Bříškandy a bezbříškandy. Přidte si sem pokecat

mekamka
21. srp 2007

Ahoj maminky, těhulky, snažilky. Připravily jsme pro vás novou diskuzi, sem si můžete přít pro rady nebo jen tak pokecat. Budu ráda když se budete vracet. Ať se vám tu líbí. 😎

mucosin
23. srp 2007

katrin: no právě, jak tedy přesněji určí, kdy se mimísek začne hlásit o pozornost a kdy už nás bude chtít vidět? 😀
Pokud by mi doktor v 16tt řekl, že miminko vypadá na 14tt, asi bych z toho byla trošku vyplašená. I když vlastně teď už tolik ne, když jsi mě poinformovala 😉

katrin
23. srp 2007

mucosin, a vieš čo je najlepšie? že aj tak, čo ti povie doktor nie je smerodatné, pretože mne vždy povedali: plod a 14+3, plod B 14+5 (povedzme ze som bola v tom 16tt) a v den porodu mi povedali, plod A ma 1500gr, plod B ma 1600gr a vecer sa narodili a jeden mal 1990 a druhy 1995 gr. 😉

mucosin
23. srp 2007

katrin: no tak otázka vážení mimísků v bříšku je další, pro mě lehce nepochopitelná věc, takže se tomu vlastně ani nedivím 😀 hlavně, že jste byli v pořádku 😉

silvia2406
23. srp 2007

ahojte babulky, tak uz som spat 🙂
pocasie je tu na spanok, len sa suchnut pod perinku a spinkat, co v mojom pripade nie je az take nerealne, potom by som ale nemohla rozvijat svoju zavislost na MK 😀

mouse
23. srp 2007

Co znamena to 14+3, 14+5? A este jedna otazocka, neskodi plodu ultrazvuk v 1-2 tyzdni?

mucosin
23. srp 2007

silvia: čauky, v Praze svítí sluníčko 😉

silvia2406
23. srp 2007

mucosin, tak nech to tomu slniecku vydrzi az do buducej nedele, my mame totiz vzdy stastie na "uzasne" pocasie na dovolenke 😠

katrin
23. srp 2007

mouse, 14.ty týždeň + 3dni (=15.tyždeň tehotenstva 😀 ) To je hokej, kym to pochopis, o co ide ... Mouse, v 1-2 tyzdni este v podstate nie si tehu, takže uzv neškodí... Určenie tehu je možné až v 5-6tyždni, kedy je vidno len obal, nie plod

mucosin, to váženie v bruchu je len približné, pretože dieťa sa hýbe a nedá sa zachytiť prená poloha a váha 😀

mucosin
23. srp 2007

silvia: tak to budeme mít asi podobně. Když jsem dřív jezdila na vodu, měla jsem takřka zaručené, že bude pršet, celkově bude hnusně, zima, atd. Když jsem přestala jezdit, měli vždycky nádherně 😀

silvia2406
23. srp 2007

babule, vcera sme mali s manzelom debatu, ci chce byt pri porode. zatial mi hrdinsky vyhlasuje, ze jasne, ze to zvladne. no uvidime do kedy mu to vydrzi. ako su na tom ti vasi, chceli by byt s vami?
a vy maminky, ktore uz babo mate, boli partneri pri vas?

mucosin
23. srp 2007

silvia: pokud jde o přítelovu/manželovu přítomnost u porodu, stále si nejsem jistá, že by tam se mnou měl jednou být. Do určité doby asi jo, protože komu jinému bych měla nadávat, co mi to provedl 😀 , ale že by měl být přímo u porodu .... 😨 Trošku bych se bála toho, jestli bych se mu do budoucna nezošklivila 😢 Vím, že bude u příjemného tvoření našeho štěstí a že by měl být možná i u toho méně příjemného, tedy u porodu, ale ...

mandy20
23. srp 2007

caute kocky, vidim ze rozoberate porody a tehotenstva 😀 , katrin, tak tym ciselkam nerozumiem ani ja skoro vobec 😅 , ale viem ze ked sa to bude tykat mna, budem v tom mat jasno 😵
mucosin, posli nam sem trosku slniecka, rano mi to slubila majka ale poslala malo, lebo tu je pod mrakom a cochvila bude asi prsat 😠
silvia, aj moj priatel je skalopevne presvedceny ze chce byt pri porode, uz viackrat sme sa o tom rozpravali 😵 , ved to bude jeden z najkrajsich chvil v nasom zivote, tak by sme ho mali prezit spolocne 😵

katrin
23. srp 2007

silvia, môj muž sedel celý čas počas pôrodu na chodbe pôrodnice s plienkami v ruke 😀 on bol jediný, kto videl našich krpcov hneď po pôrode, pretože ich rovno odvážali na JIS-ku v inkubátoroch. Tiež sme sa bavili počas tehu, či tam chce byť, ale ako sa to blížilo, tak mal čoraz menej odvahy. Nakoniec som šla cisárskym a pri cisárskom nemôže byť nikto ďalší prítomný

Mucosin, myslím, že určite sa mu "nezošklivíš".. pokiaľ ťa miluje, tak nie je čo riešiť a bude najšťastnejším chlapom na svete, že si mu priviedla potomka na tento svet.. ver mi... 😵

mouse
23. srp 2007

Katrin, vdaka...

silvia2406
23. srp 2007

mucosin, mas pocit, ze by si sa mu znepacila? vsak on sa pozerat tam dole nemusi, a to ani nechcem od mojho manzela. ja sa skor bojim toho, ze manza nezvladne to, ze trpim a nemoze mi pritom pomoct.
ale tiez mam taku predstavu porodu, kmasanie za vlasy, kricanie, ze uz sa ma nikdy viac nedotkne, ze ked bude chciet dalsie tak nech si ho vynosi sam, a pod. mile slova 😀 😀 😀 ,

katrin
23. srp 2007

mucosin, silvia, manžel určite nestojí tam, kde rodíš.. stojí ti max. pri hlave, ďalej ho nepustia z pochopiteľných dôvodov, aby doktorom nezavadzal ... veď on to zdola pozná 😀 😀 😀

mouse, kedykolvek.. 😀

mucosin
23. srp 2007

mandy: opravdu si myslíš, že porod bude jedna z nejrásnějších chvil ve tvém životě? 🙂 Já ti nevím, ale podle kamarádky to tak úplně pravda nebude. Její manžel si to teda prý užíval víc než dost 🙂 Údajně byl úplně nadšený a rodil by klidně hnedle znovu 😀 Když ho ale kamarádka slyšela, s jakým nadšením všem popisoval co a jak, málem ho zabila 😀 😀 😀
Vzhledem k tomu, že už je odpoledne, nechala bych to sluníčko na zítra. Poslala bych vám ho tam třeba hnedle ráno 😉

mandy20
23. srp 2007

jooj babulky uz iba 40 minutiek 😀 😀 😀 a palim domov 😵

silvia2406
23. srp 2007

mandy, sa tesis, co??? 😀
ja sa bojim porodu ako cert kriza, a to este nie som ani tehotna 😀 , ale vzdy si hovorim, ze zvladli to miliony zien predo mnou, preco by som to nemala zvladnut ja a nie jedna mamicka tu povedala, ze hned ako uvidela svoje babo na bolest zabudla, vid napr. majka, ta by uz mysli na dalsi porod 😀

mucosin
23. srp 2007

Asi máte pravdu holky 🙂 Je i fakt, že dřív jsem si vůbec nedokázala představit, že by tam byl. Jak čas ale letí, začínám se na to dívat trochu jinýma očima. Uvidíme, kam se to mé myšlení ještě posune 🙂

mandy20
23. srp 2007

mucosin, no tak dobre, ale zajtra rano nech mi krasne svieti po ceste do prace,coz bude o 6.30 😝 , pevne v to verim, ako si uz ty vyssie pisala, vydrzali to ine vydrzime to aj my 😉 ,to bude kraaasne ked budem v naruci drzat nase vlastne miminko 😵

katrin
23. srp 2007

silvia, no ja som tiež už zabudla, aj na dalsie by som myslela, ved deti su radost, ale u nas je 100% pravdepodobnost dalsich dvojok, ak nie trojok, a to uz by som sa fakt zblbla 😀

mucosin
23. srp 2007

mandy: bude fajn už to, když si budeme moct vyměňovat postřehy z těhotenství. Jakože jak je nám blbě, jak nám rostou břicha, co nemůžeme ani cítit, atd. 😀

mandy20
23. srp 2007

mucosin, nasi chlapi su rovnako stari 😀 a uz im tikaju biologicke hodinky, vsak? mne sa hrozne paci, ked ideme niekam s priatelom,on vidi malicke a hned sa zaujima, ze kolko ma asi tak,ze aj my tak budeme chodit, no je zlaty 😵 , my mame uz vybrate aj mena 😀

mucosin
23. srp 2007

katrin: ty bys nechtěla ještě dvojčátka nebo trojčátka? to mě překvapuje 😀

silvia2406
23. srp 2007

katrin, ak by to naozaj pokracovalo tak dalej, tak mas futbalovu jedenastku 😀 prsia az po kolena a nervy v kybli, dobra predstava 😀

mandy20
23. srp 2007

mucosin, pockam na teba, takze o mesiac,dva, mi budes pismenkovat ake bolo snazenie uspesne 😀

katrin
23. srp 2007

mucosin, áno, prosím si, najlepšie ešte minimálne 5 párov... 😀 a každej to fakt doprajem... 😀 Ak by som si mala vybrať a mala by som ešte tú možnosť, chcela by som jedno, dievčatko, tak možno o 10 rokov, nech ju môžem rozmaznávať, hýčkať, obliekať do ružového 😵 Ale fakt iba jednu... 😔

mucosin
23. srp 2007

mandy: fakt? jaká? u nás je jasné, že pokud budeme mít kluka (a že s tím oba z nějakého důvodu počítáme 🙂 ), bude to Michal - po tátovi. Jméno pro holčičku jsme ještě neřešili.

mucosin
23. srp 2007

katrin: 😀 😀 😀

mandy: to jsi hodná, takže bych to viděla tak na vánoční překvapení, ne? 😉