Astrologické okénko
Jsem astrolog, který se tímto zabývá již přes 15 let. Spolupracuji s imunologem, takže se můžete zeptat také na otázky s tímto spojené, ale nejen je.
Stručné shrnutí
- Astrologické rozbory v diskuzi kombinují horoskop s imunologickými a dietními doporučeními; u celiakie se doporučuje celoživotní bezlepková dieta a povolené obiloviny uvedené konkrétně (pohanka, jáhly, amarant, kukuřice, rýže, quinoa).
- Pro atopii a ekzémy jsou v diskuzi doporučeny konkrétní kosmetické přípravky a léčebné postupy, např. Bioderma Atoderm PP, Eucerin Omega 12%, Linola, a u inhalačních alergií preparáty Analerg a Imun (Joalis) včetně možnosti hypovakcinace.
- Při podezření na potravinovou alergii u kojenců a batolat autorka uvádí konkrétní alternativy mlék (Nutrilon allergy care, Nestlé Althéra, Beba 2 HA, Nutrilon anti‑colics), měření protilátek (IgE, IgA, IgG, IgM) a doporučuje konzultaci s pediatrickým gastroenterologem nebo imunologem.
Nejčastější otázky
Q: Jak se diagnostikuje a řeší celiakie u dítěte?
A: Celiakie bývá potvrzena biopsií střeva, následná léčba je celoživotní bezlepková dieta se zákazem pšenice, ovsa, ječmene a žita; povolené obiloviny uvedené v diskuzi jsou pohanka, jáhly, amarant, kukuřice, rýže a quinoa, doporučeny jsou i bezlepkové směsi jako Paleta Bezlepková směs na chléb tmavý nebo Schar Mix B.
Q: Jakou náhradní výživu zkusit při podezření na alergii na bílkovinu kravského mléka (BKM)?
A: Diskuze zmiňuje formuly Nutrilon allergy care a Nestlé Althéra jako vhodné alternativy, dále Beba 2 HA a Nutrilon anti‑colics; změnu mléka je třeba konzultovat s pediatrem a případně s gastroenterologem.
Q: Jaké přípravky se doporučují pro posílení imunity a prevenci častých viroz u dětí?
A: V doporučeních se objevují Ribomunyl, Imun (Joalis), sirup Apotheke s Echinaceou a rakytníkem a přípravek Imunoglukan jako prevence v podzimním a zimním období.
Q: Jak pečovat o atopickou pokožku u dítěte a jaké kosmetiky zvolit?
A: Pro atopickou pokožku diskuse uvádí produkty Bioderma Atoderm PP, Eucerin Omega 12% a Linola; zároveň uvádí, že potravinové alergie často vyhasnou kolem 2–3 let, ale citlivá kůže může přetrvávat.
Q: Co dělat při opakovaných zánětech dolních cest dýchacích a podezření na vícečetné infekce u malé holčičky?
A: Diskutující poukazují na potřebu vyšetření na reflux (GER), cystickou fibrózu a protilátky proti mléku; pokud jsou IgE protilátky negativní, je doporučeno sledování a konzultace s imunologem a gastroenterologem.
Q: Jak omezit recidivy herpesu (oparů) a co pomáhá z přírody?
A: V diskuzi je doporučen extrakt z grepových semínek pro místní i vnitřní použití a vnitřně třezalka (St. John’s wort); Zovirax je zmíněn jako běžně užívaný antivirotikum, které u některých uživatelek nezabírá.
Závěry z diskuze
Shoda
- Astrologie v kombinaci s imunologickými poznatky poskytuje v diskuzi konkrétní doporučení ke stravě, prevenci a péči o děti s alergiemi.
- U malých dětí se často uvádí, že potravinové alergie (IgE typ) mohou vyhasnout mezi 1.–3. rokem nebo do 2–3 let věku.
- Při opakovaných respiračních a alergických potížích je opakovaně doporučována konzultace s pediatrem, imunologem nebo gastroenterologem a cílená vyšetření protilátek.
Sporné názory
- Někteří příspěvky naznačují, že astrologie může identifikovat predispozice k poruchám jako LMD/ADHD; jiný názor v diskuzi připouští, že diagnóza LMD/ADHD je komplexní a vědecky se obvykle stanovuje až po klinickém vyšetření (protichůdné možnosti: astrologická predispozice vs. klinické vyšetření).
Otevřené otázky
- Do jaké míry lze spoléhat na astrologické prognózy při rozhodování o zdravotní terapii a dietních změnách?
- Kdy přesně u konkrétního dítěte vyhasnou potravinové alergie a kdy přetrvá citlivost kůže nebo dýchacích cest?
Zmíněné značky a firmy
Bioderma Atoderm PP, Eucerin Omega 12%, Linola, Analerg, Imun (Joalis), Ribomunyl, Apotheke (sirup Echinacea s rakytníkem), Imunoglukan, Nutrilon allergy care, Nestlé Althéra, Beba 2 HA, Nutrilon anti‑colics, Glukopur, Paleta (Bezlepková směs na chléb tmavý), Schar Mix B, DM (Reis milk), proalergiky.cz, modrykonik.cz, afr abio.sk, Ústav respiračných chorôb Rožňava, naseporodnice.cz
Zmíněné produkty a metody
ADHD, LMD, atopický ekzém (AE), celiakie, intolerance laktózy, testy protilátek IgE/IgA/IgG/IgM, hypo‑/hypovakcinace, Nutrilon allergy care, Nestlé Althéra, Beba 2 HA, Nutrilon anti‑colics, Ribomunyl, Imun (Joalis), Analerg, Apotheke sirup Echinacea s rakytníkem, Imunoglukan, Glukopur (hroznový cukr), extrakt z grepových semínek, třezalka (St. John’s wort), Zovirax, Mojžíšova metoda (cvičení), celoživotní bezlepková dieta, seznam „skrytého lepeku“ (uzeniny, sójové omáčky, modifikovaný škrob), Paleta Bezlepková směs na chléb tmavý, Schar Mix B
Místa a osoby
Rožňava, Olomouc, Vyškov, Trnava, Topoľčany, Bánovce nad Bebravou, Kadaň, Žatec, Most, Levoča, Dagmar Kludská, Mojžíšová
@anjelik0907 proč chcete ten domeček prodat, když k němu máte pozitivní vztah? Je v tom kus vaší historie, kus vás. Nechcete ho rekonstruovat? Nevíte čas narození? Abych vyhodnotila, k čemu se hodíte, tak by mi to bodlo 🙂
@kashmira Problémy ve vztahu musíte řešit, když je nevyřešíte se stávajícím partnerem, budete mít ty samé problémy v dalším vztahu. Nezlobte se, že vám to řeknu na rovinu, ale vy neumíte správně komunikovat. Neumíte říct jasně, zřetelně, klidně, stručně, OZNAMOVACÍ VĚTOU "Tohle a tohle se mi nelíbí" "Já se zlobím, když děláš tohle a tohle". OZNAMOVACÍ VĚTA budiž vaše zaklínadlo. Nikoli rozkaz ("Udělej toto"), nikoli výčitka ("Kdybys udělal toto, mohla bych aspoň..."), atd. Vy si navíc ani pořádně neuvědomujete, co vlastně chcete, uvědomíte si to až, když je krizová situace (=když ve vás ten pohár přeteče) a to už je pozdě. Tady opravdu postrčit potřebujete. Mluvte s partnerem víc a mluvte správně! Až pak můžete uvažovat o dítěti. Teď je čas udělat něco pro sebe. Zlepšit komunikaci, zlepšit vztah. Pak už věci poběží samy a nebude třeba ani úvahy ohledně práce. Uvidíte sama.
@kam.zyk domček rozmýšľame predať preto, lebo je postavený pod diaľničným mostom, ktorý nám tieni do dvora a preto máme málo slniečka, ktoré ja mám veľmi rada, rozmýšľali sme postaviť na dvore mojich rodičov, kde je krásny slnečný pozemok,zrekonštrovaný ho už máme ,ale trpím tu pre ten nedostatok slnka ☹ Hodina môjho narodenia je približne 01 : 20 hod. Ďakujem
@kam.zyk ano, já vím,tohle je můj problém v komunikaci, že UŽ neumím něco jen oznámit, že jsem věčně naštvaná a nespokojená... budu nad tím přemýšlet , něco pro to udělám a snad se to někam posune. Děkuji za radu. Ale prosím ještě jednu odpověď: mám se tedy víc soustředit na pracovní věci nebo na mateřství?
@kashmira teď se soustřeďte na sebe. Na to, abyste si uvědomila, co chcete dělat. Jak chcete žít. Udělejte si klidně radost, něco si kupte (za poslední prachy 🙂 ) a buďte na sebe hodnější. Ženská, netrapte se tak, vy jste hrozně nespokojená, přitom umíte být takový sluníčko. Hlavu hrdě nahoru, bude líp!!! Už rok 2012 bude váš. Teda spíš jeho druhá polovina. Jinak, to mateřství tam teda převládá, v horoskopu 🙂
@anjelik0907 Nu jo, ale na tom dvoře rodičů- tam je taky zádrhel...a sice ti rodiče...budete u nich moc blízko a to vám neprospěje...nešlo by to postavit ještě jinde??? Mám nápad!!! Nechtěli by rodiče do tohohle domku a vy do jejich?
@kam.zyk no ale keď si predstavím, že mám prerábať starší domček dokonca kde býva na podkroví ešte moja sestra s manželom to radšej postavíme nový podľa našich predstáv 😉 Ešte by som mala otázočku aj ohladne toho čomu by som sa mala venovať v budúcnosti, momentálne som na invalidnom dôchodku ,neviem dokedy,ale dáka činnosť by mi prospela ☹ ĎAkujem
@kam.zyk ešte som zabudla inde domček postaviť aj by sme brali, ale financie nedovolia 😕
dobry den 🙂 ja som Vam uz raz pisala 🙂 chcela by som sa este optytat ci dcerka bude mat stastie v zivote, ked ma taky zvlastny datum narodenia. Mojej neteri sa zapacila vasa stranka a chcela by sa opytat, ze ci stastne skonci skolu, ktoru teraz zacala a ci ma so svojim terajsim partnerom spolocnu buducnost - deticky a tak 🙂 Poslem Vam datumy narodenia, aj miesto do posty 🙂 a dakujem velmi pekne 😀
@saskovie To je takhle: knížka má cca 30 stran a je tam, jaké má člověk vlohy, nadání, k čemu se hodí, ale také, jaké jsou jeho překážky (někdo má překážku v oblasti zdraví- pak je tam zdravotní plán, já jsem imunolog, jiný má překážku v oblasti povolání a dlouho se hledá- tomu horoskop pomáhá odhalit, co by měl změnit a na co se spíš orientovat, jiný zas oblast peněz, oblast vztahů - tam taky dovedu poradit, studuju momentálně psychologii, za rok budu mít hotovo). Ráda a často dělám horoskopy právě dětem, teď se rodí hodně ADHD dětí (hyperaktivita)- dnes už jsou účiné postupy, jak s těmito (mimochodem většinou nadprůměrně inteligentními) dětmi pracovat, jak je výchovně vést, aby jejich potenciál byl využitý co možná nejvíc...Považuju za dost přínosné právě ten horoskop dítěte. Je vždycky dobré být připraven. Kupodivu ale hodně dospělých chce horoskop- vždycky je na sobě co zlepšovat. Ta knížka je psaná srozumitelně, nepíšu zbytečně o astrolog.pojmech, spíš vysvětluju - mohou například být dva lidé znamení Ryby a každý má jiný ascendent - Ryba /Beran bude úplně jiná než Ryba/Váhy...a od toho se odvíjí celý život. Čili, horoskopy jsou to nativní, celoživotní, dá se říct.
@anjelik0907 Vy byste měla pracovat v úřadě, jako soc.pracovnice, atd., nebo s dětmi, jste hodně soucitná a máte vysoce vyvinutou sociální inteligenci. Taky- už vás nelze opít rohlíkem, jste idealistka, ale taky už máte svoje zkušenosti s lidmim, nejsou vždy nejlepší. Co vy byste ráda dělala?
@bambinkaa Štěstí v životě: někde jí to půjde líp, jinde hůř. Jako ostatně každému z nás. Má Slunce v 2.domě, bude hodně cílevědomá a houževnatá, co se týče peněz, bude si je umět vydělat. A sice- ona bude hodně samostatná, jednou bude mít vlastní firmu. Nebo bude ve vysoké vedoucí funkci. Bude moc hezká, má v 1.domě Venuši. I to jí bude pomáhat v budoucím povolání. Já osobně si myslím, že bude mít např.vlastní realitní kancelář, atd., prostě vlastní podnik (Mars v 1.domě Býk, to jsou reality, ale také možnost práce s financemi). Další věc- vynikající vyjadřovací schopnosti, výborná paměť, škola půjde sama. Kde jsou překážky: ve vztahu bude dost dominantní (přirozená autorita, to poznáte záhy už jako matka, ostatní vrstevníci jí budou přirozeně poslouchat), takže tam bude muset cvičit toleranci a umění kompromisu. A hlavně- zdarví, Saturn a Měsíc v 6.domě, citlivé zažívání = strava - příkrmy - řiďte se touhle mojí tabulkou
http://www.proalergiky.cz/download/prehled_(ne)...
a pro případnou poradu přijďte buď sem nebo přímo do mojí ordinace tady
http://www.proalergiky.cz/forum/?text=read&id=3...
V dalekém budoucnu- velmi nevhodná je hormonální antikoncepce, to si zapamatujte dobře, ovlivnilo by to negativně možnost početí. Má velmi citlivý hormonální systém. Při dobré údržbě bude zdraví celoživotně dobré, ale je třeba dbát na pestrou stravu (s nepřeháněním mléčných bílkovin!), dodržování pitného režimu.
Neteř- ať se nebojí. Je dost inteligentní, ale míň si věří. Ať odhodí trému a věří si - má na to! Je to šikovná, bystrá a hezká holka. Ať se nebojí ničeho. Zvládne to. Partner- tohle nechme osudu, on to sám zařídí správně 🙂
@kam.zyk ja iba pozerám 😕 presne ste ma vystihla 😀 pracovala som s detičkami ako vychovávateľka v špeciálnej základnej škole (domove) a tú prácu som milovala, ale nakoľko mi to teraz môj zdravotný stav nedovoluje už nebudem môcť robiť z detičkami, lebo som po ťažkom úraze a nôžky neposlúchajú a s deťmi pracovať to je dosť chodenia okolo nich (prechádzky , výlety ....) neviem čo ďalej zatiaľ nie som schopná práce ,čo ukáže čas neviem
@kam.zyk Dobrý den,chtěla bych se zeptat na zdraví a celkový výhled na život dětí a moji pracovní budoucnost.Data zasílám v IP
@kam.zyk Hm,zaujimavé.Asi ste ma nalomili.Bude mi to vrtat v hlave.A kedze potrebujem byt nastartovana spravnym smerom,pravdepodobne to vyskusam.Spolocne s mojou dcerkou.Tych problémov v poslednej dobe bolo vela,dostala som nalozeneho az az,postupne sa zotavujem,ale???? ....este ma to trapi dakedy . Mozno aj to ma vplyv na moje zdravie tykajuce sa zenskych problemov.Nemozem sa z toho dostat. Co robit? A este jedna prosba.Ako zabranit u dcerky velke vykyvy ,zmeny nalad,jedy,nervicky?Som trpezliva pri nej,ale niet tomu konca.Som z toho zufala.
milá kam.zyk
mozno je to priskoro ,ale pribudne dakedy mojej dcerke surodenec?chlapcek-dievcatko?
este som pozabudla.kedze je obdobie chripok,viroz,dcerka navstevuje skolku,ja v podobnom prostredi sa nachadzam,co je vhodne uzivat v tomto obdobi?dcerke davam sirupcek Cebion.ja nic.co by ste nam odporucili najvhodnejsie? dakujem vopred.
a odkazuejm vsetkym ze kam.zyk je NAJ- NAJ- NAJ CLOVEK s velkym srdieckom,ktory pomaha ako len moze 🙂
@kam.zyk prajem rychle uzdravenie 😉
@saskovie vynikající věc je jednak Imunoglukan - prevence v období podzimu a zimy (betaglukan se podílí na zvyšování IgA, tj.obranschonosti) a zadruhé, přímo v období chřipky či obecně infektu, Echinacea a Rakytník, to jsou dvě velké zbraně- já zrovna beru sirup od Apotheke a to je Echinacea plus Rakytník (v jednom). Není lepší vzpruha!!! 🙂
@kam.zyk dakujem,skusime.
ked sme pri tych zdravot.problemoch,prave mam "zase" vyhodeny herpes na ustach.prenasleduje ma to neustale,musim si davat pozor aj nato,aby som po nikom napr. nepila z pohara. viem,ze je to prejav vnutor.napätia,stresov,nervov,ci prechladnutim,istym sposobom dedicne (po mojej mamine) musim sa znierit s tym,ze to budem mavat ,ale chcem tomu aspon nejakym sposobom zabranit,aby to nebolo tak casto a v takom rozsahu.da sa tomu pomoct? vitaminy atd.?
ja kupujem tuto a najdete tu aj ine bylinky http://www.afrabio.sk/obchod/tinktury-afra/vyta...
@lila77 hm,zaujímave. ved na letaku ja napisane na co to ucinkuje,a herpesy nie su uvedene.ale ja skusam vsetko mozne -nemozne.aj Zovirax,a bohuzial nic. vyhodilo sa mi to aj na dalsom mieste na perach ,som zufala ☹ ,lebo v takomto stadiu to este nebolo dakujem za tip. lilla77 davas si to na vatovu tyciku a tak nanesies na herpes?
@saskovie tak už jsem zase tady, překonali jsme chřipku 🙂 Takže: dotaz pro imunologa neboli pro mě: suverénně nejsilnější přírodní ATB (antibiotikum) je extrakt z grepových semínek, dokonce účinkuje i na viry vč.herpesu. Ohledně viru působícího opary: jde o jednak genetický vliv (jedná se o latentní virus, takže jej někteří mají zabudovaný ve své DNA)- a aktivuje se vlivem stresů, jiných infekcí, atd., zkrátka když je oslabená obranyschopnost. Z toho logicky vyplývá, že Herpes se dá ošéfovat poměrně dobře: udržovat svou obranyschopnost na dobré úrovni pomůže extrakt z grepu (výtěr ústní dutiny 2x denně plus pomazat opar vat.tyčinkou) a vnitřně exrtakt z Třezalky, která významně pomáhá "nakopnout" nespecifickou imunitní reakci. Organismus se pak lépe vyrovná s infekcemi vč.virových.

Dobré ráno,
už jsem psala jednou. Velmi mě zaujaly Vaše rady. Já potřebuji spíše jenom " postrčit", doporučit, že mám udělat toto nebo ne. Mám problémy ve vztahu - myslíte že se to zlepší a mám uvažovat o druhém dítěti se stejným tatínkem? moc bych si ho přála, věk mě tlačí, ale nevím, zda to věci jen nezhorší. Také mě trápí práce- čeká mě jasnější budoucnost? Pošlu datum narození do IP, děkuji.