Darovaná kočka. Musím ji vrátit?

kristyna63737
5. črc 2023

Prosim Vás, jsem z toho celkem nesva. Dostala jsem kocicky od pani ktera je odchytava. Bohuzel se vcera jeden z kocourku zatoulal a nejde najit. Kocicky ke me prisly bezevseho bez jakehokoliv papiru ci podobne. A pani me ted psychicky týrá a vydírá. A chce po mě abych ji druhou kočku vrátila ale ja s tim nesouhlasim. Musim ji vratit? Ci v zadnem pripade? Neni k nim adopcni smlouva ani darovaci smlouva nic. Prakticky ji nemuze nikdo dokazat ze kdy byla jeji.

bara88
5. črc 2023

@kristyna63737 hele ,tuhle otázku myslíš opravdu vážně?

hojda
5. črc 2023

@kristyna63737 a jak paní ví, že se zatoulal?

kristyna63737
autor
5. črc 2023

@hojda protoze jsem ji to jako rozumny clovek nahlasila protoze se zajimala a tak

kristyna63737
autor
5. črc 2023

@bara88 ano myslim. Protoze ty kocky mam nejakou dobu jak prisli od ni byly podvyzivene a plache u me se spravili

bara88
5. črc 2023

@kristyna63737 rozumný člověk🙂?ahá

kristyna63737
autor
5. črc 2023

@bara88 tohle vubec nebudu resit a rozpitvavat to tady. Zajima me jestli muze chtit kocku zpatky kdyz nikde neni prokazane ze bych ji mela od ni

lucije2019
5. črc 2023

Paní muže kočičku nárokovat zpět a vy byste ji měla vydat. Podle občanského zákoníku lze dar zadat nazpet. Radši kočičku vraťte a nedělejte si problémy.

bara88
5. črc 2023

@kristyna63737 a co si myslíš ty?jako rozumný člověk, když se nad tím zamysliš?

kristyna63737
autor
5. črc 2023

@lucije2019 ale neni zadna darovaci smlouva a nic podobneho

lucije2019
5. črc 2023

@kristyna63737 to ale není nutné. I ústní dohoda je platná. Nejste žádné firmy, jste dvě osoby, které se nějak domluvily. Vy pravděpodobně neplnite představy darujícího a chce “věc” zpět. A má na to nárok. “Věc” píši schválně, protože tak na kočku nahlíží naše právo.

kristyna63737
autor
5. črc 2023

@bara88 prosimte bud jako ona jen do me. Rekni ze jsem ho zabila a ze je vse moje vina… stalo se to nikdo ani nevi jak. Ja jsem do tech kocek dala vic nez do moji rodiny tak se laskave uklidni

lucije2019
5. črc 2023

Hlavně už to druhé kote zabezpečte tak, ať se taky nemůže ztratit a s paní se zkuste rozumně domluvit.

ai30
5. črc 2023

Nemusis ji vratit, samozrejme, ze ne. I podle toho obcanskeho zakoniku musi mit k odvolani nejaky duvod. I kdyby to v imaginarnim svete prislo pred soud, tak zatoulani druhe kocky neobstoji jako duvod. A soudit se kvuli odchycene darovane kocce fakt nikdo nebude.

lucije2019
5. črc 2023

@ai30 ztráta druhého kotěte je dostatečně závažný důvod k odvolání daru. Pokud je ta paní z útulku nebo na ně má kontakt, tak tyto věci zná a je zbytečné si dělat problémy.
Ale to už záleží jak se rozhodne zakladatelka. Je tam spousta věcí, které to vše ovlivní…

kristyna63737
autor
5. črc 2023

@lucije2019 s ni to rozumne nejde. Kocka ta prvni utekla opravdu nahodou. Ja mela zavrene dvere proste do mistnosti kde bylo otevreno okno protoze se dela rekonstrukce a rano jak jsme se vzbudili dvere byly otevrene. Nikdo nevi jak. Jak se to mohlo stat dvere jsem pred spanim byla jeste nekolikrat skontrolovat.

kristyna63737
autor
5. črc 2023

@ai30 ona je toho schopna. Ja osobne jsem na xanaxu. Utekla jsem o chlup pred hospitalizaci… a dneska jsem ji to rekla a ta do me zacala jeste vic valit takze jsem opravdu na pokraji zhrouceni.

kristyna63737
autor
5. črc 2023

@lucije2019 neni z utulku ani s nikym z utulku nespolupracuje.

kristyna63737
autor
5. črc 2023

@lucije2019 je to dospely kocour pri predani mi bylo receno ze mu v listopadu budou 2 roky. Vcera mi rekla ze mu budou 4 takze podle me ona sama nevi co ten kocour zazil kolik mu je a jak na tom je.

lucije2019
5. črc 2023

@kristyna63737 to je těžké. Nikdo neznámé Vás ani druhou stranu, jak se kdo skutečně o ty kočky stará atd. Jak se říká, ráno moudřejší večera, chce se to uklidnit a třeba to zítra taky budete vidět jinak.

ai30
5. črc 2023

@lucije2019 Zabehnuti kocky neni zadny zavazny duvod k odvolani daru, pokud je o druhou kocku dobre postarano. To fakt nikde neobstoji, zabehnout se kocka muze komukoliv. Kdyby kocky byly tyrane nebo podvizivene, tak je to neco jineho, ale zabenuti opravdu ne.

kristyna63737
autor
5. črc 2023

@ai30 ano u me se kocicky obe spravily nabraly na váze, konecne se mazli a chodi samy od sebe.

ai30
5. črc 2023

@kristyna63737 Jasne, ono vazne se nemusis bat, ze bys ji tu kocenu musela vratit z nejakeho oficialniho duvodu. Ale jak to utnout tak, aby s tim neotravovala, to bohuzel neporadim. :/

kristyna63737
autor
6. črc 2023

@ai30 nezvedám telefon. Protoze tohle uz je obtezovani. Vola od pul 6 rana furt. Takze vypnute zvuky a vykaslat se na to

suzanna123
6. črc 2023

@lucije2019 prosím tě, co to tu meleš... Ano, dar lze vyžadovat zpátky, ale za určitých podmínek a určitě se nikdo nebude zabývat nalezenou kočkou darovanou bez jakýchkoliv podmínek.
@bara88 a ty zas co máš za problém... 🙄
@kristyna63737 s babou se vůbec nebav, klidně ji zablokuj a když bude prudit, tak jí ty pohroz policií. Oni jsou tihle zachránci zvířat občas trochu mešuge.

kristyna63737
autor
6. črc 2023

@suzanna123 no ona je uplne silena :/

suzanna123
6. črc 2023

@kristyna63737 to si dovedu představit. Já měla nedávno bouračku, kdy do mě chlap vlítnul a ten byl taky přesvědčený o tom, že je v právu do takové míry, že jsem se před ním radši zavřela v autě a zklidnili ho až policajti. Fakt nemá smysl se s těmihle lidmi vůbec bavit. Buď ať na tebe ty policajty zavolá a ti ať řeší, jestli a za jakých podmínek má nárok na kočku, co našla a ty jsi se o ní starala a živila, anebo ať si trhne. A jak říkám, v telefonu ji blokni a kdyby tě přišla otravovat, tak na ni ty policajty klidně zavolej ty.

kristyna63737
autor
6. črc 2023

@suzanna123 dobre

bara88
6. črc 2023

@suzanna123 já problém nemám, ty jo?

gruyerre
6. črc 2023

Tady je zas inteligentů...
@kristyna63737 opravdu nemusíš kočku vracet. Ostatním zde diskutujícím asi přijde úplně v pohodě pořídit si mazlíčka a pak se ho vzdát, ale já například svoje domácí zvířata mám moc ráda a nikdy bych je nevrátila. Pokud se o kočky staráš, nikdo po tobě nemůže chtít, abys je vracela. Že se kocourek zaběhnul je velmi smutné, ale stává se to velmi často. On ani nemusel utéct, může být mrtvý, bohužel se tomu nedá vždy zabránit, pokud ho nemáš zavřeného pouze doma jako ve vězení. Nám se to naštěstí nikdy nestalo, ale kdo chová kočky, které smí chodit ven, určitě ví, jak málo stačí k tragédii.

kristyna63737
autor
6. črc 2023

@gruyerre mela jsem ho doma. Celou dobu ale dela se rekonstrukce bylo otevrene okno. Dvere zavrene zkousela jsme za ne jeste skubat vse. Ale rano jak jsme se vzbudili byly dvere otevrene a jeden z kocourku pryc. Nahlasila jsem ji to protoze se vzdy o ne zajimaly. Od te doby jsem vrah. Psychycky me tyraji a vyhrozuji a furt volaji. Nedavno jsem malem byla hospitalizovana z uzkostma a tezkyma depresema a mam strach ze se mi to diky ni zase vrati.