Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Desinfekce prádla - jaké přípravky používáte?

ivisek80
18. čer 2018

Ahojky holky pouzivate nektera treba savo bez chloru a je to dobre a nevybeli barva na pradle anebo sanitol desinfekci pradla...?🙂Peru vetsinou na 40 stupnu a neco na 30 tak aby to bylo ciste i desinfekcne jen nevim jestli to nevybeli barvy...Diky Ivisek.

leniczka23
18. čer 2018

@ivisek80 savo ted dela nove primo praci prostredek a nebeli. A pak myslim Sanytol dela neco na prani. Oboje nebeli.

blahova_andrea
18. čer 2018

ivi, klasické savo fakt leda pokud by jsi chtěla i bělit. to funguje skvěle. ale jinak teda jak píše leniczka, buď savo prací gel teď novinka a nebo sanitol má taky i na prádlo. jinak já si teda nedovedu představit prát jen na takto nízké teploty 😅

ivisek80
autor
18. čer 2018

No ja takto peru od pocatku jen jsem male prala do roku zvlast a je to v poradku netrpi nejakema exemama takze nam to vyhovuje...prave o tech novinkach jsem premyslela a ptala se na ne🙂Nemyslela jsem klasicke savo...🙂🙂🙂To liju jen do zachodu jak vis🙂🙂Ptala jsem se na zkusenosti zda nektera ma s sanitolem anebo savem vis Andri🙂🙂Abych se pozdeji pro neco rozhodla a cemu dat prednost.

marketa11112
18. čer 2018

Obcas pouzivam desinfekci sanytol na pradlo...a v pohode,zadna zmena...

ssandy
18. čer 2018

Ted jsem prala s desinfekci sanytolu a nic se pradlu nestalo. Jen nevim, jestli to neni jen placebo pri tech teplotach kolem 40C.🙂 Treba mi nekdo povi, na jakym principu to funguje.

blahova_andrea
18. čer 2018

@ivisek80 moje děti taky nemají ekzémy, ale nedovedu si představit prát míšovo zaprasené, hadry na úklid či ručníky jen na 40st. i třeba ložní prádlo peru na víc. na savo jsem teď někde koukala, ale přišlo mi teda docela drahý. sanitol doma používám, ale ne ten na prádlo

cherris
18. čer 2018

Možná je to blbá otázka, ale proč to používáte? Mají vaše děti sníženou imunitu nebo něco podobného? Nějak nevím, proč jinak by se mělo běžné prádlo desinfikovat...

petra357
18. čer 2018

Peru s dezinfekcí na praní z DM, je i pro malé děti a alergiky. Řekla bych, že za dobrou cenu a nebělí ani jinak nemění barvu.

blahova_andrea
18. čer 2018

@cherris u zdravých na běžné prádlo bych to taky nedávala. ale je fakt, že ručníky a hadry na úklid peru na vyvářku a klidně bych tam ještě i nějakého zabijáka přilila, ale nedělám to. zatím žijeme i bez toho

uzivatelkapetra
18. čer 2018

Já jsem teď předepírala plenky a oblečení, jelikož jsem v očekávání, tzn. to nebylo špinavé, ale jen máchat ve vodě mi to přišlo zas divné, tak jsem prala se sanytolem. Prádlo po tom skvěle voní a i trochu pro ten pocit, že ta desinfekce protekla celou pračkou 🙂

cherris
18. čer 2018

@blahova_andrea mě to přijde jako zbytečnost u zdravých. I ručníky peru na 40, sušíme je hned po použití a po praní na sluníčku, to trochu desinfikuje, navíc bambusové by se mi na větší teplotu zničily.

blahova_andrea
18. čer 2018

@cherris tak zakladatelka desinfekci řeší zřejmě ze zdravotních důvodů. ale já mám ručníky obyčejné a na 40 by mi nepřišly vůbec vyprané. upřímně mi přijdou někdy "špinavé" i na tu vyvářku ☹

mufinka26
18. čer 2018

@ivisek80 používám sanytol a je super. 🙂

emamaira
18. čer 2018

Sanytol jsem pouzivala asi do 3 mesicu maleho, kdyz mel vse neustale poblity. Pradlo hezky voni a barvy v pohode.

cherris
18. čer 2018

@blahova_andrea já jsem desinfekce používala pro ležící babičku několik let a od té doby, když to cítím, tak mám pocit, že je to pro nemocné. Přemýšlím nad tím, že začnu používat mýdlové ořechy nebo tak něco.

robin92
18. čer 2018

@cherris Taky netusim, ja pouzivam jen klasicky prasek, obcas jelena na hodne spinave pradlo, co maly treba zaspinil nebo pozvracel, ale jinak v tom taky moc nevidim.

blahova_andrea
20. čer 2018

ivi, tak jsem dneska v dm zahlédla toto, tak jsem to vzala. já to teda hodlám přidat, když peru třeba hadry, kterými myju wc apod. mají i verzi sensitive

ivankarich
12. črc 2018

Používám sanytol a jsem sním moc spokojená, čistím tím i gauč když se tam ukáže nějaký flíček...

bassetlady
12. črc 2018

Možná jsem stará škola, ale fascinuje mě jak všichni rvou další a další chemiii na prádlo, ale na žehlení májí ruce dozadu.

matire
Autor odpověď smazal
Zobraz
blahova_andrea
12. črc 2018

@bassetlady tak ono nalít něco k prášku je otázka vteřiny, kdežto žehlení.... 😉

bassetlady
12. črc 2018

@blahova_andrea no jo pravda, nahulákat do prádla a všude chemii a pak hrozně řešit, že se ma podle přírody kojit do nejlépe do 3 let a jíst naklíčený obilí, protože jinak je to fuj. Hmm to zní logicky. 👍😆

blahova_andrea
12. črc 2018

@bassetlady no to tu kapku sčítáš jabka s hruškama, ne?

bassetlady
12. črc 2018

@blahova_andrea ne jen jsem si dovolila poukázat na demenci dnešní doby. Kdy nastal hon na bio eko, ale vymýšlet kraviny s chemickýma koktejlama se nikomu nepříčí. Ideálně ještě všechno v plastu.

calvac
12. črc 2018

@ivisek80 Podle me jen vymetac penezenek.

blahova_andrea
13. črc 2018

@bassetlady ale tady se nikdo o bio a jiných věcech nebavil. nikdo tu neřešil, že chce kojit ještě na střední, že jí jen bio nebo raw a má látkovky, které pak ale pere v desinfekci. prostě sem plácáš něco, co sice dneska aktuální je, ale v této diskusi. zakladatelka má dítě se speciálními potřebami a bio si fakt dovolit nemůže. a to, že já nežehlím od doby, co jsem se odstěhovala od rodičů, neznamená, že baštím klíčky 😀 no možná bych měla, ale spíš kvůli své váze a ne kvůli přírodě 😀

dc2015
13. črc 2018

Já přidávám ocet... Změkčuje, desinfikuje... Manžel je citlivý na sypké prášky, takže gel (spíš domácí sliz) a občas ocet...Jinak dítě se speciálními potřebami nemám.

bassetlady
13. črc 2018

@blahova_andrea citace : AUTOR

18. čer 2018
No ja takto peru od pocatku jen jsem male prala do roku zvlast a je to v poradku netrpi nejakema exemama takze nam to vyhovuje...prave o tech novinkach jsem premyslela a ptala se na ne🙂Nemyslela jsem klasicke savo...🙂🙂🙂To liju jen do zachodu jak vis🙂🙂Ptala jsem se na zkusenosti zda nektera ma s sanitolem anebo savem vis Andri🙂🙂Abych se pozdeji pro neco rozhodla a cemu dat prednost. Konec citace

Takže zakladetelka evidentně zdravotní problém neřeší. A i kdyby tak už z principu je kravina, ekzem potlačovat další chemii.

blahova_andrea
14. črc 2018

@bassetlady zakladatelka zdraví řeší, ale ne zrovna ekzémy 😉

Sem začni psát odpověď...

Odešli