Dluhy z bývalého vztahu

zuzan88
15. srp 2018

S bývalým partnerem sem byla cca 10 let, jelikož mu samotnému nikdy žádnou normální půjčku neschválili, před pár lety ukecal mě a já na sebe vzala leasing na auto a po sléze úvěr. Podotýkám, že já z toho nic neměla, víceméně to bylo vše pro jeho potřebu. Po rozchodu sme se domluvili, že mi na měsíční splátky bude posílat... Chtěla sem od něj půlku s tím, že sem ochotná tu druhou polovinu splácet já... Samozřejmě je to už rok a 2 měsíce co úvěr splácím sama... Když to nemám nijak papírové podložené asi s tím už nic nezmůžu, co? Hold vyšel z toho s čistým štítem, tak co by to dal řešil... Chybama se člověk učí, ale mě ta chyba stoji necelých 6000 měsíčně a ještě X let... A to nastupuji na mateřskou 😞

ariadna12
15. srp 2018

Rekla bych, ze mas smulu, uvazala ses platit ty, o nem ve smlouve neni ani rec. Navic, asi jste s expritelem nejednali o tom, jak to fakticky bude, se svedky, tudiz dukazy v ruce mas nulove, a navic jsi pri sjednavani leasingu a uveru uvadela dost nepravdive udaje. Ale je to dost drsne a velke ponauceni pro priste.

ito
15. srp 2018

A nešlo by auto prodat?

barchen
15. srp 2018

@zuzan88 Uver splacet musis,auto na leasing je na neho? Pokud tam figurujes ty,tvoje udaje zadej auto. Muzes pak prodat.

leniczka23
15. srp 2018

Uver na.leasing je na koho? Jestli na tebe tak auto je tvoje.

j.a.n.i
15. srp 2018

@zuzan88 Tak to auto bych mu sebrala, neb do splacení je majetkem leasingové společnosti, takže oznámit mu, ať ti ho kouká přivézt nebo nahlásíš krádež.

karlajasmine
15. srp 2018

@j.a.n.i přesně tak.

karlajasmine
15. srp 2018

@zuzan88 auto patří leasingové společnosti a posléze tobě, takže si ho od ex přítele vyzvedni, zajdi do leasingové společnosti poresit podmínky prodeje a máš vyřešeno.

leilinka1234
15. srp 2018

A proč to auto má stále on? Tomu nerozumím...

zuzan88
autor
15. srp 2018

@ariadna12 proč nepravdivé údaje?

zuzan88
autor
15. srp 2018

Auto už dávno není, po autonehodě bylo na odpis... Sloucila sem tedy leasing a úvěr do jednoho...

leilinka1234
15. srp 2018

@zuzan88 aha, tak to je paráda, no... Takže nezbývá nic jiného, než všechno doplatit a být mu vděčná za tak prima zkušenost 👌

michaela_2
15. srp 2018

@zuzan88 zmetek ☹ Bohužel je to jak píšeš , papírově je to na tobě, nezbude ti než doplatit to. Ale současný partner by mu mohl dát přes hubu aspoň 😀 ať z toho má ponaučení i on.

jasione
15. srp 2018

Zkusila bych ještě poradu s právníkem, ale moc bych tomu taky nedávala. Podle nového obč. zákoníku platí i ústní dohoda, ale tady to nejspíše nepomůže. To by on klidně mohl říct, že jste si to vymyslela a celé utratila sama - ale otázka - poskytnutý úvěr pak šel na váš účet nebo na jeho? Pokud na jeho, mohlo by to sloužit jako důkaz, že jste to (celkem neuváženě) udělala pro něho. Stejně tak pokud bylo auto na něho napsané.

kristynaa_23
15. srp 2018

@zuzan88 já teda nevím, ale já mám ve smlouvě, že pokud je auto po nehodě na odpis, leasing se ruší???

zuzan88
autor
15. srp 2018

@kristynaa_23 záleží taky jak máte pojištěné auto, kde ste jej porizovala atd, atd... Ale to už není podstatné...

ptacatko01
15. srp 2018

A to auto nemelo havarijní pojištění?

j.a.n.i
15. srp 2018

@ptacatko01 TO už je celkem jedno, i kdyby mělo, tak prachy už nejsou a zakladatelka má jen úvěr na sebe, který bude muset doplatit, holt za blbost se platí...

ariadna12
15. srp 2018

@zuzan88 vedela, ze to neni pro jeji ucely a ze splaceni z jejich penez nepujde (jednak na to asi financne splatit cele v zadanem case nema, jednak to mel platit expritel, ktery na splaceni evidentne nemel, jinak by se zavazal sam)

marcicek84
15. srp 2018

@zuzan88 - no kdybys měla s expřítelem smlouvu, tak bych žádala převedení na něj, můžuš to zkusit přes právníka, že to byla ústní dohoda, ale je otázkou jestli by to prošlo...no prostě celkově tohle byla tvoje blbost, žes do toho šla a teď máš jeho dluhy a nevíš co s tím...myslím, že asi budeš muset splácet ty...

klea81
15. srp 2018

To teda musela být láska 🤔poučení bude doživotní. 6000 je ranec ☹️snad ostatní poradí my nemáme ani půjčku, ani auto.

dendulevrtule
15. srp 2018

Myslim ze pokud nemate dohodu o uznani dluhu nebo neco podobneho tak si proste v pr.... Ja jsme sice i dohodu o uznání dluhu měla, ale stejne mi to bylo prd platné, protože bmna byvaleho se provalilo tolik dluhů a byl pak bez prace ze by mi to stejně nemel z ceho platit. Takže jsem 6 let platila jeho dluhy. Za blbost se proste platí😏 jej ty teda platis poradny ranec. Muzu se zeptat kolik je finalni částka?

zuzan88
autor
16. srp 2018

@ariadna12 ale nechápu proč mi tady píšeš, že jsem musela uvádět nepravdivé údaje... Prostě na to abych úvěr dostala sem lhát v ničem opravdu nemusela...

ariadna12
16. srp 2018

@zuzan88 kdybys popravde rekla, ze uver a leasing neni pro tebe, nikdy bys je nedostala

michaela_2
16. srp 2018

@ariadna12 já tedy nevím přesně, ale to podle mě banku nezajímá. Na co nebo pro koho přesně ty peníze půjdou. Primární je pro ně FO, která se zaváže úvěr splácet. To, že pak tím autem jezdí partner nebo kdokoliv jiný, pro ně není předmětné.

ariadna12
16. srp 2018

@zuzan88 jinak preju hodne stesti. Psala jsem, jak vidim realne sance vyvazat se z dluhu. Nebylo to mysleno zle, jen muj pohled na dotaz. Zkus poresit aspon to auto, jestli ho jeste expritel pouziva, at ti ho da zpet. Jen upozornuji, ze ve smluvnich podminkach casto u leasingu byva, ze bez souhlasu ci vedomi leasingove spolecnosti nesmi clovek auto predat na dlouhodobe uzivani dalsi osobe. Tak opatrne, co rikat treba leasingove spolecnosti, kde je auto, kdo ho ma a odkdy, apod. Aby pak smlouvu nezrusili s financnimi sankcemi pro poruseni smluvnich podminek. Hodne stesti.

j.a.n.i
16. srp 2018

@ariadna12 Už včera psala, že auto už neexistuje, že to byla totálka...

j.a.n.i
16. srp 2018

@ariadna12 Tak pokud si půjčím peníze na neúčelový úvěr, tak jsou prostě moje a pokud se rozhodnu je někomu darovat, tak je to čistě moje věc. Jo, u leasingu je to jinak, ale partner zas povětšinou v těch povolených osobách bývá...

irisv
16. srp 2018

@ariadna12 ale dostala, to nikoho v bance (či jiném ústavu) nezajímá. Jim jde o splátky, co s těma penězma udělá, i kdyby je hodila do klobouku nejbližšího bezdomovce, je jim jedno 😉

zuzan88
autor
18. srp 2018

@ariadna12 tak v tomto pravdu nemáte... Pokud dosahuje moje výplata na to, abych mohla splácet a zůstávalo mi aspoň životní minimum, je každému úplně jedno jestli finance využiji pro svou potřebu nebo co s něma dal udělám...😉

zuzan88
autor
18. srp 2018

@irisv pravda