Čelní sklo u auta. Jaký na to máte názor vy?

29. únor 2024

Ahoj dámy,
jen se potřebují vypovídat.
Máme nové auto něco přes rok, za 350 000,-
Auto bývá doma, jezdím sním poměrně jen já, třeba se synem do školky, nebo na nákup a tak. Manžel do práce jezdí starým autem, prostě takové to auto "jen do práce" za 5000,-
Ale když je doma manžel a někam jedeme (obchod, návštěva, výlet) tak řídí vždycky on. Manžel mi tvrdí že když jsme ho kupovali tak na něm žádná oděrka nebyla.
No a nedávno jsem si všimla že je na čelním skle rýha asi 5-7cm (viz.fot),je to rýha jen ve předu ale ze vnitř auta po hmatu nejde vidět, že je to vlastně skrable jen z venku, a manžel scéna jako prase že já za to můžu, že jsem musela cítit že na sklo narazil kamínek, že je to slyšet, atd. Když jsem mu řekla že to se mohlo stát i jemu, tak mi řekl že on by to určitě slyšel.
Pak mi řekl větu "jsem zvědavý kde vezmeme 30 000,- na nové čelní sklo" tak jsem řekla že to není prasklé (auto prošlo i i technickou) že to je jen poškrábané, že kdyby to byla dobrá tak by se udělala taková "pavučina"? (Nebo ne)?
No a tak mě to nedalo a píší zde ještě s dotazem zda vaše čelní šla mají oděrky od kamínků, jestli je to vlastně běžné . Nebo jestli fakt jezdím jak blbec. A dneska jsem si všimla že máme na skle zase nějaké oděrky, a samozřejmě určitě za to budu moct já.
Díky.

uzivatelkapetra
29. únor 2024

No oni chlapi taky kolikrát mají selektivní paměť, anebo spíše než by uznal chybu, tak pojede v duchu "zatloukat, zatloukat".
Teď je vlastně i jedno kdo za to může, už to tam je.
To na nové auto nemáte havarijko, nebo alespoň nějaké rozšířené pojištění, které by pokrylo skla?
Jinak pokud je to škrábanec, tak ten by asi na pojišťovnu vyměnit nešel.

Jo a kdyby se to stalo tobě, jakože odletěl kámen od auta před tebou, to znamená, že řídíš špatně? Opravdu?

mimco
29. únor 2024

Manžel se chová jako kretén, že pozdravuji, dala bych mu klíče, ať se tím autem zalkne a začne zařizovat všechno on.
Zkontaktuj vaši pojišťovnu, kde nalezneš odpověď ohledně ceny za výměnu, za mě tohle na výměnu není.

1pomnenka
29. únor 2024

To není na výměnu, sklo není prasklé. Je to rýha. Jestli to manžela tak nervuje, měl si koupit další levnou ojetinu a ne nové auto.

autor
29. únor 2024

Díky holky.

ai30
29. únor 2024

Jezis to je kreten, k cemu by ti to jako bylo, kdybys ten kaminek slysela? Uklidni ho, kdyz mu slibis, ze se odted budes pro jizde kaminkum zasadne vyhybat? Boha jeho... Navic takovej expert pres auta, to by jeden pohledal. Na vymenu to opravdu neni, skrabance od kaminku jsou bezne, to by to sklo bylo pekne naprd, kdyby se muselo kvuli takovemu skrbanci menit...

mimco
29. únor 2024

@ai30 navíc za 30tis. 😂🤦‍♀️

hanka_12345
29. únor 2024

tohle bych teda neresila. A jak to muze byt od kaminku kdyz to je z interieru skrably? to tam vozis sterk?
Dalsi vec je ze my menili sklo taky parkrat a 30 000 to urcite nestalo, myslim 2000-5000 neco takovyho. Tech 5000 bylo dokonce na dodávce.
A ikdyby to skrabl sutr nebo rozbil-jak jako ty to ovlivnis? leda bys jezdila hodne namackla na nekom a od toho by to teda vystrelilo a trefilo to teba. Tim by ses tomu teda-dobře-mohla treba vyvarovat..Vim ze kdyz sem jezdivala s tatkem tak taky dycky ze mam jet dal od nej protoze kyz odlitne sutr tak to udela vic paseky nez kdyz sem od nej par metru-na to asi do smrti uz nezapomenu 😀
Pokud jezdis denne nebo nekolikrat tydne tak fakt celou cestu nepremyslis jestli slyselas kamen a jestli neco odlitlo a stejnak ikdyby vylitl tak mu neuhnes a udela se tam prasklina
Kasli na to, dyt to ani nejde videt a praskly to neni takze to neva
To bys nesmela pomale nic delat

ai30
29. únor 2024

@mimco 😂😂😂 Je videt, ze tomu fakt rozumi 😅

Autorko, jeste dalsi varianta je hodit si popel na hlavu, zkasirovat manzela o 30tis na opravu, objednat si pryskyrici za 450Kc a spravit si to sama. :D https://www.filsonstore.cz/odstranovac-skrabanc...

hanka_12345
29. únor 2024

@uzivatelkapetra asi to myslel ze jezdi moc na nem namacka, na aute pred ni..jinak to ani ovlivnit nejde asi....nebo ovlivnit-vis co myslim

mimco
29. únor 2024

@ai30 tak to je top nápad, já ji klíďo vystavím nějakou tu jakože fakturku😂

sagitta33
29. únor 2024

Rozumím tomu dobře, že je to zvenku, že? Mě letící kamínek vždy udělal ďůlelk. nebo prasklinu. Tohle je jak škráblý , třeba od stěrače, nebo vandal na parkovišti. A není to jen nalepená špína, nejde to setřít?

dashyyy
29. únor 2024

30tisíc dával kolega za čelní na Teslu s těma supersenzorama apod.. to chlap fakt výmýšlí.. i kdyby bylo nějaké lepší tak max do 10tisíc.. navíc není prasklé, je to škrábanec, stejný jsem si udělala v zimě omylem koštětem.. zkusila bych to rozleštit

petrasipkova1
29. únor 2024

Tohle vypadá jako povrchový, takový jen škrábanec, zkusila bych zajet do opravny skel, jestli se to jen nějak nerozleští 🙂 . Nám jednou od paní co jela proti vlítnul na sklo kamínek, ale udělá to ťupku a postupně se z toho udělala pavučinka, naštěstí to sklo máme pojištěné, protože už jsem něco řešila 3x. Máme největší přední sklo co snad jde, u Citroen c4 Picasso, takže děs. Jinak prostě se stane, manžel je chytrý jak radio. Tohle se ovlivnit nedá. Jednou mi vylítlo od traktoru co jel vedle silnice na sklo granule LEDku, taky ťupka jak z děla. 🙂

anonymmm88
29. únor 2024

Kaminky potkávám docela často a zatím teda nic. Tohle bude opravdu jen škráblé. Jinak reakce od manžela teda hrozná. Já jezdila s autem přítele, jeli jsme spolu a na silnici strašný výmol, kterého jsem si všimla pozdě a během pár vteřin hlášení o prasklé pneu. Čekala jsem jak zareaguje, protože jsme spolu byli pár týdnu 😀 vzal to úplně v pohodě, že se to stane a jeli jsme to vyměnit.
A pár dnů zpět jsem škrábla auto (za 700tis), nepatrně,ale vidět to jde...no řekl mi zase, jo stane se,hlavně že seš v pohodě. Ne že bych čekala nadávky, ale něco jako To nemůžeš dávat pozor. 😀 no je to miláček.

babka
29. únor 2024

Tohle je jen skrabanec, neresila bych. A ovlivnit se to neda. Ja za posledni pulrok resila sklo dvakrat. Jednou se to dalo zalepit, podruhe bohuzel na vymenu. Ale to proste neovlivnis, jestli od nekoho nejaky kamen odleti nebo ne a kam. Poprve to byla rana jak blazen a jen dulek na zalepeni. Podruhe jen takove tuknuti a prasklina 15 cm. Proste je to o stesti / smule.

alpakovo
29. únor 2024

Že manžela zdravím a jestli chce vidět prasklé sklo, ráda mu vyfotím moje 🤣 a bude se divit, nemám to ani od kamínků,ani z nehody, zkřížilo se mi v létě sklo při sjezdu k chalupě,co jsme si pronajali.... A tohle ti mohl udělat kdykoliv na parkovišti,já jsem měla takhle poškrábané zpětné zrcátko a bylo to v nákupním centru 🤷

ada22
29. únor 2024

To se mohlo stát kdykoliv. Máme sklo škráblé a většinou to u toho skončilo. Naštěstí manžel neřeší. Jak radí holky možná to půjde i nějak opravit, ale asi bych spíš chtělo zapracovat na přístupu manžela než na čelním sklu. Auto je věc, která občas přijde k úhoně. Kolikrát ti to někdo může i někde odřít ani za to nemůžeš.

queequegg
29. únor 2024

A ja manzela chapu, my mame jen novou sedacku a ja neustale kolem ni chodím s vysavacem a vsechny buzeruju, at po ni neskacou a idealne sedi 20 centimetrů ve vzduchu 🤣🤣🙈🙈 A to k ni nemam zadny citovy vztah, jako miva chlap s autem😀

autor
29. únor 2024

Díky moc holky.

teenyel
29. únor 2024

Neresila bych. A kdyby na tom manzel jooo trval, tak zajedte do nejblizsiho autoskla, kde tohle za par korun zaliji. Jinak tohle na kaminek vazne nevypada, uz jsem diry po kaminkach nechavala opravit dostkrat (najizdim cca 4-4,5 tis km/mesic a kazdou chvili nekdr nejaky schytam). Naposled minuly tyden jsem resila. Mam pripojistena skla a i dira viz foto sla normalne jen opravit, ze se nemusela resit vymena celeho skla. Opravy mam bez spoluucasti, vymenu mam se spoluucasti 500,-.

petulles
29. únor 2024

Škrábance, nebo oděrky máme taky, to se prostě stane a bude stávat, já třeba před týdnem "nabourala" naše druhé auto a reakce byla, že on si svoje první auto taky zdemoloval a smál se 🙈 takže nechápu takovou reakci.. jinak já omylem nabrala na zahradě sloupek od plotu, sjelo mi auto na bahně 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

rnika
1. bře 2024

@petulles Je takhle podobné nabrala náš zelený sloupek bílým autem 🙈😁 já to strejchla víc bokem a ještě zrcátkem...

zuzkaasteli
1. bře 2024

Hele ale pokud v tom neni pavucina a neni to hluboke,tak to na vymenu snad ani nebude. Staci zavolat na pojistovnu a zajet nekam do servisu,kde s danou pojistovnou spolupracuji,a poptat se. Auto se pouziva,tak se prece tohle da cekat

petulles
1. bře 2024

@rnika U mě je to ještě povolené světlo pod kapotou 🙈😁 Ale stoletému sloupku se nic nestalo 🤭😁