Augmentin 1g, jak dlouho zabírá?

lucifervlkova
18. dub 2018

Holky prosím za jak dlouho zabírají atb augmentin na zánět mocaku a ledvin?Beru druhý den a zlepšení nepociťují.Už sem zoufalá.

zajdulka91
18. dub 2018

@lucifervlkova Zabírají až tak ten třetí den.

terezapetrova
18. dub 2018

@lucifervlkova me zabraly až po třech a čtyřech dnech, u me slo o zuby a jeste k ATB jsem musela brát mega léku na bolest jen s těmito ATB bych myslim zesilela. A to bolest snasim velice dobre.. Tato zkušenost je stara 1 týden. Drzim palce.jestli treba dnes ukončis 2 dny bráni za 24h poté by mělo byt snad lepe. Beres po 12ti h?

zmrzlinka
18. dub 2018

Třetí den...jestli máš bolesti klidně ber ibalgin po 8 hodinách.

lucifervlkova
autor
18. dub 2018

@zajdulka91 Bože 😢😢😢

lucifervlkova
autor
18. dub 2018

@terezapetrova Jo po 12ti a každý den čekám,že bude líp.K tomu algifen kapky.Ty atb mi přijdou slabé nebo pomalé

lucifervlkova
autor
18. dub 2018

@zmrzlinka Ano mám algifen.Jo můžu?Nebude ze mě narkoman☺?

hancazivocich
18. dub 2018

@lucifervlkova - algifen kapky můžeš po osmi, nebo i šesti hodinách..kolik ti napsal? Můžeš tak 35 kapek...důležitá je teplota. Uleví se jim opravdu tak třetí den. Jinak - zimnice, třesavkyx, bolest, nebo zhoršení, tak šup na kontrolu dřív..Jinak si máš asi volat o výsledky moči? Jestli jsou ty antibio citlivá?

lucifervlkova
autor
18. dub 2018

@hancazivocich My už sme si psaly že?Teplotu nemám.Jen to neustále nuceni na WC,sem tam tlak a lehčí bolest v boku.Jinak nic.K čemu se ta kultivace dělá?

hancazivocich
18. dub 2018

@lucifervlkova - posílá se moč..na přítomnost zánětu, zjišťuje se původce zánětu a lékdy, které na něj zabírají..říká se tomu kultivace a citlivost

lucifervlkova
autor
18. dub 2018

@hancazivocich Aha děkuju.Zase si říkám,kdyby to byl zánět ledviny,tak by sem s tím musela být v nemocnici ne?Moje obvodní,totiž někdy přehání.Já se opravdu bojím,ať tam díky toho nuceni neskoncim

hancazivocich
18. dub 2018

@lucifervlkova - podle stavu..u nás taky někdy nenechávají..Ale ty jsi po zákroku, tak nevím...Na druhou stranu, pokud ti to ATB nasadila obvodní, tak ta moč asi neposlala...Ale Augmentin je lék první volby na tyhle záněty.. Ber si ty algif. kapky, pomáhají.. Průšvih je, že pokud ti stent zavedli kvůli tomu, že je zůžený močovod, tak ti ho nemůžou vytáhnout ,,bez náhrady"

lucifervlkova
autor
18. dub 2018

@hancazivocich Mám zvětšené nějaké kalisky.Co by to znamenalo kdyby ho vytáhli?Moč posílala obvodní.Může se stát,že augmentin nepomůže?Co pak?Ty kapky můžu pořád tak brát?Neuškodí?

lucifervlkova
autor
18. dub 2018

@hancazivocich Chci se ještě zeptat může se stent pohnout?Nebo třeba spadnout z ledviny až dolů?Mi obvodní tvrdí,že mi nic v mocaku nevisi co by mě tak drazdilo

hancazivocich
19. dub 2018

@lucifervlkova - ale ty to nemáš řešit s obvodní, ale s urologií, kde ti to zaváděli..Pošlou moč na rozbor - pokud bereš antibio, tak už bude,,sterilní"..udělají ultrazvuk, pak event. RTG, jestli je stent v dobré pozici a ,,nesjel"Drží jen stočením do smyčky..a druhá smyčka v moč. měcháři. Nejvíc zle dělá, když je močák prázdný...a on se může lehce opírat do stěny a dráždit ho..Proto ti všude radí hodně pít, držet ten měchář ,,mokrej" a trošku rozvinutej. To tam ,,plave"..Jinak se ještě předepisují i léky na to nucení... Kapky nevadí, pokud je nebereš dlouhodobě - tzn měsíce,...a nepřekračuješ dávnování..A ve zprávě máš určitě i datum - buď kdy ti ho vyndají, nebo vymění..Jinak - pokud ho vyndají...a ty máš například zúžený močovod, může se ti zhršit funkce té ledviny....můžeš mít bolesti, záněty...Ale to už vářím z vody...Nevím, z jakého důvodu...

lucifervlkova
autor
19. dub 2018

@hancazivocich Na urologii du az 27.4.kultivace je negativní.Což nechápu.V pondělí moč se zánětem a úterní moc negativní.Sestra u obvodni říkala,že mám atb dát čas ještě,brát algifen 3 krát denně 10 kapek a uro čaj.Já na uro volám a úplně mě pisilaji někam.Dřív mě nevemou.Stent může povolit?Nemám datům vytažení.Já vůbec nic nevím.Nikdo se se mnou po zákroku nebavil.Mám psané hydronefroza 3.stupně

hancazivocich
19. dub 2018

@lucifervlkova - pondělí se zánětem...úterý bez...podel toho...například krvinky..najdeš u stentu skoro vždy..Nesmí bych jít moc...Divná urologie...Nicméně...deset kapet je tak... pro 30kg člověka...Někdo ho prostě nesnese...a vupudí ho..jako stehy, cizí materiál, apod...hm, tak se se stentu asi hned nezbavíš..

lucifervlkova
autor
19. dub 2018

@hancazivocich Mi nevadí,že ho budu mít pokud začnu normálně fungovat a nebudu mít to neustále nuceni plného mocaku.Asi si myslíš,že sem blázen že?😁Takže on může vypadnout?V pondělí moč obvodní a v úterý se to posílalo jinam

hancazivocich
19. dub 2018

@lucifervlkova - ne, nemyslím...! Vídám to v práci pořád... No, pokud už si v úterý měla nasazené ATB, tak už mohla být moč sterilní - už je i po první tabletce...Proto mi nabíráme před nasazením antibiotik..

lucifervlkova
autor
19. dub 2018

@hancazivocich Ta hydronefroza je nebezpečná?Mám strach,aby mi nevzali celou ledvinu.Může se to zpravit?Měla,sem teprve druhou tabletu.Na moči poznat nejde a mi přijde,že pořád nezabírají

lucifervlkova
autor
19. dub 2018

@hancazivocich Momentálně mám život vzhůru nohama.

jitulien
19. dub 2018

@lucifervlkova záleží co máš namysli, zánět ti ze dne na den nezmizí, zlepšení příznaků bych očekávala tak 3 dny po nasazení atb, na bakterie to má ale vliv hned první den 🙂 dočkej času, bude lépe 🙂

lucifervlkova
autor
19. dub 2018

@jitulien Zítra ráno to bude čtvrtý den od nasazení atb.

jitulien
19. dub 2018

@lucifervlkova a vůbec žádné zlepšení? 🙂 bakterie můžou být rezistentní na tyhle atb, dělali u lékaře kultivaci moče nebo jen zjistili, že je tam zánět?

hancazivocich
19. dub 2018

@lucifervlkova - znovu..už při dvou tabletkách máš moč sterilní..Nemizí příznaky zánětu, ale v moči se bakterie už nenajdou..Jak to popisuješ, máš ,,stentové potíže"..Pokud je to zánět..Tedy - nález v moči, nucení, pálení, nebo i teplota...zimnice..křeče...(ale dost z těch příznaků je u stentu normální)e nesmí být teplota...) Krev tam v minimálním množstvím je, pálení taky, nucení též...pálení a nucen taky...Je na doktorech, aby to pak odlišili...

lucifervlkova
autor
19. dub 2018

@jitulien Kultivace negativní.Mi přijde,že je to pořád stejné.Úplně mi to komplikuje vše.

lucifervlkova
autor
19. dub 2018

@hancazivocich Mám nuceni.pálení,řezání a teplotu nemám.Pokud to sou tedy stentove potíže co s tím?Já se ptam asi pořád dokola,ale sem.zoufalá

jitulien
19. dub 2018

@lucifervlkova teď koukám, jak psala @hancazivocich že už si to tu popisovala🙂 nečetla jsem předchozí komentáře.. 😊 takže je to tu vlastně uz popsáno

hancazivocich
19. dub 2018

@lucifervlkova - tak se má vycházet z první moči, kde teda nález byl??? v druhé moči nález LOGICKY nebude! Už asi po čtvrté - začni brát ty algin. kapky, na 3-4x35 kapek...řekni to na kontrole, existují i léky na ty urgence (nucení)

lucifervlkova
autor
19. dub 2018

@hancazivocich U obvodni dělala ten test z nějakého přístroje u ni.

lucifervlkova
autor
19. dub 2018

@hancazivocich
@jitulien Holky já vím,že se pořád blbě ptám,ale mi nikdo z doktorů nic nevysvětlil.A obvodní mě strašně vystrašila