Covid hospitalizace bez pozitivního testu?

ilolove
23. lis 2021

Dobrý den,
Píšu protože jsem naštvaná a chci vědět názor na tuhle situaci...Moje maminka je hospitalizována už týden v nemocnici, sanitku jsem volala zkrze astmatiky záchvat, v sanitce ji ošetřili a udělali test na covid-negativni, ulevilo se ji, ale nechali ji 4 hodiny sedět na pohotovosti, kde ji take udelali test-negativni... poté i přes negativní test ji dali na covid oddeleni. Seděla tam další dva dny a i tak ji dělali další test Zase negativní... konečně ji tedy převezli na jiné oddeleni
V pondělí měla být propuštěna ... jenže blbá náhoda,
Paní co s ni byla na pokoji spadla ve sprše, z toho důvodu te paní měřili tlak, brali krev a samozřejmě zase test na covid-POZITIVNI (Jak se zda, paní to chytla od jeji bývalé spolubydlici)...
Moji mamince udělali tím pádem také test a stále negativni,a paní doktorka ji řekla, že ji dnes pustí s tím, že si v pátek zajede ještě na jeden test...
Jenže dnes tam prisel jiný doktor a ten ji oznámil, že ji pustit Nemůžou, že by nás doma mohla nakazit....
Ale tak,s paní byla 5 dní, kdyby to měla chytit, snad už to má ne? Já se omlouvám ale po tolika testování, propuštění, protože tam v podstatě měla být do pátku ale zkrze výsledky testů musela čekata o víkendu nepřipouští

ilolove
autor
23. lis 2021

@ilolove a to nemluvím o tom, jak ji nechali sedět v zabotdelem pokoji po pozitivní paní, nehoda se stala v 7 30 ráno, A pokoj zůstal zabotdelem, nikdo nic nedezinfikoval a podobně... A negativní člověk je i tak zase převezen na covid oddeleni

martt
23. lis 2021

@ilolove Nám se na jare stalo něco podobného. Babičku nam v březnu odvezla sanitka mela těžký zánět močového měchýře nechali si ji tam na normálním oddělení s tím že ji po víkendu pustí domu , dělali ji několik testu na covid, které byli negativní . Jenže o víkendu ji dali na pokoj paní s covid oddělení a babička po třech dnech od té paní covid dostala.

levandule_k
23. lis 2021

@ilolove To je teda strašné. Nechápu, proč covid negativní člověk musel být na covid oddělení. Přijde mi to jako, kdyby potřebovali vyrábět covid pozitivní lidi v nemocnici, abychom měli čísla a odůvodnili si ty restrikce.

Já bych to asi probrala s právníkem.

odula
23. lis 2021

@ilolove to je hrozný. Udělej bugr. Dojdi za primarem, zavolej do novy nebo já nevím. Tohle už zavani něčím hodně ošklivým. Nemůžou ji přeci držet v nemocnici!! I s covidem může být doma ze jo, zvlášť když je jí dobře. Nehledě k tomu že pobyt na covid oddělení je pro ni rizikovej???!! Otřesný toto. Přeju at to dobře dopadne! 🌺

levandule_k
23. lis 2021

@martt
@ilolove

To je tak na žalobu dávat covid negativní (ke všemu staré lidi) na covid oddělní.

ilolove
autor
23. lis 2021

@levandule_k není stará 😀me mamince je 50, me 22, říkala jsem ji at podepíše revers...
Ale není ten typ co by dělal bude a raději to vše přetrpí, navíc na jednu stranu má strach, že by nakonec covid mela, a jelikoz zijeme v jedne domacnosti i s mou 10 mesiční dcerou, ma strach, ale ja velmi pochybuji, ze ten covid bude mit

levandule_k
23. lis 2021

@ilolove Promiň já si ji představila jako někomu, komu je třeba 60 a víc let 🙂

klokanka31
23. lis 2021

@ilolove Já bych tohle nenechala, klidně to dala i do televize. Souhlasím plně s
@odula.

ilolove
autor
23. lis 2021

@levandule_k V pořádku, měla jsem to napsat😊

ilolove
autor
23. lis 2021

@ilolove No ještě navíc tam teď došla sestřička, odpojila ji kanylu z ruky a zeptala se jí jesi už se těší domů a v kolik pro ni dojedu, takže jak se Zdá, mají tam v tom bordel, takže sestřička slíbila ze se zeptá pana doktora, zda ji může pustit

eloise02
23. lis 2021

A vy tomuhle nesmyslu vážně všechny věříte? Jakože by někomu udělali X testů, které vyjdou negativní a pak toho člověka dali na covidové oddělení...? Paní spadne ve sprše a kvůli tomu testují spolupacientku z pokoje... No to je ale slátanina!

klokanka31
23. lis 2021

@eloise02 V týhle době bych se nedivila ničemu

mimco
23. lis 2021

@ilolove proč se mamka proboha nebrání? Vždyť v 50 to není žádná stařenka! Jak nepustí domů?? Sbalím věci a odchod. Tvl, co řešíte 😅

drep
23. lis 2021

@eloise02 přemýšlela jsem, jestli sem mám dát podobnou odpověď. Ano, covid oddělení praskají ve švech, ale dáme tam necovidového pacienta, to děláme běžně. A když spadne spoluležící, tak je místo rtg krčku nebo lbi indikován test na covid. Jo, zní to velmi uvěřitelně.

martt
23. lis 2021

@levandule_k Ja jsem to řešit chtěla, akorát ostatní z rodiny ne. A ja sama bych nic nezmohla. Na víc nám tvrdili ,ze musela mít covid uz když ji přivezli. Ale dělali 3× testy a byli negativní až po cca tydnu a půl co ji na pokoj dali paní z covid lůžka tak najednou po cca třech dnech ji vylitli teploty a najednou covid.

ilolove
autor
23. lis 2021

@eloise02 Ja Vám přísahám,je to vše pravda a proto jsem také tak naštvaná, nakonec to dopadlo Tak, že si tam mou mamku nechají do pátku
OVŠE CO JSEM NAPSALA JE PRAVDA, ikdyž se tomu, co se stalo pomalu nedá věřit a sami jsme nechápala jak se tohle mohlo dít

ilolove
autor
23. lis 2021

@mimco Tos znáte To, někdo je šikovnější, jiný ne

somalicats
23. lis 2021

@drep Tak tohle už je hardcore i na mě 😀

mimco
23. lis 2021

@ilolove to není o šikovnosti, ale o tom, že nejsem malé dítě, které se o sebe nepostará. A pokud toho ona není schopna, no tak tam naběhněte vy a odveďte ji domů. Co je na tom probůh tak složitého?

ilolove
autor
23. lis 2021

@mimco pardon, autoopeava, melo byt bojovnější

ilolove
autor
23. lis 2021

@mimco a ale ano,mohla bych, zároveň nechci také dělat bugr,jde mi spíš o to kdo proboha testuje na covid člověka, kterej spadne ve sprše...
Kdyby paní nespadla,ležel a by si tam dal a nikdo by nic nevěděl, zarázale testují člověk a opakovaně, i kdyz byl snad 6xnegativni...
A pokud někdo nevěří,nemám problém vyfotit papír ž nemocnice

jijulka
23. lis 2021

@ilolove
- dušnost je jeden z příznaků covidu, proto ji nejspíš opakovaně testovali. A u covid pneumonií je často výtěr z nosohltanu negativní.
- pády jsou často známkou infekce - proto asi testovali tu paní
- čekala 4h na pohotovosti - doktoři se nedloubou v nose a v současné situaci nevědí kam dřív skočit a tvoje maminka tam asi nebyla jediná a očividně tam byl někdo kdo byl více ohrožen na životě, tomu se říká triage pacientů.
- čekala na neuklizeném pokoji - personální kapacity jsou malé, tedy nejspíš byla sanitářka někde jinde, třeba vezla pacienta na vyšetření nebo do márnice. Nebo kamkoliv jinam, umývala někomu zadek, holt se musí občas počkat než se pokoj uklidí, kor když je takový tlak na lůžka jako v současné době a pacienti se mění jak na běžícím pásu a postel nezůstane prázdná ani deset minut.
- propustit ji nemůžou neb je aktuálně v karanténě a karanténa je prostě tam, kde je. Pokud budou mít tíseň, pak ji asi odešlou do domácí karantény, ale standardně by měla zůstat na daném pokoji
- chtělo by to si uvědomit, že zdravotníci jsou vyčerpaní, od uklízeček po lékaře - všichni melou z posledního. Pacientů je extrémně moc a opravdu tvoje maminka, ve vší úctě není jediná, která potřebuje péči a hlavně u nás systém neumožňuje zaplatit si privátního lékaře, sestru a ošetřovatelku, aby nemusela nikde nikdy na nic čekat.
- a jo, zavolej Novu, ať všichni vidí, že tvoje matka musela zůstat v karanténě a musela čekat a neměla uklizený pokoj. Ať to všichni vidí, že zdravotnící nestíhají. Fakt jste nevděční, nemáte absolutně žádnou reflexi o situaci jaká aktuálně je. Nevidíte si dál než na špičku vlastního nosu.

klokanka31
23. lis 2021

@jijulka Tak ale doktorům by se právě ulevilo od jednoho pacienta kdyby ji pustili domů. A jako když jsou nemocnice plný coviďáků,tak pak tam člověk má být v karanténě do smrti nebo co?

jijulka
23. lis 2021

@klokanka31 ne, 7. den s negativním testem jdou domů.

prejeta_zaba
23. lis 2021

Je to postavený na hlavu. V téhle době je bohužel prakticky nemožné projít zdravotnickým zařízením bez Covidu. Dělají to tak všude, i třeba na porodním. Nemají jistý výsledek testu, nemají zrovna kam jinam pacienta dát, dají ho k někomu, pak se ukáže, že má Covid a ejhle, už ho mají oba. 🤦‍♀️ Laik to vidí, že by se tomu dalo snadno předejít, ale bohužel, na to jsme asi krátcí. Být mámou, podepíšu reverz a jsem v karanténě doma, co zbytečně v nemocnici. 🤷‍♀️

jijulka
23. lis 2021

@prejeta_zaba hlavně laik si to všechno představuje jako Hurvínek válku.

odula
23. lis 2021

@jijulka ale prdlajs. za prve. to ze jsem napsala "zavolej do novy" byla takzvana "hyperbola", jako "delej neco" , ne navod k akci. Za druhe- ten problem nebyl, ze pani ma neuklizeno, nebo co vlastne (to jsem ani necetla, protoze jsem ve cteni diskuse ani nepokracovala), ale to, ze z toho co psala autorka na zacatku to vyznelo tak,ze pani CHCE odejit, ale v podstate nemuze, protoze ji nenechaji a umistuji ji na covid oddeleni s negatim testem (i kdyz by mohla byt v domaci karantene?) . Takze kdyz uz maji tak strasne plno, pani je dobre, ma negativni testy a chce jit domu - nemuze, aby uvolnila kapacitu? Pokud si nejsou jisti jejim zdravotnim stavem a boji se komplikaci (je astmatik), pak ok, ale mozna by ji to mohl nekdo rict, to trva asi tak deset vterin (to se da, mluvit s pacientem, ze jo, viz ta mila sestricka, jak psala pozdeji autorka). A jo, ty to vidis jako zdravotnik. A ja to vidim jako pacient.a i jako pacient predstav si chapu, ze je to ted fakt spatny. Ale slysela jsem nanestesti vic nez jeden pribeh o aroganci doktoru, jak nenechaji cloveka rozhodnout o sobe, nechavaji ho v nemocnici aniz by se obtezovali rict duvod atd. A nejsou to pripady, ktery by se dali svest na "pretizeni" kvuli covidu (jsou starsi) . Takze jo, kazda mince ma dve strany, ty vidis jednu, ja vidim tu druhou. a je relevantni jak ta tvoje, tak ta moje. Jak rikam, zazila jsem uz par arogantnich doktoru, kteri se neostychali rozhodovat o pacientech jako by byli nesvepravni, protoze to jsou jenom "pacienti". Jo a jeste jedna vec, kdyz jsme u toho covidoveho pretizeni. A neni to "znamy zna znameho". Behem druhe vlny sla jedna starsi pani do nemocnice s jinym problemem, dali ji na covidove oddeleni. Nikdo nevi proc. Nakazila se covidem a hadej - zemrela. tak abys rozumela te moji reakci,kdyz uz si nevidim na tu spicku nosu. Ja nerikam, ze vsichni zdravotnici jsou arogantni, ne, ani nahodou. ale vim ze se to deje a co psala autorka mi ty pribehy dost nepekne pripomnelo. mozna bys mohla zvazit, ze ne vsichni "pacienti" si nevidi na spicku nosu.

prejeta_zaba
24. lis 2021

@jijulka ano, představuju si jak Hurvínek válku oddělit aspoň jednotlivé postele igelitovou plachtou za stovku a vydezinfikovat si ruce než nakazit Covidem celé oddělení a pak je léčit za statisíce. 🤦‍♀️