Bankovní účet - kterou banku zvolit ?

adriana1314
25. říj 2018

Maminky rada bych si založila bankovní účet kam mi bude chodit mateřská , ale témeř na každou banku která se mi líbila jsem slyšela spoustu negativ . Jsem ted na vaskach , prosim o vaši radu .

editah222
26. říj 2018

@elialen to je pravda, mám u nich i důchodové 🙂
Pro mé potřeby je nyní ČS ideální. Vkladový bankomat, dobré bankovnictví a neplatím poplatky. Na dovolenou teď jezdíme hlavně do Rakouska a Chorvatska a tam vybírám z bankomatů Erste nebo platím kartou. A nechtěla jsem banku, která u nás ve městě nemá pobočku, jsema asi stará škola,ale chci si vše vyřídit na pobočce a ne telefonem.

frenny
26. říj 2018

já mám ČSOB a nestěžuji si, ale kdybych to řešila na novo, tak si to dám k někomu z těch malých 🙂

kuratkol
26. říj 2018

Mám Českou spořitelnu, Komerční banku, mBank, Airbank a Fio používám pracovně. Jednoznačně nejlepší je AirBank, tu bych neměnila.

alcar
26. říj 2018

Mam uz skoro 20 let KB a neni to zadna vyhra, ale pro me je dulezite, ze maji pobocku v mem meste a nemusim jezdit treba az do Ostravy. Ty mensi banky jsou sice fajn, treba uplne bez poplatku, ale jsou az v Ostrave a treba jen jedna pobocka. U KB mam zrizene sporeni, pojisteni, detske ucty... Nechce se mi to vsechno menit kvuli mesicnimu poplatku 50kc. Obzvlast ted v dobe rodicaku, kdy tam mam nizky obrat. Na hypoteku je super Hypotecni banka, tam jsme uz jednou refinancovali a nemenime, vysli nam s podminkama vstric.

j.a.n.i
26. říj 2018

@elialen Jestli sis nevsimla, tak se v diskuzich bezne tyka. A presne tenhle argument o tykani tu ctu od tech, kterym argumenty k tematu dosly...

elialen
26. říj 2018

@j.a.n.i jak jsem psala. Mám raději život bez podmínek. Na to ale asi došly argumenty vám.

berenika39
26. říj 2018

@elialen to se naučíš později, že ve smluvním vztahu jsou ti dva podepsaní partneři...ne že se jeden bude podřizovat druhému.

j.a.n.i
26. říj 2018

@elialen Tak si vyber jinou banku, nebo napis, ze tobe nevyhovuje, ale netvrd, ze tam kazdy musi platit poplatky a nedel blbce z kazdeho, komu jejich nabidka vyhovuje. A me podminky treba zrovna sporitelny vyhovuji, ono konec koncu i ta tva banka bez podminek je ma, jinak by totiz nemohla fungovat...

j.a.n.i
26. říj 2018

@klpoiu a penize vlozis pres aplikaci nebo pres telefon jak?

sunflowerr
26. říj 2018

@adriana1314
Mam poštovní spořitelnu (era) a neztezuju si. Ze platim nějaké poplatky? A kdo je dnes neplatí... V dnešní době jsou vydridusi všude.... 😂 A to, kdo ma jakou banku, je mi taky fuk. Protože kazdemu vyhovuje neco jineho.
Vyberte si banku podle sebe, podle toho, jaké banky nabízející podminky a jaké vám budou vyhovovat nejvíc... 😉

pavla555
26. říj 2018

@elialen ja mam taky CS a spokojenost. Ted teda to nove IB George nic moc, ale uz si to seda. Poplatky neplatim (mam tam teda toho vic), sposta pobocek, nektere otevrene I o vikendu.

elialen
26. říj 2018

@j.a.n.i psát si budu, co chci. Skutečnost je taková, že vy poplatek za vedení účtu platíte! Pokud na konci měsíce naplníte podmínky banky, tak vám poplatek vrátí. Takže ze mě nedělejte blbce vy. A světe div se, Equa bank nemá podmínky žádné. Nejdříve se informujte než začnete psát koniny. Jinak je mi úplně fuk, kdo si jakou banku zvolí.

alcar
26. říj 2018

@elialen no ono take zalezi, jake sluzby a produkty nabizi Equa bank a podobne “mensi” banky. To, ze neplatis zadne poplatky za vedeni bezneho uctu jeste neznamena, ze si u nich sjednas tytez sluzby, co treba v ČS nebo KB.

klpoiu
26. říj 2018

@j.a.n.i Pokud potrebujes vlozit penize v hotovosti na ucet ( Air bank nema pobocky urcene pro financni transakce v hotovosti) staci navstivit jeden z mnoha depozitnich bankomatu( nekdo to nazyva vkladomat) Vklad na tomto bankomatu trva stejne dlouho jako vyber.

marketa11112
26. říj 2018

Ahoj, mame ucet v monete..poplatek platime sice 90 kc,ale zase nam ho banka na konci mesice vraci...musi byt na ucte obrat tusim 15000. Coz mame vzdy. Odchazi nam veskere platby trvalakama,platime kartou v obchodech potraviny a pod. Pak mam ve fio bance ucet zdarma...pouzivam jeden jako podnikatelskY na prijem z meho siti, druhy na prodej veci po detech na bazarcich. vse je ok. Bez problemu uz mnoho let. Dalsi ucet u kb..drzim ho kvuli stavebku ,penzijku...kazdopadne tam mi staci dve transakce/ pohyby na uctu mesicne a opet nezaplatim ani korunu..respektive banka mi poplatek vraci. ....staci zaplaceni platby na penzijku a ja posilam na ucet 100 kc navic ....je to pro me takove mini setreni,ktere me neboli,ale obcas se ta castka muze hodit. Vse mam nastavene trvalakama,takze to resit nijak nemusim. No a dnes jsme si brali maly uver u air bank..maji pro nas dobre podminky...uver ale v dubnu splatime, ted proste potrebujeme na rychlo neco doresit. Preplatime tedy par stovek. Ale tim padem tam budeme mit ucet. Uvazuji o tom,ze po zaplaceni uveru si jej necham. Budu na nej kazdy mesic prevadet penize potrebne na domacnost a bezne vydaje...a pokud by neco zbylo,hodim to pak z toho na jejich sporak. A tim bych si oddelila ucet s trvalyma prikazama, sporenim a pod. , a ucet s vydajema za jidlo a benzin.

marketa11112
26. říj 2018

A dodam tedy,ze defacto zadny z uctu me nestoji ani korunu. Vsechny banky jsou u nas ve meste,dokonce opravdu pobliz sebe navzajem, takze lehce dostupne,pokud uz tam tedy musim...coz se temer nedeje. 99% veci resim pres net ci mam vyresene trvalakama. Takze zadna starost a ani prace s tim neni.

j.a.n.i
26. říj 2018

@klpoiu Jednak nejsem blba abych neznala vkladomaty a druhak si tvrdila, že vsechno ale vsechno jde pres aplikaci nebo telefon. A jinak tedy vkladomat v praze, liberci, hradci a pardubicich (z me oblasti zajmu) mi tedy neprijde jako jeden z mnoha.

j.a.n.i
26. říj 2018

@elialen Ale ma, to ze tys je necetla jeste nic neznamena... Kazda banka poskytuje sluzby za nejakych podminek.

klpoiu
Autor odpověď smazal
Zobraz
klpoiu
27. říj 2018

@j.a.n.i Ptala ses,odpovedela jsem. Nicmene nove banky jako je Airbank,Fio atd jsou banky urcene pro bezhotovostni transakce. Pokud bych ja mela pravidelny prijem v hotovosti a mela neustale vkladat,zamerila bych se na banky které maji sve pobocky blize k memu bydlisti a maji pobocku prizpusobenou na financni transakce v hotovosti. A hledala bych i takovou která nema podminku obratu na uctu,pokud muj prijem nema pevnou mesicni castku. A depozitnich bankomatu je jiz celkem dost a stale jic pribiva. Jen tu u nas mam pri ceste dva. A zrovna Praha jich ma nespocetne,jen na Vaclavskem namesti sem jich zbezne napocitala 8. Jen namatkove, treba Mbank ma zhruba 41 vkladovych bankomatu,Air bank jen v Praze jich ma kolem 11, a treba KB jich ma 217 po CR. Spousta bank stale pridava a meni stare bankomaty za depozitni.

j.a.n.i
27. říj 2018

@klpoiu Ne kazdy zije v centru Prahy, tam jsou vetsine lidi dost na pytel, ani jako prazak fakt nepojefu ukladat penize na vaclavak... Takze obecne tvrdit, ze pobocky ci dostatecna sit treba ted vkladomatu neni potreba je blbost. Ano nebude to trapit prazaka s prijmem na ucet, ale spoustu dalsich lidi ano.
Jo a jen tak mimochodem, ptala jsem se jak vlozis hotovost pres telefon nebo internet... Na to si mi neodpovedela, prestoze si tvrdila, ze tak vyresis vse.

betelgeuzz
27. říj 2018

@j.a.n.i já teda nikdy neměla potřebu jít vkládat hotové peníze. Ale jak jsem psala dřív, je potřeba, aby každý si nejdřív v hlavě probral, co využívá, co je pro něj důležité a podle toho si banku zvolil. Dohadovat se, která banka je lepší, je ztráta času, pro každýho to bude jiná, podle jeho potřeb.

berenika39
27. říj 2018

@betelgeuzz tak například tržby z obchodu a z příspěvkové organizace, které jsou v desítkách tisíc, prostě musíš donést co nejkratší cestou do ústavu🙂. Jinak to nejde.

betelgeuzz
27. říj 2018

@berenika39 Ale tazatelka se ptá na účet, kam jí bude chodit mateřská, ne na nějaký účet pro podnikatele. Tam jsou samozřejmě potřeby trochu jiné. Ale jako fyzická osoba jsem nikdy hotovost vkládat nepotřebovala.

j.a.n.i
27. říj 2018

@betelgeuzz Jo, já souhlasím, je potřeba aby každý nejdříve zhodnotil své potřeby a pode toho vybíral banku, protože obecně není žádná nejlepší... A jinak já taky "nikdy" nepotřebovala vkládat peníze a ejhle, poslední nájemníci nejsou schopni platit převodem, tak to najednou potřebuju.

berenika39
27. říj 2018

@betelgeuzz a odpovídala jsem zakladatelce? 🙂 Odpovídala jsem tobě.
Bylo to obecně, že někdo bez toho, aby mohl vkládat hotovost, nemůže být. Takže ač se preferují malé nové banky, někteří kostlivci zlstaávají u velkých osvědčených🙂

brumik1456
29. říj 2018

Já mám Equa bank a největší spokojenost. Zařídit můžete online zdarma.

ejmate
29. říj 2018

Také mám Equa Bank a nikdy nebyl žádný problém. Lze zařídit online, vedení účtu i výběry ze všech bankomatů jsou zdarma 🙂

78marcela
30. říj 2018

Airbank je pro mě top. Mám i Fio, podnikatelský, a Sberbank kvůli hypotece. mBank jsem měla, ale zrušila. Airbank je ideální.