ted jsem v 17 tt 🙂 Drzim pesti!

smillingangell
31. kvě 2016

Hned na poprvé. První ET a už mám pětiletého klučinu

wwerru
31. kvě 2016

@anina32 diky za info a zavedeni do delohy boli to?

michaelasiligova
31. kvě 2016

My se stále snažíme, máme za sebou 1.IVF ze kterého jsme měli 9 krásných embryí, 1.ET v červenci 2015 byl úspěšný, ale holčička měla vývojové vady, tak jsem šla v 19.tt na ukončení :( v únoru 2016 2.ET, embryo se opět úspěšně chytlo, ale na konci prvního měsíce jsem potratila :( a teď 10.5.2016 jsme byli na 3.ET, nechali jsme si zavést rovnou dvě embrya, chtěli jsme smůlu konečně prolomit. Ale bylo to horší než lepší :( nechytlo se ani jedno :( jsem úplně vyřízená, snažím se pořád doufat, že se to konečně povede, ale je to čím dál těžší :( v červenci můžeme mít další transfer, ale asi si dám oddechový čas. Pro mě je to hrozně náročné na psychiku, strašně jsme se těšili a pořád nic... :(

evulinka10
31. kvě 2016

Nám se zadařilo na druhý pokus 😉

78marcela
31. kvě 2016

Az 6.KET.

adelinkkaa
31. kvě 2016

Prvni ket🙂

maja1111111
autor
31. kvě 2016

tak koukám,že se vám vcelku daří ,no asi jak komu ..ja ma za sebou ted 3 ivf a vypadá to zase že nic ,tak už teda nevím ☹ ..
@michaelasiligova holka to mě moc mrzí 😒 ,mám zasebou 3 potraty (,ale ne z ivf to se nikdy nechytlo)...ale naprosto vím co prožíváš,bud silná určitě se zadaří 🙂

petap76
31. kvě 2016

Ja jsem 7 den po 3 IVF.Mam za sebou i 3 nativy a 1 IUI.

michaelasiligova
31. kvě 2016

@maja1111111 no teda, to je taky nálož ☹ mám manžela po rakovině varlete, tak to u nás zatím přirozeně nejde a nikdo nám nedokáže říct, zda to vůbec někdy půjde nebo kdy... Tohle je ale děs, 14 dní čekání a těšení a pak nic ☹ nevím kde už brát sílu abych do toho šla zase... Asi to zkusíme až po prázdninách, potřebuju se zase postavit na nohy a hlavně to rozdýchat... Ale pořád doufám, že se to povede, vůbec si jinou možnost nepřipouštím 😉

adelinkkaa
31. kvě 2016

@maja1111111 a vsechna vysetreni,repro.imunologii a genetiku mateza sebou?

maja1111111
autor
31. kvě 2016

@petap76 a chytlo se ti to nekdy??kdy budeš dělat test ...?ja jsem 8 den a negativni (myslím,že už poznam ,ze se to nepovedlo) ,ale zatím jsem to nedostala

@michaelasiligova no já měla minuly rok 2 potraty 9 tyden ,a 12 tyden hydrops plodu..a tento rok jsem uz nic nechtěla řešit . 😠 Ale nedošlo mi ,že ivf je jen do 39 a to mi je v lednu 2017..a mam nárok na 4 celkem..takže ted 3 a zřejmě asi v zaří 4 a mraziky si necham na další rok 🙂

@adelinkkaa no jeeee jee a několikrát 😀 ,já jsem tak prověřená,že už me ty doktoři nesnášej 😀

michaelasiligova
31. kvě 2016

@maja1111111 to je děs, když už se konečně ten drobeček chytne, tak musí mít nějakou debilní nemoc. Tohle by vůbec mít neměli, já po tom byla zralá na Chocholouška, porodit a nemít nic... No takovou zkušenost bych si klidně nechala odpustit... Jsou to nervy od začátku až do konce, a prý nejhezčí období, já z toho mam zatím jen nervy 😅 mě je 29 a říkam si na co jsme pořád tak čekali, s manželem jsme spolu deset let a z toho 5 let manželé... Teď už to zpátky nevezmu... My máme ještě 5 mrazáčků,tak snad už se příště nějaký chytne...

maja1111111
autor
1. čer 2016

@michaelasiligova joto jo a hlavně ty doktoři mi nic neřekli a to bylo snad nejhorší..Nějaké vysvětleni co je to za vadu nic!!!...ještě ,že máme internet.Nenašla se žádná příčina což mě také děsí,vše mi vyšlo v pořádku .A šance,že se to bude opakovat je prý minimální ,ale je...No stejně mám pocit,že už se mi nepodaří ani otěhotnět 😢 ...My se snažíme asi 5 let,sme spolu 11,pořád byl čas znáš to .... 🙂 a ted nějak není...Tak nám držím moc palce !!! 🙂

gebymaruska
1. čer 2016

Nám se zadařilo na 3. pokus IVF. Ale je pravda, že do transferu nám vždy zbylo jen jedno embryo a tudíž nám nezbylo nic ani na zamražení. :-/ Loni v květnu jsem byla ve Františkových Lázních a pokud jsi ještě nebyla, tak naprosto doporučuji. Jednak si člověk pořádně odpočine a jednak opravdu věřím, že lázně pomohly. 🙂 Jak by ne, když holčiny se kterýma jsem tam byla do roku otěhotněly. 😀 V srpnu jsem podstoupila IVF a tentokrát jsme měli i PGS (dá se zařídit, aby proplatila pojišťovna a vy jen dopláceli už nepatrný rozdíl z částky!) a zaváděli mi kompaktní morulu, sice zpožděnou o jeden den, ale i tak se konečně podařilo a naše dceruška nám už necelých 14 dní dělá radost. 🙂 Držím pěsti, aby se co nejdříve zadařilo! 🙂

lydiee
1. čer 2016

Ahoj. Já jsem měla 2x neúspěšný ET, embryjka se neuchytily a pokaždé jsem neměla nic na zamražení. Pak jsem měla OPU, kde byly nezralé vajíčka, tak k ET ani nedošlo. Pak byl další ET už darovaného embrya a to se nechytlo. A naposledy ET 2 darovaných embryí. Chytly se obě, ale jedno asi ve 4-5 týdnu odešlo a druhému v 9. týdnu přestalo ťukat srdíčko.

tulikiss
1. čer 2016

Hned prvni IVF, ze 12 oplodnenych vajicek zbyl do 6 dne jen jeden lumpik a ten uz ma 4 roky. No a druhe na prvni pokus prirozene. 😀

michaelasiligova
1. čer 2016

@maja1111111 tak to nám doktorka všechno vysvětlila úplně perfektně, brali mi plodovku a z té se zjistil Turner. Tak si nás zavolali a vysvětlila nám přesně co to je a co to obnáší mít miminko s Turnerem. A pak se jen zeptala jestli si ho chceme nechat nebo jestli chceme na ukončení. Tak jsme to vzdali ☹ jj, to nám taky tvrdili, že šance, že by se to opakovalo je minimální... Ale kdo tomu má věřit.... Hele, rozhodně ještě nevěš hlavu!!!! Moje kosmetička má roční holčičku, dítě začali řešit až když jí bylo 40. Takže platili jako o život, nevím teda kolikrát měli IVF, ale měli 7 ET, 2 ve Zlíně, 3 v Plzni, tam mi chodíme taky, a 2 v Praze, už toho měla plný zuby, tak se rozhodli, že už to prostě vzdají, zaplatili si luxusní dovolenou za 300tis a ona přirozeně otěhotněla. Z dovolené nic nebylo, pojistka se na těhotenství nevztahuje, ale to vem všechno čert, hlavní je, že se jim to povedlo. Zkoušeli teda taky všechno možné okolo, detox, akupunkturu, odblokování, ale říká, že si myslí, že hlavní bylo to, že to pustila z hlavy... A to já zatím nějak dokážu...

hanyas
1. čer 2016

Ahoj děvčata, moc to sem nepatří, ale... 🙂
Mám takový dotaz. Celé IVFko mě teprve čeká, ale chtěla bych vědět, jaké je to při a po něm. Jak moc na sebe musím dávat pozor při stimulaci, po ní a tak..? Jak často se jezdí na kontroly, co dělat při komplikacích apod.? Mám asi tisíc otázek a čím víc se to blíží, tím víc jsem nervózní. Chci se připravit na vše... 🙂 Děkuju za rekce ;)

misicka1988
1. čer 2016

Ahoj , nám se povedlo po 3. embryotransferu. 2x zavedeno čerstvé - neůspěšně , 1x zmražené - úspěšně 🙂 Je mi ale už 37 let , což hraje určitě také roli. Mám už dvě větší děti , ty byly počaty přirozeně.

petap76
1. čer 2016

@maja1111111 nn. Nikdy se to nechytlo. Ja jsem dnes 8 den. Test budu delat az tak v patek. Pokud to mezi tim nedostanu. Dnes vecer je mi strašne zle - břicho, záda. Ach jo.

maja1111111
autor
2. čer 2016

@petap76 tak to ti držím moc palce,!!já už to dostala ,takže u mě opět nic ☹
@michaelasiligova no ono ten turner je poměrně známá vada ,ale o hydropsu nic moc neví(ale tím rozhodně nebudu obhajovat jejich přístup) No vypnout je potřeba ,ale lehce se to říká vid.Já chci jit v říjnu na poslední ivf ,jelikož na další už mít peníze nebudeme... 😖 Takže myslím,že i ta moje hlava si odpočine od přemýšlení .....a pojedeme na dovču 🙂 😅

vvercatkoo
2. čer 2016

Já podstupují 5tý pokus a v pondělí byc měla jít na ET

maja1111111
autor
2. čer 2016

@vvercatkoo jako 5 ivf? a někdy se ti to už chytlo?