Co je na dětech tak krásného?
Ahoj, co vám přijde tak krasného na malých dětech mne to přijde absolutně nechutny. Vždycky když vidím nějaký dítě cítím se znechuceně a představa toho že by to mělo bejt moje je ještě nechutnější. Nesnáším to... tak mě zajímá co vám na tom přijde tak skvělého když se vám zrodí nějakej fialovej ufon
Stručné shrnutí
- Někteří rodiče popisují radost jako sledování vývoje dítěte, například „objevuje svět“, „má radost ze života“ a považují péči za vyčerpávající, ale naplňující; jako konkrétní řešení pro nedomyšlené rodičovství diskuze uvádí antikoncepci a rozhodnutí dítě nepořizovat.
- V diskuzi zaznělo evoluční vysvětlení touhy mít děti: „touha mít dítě je nám dána evolučně“, protože ten, kdo děti neměl, „nepředal své geny dál“.
- V diskuzi se objevily etické a praktické obavy z plození dětí v nebezpečném nebo přelidněném světě; jmenované alternativy a zdroje jsou nepořizovat děti, pořídit si psa místo dítěte, nebo vyhledat odbornou pomoc (psychiatr, krizová pomoc).
Q: Proč někteří lidé považují novorozence za „nechutné“ a jiní je milují?
A: V diskuzi uživatelé popisují, že cizí miminka mohou být vnímána jako „uslintaná“ a „upatlaná“, zatímco vlastní dítě vyvolává odlišné pocity a „největší a nejupřímnější lásku“, protože rodič vidí vývoj a milníky.
Q: Je touha mít dítě jen osobní volba nebo biologický pud?
A: V diskuzi bylo uvedeno, že touha mít dítě je biologický pud s evoluční funkcí: „kdo je neměl, nepředal své touhy dál“, tedy pohled, že rozmnožování má evoluční základ.
Q: Co dělat, když člověk nechce děti z etických důvodů (válka, klima, přelidnění)?
A: Diskuse doporučuje rozhodnout se dítě nepořizovat a používat antikoncepci; jedna z uvedených alternativ byla „koupím psa, který mě bude mít rád“.
Q: Jak zabránit nechtěnému těhotenství?
A: V diskuzi se jako praktické řešení zmiňuje antikoncepce; hysteroktomie (hysterektomie) byla zmíněna pouze jako krajní a chirurgická možnost v osobním kontextu.
Q: Kdy vyhledat odbornou pomoc kvůli odporu k dětem nebo silným negativním pocitům?
A: Uživatelé v diskuzi doporučují vyhledat psychiatra nebo krizovou pomoc, pokud pocity nesnášenlivosti k dětem přerůstají v nenávist nebo narušují život; také bylo naznačeno, že „není ostuda si říct o pomoc“.
Q: Jaké sociální nebo politické souvislosti se v diskuzi objevily kolem plození dětí?
A: V diskuzi se uvádí, že „státy podporují to aby lidi měli děti“ a že demografická křivka „začala strmě klesat“, tedy zmínka o veřejné podpoře porodnosti a obavách z nízké porodnosti.
Závěry z diskuze
Shoda
- Mnoho rodičů považuje sledování vývoje dítěte a rodičovskou lásku za naplňující i přes vyčerpání.
- Je přijatelné se rozhodnout děti nechtít a používat antikoncepci.
- Při silných negativních pocitech vůči dětem diskuze doporučuje vyhledat odbornou pomoc (psychiatr).
Sporné názory
- Někteří účastníci popisují novorozence jako „nechutné“ nebo „fialový ufon“, zatímco jiní je označují za „nejrozkosnější“ a zdroj „nejupřímnější lásky“.
- Někteří považují plození dětí bez jistoty dobrého prostředí za egoistické, zatímco jiní tvrdí, že pokud rodiče mohou dítěti dát to nejlepší, není na tom nic egoistického.
Otevřené otázky
- Je morálně ospravedlnitelné rodit v době válek, klimatických hrozeb a demografických změn?
- Do jaké míry státní podpory porodnosti efektivně řeší klesající demografickou křivku?
- Jaká je nejlepší cesta podpory pro lidi, kteří pociťují intenzivní odpor vůči dětem, aniž by byli stigmatizováni?
Zmíněné značky a firmy
žádné
Zmíněné produkty a metody
antikoncepce, hysterektomie, inkontinenční pomůcky, urologická operace
Místa a osoby
žádné
@klokanka31 bohužel to na začátku bylo seriozni ale potom se to nějak zvrtlo a už to spíš troll bude no
Hele holky, myslím vás opravdové holky tady, co vaříte dnes k večeři? Dejte inspiraci, po víkendu došli nápady.
@pavca1982 Díky Bohu. Jako na zavolanou sestro!
Tady pán nebo paní má nějaký problém. Zatím přesně nevím, páč motá páté přes deváté ale vypadá to bud na tvůj obor nebo případ pro psychiatra. Ještě mě napadá ornitolog ale nejsem si uplně jistá.
Co myslíš ty?
Hele my z toho máme srandu, ale co když má někdo fakt všelijaký pocity/myšlenky? Měl/a by vědět, že není ostuda si říct o pomoc...
Třeba jde o někoho kdo nemůže mít děti, a na sebeobranu používá tuhle pózu...😟
@pavca1982 Cibuli na noc? Co blbneš. Manžovi budeme smrdět. Dnes je pondělí, chtělo by to snaženíčko. Tedy u nás už ne, my jsme skončili s plozením, máme doma nadprůměrný počet potomků ale co ti ostatní?
Demografická křivka začala strmě klesat, chce to podporu.
@jelenice_zavodnice no už aby klesla na dno a cela planeta hezky zmizela
Chápu tě asi takto: Někdo má rád Křenovku, jiní ji nenávidí. Někdo má rád sex, jiní ho zas nemusí. Někdo zbožňuje pavouky, jiní je nesnáší. Takhle bych ti to asi řekla. Každý je jiný a každýmu příjde něco úplně jiného super a jiným to způsobuje znechucení. Takže tak. A jedna malá vsuvka. Cizí dítě ti může být apsolutně nechutné, ale když příde to tvoje, tak je to úplně něco jiného. V těle se spustí úplně jiné funkce.
Milujeme děti ze stejného důvodu jako ty ty děti nesnášíš 🙂 nalm přijdou rozkošné a tobě nechutné. Neptej se na otázky na které znáš odpovědi.
@smatlafousek takže ani nesukas. V pohodě, to je jak já bych se zeptala tebe co na to vidíš nechutného. Nás to baví, tebe tvůj pohled tak nech být. Stejně každou odpověď smetes těma svýma srackama. Ber to jak to je a žij svůj život.
Přiznám se, že cizí miminka mi nic neříkají a nikdy jsem z nich nedokázala být tak "poprděná", jak jsou roztomilý.. Nikdy jsem nevěděla, jak se k nim chovat a těsně po porodu jsou škaredý všechny. 😄 Mám radši už starší děti, se kterými se domluvím. Ale rozhodně bych nepoužila výraz nesnášet.🤔 Nikdo mi je nevnucuje...
Mám bezdětné dobré kamarádky a jedna po dítěti touží, ale chybí partner a druhá se rozhodla být bezdětná. Ani jedna nemá problém s mým dítětem.🤷♀️ A stýkáme se.
Já jsem vždycky věděla, ze děti chci, takže mám dceru a zanedlouho porodím druhé. Kdyby se dal první rok života děti přeskočit, vůbec by mi to nevadilo. 🙈😂
@smatlafousek Fialovej ufon, jako třeba ty? No, ještě že tvoje máma nenáviděla děti stejně jako ty, jinak by tě utopila jako kotě. Zeptej se jí, proč to neudělala...

@klokanka31 Přesně tak