Astrologické okénko
Jsem astrolog, který se tímto zabývá již přes 15 let. Spolupracuji s imunologem, takže se můžete zeptat také na otázky s tímto spojené, ale nejen je.
Stručné shrnutí
- Astrologické rozbory v diskuzi kombinují horoskop s imunologickými a dietními doporučeními; u celiakie se doporučuje celoživotní bezlepková dieta a povolené obiloviny uvedené konkrétně (pohanka, jáhly, amarant, kukuřice, rýže, quinoa).
- Pro atopii a ekzémy jsou v diskuzi doporučeny konkrétní kosmetické přípravky a léčebné postupy, např. Bioderma Atoderm PP, Eucerin Omega 12%, Linola, a u inhalačních alergií preparáty Analerg a Imun (Joalis) včetně možnosti hypovakcinace.
- Při podezření na potravinovou alergii u kojenců a batolat autorka uvádí konkrétní alternativy mlék (Nutrilon allergy care, Nestlé Althéra, Beba 2 HA, Nutrilon anti‑colics), měření protilátek (IgE, IgA, IgG, IgM) a doporučuje konzultaci s pediatrickým gastroenterologem nebo imunologem.
Nejčastější otázky
Q: Jak se diagnostikuje a řeší celiakie u dítěte?
A: Celiakie bývá potvrzena biopsií střeva, následná léčba je celoživotní bezlepková dieta se zákazem pšenice, ovsa, ječmene a žita; povolené obiloviny uvedené v diskuzi jsou pohanka, jáhly, amarant, kukuřice, rýže a quinoa, doporučeny jsou i bezlepkové směsi jako Paleta Bezlepková směs na chléb tmavý nebo Schar Mix B.
Q: Jakou náhradní výživu zkusit při podezření na alergii na bílkovinu kravského mléka (BKM)?
A: Diskuze zmiňuje formuly Nutrilon allergy care a Nestlé Althéra jako vhodné alternativy, dále Beba 2 HA a Nutrilon anti‑colics; změnu mléka je třeba konzultovat s pediatrem a případně s gastroenterologem.
Q: Jaké přípravky se doporučují pro posílení imunity a prevenci častých viroz u dětí?
A: V doporučeních se objevují Ribomunyl, Imun (Joalis), sirup Apotheke s Echinaceou a rakytníkem a přípravek Imunoglukan jako prevence v podzimním a zimním období.
Q: Jak pečovat o atopickou pokožku u dítěte a jaké kosmetiky zvolit?
A: Pro atopickou pokožku diskuse uvádí produkty Bioderma Atoderm PP, Eucerin Omega 12% a Linola; zároveň uvádí, že potravinové alergie často vyhasnou kolem 2–3 let, ale citlivá kůže může přetrvávat.
Q: Co dělat při opakovaných zánětech dolních cest dýchacích a podezření na vícečetné infekce u malé holčičky?
A: Diskutující poukazují na potřebu vyšetření na reflux (GER), cystickou fibrózu a protilátky proti mléku; pokud jsou IgE protilátky negativní, je doporučeno sledování a konzultace s imunologem a gastroenterologem.
Q: Jak omezit recidivy herpesu (oparů) a co pomáhá z přírody?
A: V diskuzi je doporučen extrakt z grepových semínek pro místní i vnitřní použití a vnitřně třezalka (St. John’s wort); Zovirax je zmíněn jako běžně užívaný antivirotikum, které u některých uživatelek nezabírá.
Závěry z diskuze
Shoda
- Astrologie v kombinaci s imunologickými poznatky poskytuje v diskuzi konkrétní doporučení ke stravě, prevenci a péči o děti s alergiemi.
- U malých dětí se často uvádí, že potravinové alergie (IgE typ) mohou vyhasnout mezi 1.–3. rokem nebo do 2–3 let věku.
- Při opakovaných respiračních a alergických potížích je opakovaně doporučována konzultace s pediatrem, imunologem nebo gastroenterologem a cílená vyšetření protilátek.
Sporné názory
- Někteří příspěvky naznačují, že astrologie může identifikovat predispozice k poruchám jako LMD/ADHD; jiný názor v diskuzi připouští, že diagnóza LMD/ADHD je komplexní a vědecky se obvykle stanovuje až po klinickém vyšetření (protichůdné možnosti: astrologická predispozice vs. klinické vyšetření).
Otevřené otázky
- Do jaké míry lze spoléhat na astrologické prognózy při rozhodování o zdravotní terapii a dietních změnách?
- Kdy přesně u konkrétního dítěte vyhasnou potravinové alergie a kdy přetrvá citlivost kůže nebo dýchacích cest?
Zmíněné značky a firmy
Bioderma Atoderm PP, Eucerin Omega 12%, Linola, Analerg, Imun (Joalis), Ribomunyl, Apotheke (sirup Echinacea s rakytníkem), Imunoglukan, Nutrilon allergy care, Nestlé Althéra, Beba 2 HA, Nutrilon anti‑colics, Glukopur, Paleta (Bezlepková směs na chléb tmavý), Schar Mix B, DM (Reis milk), proalergiky.cz, modrykonik.cz, afr abio.sk, Ústav respiračných chorôb Rožňava, naseporodnice.cz
Zmíněné produkty a metody
ADHD, LMD, atopický ekzém (AE), celiakie, intolerance laktózy, testy protilátek IgE/IgA/IgG/IgM, hypo‑/hypovakcinace, Nutrilon allergy care, Nestlé Althéra, Beba 2 HA, Nutrilon anti‑colics, Ribomunyl, Imun (Joalis), Analerg, Apotheke sirup Echinacea s rakytníkem, Imunoglukan, Glukopur (hroznový cukr), extrakt z grepových semínek, třezalka (St. John’s wort), Zovirax, Mojžíšova metoda (cvičení), celoživotní bezlepková dieta, seznam „skrytého lepeku“ (uzeniny, sójové omáčky, modifikovaný škrob), Paleta Bezlepková směs na chléb tmavý, Schar Mix B
Místa a osoby
Rožňava, Olomouc, Vyškov, Trnava, Topoľčany, Bánovce nad Bebravou, Kadaň, Žatec, Most, Levoča, Dagmar Kludská, Mojžíšová
Ani neviem komu pisem,mozno niekomu tam hore...Snazim sa otehotniet a nedari sa..Hladam pracu a tiez nic.Mozno mi niekto odpovie.
.Zdravim vsetkych
chcela by som poprosiť o horoskop na tento rok, narodená som 7.5.1975, ďakujem
@mandala9 Konečně jsem zas tu a "ordinuju" 🙂
Jdu na vás: jste moc prima ženská, vřelá, co na srdci, to na jazyku, přímá, někdy upřímná až moc 🙂 Ta práce- už vás to asi nebaví a máte syndrom vyhoření, pocit, že už vás to neposouvá dopředu, že už vás to totálně nebaví. Hledejte, dívejte se po možnostech, v druhé polovině roku se dovíte o možnosti, která vás zaujme a o té možnosti vám řekne nějaký známý.
Zdraví- tak tady máte zamakat. Udělejte si takový rok péče o sebe, choďte i na kosmetiku a masáže občas, udělejte si radost. Já v tom horoskopu vidím určitou touhu po změně- co začít u sebe a vizáže? 🙂 třeba takové nové vlasy....Zdraví- čistící čaj, kopřiva, meduňka pro zklidnění, občas jste neklidná...ale veselá a optimistická! 🙂 Víte, že vše nakonec dobře dopadne 🙂
Poprosila by som co sa tyka prace ci buduci rok zmenim pracu na lepsiu a aj zdravie ci ma bude posluchat .
Respektive ci ta moja buducnost este prinesie nieco pekne.
@lajcikova Neměli jste vůbec lehké období. Hodně jste se odcizili a je to taková klasika - on se cítil nedoceněný z toho mužského ohledu, a vy zas z toho ženského. Klasická situace mezi mužem a ženou, vy ho víc chvalte. On vás začneoceňovat a "vidět" taky. Přitom, vy se mě doplňujete dobře, tak co blbnete? Vždyť se máte rádi, tak si to dávejte najevo, víc mluvte!!!!!!!!! Makejte na tom vztahu, on se potřebuje cítit pro vás důležitý, je trochu ješitnej, dávejte mu najevo, že ho potřebujete. On je taky svůj, ale - ladíte mě k sobě. Tenhle rok - jestli ještě nebyla svatba, tak by bylo dobré do toho praštit. Ten vztah snese čerstvý závan nějaké změny.
vzhledem k tomu že jsem nedávno přišla o mimi sice v 7tt,tak by mě zajímalo zda-li se tento rok dočkám nového drobečka narodila jsem se 26.4.1984 v Kladně 01:30
@tsterinka Stalo se a překonáte to, nevím, jeslti tenhle rok bude to mimi, ale dost možná jo (tranzity aneb budoucnost - nato bych se musela dívat min.2 hodiny a vyhodnocovat to, takže sem do diskuze dávám hrubé časové odhady) - tenhle nebo příští rok vás čeká mimi a dost možná dvojčata. Tak se na to připravte .-)
@kam.zyk he,mi malém vypadly oči 😀 mockrát Vám děkuji,ptám se z toho důvodu že přítel po naší nepříjemné zkušenosti mi sice po návratu z nemocnice řekl že se ještě pokusíme,ale teď teď mluví a chová se,tak jako kdyby to řekl jen pro to abych se tolik netrápila,tak nevím a navíc dodal,že pokud to nepůjde do konce tohoto roku,tak nic už se na to necítí je totiž o 13 let starší než já ☹
@tsterinka áááále, on to zmákne levou zadní, spíš - teď kolem vás chodí jak kolem horký kaše a říká si "ona to ještě v sobě prožívá, nebudu o tom mluvit, slovo miminko nemůžu vypustit z pusy, ještě je zraněná"- takže tak 🙂 jen počkejte, až se mu to narodí, jak si to bude užívat a omládne vám před očima...však už to taky potřebuje, ten " svěží vítr" 🙂
@kam.zyk
Mila kam zyk./sorry neviem vase meno/
Dakujem za odpoved. Vystihla ste ma uplne presne vsetko sedi.Dufam, ze ta praca naozaj pride lebo mi uz s nej harasi. A co sa tyka vizaze ja sa o seba staram a dokonca na Vianoce som si kupila jo sakra drahe kremy aby som sa este viac vylepsila. No a bylinkove caje su uz mojou celozivotnou sucastou.Pijem medunku. koprivu, preslicku, trezalku a mnoho inych. Naozaj mi pomahaju a som aj kludnejsia.Kedze som uz v urcitim vedu ta nervozita je aj z prechodu nie len z danej situacie.Ale aj na to beriem naturalne tabletky a nie chemiu.
Som zastanca naturalnej liecby a preto som absolvovala aj niekolko detoxikacnych kur. Najtazsia bola ryzova, ktora trvala 36 dni ale som to zvladla.Som predsa scorpion.
Este chcem dodat, ze dve noci dozadu sa mi snivalo, ze mi niekto vesti a to ste bola uz asi vy. A s tym, ze verim, ze vsetko dobre dopadne mate uplnu pravdu. A tak to aj bude.
Este raz dakujem za horoskop a zdravim.
dobrý den, měla bych dotaz - už skoro 3 roky se snažíme o miminko a stále se nám nedaří. Menstruaci mám pravidelnou, dle UZ u mě ovulace probíhá, manžel byl na spermiogramu a vpořádku, já byla na vyš. vaječníků a též vše o.k. Brala jsem clostibegyt a nic...Je mi 29let a manžel je o necelé dva roky mladší.Doporučili mi léčitele p. Bártu. Máte s ním někdo zkušenost?Jak to u takového léčitele chodí? Případně nějaké jiné rady co udělat pro otěhotnění?Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den, chcela by som Vás poprosit, či by ste sa mohli na mna pozriet ohladom zdravia a práce. Už dlho sa mi nedarí žiadnu nájst... Zaujímalo by ma, či niečo nájdem v blízkej dobe... narodila som sa 13.09.1969 o 21:55 v Ružomberku. Velmi pekne dakujem 🙂
@kam.zyk dobrý den, znovu poprosím nakouknout do horoskopu.. co mě v nejbližší době čeká? a prosím, budu se někdy stěhovat do většího bytu, případně do jiného města?? 🙂 DN 17.8.1983 v 10:10 děkuji za odpověd Veronika
PS: ještě vám chci ohlasit, ale už jsem se vás tu ptala na kamarádku, jestli se ji narodí zdravé dítě, že ji vyšly špatně testy... a narodila se ji krásná zdravá holčička!! děkujeme, tak jak jste napsala že bude zdrava jak řípa! Moc to kamarádce pomohlo 😵
Dobrý den.Mam vela problemov ktore mi nedaju spavat pretoze stale rozmyslam ako dalej,co ma este prekvapi nepripravenu a ci to zvladnem.Velmi by som vas prosila ci by ste sa mi pozreli na vztahy v mojej rodine manzel,deti,zdravie v rodine,financie a dedicstvo z manzelovej strany ale aj s mojej strany,hlavne ci sa mi podari dosiahnut ciel ktori by som chcela aby sa naplnil z ucti k zomrelemu otcovi ktoreho vyhlasili za bazmajetneho a pracoval cely zivot sam aby vychoval 5 deti,nedokazem sa zmierit s tym co sestra urobila z celozivotnou tvrdou pracou mojho otca.Aeste by som vas poprosila ci by ste mi pozreli ci hrozi neake nebezpecenstvo mojej rodine.Ja som sa narodila18.10.1960a manzel28.12.1958.Zo srdca vam velmi pekne akujem.
@monikat75 vy máte tenhle rok hrozně divoký, c o se týče manželství. Dělejte si vzájemně radost, choďte na večeře, zkuste se odprostit od starostí běžných "provozních" a snažte si sdělovat to, co je důležité = že jste jeden pro druhého nepostradatelní. Nějak dlouho už jste si to vzájemně neřekli....
@verunkab1 pana Bártu z Častrova? Pijte maliníkový čaj, anebo od Dědka kořenáře si objednejte Malinovou směs, je moc dobrá právě na podporu otěhotnění. A nebojte, ono se to povede.
@sofinka2010 zdraví souvisí s tou prací, jste rozhozená, a psychika umí udělat hodně. Hledejte i v oborech, které by vás nenapadly zkusit, já tam vidím, že se dostanete do úplně nové oblasti a zalíbí se vám to. Pomůže vám nějaký známý nebo známá.
@verry vy se stěhovat budete a ve finále skončíte ve vlastním domku 🙂 Já se dívám do vašeho horoskopu a vy máte hrozné "roupi", máte asi pocit, že je váš život poslední dobou v jistém smyslu stereotyp (vy jste žena činu, akčňák, netrpělivá, živá, ale taky optimistka jak hrom, což je super) - takže - udělejte si změnu, bude jaro, naplánujte dovolenou...dopřejte si nějaké vybočení ze stereotypu 🙂
@helka098 všechny nás osud připravuje nepřipravené a to, co občas musíme zvládnout, bychom nečekaly. Nemůžeme vše plánovat, vy jste člověk, který nemá rád změny, nerad se rozhoduje od tlakem, nemá rád, když se děje něco neočekávaného, nemáte příliš schopnost improvizovat, vy jste plánovací typ a klidná jste jen tehdy, když víte, co se bude zhruba dít.
Jenomže - život umí překvapit a dopředu připravit se nejde. Je třeba to brát tak, jak to je. Nebát se budoucnosti, spíš- věřit, že bude dobrá.
Ty vztahy ve vaší rodině jsou hodně neurovnané a trápíte se tím. Samozřejmě, že se vám podaří dosáhnout ten cíl, který máte - vy jste plánovací typ, vytrvalý, houževnatý, vy umíte dotahovat věci do konce. Snažte se ale zjistit , proč se dějí věci, které se dějí, jaký měla sestra motiv, zkuste nenechat se ovládnout negativními emocemi, které škodí především vám - snažte se podívat se na celou věc s odstupem a zjistit víc informací, proč sestra jednala, jak jednala, nejlíp si s ní na rovinu promluvit, i když to teď asi dost dobře nejde - ale zkuste to.
Nebezpečí nehrozí, ale ve vaší rodině (hlavně vaše sestra a vy a obecně rodina, z které pocházíte vy) - je tam málo komunikace. Více spolu mluvte, sice jste každý jiný, ale o to víc je potřeba komunikovat.
@kam.zyk Velmi pekne dakujem za odpoved ,potesilo ma ze veci dotiahnem do konca je to moj teraz jediny ciel.To co sa deje vyvolava u mna nagativne emocie comu som neni rada ale to co sestra porobila a stale robí sa nepaci celej rodine ci je to z otcovej alebo z matkinej strany co ma len utvrdzuje v tom aka je .a o co jej ide.Ozaj sa mi nejedna o to aby som dedila,dalo sa aj dohodnut a nie kon.at tak ako konala.Ja s mojou rodinou to co treba mame ale mam brata ktory nema svoju strechu nad hlavou a teraz po smrti matky citim obavu z toho co ho do buducnosti čaka.Ch cela by som sa vas este spytat ci sa da s vami stretnut aj osobne pretoze toho co by som potrebovala a chcela s vami prehodnotit z vasho pohladu je viac,toto bolo to co ma najviac trapi a zaroven vycerpava.Este raz dakujem a ostavam s pozdravom
Dobry vecer.,chcela by sim vas este poprosit ci by ste sa pozreli na moju finanncnu stranku,ako budem na tom financne pretoze dnes som sa dozvedela o udalosti ktora bude financne narocna a neviem ci ju zvladnem.ak by som si chcela podat stavku ci mam moznost vyhri Dakujem

dobrý den chtěla bych vyklad na tento rok pro mě a mého přítele,,já 29.1.1980 a přítel 26.10.1965 iveta a radomír,,děkuji,neměli jsme jednoduche období,tak snad bude tento rok lépe ? ☹