Dárek do porodnice. Napadá vás něco?

maria1990
11. črc 2022

Radi by sme pri odchode z porodnice dali na kazde oddelenie nejaku malickost za nadstandartnu starostlivost a velmi mily personal. Napada vas nieco co sa da darovat ako taky kolektivny darcek ? Napadlo nas zrnkova kava + nejaky alkohol (asi vino). Robi niekto v porodnici a vedel by poradit?

sigyn
11. črc 2022

Davala jsem čokoládu, nekdo domaci zakusky. Alkohol se nehodi. Podruhé jsem uz nedavala nic. Ono za tech par dni se to stejne natolik prostřídá, že odměnu shrábne někdo uplne jiny...

nina004
11. črc 2022

Dávala som víno, dezert ,kávu a čaj.

fouskovi
11. črc 2022

@maria1990 sušené ovoce, oříšky čaj kávu čokoládu ale takové ty tyčinky

nat
11. črc 2022

@maria1990 nevím jak jinde,ale u nás v porodnici alkohol odmítají,vzaly si kávu a bonboniéru a dort 🍰

ferda90
11. črc 2022

@maria1990 ahoj, já jsem sestřičkam na porodním nechala bombonieru i sestřičkam na oddělení šestinedělí a lékaři jsem dala též čokoládu, to má rád snad každý 🙂

pipi_puncocha
11. črc 2022

Jako zdravotník píšu, že je super něco slaného, občas nám třeba někdo doveze pizzu, to potěší.😅 A případně slané jako chipsy, tyčky atd., na noční směnu se to hodí, případně kvalitní džusy nebo nealko ochucené pivo. Já osobně bonboniéry nemůžu už ani vidět.

bertik20
11. črc 2022

Dávala jsem bonboniéru na oddělení péče o miminko a pro sestřičky, co pečovaly o mě😉

majaveja
11. črc 2022

Objednavali jsme tác chlebíčků🙂

sanoela
11. črc 2022

@maria1990 také píšu jako jako zdravotník. Sladkého je až až a jak bylo výše psané, slané (chlebíček,tyčinky, bramburky), teď třeba v tom horku meloun, hrozny, nealko pivo. Ale samozřejmě nic a jen poděkování a úsměv je také fajn😊

petulkadodo
11. črc 2022

@maria1990 Jsem zdravotník a bonboniéru a kafe dává každý, máme toho plné šuplíky a alkohol si zas může odnést max jeden člověk domů, to je taky na nic. Nejlepší je donést třeba meloun, krabici zákusků, něco slaného, třeba kus sýra nebo vakuovaný kus šunky, nebo chlebíčky.

limali
11. črc 2022

@maria1990 dávali sme tortu a pre sestričky zákusky. Vychytali sme smenu ktorá ma naberala na pôrod 😊

martiniquest
11. črc 2022

Nechali jsme jim lahev alkoholu. Odchazela jsem na silvestra

maria1990
autor
11. črc 2022

@nat vdaka dobre vediet to s ttm alkoholom, a kavu teda zrnkovu ci mletu?

maaadar
11. črc 2022

@maria1990 dávala jsem taky čokoládu a oříšky. Svagrova (zdravotník) říkala, že nejlepší dar, co dostali, byl karton trvanliveho mléka do kafe 😄

jana_zofie
11. črc 2022

Ja jsem v laboratori, my jsme vdecni i za bonbosku. 😁 Ale zakusky nebo chlebicky, to je svatek. Domaci tycinky. Buchta. Orisky nebo suche plody taky. Ovoce taky parada. Kafe je problematicke, mame kapslovy kavovar, kapsle.si kupuje kazdy sam. Mimo to nekdo pije turka, nekdo rozpustnou a nekdo vubec. S alkoholem se neda udelat nic. Na oddeleni ho nevypijes a domu se blbe deli.

journals
11. črc 2022

Zkušenosti z rodiny - nic sladkého, alkohol také spíš ne. Ideál buď něco slaného, nebo třeba udělat koš z čerstvého ovoce, oříšky, sušené ovoce...

srnii
11. črc 2022

Taky píšu jako zdravotník:my něco dostali málokdy takže nás potěšila i bonboniéra ale samozřejmě nejlepší byly zákusky a chlebíčky. Je pravda, že na noční si člověk dá rád něco slaného, nějakou "zobačku". Alkohol ne, ale třeba nealkoholické pivo nebo víno je podle mě super.

becicka
11. črc 2022

dávala jsem medovník

nat
11. črc 2022

@maria1990 já jsem vždy dávala mletou a i instantní 🙂Každý má rád něco jiného.

hezz17
11. črc 2022

Bonbonieru ne e. Tech jsou plne skrine. Kava zrnkova za me taky ne- musi na ni byt minimalne mlynek, lepe kavovar ne? To taky vsude neni.
Nejlepsi jsou zakusky, chlebicky, meloun, ovoce, orisky… ale samozrejme i uprimne podekovani je mic fajn 😉

lennus
11. črc 2022

@maria1990 Ráda daruju Frutiko ovocné kytice a bonboniéry. Po prvním porodu jsme dali do nemocnice domácí vína s etiketou, kde byla fotka syna a napsáno Děkuji za prvotřídní péči.

2hanah
11. črc 2022

Krabička čerstvých chlebíčků ke svačině??? Sypané kvalitní čaje, káva, balíček ovoce?? Taky si myslím, že sladkého mají asi dost.

lokesa
12. črc 2022

Pracovala jsem ve zdravotnictví a sladkého se opravdu schází hodně. Nejvíce mělo úspěch kafe a obyčejné poděkování 😉.

marketa2016
12. črc 2022

My dáváme většinou medovníky nebo Marlenky, lepší čaje. Nebo dárkový koš s malými baleními oříšků, sušeného ovoce, tyčinek, brambůrků, krekrů, čokotyčinek apod., před Silvestrem nealkobohemky, aby si mohli ťuknout i v práci. Toto mi poradila kamarádka sestřička, kafe a bombonier prý mají mraky. Ale myslím, že je to dle oddělení, někde nemají skoro nic, protože jsou to jen průchozí oddělení a pacienti se pak doléčují jinde a tam se pak i loučí s dárkem.

elesse
12. črc 2022

Na radu vsech lekaru v rodine jsme davali zakusky a chlebicky. Na porodnici, sestinedeli a novorozenecke

maria1990
autor
12. črc 2022

dakujem za rady, tak som nakoniec manzela poslala zohnat rozne drobnosti ako susene ovocie, oriesky, slane tycinky , kavu, aj nieco sladke a hadam si kazdy cosi najde v tom 🙂