Darovaná kočka. Musím ji vrátit?

kristyna63737
5. črc 2023

Prosim Vás, jsem z toho celkem nesva. Dostala jsem kocicky od pani ktera je odchytava. Bohuzel se vcera jeden z kocourku zatoulal a nejde najit. Kocicky ke me prisly bezevseho bez jakehokoliv papiru ci podobne. A pani me ted psychicky týrá a vydírá. A chce po mě abych ji druhou kočku vrátila ale ja s tim nesouhlasim. Musim ji vratit? Ci v zadnem pripade? Neni k nim adopcni smlouva ani darovaci smlouva nic. Prakticky ji nemuze nikdo dokazat ze kdy byla jeji.

emillyhk
6. črc 2023

Druhou kočku bych nevracela. Hele je to blbý, ale kočky občas zdrhaj. Měla jsem kdysi kočku, uměla skočit na kliku a tím si otevřít dveře. Bohužel jednou někdo nezamkl dveře (v domě tehdy bydlely i tři malé děti, tak nejspíš jedno z nich), kočka vyběhla do silnice. 😢
Dalšího kocoura jsem měla 13 let, opravdu důsledně jsme hlídali, taky jednou utekl. Naštěstí v paneláku, takže jsem ho odchytila v chodbě. Ale prostě se to stává, sama jsi z toho špatná, nechápu proč paní chce vrátit i druhou kočku 🤷‍♀️

gruyerre
6. črc 2023

@kristyna63737 to, co popisuješ, ale už je hodně přes čáru, nahlásila bych na PČR za stalking a vyhrožování

kristyna63737
autor
6. črc 2023

@gruyerre no nemám do toho daleko. Takze jim davam posledni sanci a kdyz to neprestane tak zitra nahlasim.

somalicats
6. črc 2023

@lucije2019 Paní může sice kočičku nárokovat zpět i na základě ústní smlouvy, ale musí mít jak prokázat, že ta konkrétní kočka opravdu byla její. Dost pochybuju, že kočka, o které je zde řeč, má mikročip a je zaregistrovaná v některém z registrů. Navíc toto evidentně není útulek, je to bláznivá kočkobába - útulky či depozita se o kočky postarají a dávají je pak v dobrém stavu, vykastrované a s adopční smlouvou. Zakladatelka nepíše, že by něco z toho bylo.

@kristyna63737 Babu si zablokuj a pokud by otravovala, zavolej na ni PČR - je to stalking jak vyšitý.

knuffel
6. črc 2023

Vůbec se s babou nebav, je šiblá. Ukaž jí prostředník, zablokuj ji a vykašli se na ni.

kristyna63737
autor
6. črc 2023

@knuffel ted zacala vyvolavat i pritelovi

ai30
6. črc 2023

@kristyna63737 Normalne ji to naposledy vezmete, reknete ji, ze jesti toho okamzite nenecha budete to resit pres policii. A pokud ji to neodradi, tak to opravdu udelejte.

kristyna63737
autor
6. črc 2023

@ai30 neodradi. Ji nic neodradi. Zase vyvolava znova a znova. Furt. Stoji u me pred barakem zvoni a vyvolava

ai30
6. črc 2023

@kristyna63737 Jezis to je magor. Tak rovnou zavolejte tu policii, at ji to vysvetli.

kristyna63737
autor
6. črc 2023

@ai30 no nejspis to udelam

kristyna63737
autor
6. črc 2023

@somalicats vykastrovany je ale nic nema

kristyna63737
autor
6. črc 2023

@somalicats kocky prisly v otresnem stavu

michaela666
6. črc 2023

@kristyna63737 Chápu správně, že ty jsi má své náklady kočky prakticky zachránila z otřesných podmínek a protože ti jedna utekla, tak se baba zbláznila a chce tu druhou zpátky? Má odvahu na tyhle scény, to se musí nechat. Bych zavolala policii a ještě jí poslala domů někoho u veteriny. Jestli těch zvířat má víc v podobném stavu, tak ať to někdo prověří.

kristyna63737
autor
6. črc 2023

@michaela666 ona ty kocky ani nemela u sebe. Mela je u baby kde mi sama rekla ze tam byly tyrane tahane za ocas byly to hracky malych deti a nemeli dostatek jidla ani lasky proste niceho.

lucije2019
6. črc 2023

@ai30 z ceho usuzujete ze je “bába” magor a není magor zakladatelka? ;( ach jo…. Kdo vi jak to cele je….

lucije2019
6. črc 2023

@kristyna63737 pokud to tak opravdu je, tak bych je taky nedala. Ale nezlobte se, ale podle toho co píšete, Vám se už dvě kočky ztratily…. To fakt není normální, ale spis k zamyšlení o tom, kde je teda pravda….

ai30
7. črc 2023

@lucije2019 Proc dve? Zakladatelka o zadne druhe ztracene kocce nepise, nebo jsem to prehlidla?

suzanna123
7. črc 2023

@lucije2019 že by z toho, co píše? Ano, možná si to celé vymyslela, možná ona týrá kočky a ta paní je od ní chce zachránit, ale nejsem Andersen, abych si tu domýšlela příběhy.

ai30
7. črc 2023

@suzanna123 No ale kde to pise?
Kdyby ona tyrala kocky, tak ta pani na ni zavola policii, at tu kocku odeberou. Kdyz jen tak stoji pred barakem, tak to vypada, ze zadny realny duvod k odebrani neni. Chapu, ze se boji, ze utece i druha kocka, ale na to by melo stacit ubezpeceni, ze to byla nehoda a druha kocka je bezne zajistena.

suzanna123
7. črc 2023

@ai30 nikde to nepíše, proto říkám, že nemám potřebu si domýšlet, co by za tím mohlo být jiného a kdoví, jak to vlastně bylo. To by tu nemohl nikdo odpovědět na nic...

kristyna63737
autor
9. črc 2023

@lucije2019 a kde pisu o dvou kockach?… cti nez neco napises

kristyna63737
autor
9. črc 2023

@suzanna123 ty si blba co? 😅😅 ja ty kocky spravila. Davam jim vic nez ty das svym deckam takze se prober.

bara88
9. črc 2023

@kristyna63737 já si myslím že probrat by ses měla ty když investujes víc do koček než do své rodiny

michaela666
9. črc 2023

@kristyna63737 " ty si blba co? 😅😅 ja ty kocky spravila. Davam jim vic nez ty das svym deckam takze se prober." - Tak to jsi trochu přestřelila ne???

mourovatakocka
9. črc 2023

@kristyna63737 Tak jak to vypadá? Ještě pořád paní prudí? Zkoušeli jste jí říct, že ji nahlásíte na policii pro obtěžování? Ony ty dobré duše, co se starají o zaběhlá a toulavá zvířata občas opravdu bývají všelijací, lépe brát z útulku.

Jo a mimochodem, ono opravdu není problém jeden měsíc dát víc do havěti než do dětí - když se spočtou náklady na dítě a péče o velmi zanedbané zvíře, tak to může vyjít dost ve prospěch veterináře a lepší stravy. Rozumný člověk nad tím ale nepřemýšlí, protože ví, že další měsíc bude úplně jiný. Není to o zanedbání dítěte nebo protěžování zvířete 😒

suzanna123
9. črc 2023

@kristyna63737 🤦‍♀️

veruuu_kubesovic
9. črc 2023

@kristyna63737 probrat by ses měla spíš ty 🤦‍♀️ tak si spravuj ty zatoulané kočky, které máš evidentne radši než vlastní děti a jestli tou babou co tě tak prudí, nejsi náhodou ty sama 🧐🤔 protože logicky pokud mě někdo 24/7 otravuje tak asi volám co? Že by policii?

kristyna63737
autor
9. črc 2023

@mourovatakocka kocicku jsem nasla. Pani se mi potom zacala hrozne omlouvat a vsechno a domluvili jsme se ze toho co se ztratil dame jinam.

kristyna63737
autor
9. črc 2023

@bara88 😅😅 zatim nemam rodinu takze se nemusis starat

kristyna63737
autor
9. črc 2023

@mourovatakocka nemam deti 😊 a az je budu mit coz mozna nikdy nebude protoze mi to nejde.. tak se o tom potom muzeme bavit