Antikoncepce po porodu. Která Vám vyhovovala?

jjasmina
29. dub 2020

Chtěla bych se zeptat maminek, která antikoncepce vám vyhovovala? Čeká mě kontrola po porodu , kojim, jestli ste volili pilule nebo tělísko a jak to je finančně cca? Kondomy používat určitě nebudeme .

makronka222
29. dub 2020

Antiko pilule pri kojeni jsou snad jen 2 znacky. Ja brala 3m a porad jsem obcas krvacela, bylo to dost na prd, cekala jsem jestli si telo zvykne a ne. V recenzích krvacela asi kazda druha, takze ty bych uz z fleku vypustila...

inkheart
29. dub 2020

@makronka222 fúú tak to nezní povzbudivě, právě o této formě antikoncepce jsem uvažovala... Jsem po císaři a na telisko se necítím, taky plánujeme za cca rok další těhotenství, takže... Ale asi vyzkouším a uvidím, jestli to na mě bude mít podobný efekt🙂

jitulka87
29. dub 2020

Měla jsem pilulky a silněji jsem špinila snad nonstop. Dr mi dala proti krvácení léky na dva týdny a po dobrání opět špinění. Takže jsem je přestala brát. Tělísko po cisaři mi odmítla dát, ale já ho stejně nechtěla.

uzivatelkapetra
29. dub 2020

Brala jsem evellien a přišel velký bojkot kojení, po vysazení okamžitě klid. Asi to dost mění chuť mléka

drep
29. dub 2020

Já se taky snažila brát evellien a taky jsem krvácela tři týdny z měsíce, naprosto nepředvídatelně. Po proveře se může plodnot obnovovat i rok, tok jsem nechtěla, tak jsme skončili u kondomů. No, lepší než nemít sex, nicméně bohudíky, že každé kojení někdy skončí😉

cherie24
29. dub 2020

A co třeba pharmatex a ať se partner hlídá i k tomu? Tak jsem to dělala já po porodu při kojení 🙂

jjasmina
autor
29. dub 2020

@cherie24 partner se moc hlídat neumí právě a další miminko už nechceme 🙂

kasandra33
29. dub 2020

@cherie24 Ahoj a co znamena pharmatex prosim?🙂

jjasmina
autor
29. dub 2020

@drep když vidím malou jak si to kojení užívá, tak kdoví , kdy to skončí

amazonkajanik
29. dub 2020

Mám pharmatex globule. MUDr sice tvrdila,že nejsou 100% ,ale v plánu je druhé,takže to nevadí. HA jsem rezolutně odmítla,trvalo dlouho,než se mi hormony po vysazení srovnaly. Přemýšlela jsem i o pesaru,ale po jedné diskuzi se ukázalo,že jsou pro nás nevhodné

jana31990
29. dub 2020

@jjasmina a co třeba zkusit injekce? Kamarádka je měla hned po šestinedělí a při tom i mohla kojit. A vůbec si na to nestěžovala spíš naopak že nemusí hlídat nějaké prášky. A co mi říkala tak cenově to vychází asi na 300-400, - na 3 měsíce takže jako klasická antina. Právě že o ní taky hodně uvažuji po porodu

del53
29. dub 2020

@jjasmina Pharmatex je za mě super řešení. Má hodně nízké procento neúspěšnosti, srovnatelné s kondomy a nejvíc jeho účinnost snižuje chybné použití (mytí mýdlem po styku atd). Jinak já se jím chránila 6 let, fungoval 100% a otěhotněla jsem pak hned první měsíc, takže asi fungovat musel 🙂

zizulka2008
29. dub 2020

Mě při kojení doporučila injekce,prý jsou nejvhodnější a pokud nechcete už mimi,tak bych do nich šla 😉

martiniquest
29. dub 2020

Prerusovani, kondomy a Pharmatex - dle situace

jjasmina
autor
29. dub 2020

@zizulka2008 O injekcích jsem neslyšela, nevíte název náhodou? A to se píchne jen jednou a je to na 3 měsíce?

zizulka2008
29. dub 2020

@jjasmina já jsem měla Sayana,ano je to vždy jedna injekce na 3 měsíce

jjasmina
autor
29. dub 2020

@zizulka2008 To by bylo super , děkuji

zizulka2008
29. dub 2020

@jjasmina není zač 😉