30denní nesladká výzva - přidáte se?

krucis
19. bře 2018

Ahoj holky, snažím se hubnout, ale mým úhlavním nepřítelem je jídelníček, přesně řečeno sladkosti. Hrozně ujíždím na sladkém - čokoládičky, bonbóny, sladké pečivo a když doma není nic k nalezení, dám si alespoň lžíci kakaa nebo marmelády či medu. Prostě musím mít něco sladkého a někdy (skoro pokaždé) i několikrát denně a tak mě velice zajímá, zda kdybych vydržela celý měsíc nic sladkého nejíst, šla by váha dolů. Přidá se ke mě někdo? Povolené je pouze ovoce - čestvé i sušené (ale bez přidaného cukru). Zákaz platí i na sladké müsli a instatní snídaňové kaše, med a müsli tyčinky. Zvládnem to? Jde do toho někdo se mnou??

dora13
20. bře 2018

@ishumisz that sugar film je masakr, hodne mi otevrel oci. Taky ho doporucuju, kudy chodim😀

sarkad2856
20. bře 2018

@ishumisz no, tak mužu zkusit , ale z těch vloček nevím těm mladším je to jedno co s ní , ale starší , všechno vyplivuje mini pecičky z angreštu , rybízu , je šíleně vybíravý , hruza vařit , nevím po kom to má

sarkad2856
20. bře 2018

@dora13 A co v něm je ? Jako o potravinách ? Je v češtině ?

dura175
20. bře 2018

@avestsikova Jak už psala @ishumisz, je to o surovinách. Když používám základní suroviny, nemůžu přijímat přidaný cukr, že 😉 Já teda nejsem žádný expert, jen mě tato oblast hodně zajímá a vidím na sobě jednoznačně pozitivní vliv. A hlavně už mi ty různé kupované oplatky, sušenky a pseudočokoláda vůbec nechutná.

lutu11
20. bře 2018

Ahoj,před týdnem jsem vysadila veskery cukr. Včetně příloh, chleba. Resp. Z cukru jim jenom 2ks ovoce denně. Za 6 dní, mám na váze dolu 2,5 kg. Tak směle do toho. Já se určitě přidám. Do léta chci - 10kg.

sarkad2856
20. bře 2018

@lutu11 A mužu vědět co místo toho jíte ? Jinak super , výsledek , gratuluju

dora13
20. bře 2018

@sarkad2856 ja na to koukala na amazonu v anglictine, tak si nejsem jista, ale pry je na ulozto s titulky. Jde o experiment jednoho Australana, ktery po dobu 40 dnu zacne jist potraviny, ktere se pokladaji za “zdrave” (dzusy, cerealie, ruzne tycinky), ale nikdo uz neresi, kolik v sobe maji pridaneho cukru. Je docela husty sledovat, co to s nim za tech blbych 40 dni udela a hlavne je mazec, kdyz si clovek uvedomi, ze to ma z jidla, ktere spousta lidi konzumuje v dobre vire, jak ji zdrave. Dost od te doby studuju etikety, neverila bys, kolik pridaneho cukru byva treba v jogurtech (navic ziju v USA a tady cpou cukr vsude, proste uplne do vseho).

dora13
20. bře 2018

@dura175 ja jsem si pred par tydny koupila kit kat, ktery jsem vzdycky milovala a jak uz tyhle veci temer nejim, tak mi prislo, ze jim proste ztuzeny palmac s cukrem, nechapu, jak jsem se tim leta mohla cpat horem spodem😅 Je to mazec, jak to ty chutovy bunky oblbne, kdyz to clovek ji porad, cukr je strasny zlo🤷‍♀️

sarkad2856
20. bře 2018

@dora13 Díky, určitě kouknu , zajimavé . To mi připomíná jeden rozhovor v rádiu , jak paní nechce kupovat nezdravé jídlo a tak kupuje vše bio , tak jsem se musela smát , když se jí moderátor ptal jak ví že je to opravdu BIO a není to něják chemicky upraveno , tak na to nedokázala odpovědět a jen že věří etiketě BIO , není nad to si pěstovat rajčata v létě a ten rozdíl chutě je o 100% jiný
Jogurty neštu kupuje bílé u nás v Lidlu do 3,5 % tuku a ty jím teda denně s vločkama , chia semínkama a ovocem

lutu11
20. bře 2018

@sarkad2856 maso, zeleninu, vejce a nízkotučné jogurty, mléko a sýry. Pijí vodu.

ishumisz
20. bře 2018

@lutu11
@sarkad2856 nizkotucny potraviny bych nezarazovala. Kdyz se snizuje tuk, zvysuji se sacharidy. Nejlepe plnotucne. Tuk je nositelem chut a kdyz neni, je nahrazovan cukrem. Nizkotucne potraviny je omyl. Nejlip plnotucne. Ja v lidlu kupuju 10% bily recky jogurt. 😍

lutu11
20. bře 2018

@ishumisz maso si dělám na olivaci. A maso bez tuku také není. Jinak nemyslím si že na tomto režimu vydržím třeba půl roku. Postupně budu přidávat i sacharidy a tučný vyrobky. Teď jsem jenom zkusila vyhodit ze stravy cukr. A sama koukám, nevěřila bychom tomu, že půjde 400g za den dolů. Jo... A netvrdím, že tento způsob hubnutí je správný. Prostě zkouším.

vitezove
20. bře 2018

@maretavan nesladíme vůbec. Asi po 3 týdnech jsem koupila stévii protože jsem chtěla vyzkoušet nějaké alternativní moučníky, ale byla to katastrofa. Ale moučníky nám nechybí. Ani sladké. Já jsem si zvykla snadno, manželovi to chvíli trvalo ale teď už mu to taky nechybí. Oni se ti hodně zlepší chutně. Takže mě teď připadá hodně sladké třeba rajče nebo brambora. Tak mi vysloveně sladké nechybí. Do čaje ani ničeho jiného je nepotřebuji a prostě moučníky vůbec nedělám. Nejíme ani mléko (laktóza se štěpí v těle do cukrů) a pečivo - to samé s lepkem. Takže jen bezlepkové pečivo (těstoviny atp.) a stejně minimálně. Cítíme se skvěle.

vitezove
20. bře 2018

Doporučuji všem mrknout na film The Sugar Film. - dá se stáhnout na ulozto nebo je i na youtube myslím. Je to výborně natočený dokument (opravdu zábavný) a dost vám otevře oči a vysvětlí co jíst a proč. A hlavně co nejíst a proč.

eamal
21. bře 2018

Ahoj holky,
Tak hak se drzite?je to druhy den a ja teda bojuju sama se sebou:( proste kafe si neodpusim a k tomu mam ten zlozvyk mit vzdy neco dobryho (susenku,buchtu,kolacek...),takze tu docela silim...chci se zeptat,vy co uz cukr premahate delsi

eamal
21. bře 2018

Dobu,kdy se to zlepsilo,kdy prisla takova ta uleva,ze uz ste proste nemely takovy chute! Me se zda,ze je to horsi nez prestat kourit...to mi slo kdysi trochu lip🙂

lucinaty
21. bře 2018

Též zdravím, třetí den bez cukru a nějak úplně v pohodě 😋,jinak taky miluju čokolády a sušenky, vloni vynechání sladkého a smaženého a každý všem 10 km s hůlkami a šlo 23kg dolů 😅. Přes zimu jsem něco nabrala, ale už jsem zpět ve svých kolejí. Sladké mám vyřešené,ale zase bojuji s chutí na křupky, brambůrky, tyčinky.. . což je možná horší než ten cukr 🤔

lutu11
21. bře 2018

@eamal u mne je to tyden sugar free, a chut na sladke jiz nemam asi po 3tim dnu. jo a po tydnu se mi zlepsila plet.

luciiiiiiiiii
21. bře 2018

Holky v dubnu mám narodeniny a fakt netuším čo hosťom nachystať tak aby som aj ja mohla niečo zbaštit...napadá vás niečo?

ishumisz
21. bře 2018

@luciiiiiiiiii super recepty jsou na cukrfree.cz 🙂 delala jsem v lednu narozeninovy, korpus z orisku, krem z mascarpone a smetany. A vyborny. Pritel ho chce na svatbu 😀

krucis
autor
22. bře 2018

Ahoj vsem. Tak dnes ctvrty den a uz jsou ty chute lepsi. Citim se lepe 🙂 Ted jeste prezit Velikonoce a narozeniny, ktere mam 4.4.:-( Ale ja to dam!!!

klaraslavickova
22. bře 2018

Tak já jedu 4den a ta mlsná to je mrcha :D

daisy07
22. bře 2018

@krucis mam to uplne stejne jako ty.kdyz malej rve,nejim a nahrazuju si toho moji zavislosti.treba ted jsem za tejden vyslovene sezrala tu mega velkouelektro milku.obcas nenise problem za den snist tu malou:( potřebovala bych takyse shodit.....minimalne 5,idealne 13😂😢 obdivuju,ze to zvladate

klaraslavickova
22. bře 2018

@daisy07 prej tejden 😃 já sem schopna když na to dojde ji snizt za den

daisy07
22. bře 2018

@krucis at zije napoveda v telefonu,pisu jako prase.az dojim tu malou,co mam v šuplíku,at me tu nic nerozptyluje,přidám se k vam🙂 jsem zvedava,jak vam to vahove ubyva🙂

sarkad2856
22. bře 2018

Já se teda zatím taky držím , jsem zvědavá jak dlouho mi to vydrží , protože z velké části po týdnu podlehnu

vitezove
22. bře 2018

@luciiiiiiiiii je toho strašně moc. Minimálně třeba jakékoli sýry, plnotučné, vysokoprocentní salámy, šunky, olivy. A samozřejmě zelenina. Avokádo na milion způsobu, Syrové rolady s lučinou spodní. Plněná vajíčka. Pečené kuřecí paličky. . . . Atp.

maretavan
22. bře 2018

Tak zítra budou malýho narozeniny, to je první zatěžkávací zkouška, obzvlášť když peču dort... Nejen nejíst sladký, ale i nepřecpat se toho ostatního (jako náhražku).Jo a moje tchýně je cukrářka, takže mi určitě přiveze to co mám nejradši 😲 Pomoc!

tyna2016
23. bře 2018

Děkuju za tip na film That sugar film. Úplně mi to otevřelo oči a nakoplo ještě víc!!

kosi_cek
23. bře 2018

Taky dík za film, to jsem přesně potřebovala. Doporučuji shlédnou před maždou choutkou 😀