Dělají si chlapi srandu, nebo to myslí vážně?

21. zář 2023

Kdysi jsem slyšela historku, jak žena poslala manžela koupit vanilkový cukr. Ten přišel bez cukru, a smutně říkal že ho neměli, že měli jen vanilinový cukr, a ten že nebral. Myslela jsem si že je to legrace, ale dnes šel nakupovat můj manžel. Měl koupit cukr (napsala jsem mu krystal,aby nevzal moučkový) a makovec. Přinesl mi makový závin s tím že si myslel celý život že makovec je makový závin 🙄 A pak vyprávěl, jak měli jen cukr krupici, tak že musel jít ještě do jiného obchodu pro krystalový. Když jsem mu říkala že to je přece jedno, cukr jako cukr, tak si myslel že mezi krystalem a krupicí je mega rozdíl 🤦‍♀️ Tak nevím, dělají si chlapi srandu nebo to myslí jako vážně?

autor
21. zář 2023

A makovec je makovec, někdo tomu říká i makovník 😃

barulina
21. zář 2023

Tak za mě je makovec taky makový závin, nevím co jiného by to mělo být? A pokud chlapovi vysloveně řeknu, že chci krystal, tak prostě taky sežene krystal.

autor
21. zář 2023

@bara88 Prodává

autor
21. zář 2023

A aby si tady někdo nemyslel, já nenadávala, jen by mě zajímalo jestli to je takhle všude. Navíc můj chlap furt vaří, je i vyučený kuchař, tak by mohl vědět co je co 😃

daasqua
21. zář 2023

Ano, pozná rozdíl mezi cukrem krystal a cukrem krupice 😉

autor
21. zář 2023

@barulina U vás se neprodává makovec/makovník, takový obdélník na aluminiovém tácku?

barulina
21. zář 2023

Ne, nebo o tom nevim. já makovnik peču. Makovec je u nas závin.

michaela666
21. zář 2023

Kde ho kupuješ? Já na něj ještě nikde nenarazila a ráda bych ochutnala. Doma to jím jen já, takže mě jeho pečení nebaví....Znám ho taky jako makovník, makovec je u nás závin.

prejeta_zaba
21. zář 2023

V příštím životě chci být chlap! Když už se jó stane a muž jde do obchodu, většinou toho půlku nepřinese, protože "neměli" (zákeřnosti jako vanilkový cukr bych si ani nedovolila vymyslet). A místo aby koupil, co nám doma dochází, přinese kupu blbin. Se ho ptám, jestli žije na jiné planetě nebo si jako nevšiml, že dochází to a to. 🤷‍♀️ Já si taky přece všimnu, že dochází benzín a natankuju, nebo že je vysoká tráva, tak poseču. Tohle mi přijde, že dělají naschvál. 🤷‍♀️

autor
21. zář 2023

@michaela666 Všude možně na Rychnovsku, peče ho pekárna Lično. Ale myslím že to bude péct víc pekáren.

barulina
21. zář 2023

Tak já mám asi na chlapy štěstí až na výjimku. Oba dva uměli svou práci, uměli makat rukama, uměli- jí si opravit doma, případně auto, umí poklidit, navařit, v pohodě nakoupit a ještě být galantní. Ten kterého mám teď, je dokonalý snad ve všech směrech. A kdyby náhodou přinesl z obchodu něco jiného, asi to nemám potřebu řešit.

drakenn
21. zář 2023

Kup v autodílech segerovku do pistniho čepu na pincka. Tuhle SMS mi poslal syn. A naštěstí prodavač přesně věděl! Já bych si ani neškrtla.

sinicka
21. zář 2023

Můj manžel obvykle nakupuje se zapnutým FaceTime, takze to je v pohodě a celkově se orientuje. Ale když náhodou jede autem a má koupit třeba kuřecí maso, tak doveze Snickersky, čokolády, Ciniminis, meloun, granatove jablka, čedar, všechny druhy Kinder věcí, 10 kinder vajíček, zmrzlinu, colu, donuty, 10 druhů chipsů, popcorn, předražený hlouposti, hračky pro děcka…
A na otázku, kde je to maso, odpoví “jej..”
ale urcite bych ho za nic nevyhejtila, protoze ja kolikrat v tech pitomych obchodech nemuzu nic najit a zkratka to pak objednam na rohliku..

hasara33
21. zář 2023

To je ještě dobrý...já jednou manžela poslala pro broskve a hovězí přední.......přinesl jablka a vepřovou kýtu 🤦🏼‍♀️už nikdy jsem ho do krámu pro nic neposlala 😅

sarihy
21. zář 2023

Poslat mě pro makovec, z obchodu volám, co to je. A napsat mi krystal, kupuju krystal, a kdyby nebyl, volám, zda může být krupice... Asi jsem chlap.

fifinka2020
21. zář 2023

Hele ale tohle je po dlouhé době fakt vtipná diskuze 😁

helen_h
21. zář 2023

@levandule_k No, hlavně nerict, že má koupit šlehačku, když chceš "smetanu na šlehání" a ještě k tomu mají zakysanou smetanu, to jsme taky dlouho s manželem pilovali 🤣🤪

helen_h
21. zář 2023

@alice180 Tu smetanu jsem psala taky a obzvlášť, že je někdy 31 procent a někdy 33 🤷

ninive211
21. zář 2023

Asi jsem chlap 😀 A makovec jsem v životě nekupovala, takže bych nejspíš koupila makovku(loupak-takový ten sladký rohlík s mákem nahoře) a divila bych se, proč tomu jako někdo říká makovec, když je to makovka bo loupák 🤣 Šlehačku jsme taky pilovali, resp.smetanu na vaření. Já na vaření používám jedině prostě klasiku 12%, max 15% a on mi donesl tu tučnou 33% šlehačku-smetanu ke šlehání, tak mu říkám, fajn, co já s tím teď jako?

konidana
21. zář 2023

@drakenn to mi pripomina, kdyz jsem kupovala synovi nejake soucastky do modelu. Dopadlo to tak, ze pulku nemeli nebo neco trochu jinyho, nez mi napsal, tak jsem ho vytocila a dala prodavaci na ucho, at se domluvej. Tohle nejde tohleto😅 Prodavac byl ochotnej a v pohode, akorat pak rikal, ze syn je asi celkem mlady... no 12r.mu bylo.

eviicka
21. zář 2023

No manžel nakupuje jídlo víc než já a v potravinách se vyzná, za to já v železářství bych byla totálně marná...

...ale abych ho jen neschválila-na dovolené jsem sprchovala dítě, místo ručníku mi podal deku a dětské tepláky by asi od pyžama také nerozeznal... všichni mane svá slabá místa 😀.

ab3185
22. zář 2023

Já si vždycky v podobných situacích vzpomenu na zážitek z porodnice. Ležela jsem na pokoji s maminkou, která porodila třetí miminko a doma měla manžela s dvěma malými dětmi. V den kdy je měli pouštět si pro ně i s dětmi přijel, přivezl sedačku, deku a plínky. Zapoměl jakékoliv oblečení pro miminko. Navrhoval svléknout mu nemicniční a vézt ho domů nahé, jen zabalené v dece.... No musel se pro oblečení vrátit domů 🫣

uzivatelkapetra
22. zář 2023

Mám skvělého chlapa asi. Nakupuje více méně jen on (má to po cestě z práce), koupí většinou vše a dokonce mi dokázal nakoupit i poporodní pomůcky.

ninive211
22. zář 2023

@ab3185 Proto jsem oblečení pro miminko měla nabalené už v tašce do porodnice...chlap by byl bezradnej...

dixi86
22. zář 2023

Makovec je makovec a makový závin je makový závin...i ženy neznají. Ale prostě jako my nevíme vše, tak i chlapi. Je to ale občas vtipný. Já když nevím, tak volám...manžel už taky, ale ne vždy a pak to za to stojí 🙂

helen_h
22. zář 2023

Tohle jde pochopit, ale je to taky vtipné, to nakupování bez zkušeností s vařením. Kolegyně takhle vyprávěla, že kdysi o víkendu chytla chuť na segedín: tak si poslala chlapa pro zelí a sladkou papriku. No, přinesl hlávku zelí a jednu papriku.

emillyhk
22. zář 2023

@ab3185 Tak dětské oblečení je kapitola sama pro sebe 🙈😂 Máme dítě čerstvě ve školce, já vozím tam, muž vyzvedává. A už týden mu opakuju: "Vezmi ze skříňky všechno oblečení v sáčku, mikinu a kšiltovku." Mikinu a kšiltovku ještě ani jednou nevzal, sáček s pokydaným oblečením přinesl jeden. Když jsem řešila, že dítě nemá co na sebe, tak z něj s upřímným údivem vypadlo, že nevěděl, že má vzít všechny ty sáčky 🙈😂

kackabis
22. zář 2023

@ab3185 já zas byla s maminkou, která měla taky zážitek 😂 přijela na rychlovku do porodnice jen v noční košili. V den kdy ji pouštěli bylo celkem chladno, ona volá manželovi: ,, prosimtě na židli je krajkované bolerko a pod ním jsou džíny, triko a mikina, tak mi to prosím přivez.". A on dovezl jen to krajkované bolerko 😂😂😂 tak chudera jela domů v noční košili a krajkovém bolerku. Chlap vůbec nechápal proč je naštvaná a co udělal špatně 😂 Nebudu kecat, je to 5 let a vždycky když si na to vzpomenu, tak se řezu až mi tečou slzy 😂

sinicka
22. zář 2023

@emillyhk
Mně manžel po 3 dnech v porodnici volal, kde maj straší kluci zubní pastu a pyžama.. ani jsem po tom dál radši nepídila 😀 byli prej spoko. S těma chlapama je sranda no..

plea
22. zář 2023

Zadání do porodnice: bavlněné kalhotky, kojeneckou vodu, pyžamo a sandále na ven. Obdržela jsem krajková tanga, perlivou minerálku, pyžamo nevlastní dcery velikosti 158 a papuče. 🙄😀