Ema, Emma, alebo Emily? :-)

22. června 2013 
Nevedela som, kde tuto otazku zaradit, tak snad mi ju nepresunu cakame dievcatko a riesime takuto dilemu. Chceme mat Emku, ale nevieme sa rozhodnut, ako ju pokrstit. Poradite? Dakujem
26. kvě 2013 ve 23:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak jestli Ema nebo Emma...u nás jednoznačně kratší forma, máme i delší přijmení, ale obecně nevím, proč by se chudák holčička měla trápit s dvěma "M", když to na významu ani kráse nijak nepřidá Ale Emily je taky moc pěkný, řekla bych, že už je to úplně o něčem jiným...záleží na tom, jak jí chcete nejvíc říkat. Mě Ema vyhovuje a mám strach, že by Emily sklouzla do Emilky, což se mi tento tvar moc nezamlouvá... Ale stejně je rozhodnutí jen na Vás, takže nevím, jestli Ti tahle anketa něco pomůže
27. kvě 2013 v 00:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (8)
Emma - každopádně
27. kvě 2013 v 00:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tohle rozhodnutí je hlavně na Vás - a hlavně to jméno musí jít k příjmení. Takže určitě sama cítíš které jméno nejlépe k němu "sedí", který tvar. Ono zrovna Emily se k typicky českému příjmení zrovna nehodí.
27. kvě 2013 v 00:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Mě se nejvíc líbí Emily...ale to musí jít k příjmení....a kdybych vybírala mezi Emou a Emmou - tak jednoznačně Emma
27. kvě 2013 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Za mě jednoduchá krátká Ema ale já nemám ráda cizí jména
27. kvě 2013 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
Záleží, jak to jde k příjmení, já tedy obecně moc nejsem zastáncem dávat českým/slovenskm dětem typická cizí jména, jako Tobias (místo Tobáš), Mathias(místo Matyáš) atd. Takže za mě Emily ne, spíš Ema, ale opravdu záleží na tom, k jakému příjmení to půjde, případně jestli partner není cizinec či nemáte předky z jiných států.
27. kvě 2013 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Pro mě teda jasně Ema. Nemám ráda cizí jména. A hlavně když to bude Emma, tak se celý život bude představovat: "já jsem Emma s dvěma eM" což mi přijde šílený
27. kvě 2013 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Mě se líbí Emily, Emilka je krásné jméno. E(m)ma je teď hodně časté jméno, aspoň tady u nás.
27. kvě 2013 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Sousedka má přesně jako vy syna Samuela a dceři dali jméno Ema. Prý aby se na děti dobře volalo: Same, Emo ... Takže asi tak.
27. kvě 2013 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
my máme emu
27. kvě 2013 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Líbí se mi nejvíc Emily, a říkala bych jí takto v základním tvaru Máme Nelly a taky jí tak nejčastěji říkáme
27. kvě 2013 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Emily je anglické jméno, tak do toho bych nešla. To můžeš dát třeba Elisabeth nebo Catherine Za mě Ema. Ale já jsem taky zastánce českých jednoduchých jmen
27. kvě 2013 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
27. kvě 2013 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Máme Emily a říkáme ji Emi, Emči, Emičko, Eminko a někdy zazní i Emilko Ema je časté jméno, máme Emu i na místním hřišti a je fajn když svoji Emu oslovím Emily a neotočí se obě dvě
27. kvě 2013 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
27. kvě 2013 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
mně se líbí Emma, nevím ,proč tady pořád řešíte jestli se to hodí k přijmení, je spoustu českým jmen a českých přijmení co se k sobě nehodí a Navíc, holka se vdá a bude mít jiné přijmení, možná ještě více se nehodící než teď,ale to je dle mě jedno.taky máme první dceru s francouzským jménem a tipicky českým přijmení a no a co
Navíc co tak koukám, tak je čím dál tím více trend cizích jmen
a pak nevím,proč by se měla představovat já jsem Ema s dvěma M?Většinou se tedy představuji přijmením a když jménem, tak řeknu jméno a nemusí nikoho zajímat kolik M mám ve jméně...to až bych to psala, tak tam napíšu dvě M
můj názor
27. kvě 2013 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Mě se nejvíc líbí Emily Ale stejně se nakonec budete muset rozhodnout sami
@vendulka tak třeba když má někdo dlouhé příjmení jako my, tak raději bude volit kratší křestní jméno. Nemusí jít jen o to, jestli to "hodí".
27. kvě 2013 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mně se nejvíce líbí Emily, ale jak už psaly holky přede mnou, rozhodnout se stejně budete muset vy doma.Jinak úplně souhlasím s @vendulka. Neřeště, jestli se to někomu líbí nebo nelíbí, jestli se to hodí nebo nehodí......stejně se jednou vdá.
Tak jak já jsem dala jméno Kristýna a Karolína. Každý z okolí mně odrazoval, že jsou ty jména podobná. No a co? za prvé mně to teda nepřijde, že by byly jména podobná, kromě toho, že obě začínají na K a jsou stejně dlouhá,za druhé je každá moje dcera samostatná jednotka, stejně se jednou vdají, tak co.
27. kvě 2013 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Já jsem chtěla dát Emily u prvního, ale je to kluk. U druhého jsem váhala nad Emmou, ale máme Maxe
Emu bych nedala je jich hodně.. Ale to je věc názoru
27. kvě 2013 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já bych dala EMA
27. kvě 2013 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Emily je moc hezké, ale jak píší holky, tak záleží na příjmení. Emily Nováková je blbý Pak je vlastně česká verze jména Emílie a to se mi teda už nelíbí

My máme doma Emu s jedním M
27. kvě 2013 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
za me Emma, jednu mame doma a vzdycky, kdyz na ni volam, tak si rikam, jak jsme dobre vybrali
27. kvě 2013 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Emily- je nádherné. A k příjmení se mi líbí.
27. kvě 2013 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nejvíc se mi v tuhle chvíli líbí Emma, pak Emily a pak Ema (názory na jména často měním, takže za pár dní bych třeba napsala jiné pořadí ).
27. kvě 2013 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja sem krstena Emilia no kazdy mne vola Ema EMCA Emili Emka Emuska a jenom pro info Ema neni cidzi menooooooooo
27. kvě 2013 v 17:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mame Emmu, partner je Brit a tam s jednim M Emmu neznaji
Emily je taky moc pekne.
27. kvě 2013 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nam se moc libi Emily,ale je v kalendari??Bude napsana jako Emily P..... a nebo Emílie P..... nebo Ema P.....?
22. čer 2013 v 10:15  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v srpnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nejvíc se mi líbí Emma.
22. čer 2013 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek