Čím vás dokáže vytočit jiná maminka?

dzejdy
19. únor 2016

Nedávno jsem mluvila s bezdětnou kamarádkou a začala mi vyjmenovávat co jí všechno rozčiluje na matkách a mateřské. 😒 Zajímá mě, čím nejčastěji dokáží vás vytočit jiné maminky? 😀

lv
19. únor 2016

připomínkami na jména, mícháním se do věcí, do kterých jim nic není (myslím na ulici, cizí), mrvení češtiny jako horečkování, manža, tulení (tulím se s dětmi, s mužem jen někdy třeba u filmu 🙂 ), svojí pravdou, o které jsou přesvědčeny - má to tak kamarádka, tak to budu bez ověření tvrdit taky..

romcaz
19. únor 2016

Me nejvic dokazou vytocit tehulky co si strasne prejou holcicku a kdyz zjisti ze to bude chlapecek tak to obreci. Proste tohle nedokazu pochopit, kluci jsou stejne lepsi 🙂

gracinka7
19. únor 2016

Mám alergii na mateřský plurál. Chce se mi z toho zvracet 🙄 Dítě i matka jsou dvě samostatné jednotky, tak proč 99% žen používá slova jako papáme, spinkáme, jsme nemocní, je nám pět dní... O dalším mrvení češtiny radši ani nemluvím. Na to mám stejný názor jako @lv. Nejvíc mi asi vadí slova těhulka a kojo.

joo
19. únor 2016

Mě vadí maminky, které nutí svoje rady i když pro danou osobu jsou nevhodné. Jsou třeba zapálené do šátkování, případně chtějí kojit do 5ti let nebo i v těhotenství, případně propagují porody doma nebo odrodit a ihned odejít domů. Mám jednu takovou známou a je to fakt hrozný poslouchat jak se dřív rodilo na poli, ... A když se zmíním že na tom zdravotně nejsem dobře tak i přesto si mele to svoje.
Nevadí mi názory jiných, to vůbec ne. Vadí mi to přesvědčování, nucení.

lv
19. únor 2016

@joo přesně, říct mám tu nejlepší zkušenost s tímto, mě se osvědčilo..a ne "můj názor je jediný správný", případně třeba argumentovat něčím podloženým, tam potom chybí ten respekt k cizímu názoru.
@gracinka7 kojo mozek asi..patvar pro kojení, kojící, nakojit, hrozný..nebo zdrobňování slov, které k tomu nejsou jaksi určeny, jako hleník, průjmík, to nevím, jestli se smát nebo brečet..
@romcaz to taky nepochopím..

martina8383
19. únor 2016

Tak to mě zase vytáčí když si na hřišti stoupne cizí maminka vedle mého kočárku se spícím minimem a začne volat na to svoje dítko. To si někdy říkám že asi rodila rovnou pětileté že neví že se to nedělá? Nebo rady typu tu knížku o dětským spánku sis neměla kupovat, stačí ho večer pořádně nacpat kaší a bude ti spát celou noc!

elena2907
19. únor 2016

Již jsem psala v jiné diskuzi,nestýkám se s jinými maminkami,pokud jedou proti mě s kočárkem,obloukem se vyhýbám 🙂 Ne, z neúcty,nebo,že bych byla nafrněná,ale nemám náladu na jejich řeči typu,já vše vím,já vše znám,ta Vaše to ještě nedělá,co budeš dělat,ty brďo ty peníze na mateřské,to je hnus,taky tě ten tvůj tak s... a co teprve tchýně,to je čarodějnice.Kde kupuješ pleny?A jaké?UM,jaké?To je zbytečně drahé,běž tam a tam,tam je to lepší a levnější atd.atd 🙂 V létě,když se malá narodila,jasem raději seděla na lavičce se 70 letými dámami,od nichž si myslím,že do budoucna načerpám daleko víc.

foxisssss
19. únor 2016

Rozhodne me dokaze vytocit plural-"mykani" ,przneni a zdrobnovani slov(manza,kojo,kocarkovani,tehulka,mimisek,prdicky,blinkanicko...) .
Je toho asi vic,ale po ranu mam spici mozek 😀

lucyp13
19. únor 2016

Me točí mateřský plural ale silene...pak takove ty patvary (tehu,mimisek,kojo,mudra,rymujeme -nez jsem pochopila co je tim mysleno,fakt jsem si myslela že si čtou doma rymy a basne :D) jinam na na druhou stranu občas taky točí single lidi,co nejsou schopny pochopit ze nemůžu určitý věci v určitý čas.ale naštěstí mám kolem sebe víceméně rozumne lidi a navzájem se tolerujeme

zuzineckah
19. únor 2016

Primo alergii mám na matersky plural a zdrobneliny. Pak na matky, které uplatnuji kdejake podivne vychovy nevychovy a vubec to nezvladaji a jeste se tvari, že je to tak v poradku. Pak na ty,ktere vše pro své dite museji vycist z knizek a na vse maji aspoň dve - na spánek na jidlo, jak si hrat, jak uklizet, jak do skolky.... pak na ty, které spisuji nekolika stránkové elaboraty porodnich planu, do porodnice chodí souznit s prirodou a pak vsude rozhlasuji jak je naše porodníctvi priserne, lekari sarlatani a sestricky carodejnice. A pak na ty ortodoxní, jednostranne posedle cimkoliv (ockovani,satkovani, latkovani, kojeni...)

sromulenka
19. únor 2016

Tak mě vytáčí jiná věc a to, když dítěti upadne cumel, a mamina místo aby jej opláchla, strčí si do pusy plné bacilů a pak dá zpět dítěti - to zas nepochopím já. Jinak ve směs co jste tu psaly vy 😀 Ale nad tím se jen pousměju 😉

lucka_zaoralova
19. únor 2016

@elena2907 Tyjo, snad první člověk co mi úplně mluví z duše 🙂 !!!! Já tedy pár kamarádek na RD mám, je to občas fajn si s někým vyjít na procházku, ale stejně jsem s dětmi asi nejraději sama 😀

lucka_zaoralova
19. únor 2016

A cim me nektere maminky vytaci? Zrovna dneska rano jsem videla v nemocnici maminku, ktera to mela fakt "za par", no brisko jak blazen a ona si jde v klidku pred spital zapalit?!!!!!!! Tak tohle absolutne NECHAPU!!!!!!!! A to jsem sama byla nekolik let kurak ☹

karlajasmine
19. únor 2016

@sromulenka pokud nekdo koji, tak se tohle doporucuje.. protoze dite ma od maminky imunitu proti bacilum z jeji pusy, tak je to daleko lepsi dudlik ''vycistit'' takhle, nez ho oplachnout vodou..

Jinak ja zdrobleliny pouzivam... kakame a spinkame, tak me neukamenujte :D je mi celkem jedno, jestli nekdo pouziva ''tehu'', ''kojo'' atd, nijak me to neurazi..

At si kazdej dela co chce, jediny, co stve me, jsou - nevyzadane rady typu ''Muj syn dela tohle, tak kdyz to zkusis u sveho, bude to taky urcite fungovat...'' Litostive poznamky typu ''Tvuj syn spinka jenom v kocarku??, chudacku'' (pritom me to vubec nevadi, rada se projdu)...

Potom mi vadi takove maminky, ktere dite zkusi 2x dat k prsu a dite se nechyti, tak s povzdechem prejdou na UM a vsude vykladaji, jak chudinky nemohly kojit a jak je UM drahe, a pritom to kojeni ani poradne nezkusily (nemluvim o maminkach, ktere opravdu kojit nemuzou).

koncita
19. únor 2016

@karlajasmine to s tím dudlíkem mě hodně pobavilo 😀 to ti řekl kdo? 😉

elena2907
19. únor 2016

@lucka_zaoralova já jsem si myslela,že jsem jediná,ale zřejmě ne.Já si také ráda pokecám o dětech,dozvím se nové poznatky,syn má 12 let,mám velký věkový rozdíl mezi dětmi a předtím byla spousta věcí jinak,myslím tím pleny,kočárky,léky atd.Ale prostě ráda mluvím i o jiných věcech,než je mateřství.Přeci nejsem jenom matka,ale i žena a mám ráda i jiné věci.No hold je to někdy těžké a jak tady děvčata uvádí,věc,která mě nejvíce vytočila bylo kojení.Obě děti jsem kojila 3,5 měsíce,pak už to stálo za prd,nepřibývaly,tak jsem byla jít nucená na UM.Máme Nutrilon,i syn ho měl.Bývá minimálně nemocný,já si nemyslím,že jsem špatná matka,když už nekojím,ale co jsem si musela vyslechnout,to tady raději ani neuvádím,to mě mrzelo hodně.

pety91
19. únor 2016

Mě zase až tak nevadí, když takto mluví jiné maminky, ale tatínkové !!, je jich minimum , ale jsou. 🙂 😉 🙂

veronikav31
19. únor 2016

Mě spíš vytáčí to, že když řeknu, že nekojím, tak mi kojící matky říkají, musíš víc přikládat, to jsem dělala, prsa rozbolavěná, ubrečená u kojení, pak už to bylo lepší, kojení nebolelo, ale bohužel malá začala ztrácet na váze, tak už nebylo zbytí a zůstali jsme u UM. Pro mě je spokojené dítě to nejdražší co mám ať je plně kojené nebo na UM. Teď už jsme na UM plně, nějaké MM ještě mám, ale to je tak čajová lžička za den, někdy jen pár kapek co odstříkám, i tak jsem ráda a malé ho dám

karlajasmine
19. únor 2016

@koncita mama a tchyne :D Nevim, treba je to mytus... kazdopadne moje dite dudlik nechce, tak ho nedavam, tak je mi to ve finale jedno :D

apacheee
AMBASADORKA
19. únor 2016

Já jsem asi fakt tolerantní, protože mi je tak nějak jedno, co dělají a říkají ostatní, pokud se to nějak negativně netýká mě 😊😊😊

kajalka
19. únor 2016

@karlajasmine To se právě dělat nemá, ani olizovat lžičky s příkrmama, protože se tím přenáší zubní kaz.

odula
19. únor 2016

mateřský plurál mě nevytáčí - když má dítko příkladně v noci koliku a prdí vo sto šest, tak pak chápu, že matka řekne "celou noc jsme prdíkovali" pže a) se nevyspala kvůli prdům... 😉 b) emotivně a podvědomě prděla s děckem. 😝 Co mě ale neskutečně vytáčí jsou odbornice na výchovu všech dětí. To jest - mamina, co má načtený všechny psychology, skvěle zvládá a má zpracovanou výchovu vlastních dítek (což jí tedy přeju, to neni ten problém) A ZÁROVEŇ - a tady jdu do vývrtky - naprosto přesně ví, jak já se mám ke svým dětem chovat a jak je vychovávat, kde výchovu nezvládám, co bych měla dělat jinak a proč naše děcko tak "strašně zlobí". A při každý návštěvě mi dává najevo, jak je můj přístup děsný, a jak ona svoje dvouleté dítko absolutně respektuje a dokonale vychovává a co já dělám špatně.... grrrrrrrrr 😠 😠 ....

veronikav31
19. únor 2016

@kajalka Taky jsem to nekne slyšela, ale na druhou stranu jsem slyšela že se dudlík nemá umývat pod tekoucí vodou, že se na něj můžou přenést bakterie... tak pak nevím čemu věřit, jednou to udělám tak, jednou tak

deniorlik
19. únor 2016

No me jako mladsi maminku nejvic vytaci, kdyz se me ostatni ptaji kolik ze mi to je, ze "uz" mam dite a jak to jako zvladam??? 😁 Pro informaci - je mi 24, ne 14 a me muj vek prijde pro zakladani rodiny naprosto normalni (proto jsem ji taky zalozila 😁)....urcite normalnejsi nez ve 40. Tim se teda nechci nekoho dotknout, kazdeho nas zivot zavane jinam, ale kdyz uz me nekdo cizi s tou otazkou, kolik ze mi je, zastavi v obchodaku, tak se tomuhle pocitu uplne neubranim.... A druha vec, jak uz jste tu psali - podsouvani (fanatickych) nazoru (na cokoli). Z toho duvodu se ostatnim matkam spis vyhybam. Obzvlast bio-prirodni sorte matek... Nastesti kolem sebe celkove mam minimum maminek. Zdrobnelin a patvaru mam cely slovnik, plural taky pouzivam, ale pouze doma, ven bych s tim urcite nesla 😁 A souhlasim, ze tehu a kojo jsou ultimatne nejhorsi slova....

veronikav31
19. únor 2016

Občas slýchávám, že nemám chodit s malou do kavárny, některé ženy se na mě nedívají pěkně, že jsem tam s malým dítětem v kočárku. Že prý matky patří do mateřských center, máme jedno. Chodím i s kolegyní, která je v důchodě a pochybuji o tom, že bude nadšená, že bysme šli na kafčo a pokec do centra kde bude spousta maminek a křičících dětí. Je i pravda, ráda nakupuji, nejenom na sebe, ale i na malou,tak s ní chodím po obchodech-drogerie,potraviny,oblečení, některé matky odsuzují chodit s dětmi nakupovat a spíš se baví o plínkách, apd.

kajalka
19. únor 2016

@veronikav31 Bakterie z čeho? Z chlorované vody? Pusa je ohromný semeniště bakterií.

veronikav31
19. únor 2016

@kajalka Jj, z chlorované vody, taky si říkám, že když dítko něco strká do pusy, tak jsou v ní taky bakterie. Nejsem ten přírodní typ matky, tak se řídím svým úsudkem. Jedno za čas dudlík vyvařím a je klid 🙂

deniorlik
19. únor 2016

@veronikav31 No tak to mas taky pravdu, tyhle nazory me take vytaci. Pro me je normalni chodit s ditetem vsude. Pokud mi dite neplace, neobtezuji tim nikoho, muze to byt kazdemu sumak.... Nechapu, jak nekdo muze chtit aby se pak vetsi deti chovali v kavarne/restauraci/obchode slusne, kdyz behem prvnich 6 let zivota nepoznaji nic jineho nez skolku a hriste....

alen_ka
19. únor 2016

@dzejdy já mám rodit asi za dva týdny, takže spousta keců mě teprve čeká, ale už teď mě vytáčí toto:
"a jaký že si chceš kupovat kočárek? ježiši ten je ale hrozně drahý! kup si jiný tam a tam!" (jako kdyby to nebyla moje věc...)
"to můj doktor říkal ... a to on je faaaakt kapacita..." (aha, takže ten můj je asi jenom nějaký šarlatán)
"tak v této porodnici bych nikdy nerodila!" (pravila bezdětná, která v dané porodnici ani nikdy nebyla)
A i když to zatím nebylo mířené na mě, tak někdy bych zabíjela i za kecy tohoto typu:
"náš malý už umí to a to... váš ještě neee???"
"to já bych našemu malému nikdy nedala/nekoupila, je v tom strašně moc éček, soli, není to přírodní, blablablabla...."
"to v naší školce dělají to a to a mají to a to....a v té vaší neee????" a jiné podobné kecy typu "hmmm, to máš teda blbé..."

koncita
19. únor 2016

@veronikav31 jenže když děcko strká něco ze země do pusy, tak to něco s největší pravděpodobností nebude plný bakterií, který způsobují zubní kaz (a nezáleží na tom, že ještě třeba nemá zuby), naproti tomu u mámy v puse je jich plno. To jen tak na okraj, ale dělej podle sebe, to je jasný 🙂