Čím vyprat skvrnu od banánu?

keila
30. zář 2011

Ahojky, po té, co jsem zkusila dát malé banán a ona ho rozpatlala všude, nemůžu tyhle skvrny vůbec ničím vyprat. Mrkev mi normálně jde vyprat žlučovým mýdlem, ale banán vůbec ničím, máte nějaký tip?

coxa
30. zář 2011

Fleckito od Dedry 😉

petruskaaa
30. zář 2011

To je zvláštní,u nás to bylo přesně obráceně 🙂 Já co nezmůžou všechny možný přípravky tak většinou zachrání žlučové mýdlo a to máme extrémě tvrdou vodu.Musíš to opakovat víckráta při nejhorším to zkus namočit s tím mýdlem a přidej Žabku a nech to třeba 4 dny pak to vyper aspoň na 60°C,to mě pustí vždycky 🙂

parvitas
1. říj 2011

mne na velmi odolne skvrny poradila mamina Savo - tekute bielidlo - ale len na biele pradlo, lebo inak z farebnych veci budes mat batikovane 🙂. dcerka uz ma skoro dva roky a ja som doteraz nevedela vyprat tie skvrny od bananu nicim (ani zlcovym mydlom, ani Vanishom, ani Ariel Profesionalom). tak ke dmi toto poradli, uz mi to bolo vsetko jedno, proste som postihnute miesta poliala tym savom a supla do pracky s bielymi vecami. oprala som to na 90-tke. a potom hned este raz na 60-tke (lebo mi to smrdelo chlorom) normalne s pracim gelom a avivazou, co pouzivam. nadherne cistucke a BIELE! 😀 . a to som tam mala aj stare vyse 30rocne zazltnute plachty, co manzelovi dala jeho starka "do vybavy", plus veci, co mi vratila kamaratka, co som jej kedysi pozicala... ale tie boli zase priserne zasednute, s flakmi a skvrnami, lebo pouzivala nejaky ekoprasok, ktory to nevypral - ale mne sa to teda hnusilo a ani mi to nevonalo.

monny89
1. říj 2011

Předpírací sprej od Amway 🙂 Na všechno - víno, kafe, krev, tráva, mrkev 😉

giraffe8
1. říj 2011

vanisch 🙂 tekutý...nalit na skvrnu necchat do druhyho dnes a pak hodit do pracky 🙂

sichatka
1. říj 2011

@keila - Antiflek - kupovala jsem ho v Globusu nebo Smacchio Tutto - dá se sehnat v malých venkovských drogériích.

peroli
1. říj 2011

@keila Prewash od Amway jak píše @monny89 je super, stejně tak i žlučový mýdlo je super ale úplně nejvíc se mi osvědčilo (a nejen mě) polít ten flek pracím gelem od Arielu (já kupuju jen ty německý), hodit do špíny (= nechat nějakou dobu působit - aspoň tak den dva) a až budeš prát tak to tam šupnout... to opravdu vypralo už kde co.. 🙂
špatný ani není když si Ariel nebo Persil (prášek) rozpustíš v teplé vodě a necháš to v tom pár dnů namočený... kamoška takhle pere manželovi ponožky a pořád je má krásně bílý..
tvoje holčička je na tyhle prášky ještě malinká ale když pak místo aviváže dáš ocet (já dávám do každýho dětskýho prádla, jinak už ani neperu) a přidáš jedno máchání navíc tak by to mělo být v pohodě 😉

ivasad.
1. říj 2011

Ďáblík na skvrny z Rossmannu. Jsou různé druhy podle původu skvrny - na ovoce a zeleninu je žlutý. Vypralo mi to i fleky, které byly několikrát zaprané. Malá lahvička tohoto prášku stojí asi 70 kč, takže to používám jen na lepší oblečky. Jinak banán mi většinou vypere i žlučák, pokud to hned namočím a nenechám fleky zaschnout 😉 Ale pozor na příliš dlouhé namáčení, max. namáčím přes noc. - Už mi takhle zrezly patenty na bodýčku, kolem se udělal rezatý flek ☹

kachna_hadi
5. říj 2011

Holky, díky za typy, píšu si 😀 ! Na banán jsem i já krátká, tak uvidíme 😀.

helcas
6. říj 2011

Kamarádka tak ymoc chválí ten Amway, že vypere úplně všechno. Já zase používám PUER sůl na skvrny na bazi aktivního kyslíku. Já moc skvrny neřeším, takže mám na bílých bodyčkách zaprané skvrny od banánů, mrkve, borůvek a jendou za čas si řeknu, že už je to flekatý moc tak skvrny posypu tím práškem, namočím na půl den do lavoru, pak hodim normálně na 40 vyprat a po skvrnách ani památky! Nevím, kolik třeba stojí ten Amway, ale třeba ta sůl není nijak drahá záležitost a vydrží dlouho.

ange_de_la_morte
6. říj 2011

Já používám v celém domě jen a jen Amway - a s prací řadou SA8 vyperu fakt všechno , manžel je šermíř a jezdí po historických akcích a já sem hodně kolem koní takže u nás se pračka nezastaví, ale zatím jsem vyprala fakt všechno, obyčejnou špínu SA8 Premium , někdy na velkou špínu přidám Try Zym , nebo SA8 Bělidlo, ale vždycky vyperu . 🙂

@helcas: prášky od Amway jsou taky na bázi aktivního kyslíku, a cena prášku vychází levněji jak Ariel v akci, tím že je to koncentrát, do plné pračky špinavého prádla dám jen malinkou odměrku a mám vypráno , takže i když pereme pořád tak 3 kilovka mi stejně vystačí minimálně na 3 měsíce

rymeska
1. lis 2011

helcas - a kde se ta sůl dá koupit ???

kaaacaaatkooo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petulkadodo
20. únor 2023

@keila A na jaký program pereš? Já mám nějaký dětský na 3 hodiny a Arielem sensitive mi i na 40 vypere všechno od jídla bez problémů. I tepláky od trávy apod.

mirecka.jaroscakova
20. únor 2023

@petulkadodo ta diskuze je z roku 2011, znovu ji otevřela akorát propagátorka eurony.