Dárek přátelům do nového baráku. Máte tip?

piggy123
6. pro 2020

Ahoj.

Co se dává jako dárek při první návštěvě v novém baráku u přátel? Nebo co byste rádi sami dostali?

Naši dobří přátelé si právě koupili vlastní barák a pozvali nás na první návštěvu o Vánocích. Předtím bydleli v pronajatém bytě. Mají dvě děti 3,5 a 1,5.

Nemám vůbec ponětí, co se při takové příležitosti dává. Je dobré přinést něco na zub nebo raději něco do baráku či zahradu? Jaké jsou vaše zkušenosti? Co byste si přáli, aby vám ostatní darovali? Díky!

ferda90
6. pro 2020

Ahojky, my byli u přátel taky na kolaudaci v novém baracku a my se přímo zeptali jestli je něco co by chtěli do domácnosti, kamarádka mi dala pár návrhů a my si vybrali a to jim koupili 🙂 Teď v sobotu půjdeme zase na druhou návštěvu na baracek k druhým přátelům a těm jsem přemýšlela, že by jsme koupili nějaký rám na fotky(kamarádka nám takový též koupila a sama říkala, že takové dárky má ráda) a nebo mě napadla nějaká visačka na venkovní dveře, jako třeba vítejte nebo tak něco

prejeta_zaba
6. pro 2020

Dostali jsme hodně květin v květináči, nějaké drobnosti na ozdobu (obrázky, svíčky, handmade vyřezávané věci na stěnu) + k tomu obvykle tašku dobrot (což je tady zvykem nosit i běžně na návštěvu - třeba lepší džus a nějaké pochutiny nebo víno a ovoce). Dětem bych nic věcného nenosila, spíš nějakou mlsku, takové ty neadresné dárky se obvykle moc netrefí. Pak třeba hezký kyblík plný různých čisticích prostředků, nějaké drobné nářadí na zahrádku. Ber ale v potaz, jestli to mají opravdu nějak vyladěné nebo jsou nějaká eko-bio domácnost, aby ses trefila do vkusu a nepřišla tam s kýblem Jarů a oni je třeba vůbec nepouživají. 😂 Takhle jsme dostali kvadrilión rukavic a věcí "jakože na stavbu", které máme bohužel asi tak na celý život. 😝

barmil
6. pro 2020

@piggy123 záleží, kolik chces investovat. Vždy se hodí květina pro paní domu, teď třeba vánoční hvezdici, pak společný dar, pokud mají rádi víno, tak třeba hezky stojan, nebo chladič... Jinak třeba je hezky přinést dobrou zrnkovou kávu, pokud mají kvalitní pristroj, pro holčičky třeba hezky adventní kalendář, který se dá použít vícekrát (pytlíky, suplicky)...

kakba
6. pro 2020

Ja dala velky baleni toaletniho papiru Zewa a tasku cisticich prostredku do kuchyne, na zachod a koupelny. Ja rada spotrebni zbozi. Kytky a podobne nedavam, nevim co maji radi

codal
6. pro 2020

@piggy123 já jsem za dobré víno, jídlo, maximálně možná nějaká květina v květináči, jinak bych si to moc nelajzla..

pipi_puncocha
6. pro 2020

Víno, květina, svícen - taková klasika. Jestli mají děti, tak možná nějakou hezkou dřevěnou společenskou hru, např. Jenga

sigyn
6. pro 2020

Já bych se hlavně vyhnula jakýmkoliv dekoracím do domu - kytka, drobnostem na nábytek atd. Určitě to chtějí mít zařízené podle svého a ne, aby jim tam pak něco "strašilo". Dobře si vzpomínám, jak jsme pak měli hromady květin, zvonků a nevím čeho. To už je lepší to víno, nebo ta hra.

lotosek
6. pro 2020

My většinou dáváme skleničky na panáky - je to taková drobnost, ale praktická a zatím všichni domácí z nich měli radost a chtěli je hned použít. 🍹

lennus
6. pro 2020

@piggy123 Pokud nemají ještě vše zařízeno, mohl by být fajn poukaz třeba do IKEA, Tescoma, DM apod. A s sebou bych vzala třeba ovocnou kytku Frutiko, mají i s klobásou a další dobroty.
Případně se jich na rovinu zeptat.

setba
6. pro 2020

Pokud chcete byt originální a vasi kamarádi to pochopi, tak zapatrejte na bazaru a kuptr nějakou retro šílenost. My dostali od kamarádů takoveho toho priserneho porcelanoveho jelena, byl putovní, byl to kolaudační jelen, v nem papír kdo a kdy a kde ho měl predtim. A takto putoval po znamych jak se kdo stěhoval. My to brali jako super recesi, zase jsme ho asi po roce poslali dál.

atekram42
6. pro 2020

Tak to mě ani nenapadlo, že se při takové příležitosti něco speciálního dává 😁 Když teda pominu věci, co se na návštěvu nosí běžně, jako víno, jídlo, atd. Zrovna jsme v té situaci, tak to jsem zvědavá, jestli nám někdo něco donese 😀 Každopádně já bych nejvíc ocenila něco jedlého, protože jinak je velká šance, že se člověk netrefí do vkusu. A to se týká nejen vybavení domácnosti, případných dekorací, ale i těch úklidových prostředků, jak tu někdo psal. Ale záleží, jak moc dobře je znáte.

piggy123
autor
6. pro 2020

Tolik krásných inspirativních reakcí jsem vůbec nečekala 😄 Děkuji moc.

Drtivá většina z vás radí dobré víno - nápad se mi líbí. Víno mají rádi a dokonce v jejich novém domě mají i menší “vinný sklípek”. K tomu třeba nějaké dárkové balení otevíráku na víno a dárkový košík s dobrotami pro každého člena rodiny k tomu. Dále se mi líbí velké balení kvalitního toaletního papíru 😂 To je potřeba vždy a potěší to, i když to málokdo přizná 😂

K dekoracím do bytu to vidím také jako spousta z vás. To ať si každý vybere a zařídí sám dle svého gusta.

krupka3
7. pro 2020

Treba pekna sada rucniku, moka konvicka pokud maji radi kavu, pekne povleceni, sada kvalitnich nozu... Toho by bylo, co se neztrati 🙂

rejalin
7. pro 2020

Ja bych byla také pro to víno s nějakými dobrotami. Nebo si umím představit třeba takovou tu sadu panáků se zvonečkem a k tomu nějaký dobrý alkohol (pokud na to kamarádi jsou). Jinak naprosto mě nadchl ten toaletní papír, takže bych možná z recese zabalila do ozdobného papíru nějaké nesmyslně velké balení toaleťáku 😂

piggy123
autor
7. pro 2020

@rejalin přesně na to jsem taky myslela - zabalit toaletní papír do pěkného dárkového papíru a převázat mašlí 🎁 🤣

Ah, ještě mi jako dobrý nápad přišly ty dárkové poukazy někam do nábytkových obchodů či baumarktů.

Panáky a tvrdý alkohol není jejich šálek kávy.

piggy123
autor
7. pro 2020

Když se moje nejlepší kamarádka stěhovala z garsonky do většího bytu s myčkou (tu dříve neměla), tak jsem ji dala sůl do myčky, lesk a tablety. A ještě pytle do odpadkového koše (bydlím v zahraničí a tady musí každé město či oblast mít speciální svoje odpadkové pytle do koše). A kamarádka mi div nelíbala ruce, protože přesně na takovéhle věci vůbec nemyslela a zapomněla na to 😂 Pomáhala jsem ji se stěhováním, takže to dostala vlastně ihned v den stěhování. Byla nadšená a vděčná.

rejalin
7. pro 2020

@piggy123 přesně 😁 jestli do toho půjdeš, můžeš sem pak napsat jak se líbilo 🙂

veronicka89
7. pro 2020

Me se nedavno libil darkovy koš..:

Byl to nádherny chladic na vino a v tom byly vina italske salamy.. Olivy atd...krupinky...

Prislo mi to honosne a mnam 😅

me_druhe_ja
7. pro 2020

Hlavně ne nic do bytu. 😀 třeba mě donesli kdysi kamarádi na kolaudaci kytky v květináči, což jako chápu, že to většina žen ocení, ale já nejsem většina - kytky (ať řezané nebo v květináči) fakt nemám ráda, nechci je dostávat, jsou k ničemu, takže mi časem chudinky zdechly i když jsem se je snažila jednou za měsíc zalít. 😀 takže existují i ženy, který kytky fakt neocení. 😀

kamino
7. pro 2020

@me_druhe_ja mluvíš z duše, mám dvě kytky ( byl to dar ) se skřípěním zubů přežívají , ale kytky ani řezané nemám ráda.

piggy123
autor
7. pro 2020

Tak jsem se rozhodla pro dárkový košík s dobrotami dle mého výběru. Právě jsem byla ve specializovaném obchodě a koupila sůl s lanýžemi, italské barevné těstoviny ve tvaru srdíček, marakujový ocet, brusinkový ocet, ořechový olej a olivový olej s pomerančem ☺️

Později ještě dokoupím láhev vína a asi nějaké slané a sladké pamlsky, možná ještě nějaké pesto či omáčku k těm těstovinám. A udělám z toho pěkný košík.

O toaletním papíru musím ještě přesvědčit manžela 😂 To nevím, jestli klapne 😂😂😂

kassandra1
8. pro 2020

@piggy123 No popravdě, manželovi se nedivím....Ty bláho, fakt si neumím představit dostat ke kolaudaci toaleťák, to bych asi nahodila úsměv jako že sranda, ale v duchu bych si klepala na čelo...

terulin
8. pro 2020

Nám při minulém stěhování (do bytu se zahradou) udělala největší radost pořádná lžíce na boty. Teď se chystáme stěhovat z bytu do domu a myslím, že kytka je super a věci denní spotřeby taky, ale to, co by s náma mělo žít (dekorace, hrnky, ručníky...), bych si ráda vybrala sama. A toaleťák by mi radost udělal. Ten přece potřebuje každý a rozhodně tam se vkusem mineš jen velmi výjimečně 😀

jerou
8. pro 2020

Prave dokoncujeme domecek a budeme na kolaudaci zvat rodinu a pratele. Rekla jsem na rovinu, ze chceme jen to, co se da snist nebo vypit 🙂

piggy123
autor
8. pro 2020

Tak asi osud, nebo nevím 🧻 Šla jsem nakoupit a měli v akci zrovna krásný kvalitní toaletní papír 4 vrstvý s kytičkami. Nemohla jsem odolat 😂 Manželovi se nakonec taky líbil a jako dar ho odsouhlasil 😅 Ještě nám zbývá nějaké víno a pamlsky a máme to vyřešené. K těm delikatesám, co jsem koupila včera, bude všechno parádní 🤟

prejeta_zaba
8. pro 2020

Tyjo, já bych na toaleťák taky asi pozvedla obočí.. jako @kassandra1, no, musíte to dobře podat, ať je to recese. 😁 Kdysi jsme dostali k miminku plínkový dort, to by se dalo i z těch toaleťáků - vystřihnout z kartonu kolo, na něj naskládat jakože čtyřpatrový dort z těch toaleťáků a hezky ovázat mašlí. Mezi tím byly ještě bílé ručníky a pár bankovek. Tak třeba nápad do příště. 😄