Babinec z října 2006
Ahoojjj 🙂
Tak Vás tedy vítám již ve třetím pokračování našeho drbacího tématu "Těhulky a snažilky z 45 týdne".
Zvolily jsme tentokrát odlišný název, tak snad nám všem přinese štěstí a konečně už tenhle rok všechny nahlásíme ty //!!
A pište pište, ať máme těch 10.000 příspěvku zase brzy nastřádaných 😉
Stručné shrnutí
- Laparoskopie (tzv. "laparka") a hysteroskopie jsou v diskuzi uváděny jako běžné diagnostické zákroky při potížích s početím; před laparoskopií pacientky podstupují předoperační vyšetření včetně odběru krve a EKG.
- Před gynekologickým výkonem někteří diskutující doporučují vaginální čípky Betadine zavádět čtyři dny před výkonem a používat vložku kvůli možnému vytékání.
- Po KET/ET (transferu embryí) se v diskuzi opakovaně zmiňovalo sledování HCG v krvi a kontrolní ultrazvuk (UTZ) v časném těhotenství, obvykle plánovaný kolem 8.–10. týdne (8tt–10tt, 9tt–10tt).
Nejčastější otázky
Q: Jaká předoperační vyšetření jsou obvyklá před laparoskopií?
A: V diskuzi pacientky uváděly odběry krve a moči, EKG a interní vyšetření jako součást předoperační přípravy; u jedné uživatelky byla v popisu hospitalizace předpokládána dvoudenní hospitalizace.
Q: Jak se používají Betadine vaginální čípky před gynekologickým zákrokem?
A: Diskuze uvádí zavádění Betadine čípků 4 dny před výkonem a doporučení použít vložku kvůli vytékání zabarvenému hnědou barvou.
Q: Kdy je vhodné jít na první ultrazvuk k potvrzení těhotenství?
A: V diskuzi se doporučovalo plánovat kontrolní ultrazvuk kolem 8.–10. týdne těhotenství (8tt–10tt); některé uživatelky byly objednány na konkrétní termíny (např. 10.1. v 9:00).
Q: Co znamená KET/ET a jaké kontroly následují po transferu embryí?
A: KET/ET v diskuzi označoval transfer zmražených embryí; po transferu se sledovalo HCG z krve, probíhaly odběry krve a kontrolní ultrazvuky k potvrzení nidace a srdeční aktivity embrya.
Q: Jak řešit mykózu před plánovaným IVF/KET?
A: Některé uživatelky v diskusi uváděly zlepšení mykózy po použití vaginálních přípravků (zmíněn Betadine), ale to bylo prezentováno jako osobní zkušenost bez lékařského ověření.
Q: Jak dlouho se typicky hospitalizuje pacientka po laparoskopii?
A: V diskuzi byla jako předpoklad uváděna dvoudenní hospitalizace, přičemž konkrétní délka závisí na rozsahu zákroku a rozhodnutí nemocnice.
Závěry z diskuze
Shoda
- Předoperační příprava běžně zahrnuje odběry krve, moč a EKG.
- Po KET/ET je standardem sledování HCG a kontrolní ultrazvuk v časném těhotenství (okolo 8.–10. tt).
- Pracovní stres a špatné vztahy v zaměstnání jsou v diskuzi zmiňovány jako faktor zhoršující psychiku při léčbě plodnosti.
Sporné názory
- Některé účastnice chtěly dřívější ultrazvuk/zkoušky, zatímco zdravotnický personál doporučoval vyčkat (např. „je moc brzo“ vs. „chci to potvrdit dřív“).
- Použití Betadine čípků: část žen hlásila zlepšení mykózy po Betadine, ostatní upozorňovaly, že jde o osobní zkušenost bez lékařského potvrzení.
Otevřené otázky
- Kdy je optimální okamžik jít do CAR nebo na další asistovanou reprodukci po laparoskopii?
- Jak přesně ovlivňuje přítomnost mykózy či opakovaných zánětů úspěšnost KET/ET?
Zmíněné značky a firmy
Amway, Zoner, Billa, ČT2, Prima, CAR
Zmíněné produkty a metody
Betadine, vaginální čípky, EKG, odběr krve, UTZ (ultrazvuk), KET, ET, rozmrazování embryí, HCG, hysteroskopie, laparoskopie (laparka), mykóza, předoperační vyšetření
Místa a osoby
Staromák, Vinohrady, Žižkov, Plzeň, Smíchov
Mikulko já nad tím taky přemýšlím,jak to vůbec bude do budoucna a kdyby to nevyšlo,kdy pak budu muset jít na další IVF.
Tím se ale akorát víc stresujeme.Já si sice řekla,že na to přes vánoce nebudu myslet,ale to prostě nejde.
No právě, někdy mě to napadne, jestli vůbec děťátko mít budu 😕 Já vím, že jo, ale ta cesta k němu je dlouhá a právě se bojím, že může být ještě dál dlouhá. Na druhou stranu si říkám, že čas hodně utíká a že se třeba ani ennaděju a lup, bude mimi v bříšku. 🙂
Ale určitě je lepší nepřemýšlet tak dopředu. Jenže někdy to an mě dolehne a to si pak nemůžu pomoct. 😒
cčera i dnes práce jak na kostele...včera jsem lítala jako blázen sem tam...a pak mě večer popadly obavy...opravdu jsem vidělůa ten 2. proužek? a vyvýjí se v pořádku? a takovýdle blbosti...Pavlík mi řekl ať neblbnu, že moc přemejšlím a ať jdu radši umýt nádobí...tak jsem si šla lehnout a usnula jako dudek 🙂
dneska už nejančím...// viděly 2 lidi a v pondělí se objednám k doktorovi a uvidí se co bude dál 🙂 9 měsííííců 🙂
majmuuu...já nevím jestli je to tím těhotenstvím...ale jsem nějaká našláplá, nekompromisně drzá a všechno je mi jasný 😀 prostě hrůza se mnou být...poděěěěěěěěěěěěěěs 🙂
mikulko a mufiku...plánování je čistě ženské a v téhle oblasti je to největší blbost...říkám ze zkušenosti...když eplánujete a necháte to být...tak to klapne.. 🙂 určitě...holky já se tak těším až se všechny setkáme s bříšky 🙂
je to tak zvláštní, ale jestli všechno půjde tak, jak má, tak v po jsem už v 6 tt..to je neuvěřitelný 😎
a teĎ zajímavosti: bříško mám fakt nafouklé, prsa ani nevím...nic mě nebolí...jen když vypiju hodně vody najednou takkrkám...a mám citlivé bradavky
dneska pojedu k našim a mamce blahopřát k narozkám, tak budu předstírat, že mám nadýmání 🙂 kdyby se někdo ptal 🙂
jinak Pavlík našel testík...čárka jak uschla, tak je ptovora fakt tenoučká 😒 ale je 🙂 a řekl...já tomu nerozumím, co to znamená...tak jsem mu to řekla a on mě objal a dal pusinku a říkal pořád jooo? a jeee...
a včera se mi přiznal,že to stejně tušil dopředu 🙂
a teď mě pořád honí spát už v deset 😀
Šroubku to je krása🙂 Užívej si to!
Mikul, MUfy, taky mám nějaké splíny a říkám si, že se nám to asi nikdy nepovede. Ale nesmíme být pesimistické, musíme tomu věřit a ono to klapne!!!
trošku mám vítr z dokyho..aby vsechno bylo ok., pamatujete naposledy...
ale je to jak psala majmuuu..až budu vědět o srdíčku...bude mi líp...a až ucítím kopající miminko...tak se uklidním 🙂
dib: je to normální..ta obava...aby bylo všechno ok. aby to vyšlo...? 😕
no nevydržela jsem to a zavolala jsem tam a sestra řekla, že je moc brzo a nejlepší bude ten 8tt-9tt a že do toho nebudeme šťourat speciálně u mě...a že si píše nová těhotná...a mám 10.1. přijít v 9,00 mezi maminky...
bác..já jsem jak u jiříkova vidění
asi máš pravdu miki... 😉
ježiš ty jsi na mě taky hodná 😵 ...holčinky kočinky..grej půjde na laparku a vy pak s mufikem dostanete mimíska do bříška a pak si dáme srazy s pupíkama
🙂 🙂
jen jak si člověk zpočátku není tak jistej..jak je vše nové a čerstvé, tak by to chtěl potvrdit...a oni to nechtějí...uspěchat...
člověk má pocit, že když tam púůjde dřív, tak nic nezanedbá...a ono to o tom asi není... 😉
Sroubku, vzpomeň si na Majmu, tak šla k doktorovi taky až někdy ke konci 9tt🙂 A vše bylo v pořádku, srdíčko bilo jak o závod 😉
Jen je mi jasný, jak budeš přes svátky nervozní, co? Ale neboj, když budeš odpočívat, tak bude mimi růst jak z vody. Budete spolu koukat na pohádky a mlsat cukroví 😉
Ahojky berušky, taky nějak nestíhám a když už chci napsat někdo otravuje...
Tak já na to teď nemyslím vůbec , tak jsem zvědavá, jenže u nás trochu vázne frekvence 😅
Jé vy jste toho zase napsaly,já vůbec nestíhám,tento týden je zase nějaký zakletý.
Sroubku to je fakt nádhera co popisuješ,mě se chtělo úplně brečet.Pavlík musel být šťastný....
Tak pozdě jen kvůli tomu,že jsou svátky,jinak by tě pozvali dřív.Ale jak uvidíš a uslyšíš srdíčko,tak to bude moc fajn.Pak sem musíš dát taky fotečku z UTZ.
Sroubku, to víš že bude vše v pořádku a 10 tt neni pozdě.... 😉
Neboj se, je málo lidí, kteří to poznají, to musí být opravdu všímavý. Možná maminka to pozná hned podle očí, ale myslim si že nikdo jinej. Já když to prozradila v tom 12 tt v práci, tak na mě všichni koukali.... ptala jsem se jestli to tušili a nikdo to netušil. No a spoustu lidí to ještě neví a nepozná. Nosim volnější svetr a volnější kalhoty.... no a čekám, až se mě někdo zeptá a ono pořád nic 😀 😀 😀
Však to brzy bude nepřehlédnutelné, dib.
Holčiny, já vám tak závidím! Jééé, jak já budu šťastná, až budu těhulka 🙂 😉 Určitě to musí být úleva a neskutečný pocit štěstí!
Je to nádherný pocit, ale také plný obav, ale holky, nebojte, vy taky budete a už brzy.......... 🙂 🙂 🙂
tak jo holčinky, já vám budu věřit..všechno bude ok a 10tt není vůbec pozdě 😉
díky moc a moc zas podporu, jste sluníčka největší 🙂
miki: je to takový výkřik štěstí který se změní v takový váneček tichého "já vím" 😵 ale těch obav se člověk nezbaví...aby to mimi vydrželo...aby se hezky vyvýjelo...aby bylo zdravé...
porodu se nějak nebojím, toť daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaleko 😀
a to co bude potom je ještě dál..
dib..ty už jsi 13tt..to to letí...tyyyyy jo 🙂 už bych tam taky chtěla být
kočičky já se loučím, ozvu se v pondělí...to už budu 6tt 😉
a vy mě v lednu budete hezky následovat a pak si budeme navzájem přeměřovat pupíčky 🙂

Mikulko, teda ty taky nejsi moc pozitivně naladěná. Nepřemýšlej takhle hodně dopředu.... fakt to tě potom trápí. Ono to všechno dobře dopadne a bude se to řešit v tu chvíli až to přijde. No a když budeš na neschopence tak budeš, nedá se nic dělat, pokud tě budou chtít, nikdo se nad tim nepozastaví, pokud ne tak si určitě najdeš jinou práci, fakt práce je dost, ale tý dobrý neni dost, což je bohužel smůla.... ☹