• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Bříškandy a bezbříškandy. Přidte si sem pokecat

7. září 2009 
hele holky, a nějaké větší mastění vlasů, zhoršení pleti, nebo jiná lahůdka po vysazení HA?
23. srp 2007 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
mucosin, to vobec nie, neboj sa a kludne vysad, nemysli na te ze co keby... :wink:
23. srp 2007 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
mandy, tu v BA bolo riadne hnusne už od včera večera, teraz už svieti slnko... Baby, osobne, po HA by som si nechala minimálne 1/2ročnú pauzu a snažila sa neotehotnieť, pretože by som sa obávala o zdravie bábätka... :pensive: (hlavne, aby nebolo nejak poškodené alebo tak)

mucosin, u mňa žiadne príznaky, mastné vlasy mám odjakživa, pleť tiež nemám ako bábätko (ale zhoršenie alebo zlepšenie vďaka HA som nepozorovala)...
23. srp 2007 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
mandy: kvůli případnému zhoršení pleti, nebo mastění vlasů rozhodně nebudu v braní HA pokračovat. Ať se bude dít co se bude dít, k miminku se přes to nějak prokoušu :wink:
23. srp 2007 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
katrin: všude už se všeobecně tvrdí a ujišťuje, že v dnešní době již není pauza po vysazení HA nutná. Uvidím, co mi poví v úterý na gyndě.
23. srp 2007 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
mucosin, ja viem, ale všade aj rozprávajú o pozitívnych účinkoch HA a vidíš, ako to dopadlo so mnou :unamused: je to na tvojom zvážení.. Ozaj, koľko máš rokov a kedy ste sa s manželom/priateľom rozhodli, že mimi bude?
23. srp 2007 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
katrin: ty si myslíš (nebo víš), že jsi měla dva potraty proto, že jsi před tím brala HA? Je mi 26 let, přítel je o 7 let starší a tak nějak cítíme, že už bysme byli rádi tři.
23. srp 2007 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
mucosin, nie na to som zrovna nemyslela.. skôr na to, že "pozitívne účinky HA" sa ukázali až keď som ležala na neurológii s prasknutou cievou v mozgu :unamused: , čo spôsobilo dlhodobé užívanie HA (HA som brala od 17-tich, najprv Diane 35 kvoli zlej kvalite vlasov a potom nejaké dalsie s nižším obsahom hormónov) Tie potraty boli pravdepodobne zapríčinené mojou rozdvojenou maternicou. Na to nikto nikdy pred ani počas tehu neprišiel(Absolvovala som neskutočné množstvo vyšetrení a gynekologických prehliadok a uzv ani nehovorím) . Prišlo sa na to, až keď mi pri pôrode rozpárali brucho... Nikdy nezabudnem na to, ako a čo povedal doktor, keď to zbadal.. (kur.a, čo by sme robili, keby ona rodila normálne?????)
23. srp 2007 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
katrin,ale ty si bola asi nejaky vynimocny pripad s tou HAK :wink: , kazdopadne HAK urcite neublizuje, ba naopak vo vela pripadoch je napomocna :wink: , mucosin neboj sa, po konzultacii s´lekarom budes rozumnejsia, aj ked je pravdou ze nazory lekarou na to sa dost lisia, jeden povie ze treba pauzu, druhy ze vobec nie, no a vyber si :rolling_eyes: , uvidis, tvojmu telu rozumies iba ty :wink:
23. srp 2007 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
mandy, šak jasné, nikomu nevyvraciam jeho názor... :wink: Každá si rozumie svojmu telu najlepšie.. Aj nám povedali, že po potrate minimálne pol roka počkať, kým budeme chcieť ďalšie mimi... a po troch mesiacoch sme už mali v bruchu dve fazuľky :wink:
23. srp 2007 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
katrin preboha, to vazne? tak to je to nase zdravotnictvo :angry: , ale chvalabohu ste vsetci v poriadku a zelam vam nech pekne rastiete v zdravi do krasy :grinning:
23. srp 2007 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
mandy, no jasné, ďakujem bohu za to, že sme tu všetci traja :dizzy_face: a že sme to všetci traja prežili
23. srp 2007 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
katrin: tak zážitků máš tedy požehnaně :frowning2: , hlavně, že ale všechno dopadlo dobře a je z vás šťastná a zdravá rodinka :slight_smile:
23. srp 2007 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
mucosin, šak preto radšej nepíšem všetko naraz, aby som vás neodradila :grinning: každopádne, tehotenstvo je jedna z vecí, ktoré môže žena zažiť a je to neopísateľný zážitok :dizzy_face:
23. srp 2007 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
katrin,no podla reci babuliek ktore su tehulky je to neopisatelny zazitok, hlavne ak ti byva zle :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ale co by sme nespravili pre vytuzene miminko :dizzy_face: a vy este planujete mimi? :dizzy_face:
23. srp 2007 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
katrin: takhle mám kamarádku, která mi odmítá vykládat o podrobnostech porodu :slight_smile: Taky říká, že mě nechce strašit a ať jen si na ten svůj zážitek pěkně počkám. Pak prý si o tom můžeme povídat dle libosti :grinning:
Já se držím toho, že to zvládlly jiné, tak to snad nějak zvládnu i já.
23. srp 2007 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
mandy, dakujem, ja uz mám čiarku v kolonke deti odfajknutú :grinning: mne zle nebývalo, len som mala hrozné migrény, kt. za normálnych okolností riešiš tabletkou a počas tehu žiadne tabletky

mucosin, samotný pôrod je už len čerešničkou na torte :wink: pretože celý čas na niečo čakáš a potom to príde :wink: ja som rodila dokopy skoro 3 dni a aj tak viem, že to všetko stálo za to... a ako píšeš, zvládli to milióny pred nami, zvládneme to aj my :wink:
23. srp 2007 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
katrin, 3 dni? :astonished: , ty musis tusim vo vsetkom vynikat :grinning: , ja som hrozne zvedava ako budem vyzerat a prezivat tehotenstvo jaaa :grinning: :dizzy_face:
23. srp 2007 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
mandy, hmmm... vynikám :grinning: teraz si budeš myslieť, že vymýšľam :grinning: voda mi odtiekla v noci zo stvrtka na piatok, 10.11 o 02,00, porodila som v nedelu o 20,18 v 32+2 (musela som vybrat injekcie na dovyvin pluc, preto som rodila tak dlho, zastavovali mi pôrod )
23. srp 2007 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
katrin, tak po takej skusenosti, by som na dalsie porod uz ani len nepomyslela, a mozno by som uz ani nohy od seba neoddialila :grinning:
23. srp 2007 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
katrin: mám na tebe, jakožto zkušenou maminu :wink: dotaz: jak se počítá délka těhotenství? Někde jsem četla, že nějaká maminka rodila ve 42tt. Pokud ale vycházím z toho, že má měsíc 4 týdny, dostávám se k výsledku, ze kterého jsem nějaká zmatená. Možná se ptám úplně hloupě a budeš se mi za tenhle dotaz smát, ale fakt bych se chtěla dopídit k nějakému rozumnému vysvětlení jak to tedy s tím počítáním je.
23. srp 2007 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
mandy :grinning: už som písala, že tie naše dvojky sú najlepšie HA, pretože ja v podstate žiadnu nepotrebujem :confused: :zipper_mouth: Inak, ďalšie deti mi neodporúčajú hlavne kvôli tej rozdvojenej maternici... Okrem iného, keď budeš mať už dve deti, asi sa ťa potom opýtam, či chceš ďalšie :grinning: :pensive:
23. srp 2007 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak návštěva kouká na našu svatbu a prohlíží si fotky :grinning: já musela juknout na koníka :grinning: :grinning: :grinning:
23. srp 2007 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky majka, a kedy ste mali svatbu? :wink:
23. srp 2007 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
26.8.2006 :grinning: :grinning: :grinning: ale návštěva byla dva roky mimo ČR :grinning: :grinning: :grinning:
23. srp 2007 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
mucosin, tehu sa počíta takto:

povedzme, že máš dnes prvý deň ms (čiže od dnes si už v 1tt), takže ak teoreticky otehotnieš za dva týždne, už si v podstate v 3tt :grinning: A to, že rodila v 42tt, znamená, že prenášala 2tt po termíne. Normálne tehotenstvo má 40tt (čiže 10 lunárnych mesiacov) chápeš? :confused:
23. srp 2007 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
katrin: můžu otěhotnět a rovnou být ve 3tt??? :confused: tak tomu říkám fofr! :grinning:
23. srp 2007 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
mucosin, tak sa to ráta... ono v podstate, ak ti nepride dalsia ms (ak mas 28dnovy cyklus), tak už si v 4tt :dizzy_face:
23. srp 2007 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
katrin: zajímalo by mě, jak se to počítá třeba u někoho, kdo má rozházený, různě dlouhý cyklus. Přijde mi to jako pěkná věda :grinning: Skoro jako měření a sledování BT :grinning: Asi je to ale hlavně tím, že je to pro mě zatím velká neznámá :slight_smile:
23. srp 2007 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
mucosin, šak práve, že je to celá veda.. napríklad, ideš potom na uzv už ako tehotná, si povedzme v 16tt a doktor ti povie, že mimi vyzerá na 14+3 :confused: ono aj tak nezáleží na výpočtoch, ale na to, kedy sa mimi bude hrabať na svet a nezáleží na tom, či si podľa výpočtov v 30tt alebo 40tt :wink:
23. srp 2007 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek