Černý mravenci v baráku

ellinamom
27. dub 2018

Ahoj holky,bydlim v baraku ani ne rok(postaveny je asi 10 let) a cca pred mesicem jednoho dne se mi z listy v kuchyni objevlili par mravencu..resila jsem to nejprve prirodni cestou-vytrela octem,dala hrebicek,pepr,kyprici prasek a mela vse posypane u list cca tyden. Nepomohlo,tak jsem koupila biolit plus a strikala..(nikdy jich nebylo moc! Vzdcky cca 20 za den,nekdy i jen tri! Nikdy ne hnizdo,ale mam 9 mesicniho syna co vsude leze) na tyden se to uklidnilo a ted zase vylezaji z obyvaku..zase strikame..ale klid je vzdy tak na 1 den..co s tim prosim??? Nechci tu strikat biolitem kazdy dva dny ,prosim poradte co vam uccine pomohlo aspon na rok ..protoze ja uz jsem docela zoufala :D :(

letadylkokane
27. dub 2018

@ellinamom ahoja, nam pomohla az firma s profi postrikem. Svepomoci se jich nedalo zbavit. Pan odjel a za dva dny byl klid, postrik vydrzel celou sezonu. Jen doporucoval, abychom tyden po aplikaci nevytirali podlahy.

ellinamom
autor
27. dub 2018

@letadylkokane tyjo na kolik vas to vyslo? Pry jsou drahy tak nevim :D ale urcite se poptam

ellinamom
autor
27. dub 2018

Slo to citit doma ? Ja kvuli malymu hlavne :/

junkka
27. dub 2018

Hlavne najdete kudy lezou. Ja uz takhle za rok nasla 3 pristupove cesty (dvoje dvere a jeden roh okna). Kdyz jsem nasla kudy se dostanou dovnitr, tak jsem pristupove misto postrikala raidem na lezouci hmyz (ty ve vnitr jsem vyluxovala a vysypala ven, at to nestrikam vsude po baraku), vydrzi to pusobit opravdu dlouho a hned je po problemu. Jen to chce pak prostor vyvetrat. Treba pres noc. A to misto neumyvat. Fakt to pomaha ;)

letadylkokane
27. dub 2018

@ellinamom stalo to dva tisice, citit to nebylo vubec. Mela jsem v te dobe zhruba rocni dite, volili jsme proto firmu, ktera pouzivala nezavadne prostredky.

ellinamom
autor
28. dub 2018

@junkka hele pred mesicem mi zacali lezt z listy pod oknem v kuchyni ,takze jsem vedela ,kde maji cestu,hned jsem je zablokovala,postrikala atd. Jenze se mi prestehovali a zacali lezt v obyvaku..problem je ten ,ze mi vylezou treba z listy 3 a dalsi den nic..dalsi den treba dva a takhle to jde dokola..furt strikame

snahnah
28. dub 2018

Mi pomohly pastičky s návnadou, kterou sežrali a odnesli do mraveniště, tam otrávili ostatní a byl pokoj. Akorát ten první den se jich pro tu návnadu vyrojilo najednou strašně moc a umírali cestou, ale to se pak povysávalo 🙂

fandysek_1
28. dub 2018

Za mě taky pastičky a to teprve uvidíš kolik jich bude, ale funguje to. Dá se to vždy k cesticce.

chocolady
28. dub 2018

Nam pomohl recept z internetu - jedla soda + praskovy cuku 1:1 nasypat tam odkud lezou, za dva dny byli vsichni pochcipani a uz nam tam nelezou. 🙂