30denní nesladká výzva - přidáte se?

krucis
19. bře 2018

Ahoj holky, snažím se hubnout, ale mým úhlavním nepřítelem je jídelníček, přesně řečeno sladkosti. Hrozně ujíždím na sladkém - čokoládičky, bonbóny, sladké pečivo a když doma není nic k nalezení, dám si alespoň lžíci kakaa nebo marmelády či medu. Prostě musím mít něco sladkého a někdy (skoro pokaždé) i několikrát denně a tak mě velice zajímá, zda kdybych vydržela celý měsíc nic sladkého nejíst, šla by váha dolů. Přidá se ke mě někdo? Povolené je pouze ovoce - čestvé i sušené (ale bez přidaného cukru). Zákaz platí i na sladké müsli a instatní snídaňové kaše, med a müsli tyčinky. Zvládnem to? Jde do toho někdo se mnou??

dura175
19. bře 2018

Sama na sladkým neujíždím, ale poznám hned, když jím špatně. A to tak, že mám právě chuť na sladké. Nejlepší recept je doma prostě nic nemít. Je to těžké, ale lze si na to zvyknout.
Jinak opravdu základem je pestrá vyvážená strava. Potom člověk nedohání energii prázdnými kaloriemi. Držím vám všem palce.

ishumisz
19. bře 2018

@treasurka kafe se sladit smi? Dobrej vtip 😀
Je videt jak je cukr vazne droga.
Pokud sladky nahradite zdravymi tuky a vseobecne omezite sacharidy, bilkoviny nechate stejne, hodne zeleniny, tak vas chut na sladky prejde. Zkusila jsem to od listopadu a na sladky chut zadna. Ted jsem tehotna a mam problem snist temer cokoliv, tak me zachranuje aspon ovoce.

kosi_cek
19. bře 2018

To je asi něco pro mě, já se o něco podobného snažím už asi od poloviny ledna, původní plán byl totál bez přidaného cukru (to je fakt ale šílené), poprvé jsem vydržela skoro 2 týdny, ale od té doby je to spíš těžší, tak třeba bych dala tuto "lehčí" firmu. Každopádně v těch dnech bez cukru jsem měla pořád pocit hladu, mlsné, tak jsem pořád chodila třeba na mandle s kokosem, no, darmo mluvit. Jenže já nepotřebuju ani tak přímo hubnout, jako mě k tomu vede katastrofální jídelníček plný cukru od rána do večera a to jako fakt, ale vidím ty rodinné dispozice (ač štíhlí, aktivní, tak na stáří cukrovka a tak..)

@ishumisz kafe nepiju, ale od mého prvního pokusu jsem si přestala sladit kakao (jako mlíko + lžička kakaového prášku), přitom vzdát se ranního kakaíčka mi původně přišlo jako nejtěžší oříšek a to jediné mi vydrželo, i ve dnech, kdy naprosto podléhám té bílé neodolatelné droze !

vitezove
19. bře 2018

Přestali jsme před měsícem jíst cukr. Nejde o dietu ale o životní styl. Hlídáme si příjem sacharidů. Je to skvělá věc. Cítíme se líp, hubneme přirozeně a pomalu, a přišli jsme i o pár zdravotních problémů.

eamal
19. bře 2018

Holky,zkusim to taky,sem 4 mesice po porodu a nejak sem pozapomnela,ze uz tehotna nejsem a zeru sladky na kila:( ja teda byla na sladky vzdycky,ale ted je to extrem! Navic mam zlozvyk mit neco dobryho ke kafi a tech kaficek dam denne dost,tak si to asi umite predstavit🙄

maretavan
20. bře 2018

Teda láká mě to taky, ale obávám se jestli jsem dost silná. Jedu teď 30 denní cvičení, tak tohle by se k tomu hodilo, asi počkám od pátku to má malý 3.narozeniny, ale třeba to bude dobrá zatěžkávací zkouška, když jsem sekla s kouřením, tak tohle snad taky nějak zvládnu... Tak si jdu vypít ranní čaj bez medu

kafr
20. bře 2018

To jako že to dáte přes Velikonoce, jo?! Toš to jste teda drsňačky! 👏👍
Já vám budu držet palce z povzdálí... Cukr je fakt droga.

kafr
20. bře 2018

Jinak jako náhrada jsou dobré oříšky, ale jsou hodně tučné, tak se to taky nesmí přehnat....

klaraslavickova
20. bře 2018

Myslíte ze by vyřazeni cukru mohlo ovlivnit exem?

eeris
20. bře 2018

Je to hrozna droga, ja jsem uplne marna, od zitrka asi znova :(

tyna2016
20. bře 2018

@kafr No jo, když to by člověk nezačal nikdy. Každý měsíc se najde důvod proč zamlsat - svátky, narozeniny, oslavy, blbá nálada... 😀 😀

aktakd
20. bře 2018

@klaraslavickova ja myslim, ze na ekzem ma strava dost velky vliv.

avestsikova
20. bře 2018

@dura175
@ishumisz nejak víc se v tech jidelnickach vyznate? 🙂 jako že byste byly schopné nějaký sestavit? Já vim, ze jich je na netu mraky, ale půlku z toho nejim, nebo jsem alergická a nechce se mi za to dávat majlant a nevím ani co čím nahradit

monikaa91
20. bře 2018

Ahoj holky, taky bych se k vám přidala. Nejde mi o to teda zhubnout, ale tahle dieta mi byla doporučena na neplodnost. Doufám, že díky ní konečně otěhotním. Je fakt, že jsem na sladkém závislák, tak jsem zvědavá, jak mi to půjde. Pro začátek jsem vyřadila sladké snídaně, sladké vody a přestala jsem sladit kávu. Ještě by mě zajímalo, kde třeba berete recepty, nebo jestli se řídíte podle nějakého jídelníčku. Děkuju 🙂

krucis
autor
20. bře 2018

Ahoj holky, tak včera to bylo sice dost náročný, ale vydržela jsem. Dala jsem si nějaké ovoce a na uzobávání sušené meruňky a jumbo rozinky 🙂 No ale od dnešního rána vím přesně proč se cpu sladkým...Zase jsem spala s 2-mi přestávkami cca 5 hodin, malá je od půl páté vzhůru a já jsem polomrtvá. Pak mě to k těm sladkostem táhne fakt hrozně. Snad dnešek dám také bez úhony, protože včera večer jsem se cítila fakt hrozně skvěle, protože se mi to konečně podařilo (aspoň jeden den).

Jinač co se týče jídelníčku, tak jsem si ho vždycky napsala, jakože pro sebe třeba na týden a skutek utek... Jsem v tomhle fakt hrozná a kafe a čaj nesladím a jiné slazené nápoje nepiji i bez výzvy, takže to mám asi oproti mnohým jednodušší😉

VŠEM KTEŘÍ SE PŘIDALI MOC DĚKUJI A DRŽÍM PALCE!

helen_h
20. bře 2018

@klaraslavickova Taky myslím, že zrovna na ekzém má strava (tedy i cukr) hodně velký vliv. Pokud by byl živen třeba nějakou kvasinkou, tak ta vyloženě jede na cukr a absence cukru ji z těla vyhání.

ishumisz
20. bře 2018

@avestsikova neni to o jidelnicku, je to o surovinach. Zakladnich surovinach a co nejmene zpracovanych.. maso, vejce, ryby, syry, mlecne vyrobky jak komu sednou, samozrejme neochucene, kvalitni tuky (panensky olivovy, maslo, sadlo, avokado, orechy..tuku se neni treba bat, kdyz se omezi sacharidy) zelenina. V tomhle nebudou pridane cukry ani zadny jiny smakulady. Omezila bych i pecivo, max na zitny chleba. Ovoce max jednou za den. Kafe je v poho, a kdyz si misto mleka date tucnou smetanu, vyjde to nejen chutove lip. Verim, ze pak prejde i chut ho sladit 😀 Vsecko sladky pryc, vcetne suseneho ovoce, jak to bude na ocich, tak se toho nikdy nezbavite. Doporucim max 90-100%cokoladu a ne ji snist na posezeni. A kdo miluje kokos, tak treba v dm maji kokosmus .. kokosove maslo.. ciste rozmixovany kokos. Neuverite jak je sladky. 😀 Pritel shodil asi 8kilo. Ja asi 4kg, ale ted je trochu zmena kvuli tehotenstvi. A pro ty, co nejsou stale presvedceny doporucuji stahnout That sugar film. Byl na youtube, ale stahli ho. Na ulozto najdete i s titulky. 😉

ishumisz
20. bře 2018

@klaraslavickova rozhodne, cukr bude jednim z hlavnich duvodu. Pokud jis hodne zpracovanych potravin, sunky, salamy a pod, tomu take dost prispiva. Kamaradka byla ziva jen o sladkem, zkusila vysadit, zmizely kvasinky, mela vic energie, nebyla unavena, jenze to nenahradila poradnou stravou, takze zhubla z 50 na 46kg a zaradila ho znovu, samo se ji vratila i kvasinka.. o tom, ze je vecne nemocna.. skoda mluvit. Koji dvoulete dite, ktere krom MM taky nic moc nesni ( u koho to asi vidi) a ani ona na tom neni co se tyce zdravi dobre. Takze ta jeji strava je dlouhodobe proste spatna a bohuzel tomu nepriklada dostatecny duraz.

maretavan
20. bře 2018

Jo mě taky na seboreu doporučili vyřadit vzdycky na týden nějakou potravinu a nejlépe začít cukrem (potom třeba mléko,lepek....)

sarkad2856
20. bře 2018

Tak dneska se celkem držím , jen jsem unavená 😒 Jdu si uvařit kafíčko

sarkad2856
20. bře 2018

@maretavan no , mléko sice nepiju ,ale v kávě si ho neodpustím a mě zjistit alergii na mléčné výrobky asi umřu , miluju jogurty , denně je jím na snídaní ( bílé ) ani mi nevadí že je jím 5-6 x týdně , někdy teda udělám kaši ovesnou , taky vařím v mléku

maretavan
20. bře 2018

@sarkad2856 To mi povídej,já to ještě nezkoušela,ale spíš bych vydržela bez masa než bez mléka. Piju ho na litry, jogurty, sýry (miluju i kozí a ovčí), jezdím ráda na malé farmy.

maretavan
20. bře 2018

@vitezove Chci se zeptat jestli používáte náhražky, sirupy nebo stévii? Nebo prostě nesladíte?

ishumisz
20. bře 2018

@maretavan stevie ma desnou pachut, jsou samo sladidla, ale urcite vynechat. Porad ti to udrzuje tu sladkou chut.. navic otazkou je, jak to bere mozek.. po nejake dobe zjistis, ze prirozene potraviny jsou sladsi nez sis myslela.. a sladke ti prijde moc sladke, preslazene

maretavan
20. bře 2018

@ishumisz Snad to přijde, zatím mám dost absťák. Stévii jsem nezkoušela, ale čistě bílý cukr už si nedávám dlouho, byla bych ráda kdyby se to naučily i děti, ale tlak z okolí je silnější...

ishumisz
20. bře 2018

@maretavan ono bily a hnedy cukr je to same, sirupy, med.. furt jsou to prazdne 'kalorie' nebo jak to rict. Jediny, co ti to da, je rychla energie.. ktera do hodiny prejde a muzes jet nanovo.. a to ti pak stoupa/klesa inzulin a adrenalin cely den.. pecka. Okolo je desny, to je fakt.. babicka ! S cukrovkou podotykam se divila, ze moje dite pije cistou vodu. Ze nema nakou stavu nebo slazeny caj. Muj tata z ni dela chudinku, ze ji nic nedopreju.. tchanovci nastesti jsou daleko, ale jak by prisli s necim jinym nez s ovocem, tak bych je hnala 😀 Moje mamka to respektuje. K svatku privezla ovoce a avokado. A nevypada, ze by stradala. Za dva roky je nemocna ted poprve, bohuzel blbe, natekle dasne, afty, nejaky zanet, ale jinak po kontaktu s nemocnymi detmi v poho. Horsi to bude s jidlem skolka/skola.

sarkad2856
20. bře 2018

Ted se zeptám asi blbě , ale když chci upect buchtu - bábovku co do toho dát aby to bylo zdravější , Peču pro děti , mafiny

maretavan
20. bře 2018

@ishumisz No jo já si to myslela, ale bylo by dobrý kdyby to šlo nějak očůrat 🙂 Moje mamka co návštěva to kinder vajíčko, prosila jsem aby toto nedělala, ale jsem krkavčí matka co dětem nic nedopřeje

ishumisz
20. bře 2018

@maretavan rekni mamce at si to sni sama 😀 Zvlast pokud to vylozene nuti, aby to snedly hned. Jinak mne kdyz neco pristane doma, tak to jde dal. Vzdycky se nekdo najde komu je to jedno.

ishumisz
20. bře 2018

@sarkad2856 no, tak nahradit spaldovou, lepe vlocky namlete na mouku. Osladit nastrouhanym jablkem nebo bananem. Ja ale mouku pouzivam jen do chleba, kdyz obcas pecu. "Sladky" delam treba z mandlove mouky.