Čim vyperu bublifuk?

stef9328
30. srp 2019

Prosim o ucinnou metodu jak vyprat skvrny od bublifuku? Nase mala si znicila uplne krasne tricko a hodne me to mrzi. Odplatim se srdickem. Dekuji za tipy,prosim pouze uverene ucinne!

verunka_korunka
30. srp 2019

@stef9328 tak to jsem zvedava, ja mam tahle fleecovou mikinu plnou techto fleku a uz jsem se smirila s tim, ze nic na to nejde... zkousela jsem zlucove mydlo, kyselinu citronovou, jedlou sodu, jar, cif, wanish, poradne dlouho odmocit... proste nic. A hlavne jsem dlouho dobu ani nevedela od ceho to je, pred pranim nic a po vyprani se objevily fleky a zustaly.

olga_
30. srp 2019

@verunka_korunka Tak tak. Taky jsem ještě neslyšela, že by se to podařilo někomu něčím dostat dolů...

lucajda17
30. srp 2019

Tak ted uz aspon vim, od ceho to tricko ma tak flekate. A to by me ani nenapadlo, ze to muze byt z bublifuku.

pe_tu_ss_ka
30. srp 2019

Jestli je to mastné.. Tak jsem někde četla (ale zkoušela na flek od mastného), cáknout jar, napěnit a pak dát pod proud vody a normálně vyprat.. Mě to zmizelo, jar odmašťuje 🙂

monaluza
30. srp 2019

Taky jsem mela jedno tilko takhle znicene a nic nepomohlo. Ale nechala jsem si ho pak na doma a myslim ze tak po roce az dvou a nekolika (celkem hodne) vypranich to zmizelo. Otazka je, zda to vydrzi tricko 😉.

similenka
30. srp 2019

@stef9328 i v půjčovně svatebních šatů upozorňuji na bublifuky.... že nejdou vyprat, ale třeba už některá něco objevila

mandala
30. srp 2019

Nevypereš... 😢

zelenaesmolda
30. srp 2019

@pe_tu_ss_ka
ano,jar opravdu skvele odmastuje.vyprala jsem v nem uterku do ktere chlap utrel olej.prasek nepomohl,nepomohl kacer,pomohlo vyvarit v jaru 🙂

@stef9328
Jelena jsi zkousela?

aliishaa
30. srp 2019

Malé to časem zmizelo. Zlila se bublifukem cca na Velikonoce, komplet celá (mikina, legíny, ponožky), tak jsem jí to oblečení nechala na doma, pravidelně se to pralo a teď to už není vidět, zrovna nedávno jsem si to říkala 🙂. Světlé věci tedy záměrně suším na sluníčku, protože taky pěkně "tahá" fleky, možná i to přispělo.

ela90
30. srp 2019

Dcera si taky takhle pokapala bublifukem saty. Po prvním vyprani jsem je degradovala na domácí a asi po dvou dalších vyprání to zmizelo úplně. Nic speciálního jsem nepoužila.

verunka_korunka
1. zář 2019

Jak tak ctu asi bude zalezet na druhu latky (bavlna/ polyester...) protoze ja tu fleecovou mikinu uz prala od te doby nejmin 15x a furt to je stejne. Ale pry to delaji jen nektere bublifuky, kdyby nekdo vedel ktere, tak to sem pripiste 🙂 dik

zelenaesmolda
1. zář 2019

jsem moc rada za tuhle diskuzi,nikdy by me nenapadlo,ze bublifuk je nevypratelny 🙂

aliishaa
1. zář 2019

@zelenaesmolda Nám to udělal doposud jeden jediný, růžový s Krtečkem 😝. Zajímavý je, že když se tím zlila, tak to vypadalo ok, až po vyndání z pračky koukám, že je to všechno flekatý. Prý to může být i konkrétní chemická reakce s pracím prostředkem.

claire90
1. zář 2019

Nevyperes, nebo aspon me se nepodarilo. Nezkousela jsem teda jelena, ale 2druhy odflekovacu, vanish, jar, nejaky sprej na fleky z Mway, chlap nesl golfovy trika i do cistirny a proste nic 😂

tynka9
1. zář 2019

tyjo, to slyším o bublifuku poprvé... ale na jedné své mikině se mi přesně takové udělaly po vyprání a vůbec jsem nechápala, kde se vzaly. Dost mě to naštvalo, protože jsem si myslela, že jsem v ní nic rizikového nedělala a mikina za 2 tis v háji. A ono asi bublifuk, díky, holky. Sice mě moc netěší, že to dolů opravdu asi nedostanu, ale alespoň vím, od čeho to mohlo být..

tynka9
1. zář 2019

@claire90 já jelena zkoušela...

zelenaesmolda
1. zář 2019

@aliishaa
to by me nenapadlo.
docela me zajima z ceho se ten bublifuk teda dela...

eva118
1. zář 2019

Pokud vím, že se jsem dcerce dala bublifuk, věci před praním v pračce vyperu v jaru a fleky se po vyprání neudělají. Jak se to vypere v pračce bez čváchnutí v tom jaru, nepomůže nic, na bílém možná ťupnout neředěným Savem a po vyblednutí hned vymáchat ve vodě.

kolibricek36
1. zář 2019

@zelenaesmolda destilovaná voda………..10 dílů
jar…………………………….3 díly
glycerin……………………..1 díl
Je to takova nejaka mastnota

lilian2111
1. zář 2019

Sprej na mastnotu v Lidlu. Nastrikat na flek, nechat hodinu a hodit do pračky. 👍🏻

fachy
5. dub 2020

@lilian2111 mohu vědět jaký odmašťovač to je?

lilian2111
5. dub 2020

@fachy tenhle 🙂
Vytáhl nám i sliz z koberce apod 😀

mimuu
5. črc 2020

@lilian2111 a to pomohlo i na již zapraný bublifuk?

lilian2111
5. črc 2020

@mimuu tak to bohužel nevím, zkusit můžete. Já dávala na čerstvou skvrnu