Dělají si chlapi srandu, nebo to myslí vážně?

21. zář 2023

Kdysi jsem slyšela historku, jak žena poslala manžela koupit vanilkový cukr. Ten přišel bez cukru, a smutně říkal že ho neměli, že měli jen vanilinový cukr, a ten že nebral. Myslela jsem si že je to legrace, ale dnes šel nakupovat můj manžel. Měl koupit cukr (napsala jsem mu krystal,aby nevzal moučkový) a makovec. Přinesl mi makový závin s tím že si myslel celý život že makovec je makový závin 🙄 A pak vyprávěl, jak měli jen cukr krupici, tak že musel jít ještě do jiného obchodu pro krystalový. Když jsem mu říkala že to je přece jedno, cukr jako cukr, tak si myslel že mezi krystalem a krupicí je mega rozdíl 🤦‍♀️ Tak nevím, dělají si chlapi srandu nebo to myslí jako vážně?

zekrt
22. zář 2023

Mně do porodnice přivezl světlý béžový ručník. 🙃

zelenaesmolda
22. zář 2023

Tak krupice a krystal je rozdil-krystal je hrubsi.Doma krystal nekupujeme,jenom krupici.
Vanilinovy a vanilkovy cukr je taky neco jineho-vanilin je umela nahrazka,vanilka je prirodni.

glitterglue
22. zář 2023

Jinak já tenhle narativ à la "chlapi jsou neschopní" vyloženě nemám ráda a dle mě si ho ženy způsobují z velké části samy. Kvůli mé pracovní době vodí do školky a vyzvedává z 90 % jen muž a normálně ví, jestli a kolik tam mají oblečení (já vůbec neřeším), druhy smetany ovládá taky (což by tak nějak každý měl umět, postarat se o sebe a nezahynout hlady, ne?) To už jsem já na tom hůř s tím nářadím🙂

mourovatakocka
22. zář 2023

Chlapi jsou chlapi. Stejně jako ženské (na jednu stranu děsivé pohoršení, jak jen totální póvl může kupovat vanilkový cukr, to je přesně moje švagrová, na druhou stranu nevidí rozdíl mezi makovcem a makovým závinem, to zase nechápu já). Srovnání se šrouby je mimo, aspoň pro mě. Já mám jiný tip, proč chlapi občas udělají botu - udělám chybu a příště už po mně nic chtít nebude. Ne že bych naše lásky považovala za takové vychcané svině, ale... 🤔 Samozřejmě to neplatí pro oblečení na cestu z porodnice apod., to bych asi spáchala ublížení na zdraví.

Jo a jen na okraj, já dělám nákupní seznam z 90% podle katalogu Penny a pokud jde náhodou na nákup manžel, fotím mu přímo obrázky, případně ukazuju v katalogu. Jen čistě pro jistotu 😜

kelerub
22. zář 2023

@mourovatakocka tak to taky může být pojmenování kraj od kraje. Ne že bychom byly všechny tupé. U nás je makovec prostě závin. Ta buchta na plech, které ty říkáš makovec, je u nás makovník.

veronicka89
22. zář 2023

Jako nechci tady uplne pitvat stereotypy le uprimne ja taky nevim jak vypada chladici kapalina… brzdova kapalina … jak dlouhy je retez nebo remen v motoru

Takze se ani nedivim ze nejaky chlap nevi veci vyse

Proc a odkud by to vedel kdyz se s tim nesetkál

apokalismus
22. zář 2023

A co teprve když mu babička napíše na seznam kvasnice a on chudák volá že už čtyřikrát prošel celý krám a na ničem není napsáno kvasnice 😂.

mama_mila
22. zář 2023

@kelerub u nás je zase závin makovník 😀 ale já mu říkám stejně makovec 😀 o té buchtě na plech jsem ani nevěděla, že to existuje

mama_mila
22. zář 2023

@glitterglue tak nějak, já jsem marná občas i v tom, co bych jako žena měla vědět (prý) 😀 a ty řeči o chlapech taky nemám ráda

reeeza
22. zář 2023

Tak můj chlap nakupuje běžně a kdyby si třeba nebyl moc s něčím jistý ( třeba jak vypadá makovec, cukr krystal, smetana na šlehání) tak si to dohledá na mobilu. Já to samé s autodíly nebo nářadím...

fire85
22. zář 2023

@levandule_k makovy zavin je závin jako strudl, makovec je něco jiného. Prodáván v pekárně a lidi jsou fakt debilní míchají to dohromady, většinou neví co chtějí.

zelenaesmolda
22. zář 2023

@mama_mila
u nas je makovec/makovnik to stejne-makovy kolac
makovy zavin je makovy zavin

mama_mila
22. zář 2023

@fire85 tak kdybych šla kupovat závin do pekárny, tak řeknu závin, aby to bylo pochopitelné, ale doma tomu prostě říkáme makovec, makovník
Každopádně pracuju s lidma, takže ti rozumím 😆

mama_mila
22. zář 2023

@zelenaesmolda u nás je zase makový koláč, prostě makový koláč 😂

Já bych to nehrotila, prostě makové pečivo. Jestli je to závin, koláč, buchta, makovník, makovec, to už je o komunikaci 😂 my máme s manželem každý jiné nářečí, jiné výrazy pro různé věci a je to docela sranda, zároveň se člověk i něčemu přiučí 😆

zelenaesmolda
22. zář 2023

@mama_mila
Ja jsem to napsala blbe.Takove to makove co se pece doma na plechu a nema to okraje a posypku tak to je makovnik/makovec.
Makovy kolac je klasicky kulaty kolac s posypkou.
A honis mi chute,neser boha 😂

mama_mila
22. zář 2023

@zelenaesmolda 😂😂😂

mourovatakocka
22. zář 2023

@kelerub Netřeba kejhat. Nikde jsem nepsala nic o tuposti.

fire85
22. zář 2023

@mama_mila takže to taky znáš s lidmi, no někdy mazec 😀

dyechampion
22. zář 2023

@irmamala to je ale fakt debilni vymluva teda😂😂😂😂

martinka_33
22. zář 2023

Muj ex šel pro kvasnice... Zoufale mi volal ze kvasnice nemuze najit, tak jsem mu do detailu popsala ve kterym regále jsou a on "no tady nejsou, tady je jen droždí" 😂😂😂

j.a.n.i
23. zář 2023

@martinka_33 No a proc si mu tedy neřekla, ze ma koupit droždí, když dobře víš, ze jsou tak označené, jo aha, nemohla bys z nej delat pitomce.

bara88
23. zář 2023

@j.a.n.i přesně tak

mourovatakocka
23. zář 2023

@martinka_33 Hele kvasnice/droždí to je přímo podvod na lidi. Dlouho jsem netušila, o čem to babička mluví, když říká kvasnice. A ještě měla tu věc balenou někde z krámku na váhu, takže žádný návodný nápis. No prostě podvod 😜!

martinka_33
23. zář 2023

@j.a.n.i vždyt jsem mu to řekla, když mi zavolal a on ho koupil 😀 Tebe by napadlo, kdyz napises na seznam kvasnice, ze nebude vedet? Me to nenapadlo ani po tom co mi do telefonu řikal ze je nemuze najit, ja taky veci co bezne nekupuju, hledám v regále Bůhví jak dlouho, tak jsem mu popsala kde jsou, no a z nej vypadlo ze je tam droždí no 😂

martinka_33
23. zář 2023

@mourovatakocka takových podvodů na lidi je 😂 taky jsem se mockrát nachytala 😀

mata2hari
23. zář 2023

Jako srovnávat potraviny s dílama na auto, je úplně mimo..dílům do dnešních aut rozumí kdoví jestli 50 % chlapů. Možná budou znát pojmy, ale ty já znám taky a nevim jak to vypadá… ale tomu, co doma žere, by rozumět aspoň trochu mohl. To jako Vaši chlapi nevaří? Ani jeden? Kecnou ke stolu a ani se nezeptají, co to je? S jídlem se přece setkávaj dnes a denně…Vanilkovej x vanilinovej cukr pozná i můj táta, který v životě vařil tak 20x… ale zajímá se, z čeho to jídlo je..a to, že se u Vás makovýmu závinu říká makovec (což je dle terminologie špatně) je Váš zvyk. Tazatelčin muž evidentně ten pojem zná… abych odpověděla na otázku, když svýmu chlapovi napíšu nákupní seznam, přinese vše, co mají. Pokud to nemají, volá, jestli by nebyla jiná alternativa, pokud ji neví…a ano, vaří dobře, vaří rád 🤷🏻‍♀️

sinicka
23. zář 2023

@mata2hari částečně souhlasím a posílám tleskánky.

j.a.n.i
23. zář 2023

@mata2hari No, evidentně nezná, když prinesl zavin.

j.a.n.i
23. zář 2023

@martinka_33 Nenapadlo by me psat na seznam kvasnice, když je to droždí.

zelenaesmolda
23. zář 2023

@j.a.n.i
drozdi jsou kvasnice