Cvičení po šestinedělí. Můžu už po císaři cvičit?

sister05
28. srp 2019

Ahoj všichni,
Právě končím to milé období šestinedělí. Chtěla jsem si nechat posvětit svou činnost na gynde, že už tedy jako můžu všechno, nicméně tělo mne vypeklo a dostala jsem to. Čili vím prd. Ptám se tedy. Jsem po císaři. Je to právě šest týdnů. Už můžu cvičit? A čím začít? Myslíte,že je vhodné jít cvičit do tělocvičny s trenérem nebo ještě počkat? Neřeším posilování pánevního dna, to je samozřejmé. Ráda bych si zas dala do kupy záda a jejich svaly,nohy,břicho a tak. Vím,že je po císaři omezení, ale nevím jak dlouho. A díky rozhozenemu cyklu nevím, jestli už se děloha dostahovala a můžu začít posilovat. Děkuju za názory.
P.s. cvičení s trenérem je v plánu 100%, jde jen o to kdy. Pak nám v plánu cvičení pro maminky s dětmi - asi nějaké venkovní cvičení s kocarkama. A časem posilovat.

barkasykorka
28. srp 2019

Já jsem začala cvičit až tři měsíce po císaři. Dřív mě to prostě bolelo. Jizva, břicho, prsa, záda, navíc jsem byla děsně unavená, ikdyz jsem spala dost a malý byl už od začátku hodné miminko. Začala jsem jógou, pomalu, polehoucku, pak jsem přidala bazén, pak místo jógy pilates a víc posilování. A teď rok po porodu už chodím normálně běhat i cvičit jako dřív.

ange_de_la_morte
29. srp 2019

Já sice rodila normálně, ale i tak mi trvalo než jsme tělo rozhýbala , začínala jsem cviky z jógy a či kungu - aby se tělo hlavně protáhlo a pak při cvičení to šlo jendodušeji ... další plán byl po cca 3-4 měsících začít 2x týdně chodit cvičit ( před těhu jsem chodila) .... bohůžel je to už 7 měsíců od porodu a stále se do tělocvičny nedostanu - od malé nejde odejít ani na tu hodinu :(

lida9
29. srp 2019

ja sla za fyzio asi 3 mesice po sc... musela jsem cvicit pod jejim dohledem, neb zada a celkove drzeni tela bylo po porodu velmi spatne ( tahala jsem veskerou vahu jinymi svaly nez jsem mela )...

vladienka
29. srp 2019

Po cisari sa odporuca naplno cvicit az po 6 mesiacov, predtym mozes jemne a urcite cviky, hlavne nie priame brusne svaly... mna jazva bolela velmi dlho plus mam velku diastazu takze takmer nic nemozem robit

sister05
autor
29. srp 2019

@ange_de_la_morte a nechceš jezdit sem? Bývá tu cvičení maminek s dětmi, buď venku nebo uvnitř,podle počasí. Jukni na sportovní centrum za mlýnem. Tam, jsem pochopila,lze mít mimo s sebou

ange_de_la_morte
29. srp 2019

@sister05 : mkrnu na to, zkusím zvážit, u nás je to těď celkem horor - jakékoliv vybočení ze stereotypu doma ( třeba jen synův trénink kde zůstanem hodinu navíc) je u nás peklo .... moc nevydrží ani v šátku, trošku doufám že je to přechodné období růstu zoubků ale je tak protivná že momentálně nechodíme ani na návštěvy - za ten řev pak večer a nespaní v noci mi to nestojí :(