• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ema, Emma, alebo Emily? :-)

22. června 2013 
Nevedela som, kde tuto otazku zaradit, tak snad mi ju nepresunu :slight_smile: cakame dievcatko a riesime takuto dilemu. Chceme mat Emku, ale nevieme sa rozhodnut, ako ju pokrstit. Poradite? Dakujem :slight_smile:
26. kvě 2013 ve 23:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak jestli Ema nebo Emma...u nás jednoznačně kratší forma, máme i delší přijmení, ale obecně nevím, proč by se chudák holčička měla trápit s dvěma "M", když to na významu ani kráse nijak nepřidá:slight_smile: Ale Emily je taky moc pěkný, řekla bych, že už je to úplně o něčem jiným...záleží na tom, jak jí chcete nejvíc říkat. Mě Ema vyhovuje a mám strach, že by Emily sklouzla do Emilky, což se mi tento tvar moc nezamlouvá... Ale stejně je rozhodnutí jen na Vás, takže nevím, jestli Ti tahle anketa něco pomůže:slight_smile:
27. kvě 2013 v 00:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (8)
Emma - každopádně :sunglasses:
27. kvě 2013 v 00:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tohle rozhodnutí je hlavně na Vás - a hlavně to jméno musí jít k příjmení. Takže určitě sama cítíš které jméno nejlépe k němu "sedí", který tvar. Ono zrovna Emily se k typicky českému příjmení zrovna nehodí. :wink: :wink:
27. kvě 2013 v 00:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Mě se nejvíc líbí Emily...ale to musí jít k příjmení....a kdybych vybírala mezi Emou a Emmou - tak jednoznačně Emma :grinning:
27. kvě 2013 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Za mě jednoduchá krátká Ema :slight_smile: ale já nemám ráda cizí jména :wink:
27. kvě 2013 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
Záleží, jak to jde k příjmení, já tedy obecně moc nejsem zastáncem dávat českým/slovenskm dětem typická cizí jména, jako Tobias (místo Tobáš), Mathias(místo Matyáš) atd. Takže za mě Emily ne, spíš Ema, ale opravdu záleží na tom, k jakému příjmení to půjde, případně jestli partner není cizinec či nemáte předky z jiných států.
27. kvě 2013 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Pro mě teda jasně Ema. Nemám ráda cizí jména. A hlavně když to bude Emma, tak se celý život bude představovat: "já jsem Emma s dvěma eM" což mi přijde šílený :grinning:
27. kvě 2013 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Mě se líbí Emily, Emilka je krásné jméno. E(m)ma je teď hodně časté jméno, aspoň tady u nás.
27. kvě 2013 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Sousedka má přesně jako vy syna Samuela a dceři dali jméno Ema. Prý aby se na děti dobře volalo: Same, Emo ... Takže asi tak. :slight_smile:
27. kvě 2013 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
my máme emu :slight_smile:
27. kvě 2013 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Líbí se mi nejvíc Emily, a říkala bych jí takto v základním tvaru :wink: Máme Nelly a taky jí tak nejčastěji říkáme :slight_smile:
27. kvě 2013 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Emily je anglické jméno, tak do toho bych nešla. To můžeš dát třeba Elisabeth nebo Catherine :slight_smile: Za mě Ema. Ale já jsem taky zastánce českých jednoduchých jmen :slight_smile:
27. kvě 2013 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
27. kvě 2013 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Máme Emily a říkáme ji Emi, Emči, Emičko, Eminko a někdy zazní i Emilko :grinning: Ema je časté jméno, máme Emu i na místním hřišti a je fajn když svoji Emu oslovím Emily a neotočí se obě dvě :slight_smile:
27. kvě 2013 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
27. kvě 2013 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
mně se líbí Emma, nevím ,proč tady pořád řešíte jestli se to hodí k přijmení, je spoustu českým jmen a českých přijmení co se k sobě nehodí :grinning: a Navíc, holka se vdá a bude mít jiné přijmení, možná ještě více se nehodící než teď,ale to je dle mě jedno.taky máme první dceru s francouzským jménem a tipicky českým přijmení a no a co :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
Navíc co tak koukám, tak je čím dál tím více trend cizích jmen
a pak nevím,proč by se měla představovat já jsem Ema s dvěma M?Většinou se tedy představuji přijmením a když jménem, tak řeknu jméno a nemusí nikoho zajímat kolik M mám ve jméně...to až bych to psala, tak tam napíšu dvě M
můj názor
27. kvě 2013 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Mě se nejvíc líbí Emily :slight_smile: Ale stejně se nakonec budete muset rozhodnout sami :grinning:
@vendulka tak třeba když má někdo dlouhé příjmení jako my, tak raději bude volit kratší křestní jméno. Nemusí jít jen o to, jestli to "hodí".
27. kvě 2013 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mně se nejvíce líbí Emily, ale jak už psaly holky přede mnou, rozhodnout se stejně budete muset vy doma.Jinak úplně souhlasím s @vendulka. Neřeště, jestli se to někomu líbí nebo nelíbí, jestli se to hodí nebo nehodí......stejně se jednou vdá.
Tak jak já jsem dala jméno Kristýna a Karolína. Každý z okolí mně odrazoval, že jsou ty jména podobná. No a co? za prvé mně to teda nepřijde, že by byly jména podobná, kromě toho, že obě začínají na K a jsou stejně dlouhá,za druhé je každá moje dcera samostatná jednotka, stejně se jednou vdají, tak co.
27. kvě 2013 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Já jsem chtěla dát Emily u prvního, ale je to kluk. U druhého jsem váhala nad Emmou, ale máme Maxe :grinning:
Emu bych nedala je jich hodně.. Ale to je věc názoru :slight_smile:
27. kvě 2013 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já bych dala EMA :slight_smile:
27. kvě 2013 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Emily je moc hezké, ale jak píší holky, tak záleží na příjmení. Emily Nováková je blbý :slight_smile: Pak je vlastně česká verze jména Emílie a to se mi teda už nelíbí :slight_smile:

My máme doma Emu s jedním M :slight_smile:
27. kvě 2013 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
za me Emma, jednu mame doma a vzdycky, kdyz na ni volam, tak si rikam, jak jsme dobre vybrali :dizzy_face:
27. kvě 2013 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Emily- je nádherné. A k příjmení se mi líbí. :grinning:
27. kvě 2013 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nejvíc se mi v tuhle chvíli líbí Emma, pak Emily a pak Ema (názory na jména často měním, takže za pár dní bych třeba napsala jiné pořadí :wink: ).
27. kvě 2013 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja sem krstena Emilia no kazdy mne vola Ema EMCA Emili Emka Emuska a jenom pro info Ema neni cidzi menooooooooo :unamused:
27. kvě 2013 v 17:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mame Emmu, partner je Brit a tam s jednim M Emmu neznaji :grinning:
Emily je taky moc pekne.
27. kvě 2013 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nam se moc libi Emily,ale je v kalendari??Bude napsana jako Emily P..... a nebo Emílie P..... nebo Ema P.....?
22. čer 2013 v 10:15  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v srpnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nejvíc se mi líbí Emma. :slight_smile:
22. čer 2013 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek