Adobe Photoshop 9. Potřebuju poradit

mamidani
8. bře 2009

Ahoj holky nevím jestli tady už taková diskuze je,já ji nešla...
Chtěla jsem vás poprosit o radu.Mám program na úpravu fotek Adobe Photoshop č.9 a chtěla bych si dělat černo-bílé fotky s barevným detailem.Zatím se mi to podařilo s kytkama,ale chtěla bych si upravit fotky dcerky,aby měla barevná jen očka,ale bohužel... ☹ nevím jak si mám ty očička označit,aby zůstaly barevný jen ony a ne i kousek obličejíku.Takže pokud se tímto některá z vás zabívá prosím poraďte 🙂 .Předem děkuji... 😉 🙂

yanik
8. bře 2009

ahoj, más sice jen Photoshop 6, ale snad trochu poradím ... udělala bych to takto:
otevřu fotku * dám VÝBĚR celého obrázku a pak KOPÍROVAT * v řežimu změním barvu na STUPNĚ ŠEDI a zase překliknu v režimu na barvu RGB (nebo CMYK) * pak dám VLOŽIT - vloží se ta barevná fotka, která bude ve vrstvě - označené - takže můžeš vymazat vše, co nechceš aby bylo barevné 🙂 černobílé se bude odkrývat ze spodní vrstvy ... až budeš spokojená, dej vrstvy DO JEDNÉ VRSTVY

doufám, že je to trochu srozumitelné 😉 a možná jsou i další postupy (třeba vybrat jen ty barevné oči a přidat je rovnou do té ČB fotky ... ale to odmazávání mi připadá leší ...)

yanik
8. bře 2009

PS: popsaným způsobem jsem upravila tuto fotku:
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

mamidani
autor
10. bře 2009

Ahoj Yanik mooooc děkuji za radu povedlo seeeee!!!Neuvěřitelné 😀 mám ji danou v albíčku.A mám ještě jednu prosbu,nevíš jak by se daly ty očička zvíraznit?Myslím třeba vybarvit sytější barvou....se naotravuju viď?Děkuji moc 😉 🙂