Angličtina pro děti, máte tip na kurzy?

nnicooll
26. bře 2016

Zdravím, ráda bych se s Vámi poradila ohledně kurzu angličtiny pro děti. Moc bych chtěla, aby moje děti, kluk 7, holka 4, uměli dobře anglicky. Přece jen vidím, že je ta angličtina v dnešnní době opravdu základ. Sama to vidím na sobě, že jazyk zrovna neovládám a jsem spíš takový věčný začátečník. Jde mi o to, aby je to bavilo a dalo jim to opravdu jak slovní zásobu, tak správnou gramatiku, ale hlavně, aby se nebáli mluvit. Už teď jim pouštím pohádky a dětské písničky v angličtině a různá cd pro děti na výuku angličtiny a zatím je to moc baví, takže bych je hned v začátku ráda do toho dostala ještě víc. Máte někdo tip na nějaké dětské kurzy a nebo online kurzy, teřba něco jako je angličtina bez biflování apodobně? Moc děkuji

puresin
26. bře 2016

Ja ucim v jazykovce Helen Doron, ta se specializuje na male deti. Je zalozena na komunikaci lektora s detmi jen v AJ, vlastne se AJ snazime pouzivat prirozene, jako "2. matersky jazyk". Deti to bavi urcite, vidim to, ale jednou tydne vyuka nema smysl, pokud se nezapoji rodice (coz u Tebe ocividne neni problem). Proto patri ke kurzu i CD a DVD na doma, 15min poslechu denne. Poctive deti pak leti anglictinou neuveritelnym fofrem. 🙂
Nechci, aby to vyznelo jako agitka. 🙂 Do jejich metody jsem se zamilovala po tom, co jsem tam zacala chodit s dcerkou. A po par lekcich jsem se sama nabidla, jestli by me taky nechteli. 😀

nnicooll
autor
3. kvě 2016

@puresin - moc děkuji za odpověď. Jsem ráda aspoň za tu jednu jedinou odpověď 🙂) A kde to je ta jazykovka? Já právě asi moc nechci, aby děti někam takhle docházely. Mají docela problém s imunitou a jsou věčně na hromadě, takže se bojím toho, že kdybych jim zaplatila nějaký kurz, kam by museli chodit třeba 1-2 týdně a ony by onemocněly, tak mi ty peníze propadnou. A to samozřejmě nechci. Raději bych se zaměřila na výuku pomocí skype či nějakých programů, ať už na cd či online. Proto mě právě zaujala ta angličtina bez biflování, že se nemusí nikam docházet a je to vlastně jedno, z jakého města lidé jsou.

sarkar
5. srp 2016

@nnicooll Určitě Helen Doron. Začala jsem s Radkou (aktuálně 3,5 roku, v té době 2,5 roku) vloni v říjnu a úžasný. Taky jsem občas učila AJ a dokonce i děti ve školce jednou a po tom, co vidím, jak vymakaný jsou kurzy HD, tak se za to úplně stydím.
Letos koketuju s myšlenkou přihlásit i Jáchyma, kterýmu je teĎ 15 měsíců, ale problém možná bude ta cena, přece jen je to docela drahý a za dítě, který nemůuví česky natož anglicky se mi to zdá hodně, ale uvidím..

sarkar
5. srp 2016

@nnicooll ještě čtu tvůj příspěvek ohl. docházení do kurzu apod. Podle mě nějaký domácí učení moc dobrý není, už jen kvůli organizaci, navíc ty kurzy HD jsou úžasně propracovaný, s malými dětmi se dělá každých pár minut něco jiného, doma jim to prostě nevymyslíš. Taky tam působí to, že jsou v kolektivu a pořád dokola se tam opakují stejné věty. Doma to bude nuda, abys pětkrát opakovala "ahoj, já jsem maminka".
V kurzu jsou myslím 3 náhradní hodiny za ty hodiny, kdy byly děti nemocné. Ale kurz je tak propracovaný, že pár promaroděných hodin se na dítěti stejně moc nepodepíše, tedy pokud dítě nemarodí non-stop a pokud se s ním pracuje i doma.
Jak jsem psala, taky jsem učila aj, vlastně jí pořád doučuju, všichni se diví, že si svoje dítě neučím sama, ale já vidím, že já to takhle krásně jednoduše bez jakýchkoliv křečí a tak dokonale promyšlený nikdy nedám.

zaludova
5. srp 2016

Ahoj, ja anglictinu ucim. Mam kurzy i s malymi detmi, ale podle me.to jsou vyhozene penize. Za tu lekci se to dite stejne moc nenauci a do dalsiho tydne si nic moc nepamatuje. To je lepsi jim doma poustet cd nebo nejaka videa na youtube...

sarkar
6. srp 2016

@zaludova jen že mi to tu vyjelo v označeních, tak zareaguju...nevím no, dcera teď 3,5r po ani ne roce angličtiny 1x týdně 45min + několikrát týdně pohádka na DVD + pouštění CD v autě už umí solidně a tipuju, že do roka předběhne holčinu, co doučuji, je teď v 6. třídě ZŠ. Asi jde o to, že učit malé děti je úplně něco jiného než učit dospělé nebo i děti na ZŠ a znalost angličtiny je asi to úplně nejmenší, co musí lektor znát 😉

mulgrew
31. pro 2016

Ahoj, kdyby mel nekdo zájem, sdílet rady a informace o výuce cizích jazyku u deti, prijdte prosím sem:
https://www.modrykonik.cz/group/7782/
Budu moc ráda, za jakékoli rady a zkušenosti těch, co zrovna mají děti a jazyky se učí, tak i těch, co už mají začátky za sebou a třeba se chtějí pochlubit úspěchem svých ratolestí a ostatním poradit, jak toho dosáhli.díky