Covid ve školce. Co se bude dít?

19. říj 2020

Ahojte. Dnes ráno jsme zjistili, že je učitelka pozitivně testovaná. Školka je tedy v karanténě a nám bude volat hygiena. Neví někdo, jak to asi probíhá? Jestli budeme muset taky na testy, nebo jen když jsou příznaky? Rodiče chodíme pro děti s rouškou, ale děti a učitelky byli ve školce doteď bez. Tak si říkám, jestli by hnali třeba na testy jen děti, nebo nás v domácnosti a nebo by jsme nemuseli (v to doufám 🙏).

letr
7. lis 2020

@marcicek84 Doma bude, dokud se situace nezlepší. Teď jsme tak promoření, že riziko, že by to ve školce chytla, je příliš vysoké. Opravdu si nemyslím, že jsou školky stále otevřené proto, že je to bezpečné. Spíš proto, že potřebují, aby rodiče chodili do práce a někdo jim děti pohlídal. Ono těch zavřených školek v karanténě není vůbec málo, takže riziko přenosu ve školkách úplně malé nebude.. Takže buď promoření klesne na úroveň, že budou hygieny opět stíhat trasovat, nebo bude očkování co ochrání rizikové skupiny, pak dceru do školky pustím. Jsem doma s 15m synem, takže si můžu dovolit mít ji doma. Navíc mám doma i dva školáky a celkem to zvládáme, jsem ráda, že se nemusím bát, že by to někde chytli a nakazili prarodiče.

marcicek84
7. lis 2020

@letr rizikovostni tabulky ale ukazuji uplne neco jineho nez si myslis,z 5500 skolek bylo pouze 32 covid klastru,kdyz se to resilo v poslanecke snemovne,jestli je zavrit ci nikoli...
I kdyby bylo ockovani tak se lide nemuseji chtit nechat ockovat,ono riziko je se vubec narodit a na tomto svete zit....

letr
8. lis 2020

@marcicek84 Nevím co myslí tím Covid klastrem, ale kvůli Covidu bylo rozhodně zavřených mnohem víc školek než 32, stačí kolik maminek psalo tady na koníkovi, že jim zavřeli školku.. Někdo psal, že u nich v malé školce bylo 15 ze 17 dětí pozitivních. A někdo jiný, že jejich bezpříznakové dítě, které testovali jen kvůli Covidu ve školce, nakazilo asi po týdnu oba rodiče a ti si hezky poleželi a moc dobře jim nebylo. Ono se z těch dat, co jsou k dispozici, moc rizikovost vyčíst nedá, od půlky září prý bylo doporučení bezpříznakové děti vůbec netestovat, takže reálná čísla u dětí nikdo neznal, jejich rizikovost se ale dá odhadnout z toho, že učitelé byli snad druhá nejpromořenější skupina.. Takže já bych s konstatováním, že školky (a školy) nejsou rizikové, byla fakt opatrná..

marcicek84
8. lis 2020

@letr ucitele skol,ktere ted jsou zavrene na tom ale nebyli zdaleka nejhur,nejhur na tom byli zamestnanci v hutnim prumyslu,pak zdravotnicky personal,klastr je to co popisujes,ze jedno dite nakazi celou tridu a nebo se to objevi i v celem ucitelskem sboru,takovych klastru bylo jen 32,pak vetsinou ty deti nenakazi nikoho ani spoluzaky,urcite bych to nedramatizovala...je celkem zverstvo mi zavreny prvni stupen zakladek,nejhorsi to je pro prvni a druhe tridy...Ja bych zase naklak byla opatrna s temi skolami,podil pripadu na sireni covidu byl jen kolem 8 procent v matersky snad jen 4 procenta,strach ma velke oci, asi ty procenta u nekterych nasobi desiti 🤷🏻‍♀️

mmiisshheell
16. pro 2020

@novamamina opravdu lze výtěr i jinak než z nosu? Já mám z toho hrůzu už teď 😥 máme jít v pondělí

novamamina
16. pro 2020

@mmiisshheell jde. Je to na domluvě. Klid. Není to nic hroznýho 🙂. Jsou mnooohem horší věci.